Haberler

Haberler

Toplam 200 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
KİPTAŞ, Yalova’ya 154 Konut Yapıyor (6 Ağustos 2007)İstanbul’un konut meselesini büyük ölçüde çözen KİPTAŞ, bu şehir dışındaki ilk konutlarını Yalova’da yapmaya başladı. Konut hamlesini 12 yılda 39 bin konuta kadar çıkardıklarını belirten KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, “Yalova eskiden ilçemizdi. Şimdi il oldu. Biz de komşuluk hakkı münasebetiyle ilk defa İstanbul ili dışında konut yapmaya başladık. Emekli olmuş İstanbulluları Yalova’ya davet ediyorum” dedi. Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde yapılacak olan 4 katlı 154 konut için 2 seçenekli bir ödeme planı hazırlayan KİPTAŞ, 95 metrekarelik daireler için 138 aya varan vade ve 670 YTL ve bin 10 YTL arasında değişen taksit imkanı sunuyor. 125 metrekarelik dairelere ise yine aynı vadelerle ve 880 YTL ile bin 321 YTL arasında değişen taksitlerle sahip olunabilecek. KİPTAŞ, daireleri 24 ayda tamamlayarak sahiplerine sunacak.
Tarih: 6 Ağustos 2007 Kaynak: Türkiye Yazan: Saim Çotuk
TOKİ''den konut alanlar, çevresel donatıları ve şartları yetersiz buluyor (7 Ağustos 2007)Toplu Konut İdaresi''nin (TOKİ) yaptırdığı "müşteri memnuniyeti" araştırması, idareden konut alanların, "zengin alış-veriş merkezi", "spor tesisi" gibi çevresel donatıları yetersiz bulduğunu ortaya koydu.
Bahçeşehir’e varoş yasağı (6 Ağustos 2007)İstanbul’da lüks ve pahalı evlerin bulunduğu Bahçeşehir’deki gölet, varoşların piknik alanı olunca huzursuzluk çıktı. Bahçeşehir sakinleri “Kızlara laf atıyorlar, kazları avlıyorlar” diye şikayet etti. Belediye de göleti, çevre mahallelerden gelenlere yasaklama kararı aldı.
Melen Suyu değil metro seferi mübarek! (7 Ağustos 2007)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yazı"Acaba sularımız bugün mü kesilir, yarın mı kesilir" endişesi içinde geçiren İstanbulluları, ''dakik'' bir açıklamayla rahatlattı.
30 milyon $’la kayboldular (7 Ağustos 2007)“Deprem korkusu bitiyor. Çünkü çelik çağı başlıyor” sloganıyla televizyonlara reklam veren, depreme dayanıklı çelik taşıma sistemli binalar yaptığını öne süren AKS Anadolu Konut Sanayi, iflasın eşiğine geldi.
Samih Rifat''ı yalnız bırakmadılar (7 Ağustos 2007)Çok yönlü kişiliğiyle tanınan çevirmen, yazar, fotoğrafçı, mimar Samih Rifat''ın dünkü cenazesine, edebiyat ve sanat dünyasından pek çok isim katıldı. Cumartesi günü hayata veda eden Rifat''ın cenazesi, Erenköy Galip Paşa Camii''nden, öğlen vakti kaldırıldı. Cenazeye, Yaşar Kemal, Ferit Edgü, Celâl Üster, Enis Batur, İnci Eviner, Levent Çalıkoğlu, Mehmet Güreli, Özalp Birol, Raşit Çavaş, Serhan Ada, Doğan Hızlan, Füsun Akatlı, Nazan Ölçer, Ömer Faruk Şerifoğlu, Ahsen Erdoğan, Metin Celal, Selçuk Altun gibi Samih Rifat''ın dostları katıldı. Samih Rifat''ın eşi Nesrin Rifat ve kızı Elif Rifat taziyeleri kabul etti. Cenaze, Samih Rifat''ın vasiyetine uygun biçimde Karacaahmet Mezarlığı''nda toprağa verildi.
Tarih: 7 Ağustos 2007 Kaynak: Radikal
İnşaatçılara İnat Lüks Konut Yaptılar (6 Ağustos 2007)Sancak ailesinin ikinci kuşak temsilcileri İzmir’in en lüks konut projesini hayata geçiriyor. Folkart adıyla kurdukları şirketle inşaat sektörüne giren Sancak ailesinin ikinci kuşak temsilcilerinden Folkart Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Sancak, temelini attıkları İzmir Narlıdere’de metrekaresi 4 bin 500 YTL’ye lüks konut yapımına başladıklarını söyledi.
Denizin 15 metre altında tatil keyfi (8 Ağustos 2007)Dünyanın en güzel deniz manzarasına sahip otelinde tatil yapmak ister misiniz? Amerikalı çılgın girişimci Bruce Jones’un Bahamalar’daki Eleuthera Adası’nda denizin 15 metre altında açacağı sualtı oteli tam size göre. Önümüzdeki yıl eylül ayında açılması planlanan otelde odalar denizin 15 metre derinliğinde yer alıyor. Şeffaf akrilik duvarlardan mercan kayalıklarını izleyebileceğiniz odalarda her türlü konfor düşünülmüş. Hatta geceleri suyun altını aydınlatabileceğiniz ve dışarıda dolaşan balıklara yem verebileceğiniz sistemler de yer alıyor. Karaya tünel ve asansörlerle bağlanan otelin 22 odası bulunuyor. Maliyeti 40 milyon doları aşan bu otelde bir gece geçirmenin maliyeti 1500 dolar. Süper lüks odada kalmak isteyenler ise 15 bin doları gözden çıkarmakı zorunda.
Tarih: 8 Ağustos 2007 Kaynak: Vatan
''Arkitera Kampüste'' buluşalım (7 Ağustos 2007)Arkitera Mimarlık Merkezi, Türkiye ve KKTC''de mimarlık eğitimi veren tüm üniversiteleri ''Arkitera Kampüste'' projesinde buluşturuyor. Türkiye''deki mimarlık kültürünün gelişmesi için çalışmalar yapan Arkitera, mimarlık okulları, öğrencileri, mezunları ve akademisyenleriyle çeşitli platformlarda sürdürdüğü bilgi paylaşımını 29 Ekim-10 Kasım 2007 tarihleri arasında Arkitera Kampüste buluşmasıyla destekleyerek Türkiye ve KKTC''de mimarlık bölümü bulunan 37 üniversitede birer sunum yapacak. İlk kez tüm mimarlık bölümlerine ulaşılacak bu buluşma, başta mimarlık bölümlerinin ilk sınıf öğrencileri olmak üzere tüm öğrenci ve akademisyenlere açık olacak. 30 Ekim 2007''de İstanbul''daki üniversitelerle başlayacak sunumlar, aynı hafta içinde KKTC''de dört, Diyarbakır, Trabzon ve Edirne''de birer üniversiteyle devam edecek. Sonraki hafta içinde ise Adana''dan Eskişehir''e, İzmir''den Yozgat''a uzanarak 10 Kasım''a kadar eksiksiz olarak tüm mimarlık okulları ziyaret edilmiş olacak. İnternet: www.arkiterakampuste.com
Tarih: 7 Ağustos 2007 Kaynak: Radikal
Kınay’ın tropik adasını Enka baştan yaratacak (9 Ağustos 2007)Oğuz Serim’le birlikte kurup büyüttüğü Magic Life’ı TUI’ye satan ve Atlas Okyanusu’ndaki Turks&Caicos adacıklarından 3 milyon metrekarelik Dellis Cay’ı 50 milyon dolara satın alan Cem Kınay’ın turizm merkezini Enka inşa edecek.
Antalya’nın ilk VIP restoranlı oteli (10 Ağustos 2007)Cornelia De Luxe Resort’un ardından Cornelia Golf Resort’u açmaya hazırlanan Diler Holding bu markayla otel zinciri kuracak. Haziran 2008’de açılacak olan Cornelia Golf Resort için 100 milyon dolarlık yatırım yapılacak. Bu otel açıldıktan sonra önce Didim ardından Bodrum Cornelia için düğmeye basılacak. Nihai hedef ise şehir otelciliği.
Derince Limanı''na yoğun ilgi (6 Ağustos 2007)Derince Limanı''nın 36 yıl süreyle işletme hakkının devri için yapılacak ihale sürecinde geri sayım başladı. Sektördeki oyuncular ihale ile yoğun şekilde ilgileniyor.
Folkart, ''İzmir''in mimarisini değiştirecek'' projeyi satışa sundu (6 Ağustos 2007)Saya Grup iştiraklerinden Folkart Yapı Sanayi Ticaret AŞ, projesi ödüllü Mimar Emre Arolat''a ait ''Folkart Narlıdere Evleri''ni satışa sundu.
Narlıdere''de konut fiyatı Büyükdere''ye meydan okuyor (6 Ağustos 2007)Folkart Yapı''nın İzmir''deki projesinde evlerin ortalama metrekare fiyatı 4 bin 500 YTL. Bu rakam, Türkiye''nin en pahalı lokasyonu Büyükdere Caddesi ile başa baş.
O araziyi devlete vermiştik madem sattınız, bize dönsün (10 Ağustos 2007)Zorlu Grubu''na satılan Karayolları arazisinin beşte birinin, 1973 yılında kamulaştırma yoluyla Çiftçiler A.Ş.''den alındığını öne süren süren şirket yönetimi, "Ya araziyi geri verin ya da 160 milyon dolar zararı karşılayın" diye mahkemeye baş vurdu.
Kentsel Dönüşüm ile ırksal rant arasında yaşam savaşı (6 Ağustos 2007)Üzeri muşambayla örtülmüş bir kulübe önünde hararetle anlatıyor Çeribaşı Cemil Atmaca, bir anda hayatlarının nasıl belediye arabalarının altında kaldığını.
Okyanusun Ortasına Ada İnşa Edecekler (9 Ağustos 2007)Türkiye''nin uluslararası alanda faaliyet gösteren en büyük inşaat şirketlerinden olan ENKA, Turks and Caicos adalarında özel bir ada inşa edecek. "O Property Collection" (OPC) şirketi tarafından yapılacak Dellis Cay projesine seçilen ENKA, özel adayı baştan sona inşa edecek. Enka''nın Turks and Caicos adalarında yapacağı Dellis Cay''de, denizin üzerindeki villalar, spa''lara, özel liman ve Mandarin Oriental Hotel Group tarafından işletilecek bir de otel bulunacak.
Tarih: 9 Ağustos 2007 Kaynak: Yeni Şafak
''Beşiktaş Dükkânları'' çevre düzenlemesi gerekçesiyle yıkıldı (6 Ağustos 2007)İstanbul Beşiktaş Meydanı''nda bulunan ve Beşiktaş Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi yapılacağı gerekçesiyle yıkım kararı alınan 40 dükkân, dün sabah yıkıldı. Beşiktaş Belediyesi''ne bağlı zabıta ekipleri ve iş makinelerinin saat 03.00 sıralarında geldiği Cumhuriyet ve Demokrasi Anıtı''nın çevresindeki yıkım alanında yaklaşık 200 çevik kuvvet polisi de güvenlik önlemi aldı.
Aşırı sıcaklar rekreasyon alanlarını etkiledi (6 Ağustos 2007)Aşırı sıcakların buharlaşmayı hızlandırması, Mavi Göl, Gökkuşağı ve Mogan Parkı rekreasyon alanlarının çevrelediği göl ve baraj göletlerinde de su seviyelerinin düşmesine neden oldu.
Homeros Bozcaada''da (6 Ağustos 2007)Anayurdu Bozcaada''nın altında olduğu söylenen Poseidon''un oğullarından Kyknos''u, annesi doğurduktan sonra deniz kıyısına bırakır. Bir kuğu tarafından büyütülen Kyknos, Bozcaada''nın karşısındaki Klonai kentinin kralı olur.
Toplam 200 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.