Haberler

8 Haziran 2007, Cuma

Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat 2007Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat 2007Yayın çerçevesini daha geniş ve nitelikli hale dönüştürmeyi hedefleyen Arkitera Mimarlık Merkezi’nin bağımsız editörlerini seçmek amacıyla 2006 yılında başlattığı “Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat” projesi 2007 yılında da devam ediyor. Bu proje ile mimarlık yayıncılığına ilgi duyan fakat yaptığı farklı işler nedeniyle buna zaman ayıramayan kişiler hedefleniyor. Projeye katılmak için İstanbul’da oturma zorunluluğu bulunmuyor. İstanbul dışındaki şehirlerden ve Türkiye dışındaki ülkelerden de başvuru yapılabiliyor. Haberin Devamı
Türkiye’de İlk Defa Hem Boyaya Hem Ustaya GarantiTürkiye’de İlk Defa Hem Boyaya Hem Ustaya GarantiTüketicisine en iyi hizmeti sunmak için çalışan Kalecolor, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek kurduğu Tanıdık Servis’i ve hedeflerini anlatmak üzere 07 Haziran 2007, Perşembe günü Ritz Carlton Oteli’nde bir sohbet toplantısı düzenledi.
Türkiye'de 5 tarihi yer tehlike altındaTürkiye'de 5 tarihi yer tehlike altındaDünyada en fazla tehlike altında olan 100 tarihi yer açıklandı. Listede Türkiye'den 5 tarihi eser yer aldı.
Artık parti binaları 'akıllı'Artık parti binaları 'akıllı'AKP, CHP, MHP ve DP'nin Ankara'daki yeni genel merkezleri çok katlılıkları ve her türlü yeniliği içinde barındıran modern yapılarıyla dikkat çekiyor.
Olga Korper Galeri’de Will Alsop “Cultural Fog” SergisiOlga Korper Galeri’de Will Alsop “Cultural Fog” SergisiToronto Olga Karper Galeri, 8 Haziran – 28 Temmuz 2007 tarihleri arasında, dünyaca ünlü mimar, sanatçı ve akademisyen Will Alsop’un etkileyici modern sanat çalışmalarının sergileneceği “Cultural Fog (Kültür Sisi)” adlı sergiye ev sahipliği yapacak, bu sergi aynı zamanda Alsop’un Kuzey Amerika’da gerçekleştireceği ilk sergi.
Ağrı'daki Nuh'un Gemisi'ne Iğdır Valisi İzin VermişAğrı'daki Nuh'un Gemisi'ne Iğdır Valisi İzin VermişÇevre Bakanlığı ile Greenpeace, Ağrı Dağı Milli Parkı'na yapılan Nuh'un Gemisi'nde anlaşmazlığa düştü.
Steven Holl’ün Nelson Atkins Sanat Müzesi 9 Haziran’da AçılıyorSteven Holl’ün Nelson Atkins Sanat Müzesi 9 Haziran’da AçılıyorNelson – Atkins Sanat Müzesi’nin müze yerleşkesinin doğu yakasına konumlandırılması, 1933 yılında inşa edilmiş olan Güzel Sanatlar Müzesi ile de uyumu yakalamasına neden oldu.
Milli Saraylar ve Marmara Üniversitesi Yapı Yenileme Fuarı’ndaMilli Saraylar ve Marmara Üniversitesi Yapı Yenileme Fuarı’ndaTBMM Genel Sekreterliği Milli Saraylar Daire Başkanlığı ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi iç mimarlık bölümünün 2000 yılında başlattığı Milli Saraylar koleksiyonundan mobilyaların rölöve çizimlerinin yapılması...
354 bin 88 kişi mortgage'a geçti354 bin 88 kişi mortgage'a geçti10 bankadan alınan bilgiye göre, toplam 354 bin 88 kişi mortgage'a dahil oldu. Buna göre mortgage'tan önce konut kredisi kullananlardan yüzde 71'inin yeni sisteme geçtiği kesinleşti.
350 milyon $'lık 'Bodrum'350 milyon $'lık 'Bodrum'Türkiye'deki konut projelerinin büyüklüğü, yazlık bölgelere sıçradı. Bodrum'daki yatırımların büyüklüğü 350 milyon $ oldu.
Geçmişten Günümüze Mozaik KöprüsüGeçmişten Günümüze Mozaik Köprüsü6 - 9 Haziran 2007 tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleşecek Geçmişten Günümüze Mozaik Köprüsü: “ IV. Uluslararası Türkiye Mozaik Sempozyumu”, dün Gaziantep Ticaret Odası’ndaki program açılış toplantısıyla başladı.
Toplu Taşıma ile Rüzgar Gibi Bir Kent TuruToplu Taşıma ile Rüzgar Gibi Bir Kent TuruAvrupa’nın en büyük ve dağınık kenti olan İstanbul’da yaşayanların büyük bir çoğunluğu için kentin karmaşık trafiğinde bir yerden bir yere gitme işkencesi, günlük yaşamın rutini haline geldi. Bu işkencenin bir diğer tarafı da bir dizi seçeneğin olması. Sabahın köründe, huysuz konuşmalara dahil olmak istiyorsanız, yerel bir buluş olan dolmuşa binebilirsiniz. Boğazın esintisi, güne başlamak için güzel bir yol gibi görünüyorsa vapuru kullanabilirsiniz. Modern, etkili ve hızlı bir ulaşım yolu arıyorsanız, ki bunun için metro durağına yakın bir yerde yaşama şansına sahip olmanız gerekiyor, Avrupa’nın en yeni metrosuna atlayabilirsiniz. Kendinizi St Moritz’de hissetmeye hazır mısınız? Maçka ile Taksim arasında yer alan teleferikteki manzara Alpler ile kıyaslanamaz ama eski gazometre ve stadyum manzarasına hakim.
Peribacaları arasında golf turizmi başlıyorPeribacaları arasında golf turizmi başlıyorIndigo Turizm, Kapadokya'da doğal ortamda oynanan golf sahası kuruyor. Uçhisar Vadisi'nde haziran sonunda açılması planlanan golf sahasında bir de uluslararası turnuva planlanıyor.
Balık Pazarı’nın Çehresi YenilendiBalık Pazarı’nın Çehresi YenilendiBeyoğlu Belediyesi’nin “fiziksel, kültürel ve sosyal dönüşüm” amacıyla başlattığı çalışmalar meyvelerini veriyor. Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında yer alan Balık Pazarı Projesi çarşının çehresini değiştirdi.
Milyar dolarlık ikiz kulede sahte imzaMilyar dolarlık ikiz kulede sahte imzaTahsin Çiftçi'nin mirası için kavga sürerken, 1.5 milyar dolarlık plaza maket aşamasında satışa çıktı. Çiftçi'nin iki yeğeni taklit imzayla mirası almaktan 3 yıl hapisle yargılanıyor.
Siyasi Partilerin Kentsel PolitikalarıSiyasi Partilerin Kentsel PolitikalarıRadikal gazetesinin 22 Mayıs’ta yayınlanan “Bakırköy'de seçim telaşı almış yürümüş” başlıklı haberinden esinlenerek, seçim öncesi parti programlarında mimarlık ve kent kavramının ne kadar yer tuttuğunu, mimari ve kentsel politikalarının nasıl olduğunu gözlemlemek üzere Ankara’da parti genel merkezlerini ziyaret ettik.
Ankara’ya Yeni Bulvar ve CaddelerBüyükşehir Belediyesi, artan trafik yoğunluğunu hafifletmek, yeni yerleşim bölgelerinde ulaşımı sağlamak amacıyla Başkent’in çeşitli semtlerinde yeni cadde ve bulvarlar açıyor.
Başkan Topbaş; “Bu yıl çok önemli ulaşım akslarını açıyoruz”İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “7 Tepeye 7 Tünel” projesi kapsamında temeli atılan Kağıthane-Piyalepaşa ve Dolmabahçe - Dolapdere tünel yolları ile Küçükçekmece - Topkapı arasında yapılan Metrobus ve Edirnekapı - Sultançiftliği Raylı Sistem Hatlarını bu yıl hizmete açacaklarını söyledi.
Konya'da kimyasal atık paniğiKonya'da şehir çöplüğünde hafriyat yapan 5 işçinin zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurması üzerine çöplükte yapılan araştırmada, 3 adet boş varil ortaya çıkarıldı.
Müteahhitler etik ilkelere bağlanıyorTürk Standartları Enstitüsü (TSE) ile Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), müteahhitlik sektörüne yönelik etik kriterleri belirlemek için kolları sıvadı.
Yılın en 'çılgın' projesi!Manisalıların yediği meyvelerin çekirdekleri, yamaç paraşütçülerince Spil Dağı'na serpilecek. Hedef 1 milyon ağaç...
Beş tarihi yer 'imdat' diyor'İklim değişikliği, çatışma, ekonomik baskı' tarihi yerlere zarar veriyor. Önceki gün açıklanan '2008 Yılında Dünyanın En Fazla Tehlike Altında Bulunan 100 Tarihi Yeri' listesine Türkiye'den Çukur Han, Hasankeyf, İstanbul surları, Kapadokya'daki Meryem Ana Kilisesi ve Kapadokya'daki Kızıl Kilise girdi. Dünya Anıtlar Fonu Başkanı Bonnie Burnham, "Bu listede asıl düşman insandır. Zarar verecek gücümüz varsa, buraları restore etme gücümüzün de olması gerekir" dedi.
Tarih: 8 Haziran 2007 Kaynak: Radikal
Uyduyla antik kent keşfiUydu teknolojisi artık arkeologların işini daha da kolay hale getiriyor. Arkeologlar, Mısır üzerinde seyreden uyduların 1600 yaşında bir antik kenti gözlemlediğini belirtti. Kahire'nin 200 mil güneyindeki kalıntıların MS 400 yılı civarına ait olduğu düşünülüyor. Alabama Üniversitesi'nden Sarah Par-cak, "Keşfedilen en büyük site" dedi. Uzmanlar, sitede bulunan madeni paralar ve eşyanın bölgenin Yunanistan, Türkiye ve Libya'yla ticaret yapan çok büyük bir merkez olduğunu gösterdiğini belirtiyor.
Tarih: 8 Haziran 2007 Kaynak: Birgün
Çelik Palas yine satıştaAtatürk’ün talimatıyla 1935’te yaptırılan Bursa’nın ilk beş yıldızlı termal oteli Çelik Palas, iki bölüm halinde satışa çıkarılıyor.
Belediyeden satılık plazaİstanbul Büyükşehir Belediyesi, 1 ay önce satışa çıkardığı fakat ihalesine kimsenin katılmadığı plazayı yüzde 35 indirimle yeniden satışa çıkardı.
Üçüncü KentPlus Kartal’aGeçtiğimiz iki yıl boyunca dikkat çeken gayrimenkul projelerinden biri olan Kentplus, Ataşehir ve Mimarsinan’dan sonra Kartal’da da yükseliyor.
Trafik kapatılıp, İstiklal Caddesi, Karaköy’e uzanacakİstiklal Caddesi’nin trafiğe kapatılmasıyla başlayan trend, cadde ve çevresini İstanbul’un aranan eğlence mekanı haline getirdi. Beyoğlu Belediyesi, İstiklal Caddesi’ndeki uygulamayı geçtiğimiz yıllarda Talimhane’de de uyguladı. Şimdi sırada Tünel’den Karaköy’e kadar inen hattın da trafiğe kapatılması var.
Belediye vahşetiHaberi Eşber Yağmurdereli ulaştırdı... Emirgân Altınokta Körler Rehabilitasyon Merkezi'ne, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce, binanın üzerinde bulunduğu arsanın 7 gün içerisinde boşaltılmasını talep eden...
Ege halkı maden istemiyor5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle 'Ege Bölgesi'nin Çevre Sorunları' konulu bir forum düzenlendi.Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Akdeniz Salonu'nda TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu ile Ege Çevre ve Kültür Platformu (EGEÇEP) tarafından düzenlenen foruma, 17 çevre örgütü katıldı. Bergama Çevre Platformu Dönem Sözcüsü Erol Engel yaptığı kısa konuşmada, Bergama'da altın madenciliğinin geçmişten günümüze nasıl geldiğini anlatarak, "Siyasi iktidarlar tarım arazisi olan bu alanı yok etmek için ellerinden geleni yaptılar" dedi.
Tarih: 7 Haziran 2007 Kaynak: Birgün
Olimpiyat evsiz bıraktıMerkezi Cenevre'de bulunan Barınma Hakları ve Tahliyeler Merkezi'nin (COHRE) hazırladığı rapora göre, 2008'de Pekin'de düzenlenecek olimpiyatlara kadar, yeni tesislerin yapımına yer açmak için evlerinin yıkılmasıyla 1,5 milyon Pekinli yerinden olacak. COHRE merkez yöneticisi Jan de Plesis, "bu kadar insanın tahliye edilmesi şaşırtıcı ve kesinlikle kabul edilemez" dedi. Çin ise rakamları yalanladı.
Tarih: 7 Haziran 2007 Kaynak: Birgün
300 bin konuta af, 20 bin dava geçersizAKP Hükümeti'nin Meclis'in son günü sürpriz bir şekilde çıkardığı Mera Kanunu aralarında bazı milletvekillerine ait olan villaların da bulunduğu 300 bin konuta af getiriyor.
'Mera talanına kapı açıldı'Hükümetin önceki gün Meclis'in son iş gününde kanunlaştırdığı Mera Ya-sası'nda Değişiklik Önergesi'ne TMMOB'a bağlı Ziraat Mühendisleri Oda-sı'ndan (ZMO) tepki geldi.
Her yanı denizlerle çevrili İstanbul'un tercihi karayoluMarmara ve Karadeniz'e kıyısı bulunan ve bu denizlerin İstanbul Boğazı ile birleştiği İstanbul'da, günlük seyahatler buna rağmen karayolu ağırlıklı yapılıyor.
ÇMO'dan çevre paneliTMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) İstanbul Şubesi, "5 Haziran Dünya Çevre Günü" etkinlikleri çerçevesinde Küba'dan gelen konuklarla birlikte bir panel gerçekleştirdi.
Mahallelinin Gözünden 'Gülsuyu Gülensu'İstanbul'da son yıllarda gecekondu bölgeleri üzerine geliştirilen, mekânda yaşayanların fikri alınmadan, yaşayanlar yok sayılarak hazırlanan, bütün bölgelerde proje alanlarının "seçkinleştirilmesi" hedefiyle...
Arsa Karadeniz Holding’inTürk Otomotiv Endüstrisi’ne (TOE) ait Gebze’deki arazi Karadeniz Holding’in oldu. Tahmini bedeli 39 milyon YTL olan 245 bin metrekarelik arsa, dün TURYAP’ın düzenlediği ihalede 25 milyon YTL’den satışa çıkarıldı.
Bir milyar ağaç dikiliyorBM, farklı ağaç kampanyalarını tek çatı altında topladı. 2007 yılı sonuna kadar 1 milyar ağaç dikilmesi planlanıyor.
Körler Okulu’na tahliyeİstanbul Büyükşehir Belediyesi, Emirgan Altı Nokta Rehabilitasyon Merkezi’nin arazisini geri istiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Altı Nokta Körler Vakfı’nın Emirgan’daki Altı Nokta Rehabilitasyon Merkezi’nin üzerinde olduğu arazinin boşaltılmasını istedi.
Emal İnşaat, Kentplus konseptini Kartal'a taşıyorEmay İnşaat, Kentplus markasını Kartal'a taşıyor. İpek İnşaat'la birlikte Ataşehir'de inşa ettiği Kentplus Ataşehir projesinin ilk etabını geçtiğimiz günlerde tamamlayan...
Bizim Evler'de örnek daire şimdiden hazırToplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) kaynak geliştirme projeleri kapsamında İhlas Holding tarafından Bahçeşehir Ispartakule'de inşa edilecek olan Bizim Evler projesinde daire fiyatları 140 bin YTL'den başlıyor, 343 bin YTL'ye kadar çıkıyor.
'Türkiye'de otel inşaatı Rus zenginler için çerez parası'Rus zenginlerinin son yıllarda yatırım konusunda Türkiye başta olmak üzere, Mısır ve Bulgaristan'ı tercih ettiği bildirildi.
Tekstilci inşaatta büyüyecekŞahinler Holding, 1 milyar dolarlık yatırımla yeni projelere başlıyor.
Tercih 'mortgage'tan yanaAkbank Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölüm Başkanı Cem Muratoğlu , Akbank'ta konut kredisi kullanan müşterilerden tutsat (mortgage) sistemine geçmeyip eski kanun kapsamında kalmak isteyenlerin oranının yüzde 10 olduğunu, piyasanın da yüzde 10'lar mertebesinde olmasını beklediklerini bildirdi. Akbank, "Tutsat (Mortgage) Yasası ve Gayrimenkul Sektöründeki Gelişmeler" toplantısı öncesi basına açıklama yapan Muratoğlu, sorular üzerine şunları söyledi: "Bugünkü faiz hadleri geçen sene konut kredilerinin patladığı döneme göre hâlâ yüzde 30-40 pahalı. Bu tüketicinin talep ertelemesine yol açabiliyor. Konuta olan talebin düşmesi konut kredilerine olan talebi de etkiliyor. Geçen yıl Mayıs ayında üç satıyorsak bu yıl bir satıyoruz."
Tarih: 7 Haziran 2007 Kaynak: Cumhuriyet
'Deprem gizleniyor'Marmara Denizi dibindeki fayları inceleyen denizaltı ekibinden Prof. Dr. Celal Şengör , İstanbul'un deprem konusunda sanılandan daha büyük tehdit altında olduğunu vurgulayarak "Kentin sivil yönetimleri, bunu halktan gizlemeye çalışıyor. Bundan daha büyük bir suç olmaz" dedi.
Müzelerde zelzele tedbiriÖzel müzelerin desteğiyle Pera Müzesi'nde gerçekleştirilen, 'İstanbul 2007: Müzelerin Depremden Korunması' konferansına konuyla ilgili uluslararası kurumların ve Türkiye üniversitelerinin temsilcileri katıldı. Konferansın sonucunda yayımlanan bildiri müzelerin deprem riskinin azaltılması için bir an önce proje geliştirmesi çağrısı yapıldı. Uzmanlar, müzelerin güçlendirmesi, özel danışmanlık ekiplerinin oluşturulması, müze personeline eğitim verilmesi için çalışma yapılması çağrısında bulundu.
Tarih: 7 Haziran 2007 Kaynak: Radikal
Yedi tünel geliyorİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 'Yedi Tepeye Yedi Tünel' sloganıyla temeli atılan Kağıthane-Piyalepaşa ve Dolmabahçe-Dolapdere tünelleriyle Küçükçekmece-Topkapı arasında yapımı süren Metrobus ve Edirnekapı-Sultançiftliği raylı sistem hatlarını bu yıl hizmete açacaklarını bildirdi. İstanbul'da 152 kilometre uzunluğunda 33 adet tünel yol projelendirdiklerini ve bunlardan temeli atılan ikisinin çalışmalarının sürdüğünü belirten Topbaş, bu yıl içinde açılışını yapacaklarını söyledi. Topbaş, kentin topografyasının tünel yollara müsait olduğunu, trafikteki 1 milyon 800 bin aracın birkaç yüzbininin yerin altına inmesi halinde kentin ulaşım probleminin rahatlayacağına inandığını kaydetti.
Tarih: 7 Haziran 2007 Kaynak: Radikal
11 milyon kişi nasıl taşınamaz?Türkiye nüfusunun yaklaşık yedide biri, her gün İstanbul toprakları üzerinde bir yerden bir yere gitmeye çabalıyor. Büyükşehir Belediyesi'nin rakamlarına göre, İstanbul'da her gün 8 milyon 445 bini toplu ulaşım aracıyla, 3 milyonu da özel araçla toplam 11 milyon 445 bin kişi seyahat ediyor. İki denize kıyısı olan kentte, günlük seyahatler buna rağmen karayolu ağırlıklı. Kent içinde lastik tekerli araçlarla yapılan seyahatlerin oranı yüzde 89'u buluyor. Yaklaşık 5 bin minibüsün ulaşımdaki payı yüzde 20.72. İETT'yse toplu taşımanın yüzde 30.78'ini yükleniyor. İl genelinde 18 bin taksi ve 572 taksi dolmuş da her gün 1 milyon 200 bin yolcuyu (yüzde 14.20) taşıyor. Devlet Demiryolları ve İstanbul Ulaşım A.Ş.''ye bağlı raylı sistemlerde taşınan yolcu sayısı 930 bin. Bu rakamın toplu taşıma sistemi içindeki payı yüzde 11. Denizin toplu taşıma içindeki payı sadece yüzde 4.32.
Tarih: 7 Haziran 2007 Kaynak: Radikal
Buz kırılınca ada halkı göründü!Yüzyıllardır sessiz sedasız yaşayıp giden Grönland sakinleri de artık konuşmak istiyor. 'Dondurma' adaları gözlerinin önünde eriyip gidiyor. Eskimo çığlığı buz kütlelerini kırıyor.
Beyoğlu’ndaki tarihi Balık Pazarı yenilendiİstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Beyoğlu Belediyesi tarafından yenileme ve restorasyonu tamamlanan Beyoğlu Balık Pazarı’nı Başkan Kadir Topbaş açtı.
İnşaat değil, yuva yapıyoruz!'Aklı başında, saygın bir marangoz yıllar içinde tavır değiştirir. Bakkaldaki tüm içkileri alır, sokaktaki düşmüş kadınları evine kapatır. Evden, kırılan şişelerle kavga sesleri eksik olmaz. Mahallelinin sabrı taşmıştır ve çok kızdıkları marangozun cenazesini kaldırmayacakları konusunda söz birliği ederler.
Sinan Çetin'in 6 ay hapsi istendiCihangir'de çok sayıda gayrimenkul aldığı için halk arasında semte 'Sinangir' denilmesine neden olan ünlü yönetmen Sinan Çetin, Kuruçeşme'deki tek katlı evinin altını kazdırarak bodrum katı yaptırmaya çalışınca mahkemelik oldu! Dava dilekçesinde; Çetin'in binayı askıya aldırarak alt katı ve ön tarafından hafriyat yaptırdığı, ayrıca binanın krokisinde gösterilen bölüme de perde beton duvar döktürdüğü ifade edildi.
Dünyada tehlike altındaki 100 tarihi yerden 5'i Türkiye'deDünyada 2008 yılında en fazla tehlike altında olan ve korunmasına yeterince özen gösterilmeyen 100 tarihi yer açıklandı.
İzbeton “Örnek” OlacakTamamen kapalı olan yeni asfalt makinesiyle “tozsuz” üretime hazırlanan İzbeton, açık alandaki mıcırları da kapalı alana depolayacak. Yeni sistemin devreye girmesiyle kırma tesisi kaldırılacak ve açık saha stoklamasına son verilecek.
Orman köylüsüne güneş enerjisi teşviğiÇevre ve Orman Müdürlüğü, Adıyaman'da ormanların tahrip edilmesini önlemek için, orman köylülerinin evlerine güneş enerjisi sistemi kurmasını teşvik ediyor.
İspanyollara göre Istanbul dünyanın 5’inci güzel kentiİspanya’nın önde gelen turizm dergisi Elegimos, Haziran sayısında dünyanın en güzel 10 kentini belirledi.
VitrA, Tasarımcılarla İşbirliğine Bir Yenisini Daha Ekledi: Aziz Sarıyerİletişim stratejisini, “banyo alanında tüketici algısını değiştiren ve bu farklılaşmayı tasarımla sağlayan global bir marka olmak” şeklinde belirleyen VitrA, Defne Koz, İnci Mutlu gibi Türk tasarımcıların yanı sıra Ross Lovegrove, Matteo Thun, NOA Design ve Pilots Design’la yaptığı işbirliklerine Türkiye’nin ünlü isimlerinden Aziz Sarıyer ile devam ediyor.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.