Haberler

Pentagon gibi genel merkez

Tarih: 12 Haziran 2007 Kaynak: Sabah Yazan: Ergun Aksoy


AK Parti''nin arsa bedeliyle birlikte 35 milyon YTL''ye mal ettiği yeni genel merkezi yarın Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından törenle açılıyor. Terasıyla birlikte 15 kat olan binada, sekizinci kat Başbakan Erdoğan için makam odası olarak hazırlandı. Erdoğan''ın makam katında Merkez Karar Yönetim Kurulu için geniş bir salon yapıldı. Bina Pentagon gibi korunacak. Manyetik kartlar çalışanların ve ziyaretçilerin her istedikleri kata çıkmalarını önleyecek.

Duşlu Odalar
37 bin metrekarelik kapalı alana sahip binada, 468 kişilik toplantı salonu bulunuyor. 320 araç kapasiteli kapalı garajın yanı sıra 400 kişilik yemek salonu yapıldı. Binada genel başkan yardımcıları için de geniş odalar ve duşlar bulunuyor. Genel merkezin bir bölümünde yerler halıyla kaplanırken, bazı bölümlere ahşap döşendi. Güvenliğe özel önem verilen binada protokol girişi ayrı tutulurken, genel başkan katına çıkmak için özel asansör yapıldı. Çalışanlar ve ziyaretçiler istedikleri her kata çıkamayacaklar. Çıkmak isteseler bile manyetik kapılardan geçemeyecekler. ABD''de Pentagon başta olmak üzere, Başbakanlık ve YÖK''te de aynı güvenlik yöntemi uygulanıyor. Binadaki Selçuklu dönemine ilişkin motifler, adalet ve üstün başarıyı simgeliyor. Dış cephede kullanılan beyaz taş işçiliği aydınlığı, sütunlar da güçlü ve sağlam durumu ifade ediyor. Başbakan Erdoğan yarın açılacak AK Parti Genel Merkezi''ni bugün basın mensuplarına gezdirip, bina hakkında teknik bilgiler verecek.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.