Haberler

Osmangazi''den iki yılda 36 park

Tarih: 18 Mayıs 2011 Kaynak: Olay
İki yıl içinde 36 parkı hizmete açan Osmangazi Belediyesi, Ovaakça''da üç park birden açtı.

Osmangazi Belediyesi, ilçenin dört bir yanına yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Her hafta Osmangazi''nin bir mahallesinde park ve çevre düzenlemesi açılışı yapan Osmangazi Belediyesi, son olarak Ovaakça Mahallesi sakinlerinin yüzünü güldürdü. Mahallenin önemli ihtiyaçlarından biri olan park ve çevre düzenlemesini bölge halkına kazandıran Osmangazi Belediyesi, Ovaakça Mahallesi''nde üç parkın açılışını birden gerçekleştirdi. Bu yeni parklarla birlikte ilçe genelinde açılan park sayısı iki yılda 36 oldu. Folklor oyunları ve Karagöz gösterisi ile renklenen törene çocuklar büyük ilgi gösterdi.

Osmangazi''de sosyal yaşam alanlarını zenginleştirmek adına her hafta bir mahallede park ve çevre düzenlemesi açılışı yaptıklarını söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, iki yıl içinde Osmangazi''ye 36 park kazandırdıklarına dikkat çekti.

Tarihi mirasın korunması adına birbirinden önemli projelere imza attıklarının altını çizen Dündar, mahallelerde de her geçen gün hizmet çıtasını yükselttiklerini vurguladı.

"Osmangazi''nin her mahallesinde bölgeye vizyon kazandıracak önemli çalışlarımız var" diyen Dündar, "Spor tesisleri, hizmet binaları, muhtarlıklar, asfalt, kaldırım çalışmalarımızla mahallerimizin çehresini değiştiriyor, modern Osmangazi''ye yakışır yeni düzenlemeler kazandırıyoruz" dedi.

Bir milyon fidan kampanyası kapsamında binlerce fidanın toprakla buluştuğu Ovaakça''da asfalt, trotuar ve spor tesisi inşaatının devam ettiğini vurgulayan Başkan Dündar, "Osmangazi''ye değer katıyor, hep birlikte yaşanabilir güzel bir ilçe için çalışıyoruz" diye konuştu.

Dündar''ı çalışmalarından dolayı tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, "Hızlı büyüyen Bursa''nın dar ve sıkışık mahallerine soluk aldıracak yeni alanlar kazandırıyoruz. El ele vererek daha güzel bir Bursa için çalışıyoruz" dedi.

Açılışın ardından parkta oynayan çocukların salıncaklarını sallayan başkanlar, miniklere fidan dağıttı.

OVAAKÇA NEFES ALACAK
Ovaakça Mahallesi''nin Mehmet Dede Caddesi''ne, Çeşmebaşı Mahallesi Mevlana Caddesi''ne ve Ulubatlı Hasan Sokak''a yapılan parklar ve yeşil alanlar bölgeye nefes aldıraacak. Yazla birlikte mahalle sakinlerinin keyifli vakit geçirmelerine imkan sağlayan parklarda fitness aletleri, oturma grupları, çocuk oyun grupları bulunuyor.

Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.