Haberler

Arkitera'dan

Toplam 2948 haber 148 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 2841. haberden 2860. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Peyzaj Mimarlarının Yargıdaki Başarısı (13 Kasım 2006)Yargı peyzaj mimarlarının talebini olumlu buldu. Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen "Burdur Şehirlerarası Otobüs Terminal Kompleksi Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması" şartnamesinde "Yarışmaya Katılma Koşulları" ve "Jüri Oluşumu" na ilişkin Peyzaj Mimarları Odası''nın yaptığı başvuruda, mesleğin temsil edilmesinin zorunluluğu kararı alındı. Mahkemeye Peyzaj Mimarları Odası tarafından sunulan "Teknik Çalışma Metni" haklı bulunarak, Antalya 2. İdari Mahkemesi dava konusu yarışmada Peyzaj Mimarı bulunması gerekliliğine hükmederek yürütmeyi durdurma kararı verdi.
Tarih: 13 Kasım 2006
Allianoi Hakkında Soru Önergesi (14 Kasım 2006)7 yıl önce başlayan kazı çalışmalarıyla gün ışığına çıkmakta olan 1.800 yıllık bir tarihi geçmişe sahip İzmir''in Bergama ilçesindeki Antik Allianoi Kenti, bilindiği gibi yapımı hızlanan Yortanlı Barajı ile sular altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya.
İlk İMP Toplantısı''nda Bölgesel Planlama Tartışıldı (10 Kasım 2006)Arkitera Mimarlık Merkezi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metropolitan Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP)’nin ortaklaşa düzenlediği “İMP Toplantıları”nın, “Bölgesel Yaklaşım” konulu ilk paneli 09 Kasım 2006 Perşembe günü İMP Konferans Salonu’nda düzenlendi. Marmara ve Boğazlar Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Halil Ünlü’nün yürütücülüğünü yaptığı toplantıya, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof.Dr.Emre Aysu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Dr.Polat Sökmen, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Gülden Erkut, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden emekli Prof.Dr.Mehmet Çubuk ve İMP Bölge Planlama Grubu Yöneticisi Dr.Taylan Dericioğlu konuşmacı olarak katıldı.
Spectacular City (9 Kasım 2006)23 Eylül’de NAi’de açılan ‘Spectacular City’ adlı sergi, son on yıl içerisinde çekilmiş, konusu şehir / mimari / insan yapımı çevreler olan fotoğraflardan oluşuyor.
Güney Asya’nın En Büyük Havaalanı (9 Kasım 2006)Güney Asya’nın en büyük havaalanı, Eylül 2006 sonu itibariyle Bangkok’ta açıldı. 2005 yılı sonlarına doğru açılması hedeflenen Tayland’ın yeni havaalanı, ekonomik ve politik sıkıntılar, yapım sürecinde yaşanan aksaklıklardan ötürü uzun bir gecikme dönemi geçirdikten sonra Eylül ayı sonunda hizmete girdi. Yeni havaalanı, Bangkok’un 24 km doğusundaki Samut Prakarn bölgesinde, 3.200 hektarlık bataklık bir alan üzerine inşa edildi.
Şehirde veya Şehir Dışında? Whitney Müzesi’nin Kimlik Krizi (8 Kasım 2006)Whitney ne zaman dersini alacak? Müze, son 20 yıldır Madison Bulvarı 75. Cadde’deki araziye bir eklenti projesi için Michael Graves, Rem Koolhaas ve Renzo Piano’dan mimari öneriler alarak aynı şeyleri tekrarlıyor. Tasarımlar en basitinden cüretkar olanına kadar değişirken, hepsi saldırgan bir çevre ve kararsız vekiller tarafından ufak bir törenle reddedildi.
Alejandro Zaera Polo Desenlerle Bezediği Projelerini İstanbullu Mimarlarla Paylaştı (8 Kasım 2006)Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen ARKİMEET konferanslarının 16. sının konuğu Foreign Office Architects (FOA)’in kurucularından Alejandro Zaera Polo, 07 Kasım 2006 akşamı Harbiye Askeri Müzesi’nde Türkiye’deki mimarlar ve mimarlık öğrencileriyle buluştu. Philips sponsorluğunda gerçekleşen toplantıya katılım oldukça yoğundu.
Yapı-Endüstri Merkezi''nin Acı Günü (8 Kasım 2006)Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdür Yardımcısı Meriç Göktekin, 06 Kasım 2006 Pazartesi günü evinde geçirdiği bir rahatsızlık sonucu vefat etti.
"Mortgage Bilişimi Nasıl Şekillenecek?" Sorusu, Konut Finansmanı Konferansı’nda Yanıtlanacak (8 Kasım 2006)Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Konut Finansmanı ve Türkiye’ Konferansı, 15 Kasım 2006’da, İstanbul’da gerçekleştirilecek.
RAF Ürün Dergisi''nin Kapağını Tasarlamak İster misiniz? (7 Kasım 2006)Türkiye’nin yapı sektörüne yönelik ilk ve tek ürün dergisi olma özelliğine sahip RAF Ürün Dergisi’nin kapak tasarımlarını 2006 yılı içinde sırasıyla, Ömer Kanıpak, Han Tümertekin, Nevzat Sayın, Emre Arolat, Cem İlhan ve Murat Tabanlıoğlu yapmıştı. 7.000 aboneye ücretsiz olarak posta ile ulaştırılan dergi, Eylül 2006 sayısından itibaren de büyük şehirlerin Yay-Sat bayilerinde satışa sunuldu. Derginin kapak tasarımında genç tasarımcılara yer vererek isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kitleye tanıtabilmelerini sağlamak amacı ile Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından kapak tasarım yarışması düzenleniyor.
İstanbul''da Yaşam Kültürü Sempozyumu (7 Kasım 2006)İstanbul Kültür Sanat Vakfı, İstanbulluları çok yakından ilgilendiren bir projeyi üç gün sürecek bir sempozyumla gündeme taşıyor ve 09 - 11 Kasım 2006 tarihlerinde Nişantaşı The Sofa Hotel’de İstanbul’da Yaşam Kültürü başlıklı bir sempozyum düzenliyor. İzlemek isteyen herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek olan İstanbul’da Yaşam Kültürü Sempozyumu, 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti ünvanını alacak olan İstanbul’u çok yakından ilgilendiren bir proje olacak.
New York''da Yeni Bir Mimarlık Oturumu Tanımlandı (7 Kasım 2006)Bu hızlı bir şekilde tarihi anlatmanın mimarlık versiyonu. Kökeni Japonya’nın Tokyo kenti olan bir etkinlik olan “Pecha Kucha” nın Eylül ayında New York’ta tanıtımı yapıldı. Etkinlik kapsamında mimarlar, 400 saniyelik süre içerisinde 20 imgeyle projelerini anlatmaya çalıştılar.
FOA ARKIMEET Konferansı’na İnternet Üzerinden Kayıt Yaptıranlara Öncelik (7 Kasım 2006)Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen ARKIMEET konferanslarının 7 Kasım 2006 Salı akşamı konuğu FOA’nın kurucu ortaklarından Alejandro Zaera Polo. Philips Aydınlatma’nın sponsorluğunda düzenlenecek olan konferans İstanbul Harbiye Askeri Müze’de olacak.
İstanbul''un Kent Planlama Yaklaşımları Tartışılıyor (6 Kasım 2006)İstanbul’u gelecek onyıllara taşıyacak 1/100.000 ölçekli yeni İstanbul Çevre Düzeni Planınını tartışmaya açmayı hedefleyen ‘İMP Toplantıları’ 09 Kasım 2006 Perşembe günü başlıyor. Arkitera Mimarlık Merkezi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP)’nin ortaklaşa düzenleyeceği 18 panelin ilki olan ‘Bölgesel Yaklaşım’ başlıklı panel 09 Kasım 2006’da, ‘Bölgesel Yaklaşım ve İstanbul Planlamasının Temel İlkeleri’ başlıklı ikinci panel ise 10 Kasım 2006’da gerçekleşecek.
Limited Mimarlık''tan Bir Sosyal ve Mesleki Sorumluluk Projesi (14 Kasım 2006)17 Ağustos 1999 Marmara Depremi sonrasında her yerde olduğu gibi Haydar Karabey ve Banu karabey tarafından kurulan Limited Mimarlık’ın işleri de askıya alınmış. Deprem bölgelerine herkesin yaptığı gibi insani katkılarda bulunan mimarlar sosyal veya mesleki sorumluluklarının da olduğunu düşünmüşler.
Mimarlık Vakfı Yeni Merkezi’ne Plancılardan Yeşil Işık (6 Kasım 2006)Zaha Hadid tarafından Southwark Caddesi için tasarlanan dikkat çekici bu yeni binanın planlama izni Sothwark Konseyi tarafından verildi.
Bilgi - Mimarlık 501 Atölyesi''nin Tokyo metropolünü konu edinen ürünleri Venedik Mimarlık Bienali''nde sunuluyor (6 Kasım 2006)Dünyanın başlıca mimarlık buluşmalarından olan Venedik Mimarlık Bienali’nin bu yıl onuncusu düzenleniyor. Şehirler, Mimarlık ve Toplum başlığı altında düzenlenen ve dünyanın öncü mimarları ile kuramcılarına konferanslar ve sergiler aracılığıyla ev sahipliği yapan bienalin direktörü R. Burdett bu yıl ilk defa bienalin açılışıyla başlayıp iki ay sürecek bir öğrenci atölyesi düzenlenmesine öncülük yaptı.
Radikal Yapıların Mimarı Alejandro Zaera Polo İstanbul''da (3 Kasım 2006)Türkiye’deki mimarlık gündemine İstanbul Ümraniye’de gerçekleştirecekleri alışveriş merkeziyle giren dünya mimarlığının son dönem büyük isimlerinden Foreign Office Architects’in kurucularından Alejandro Zaera Polo, Arkitera Mimarlık Merkezi’nin davetlisi olarak 07 Kasım 2006 Salı günü, saat 19:00’da Harbiye Askeri Müze’de konferans verecek.
XXII. MOBBİG Toplantısı (3 Kasım 2006)11 - 12 Mayıs 2006 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşen XXII. MOBBİG Toplantısı’nda alınan karar bağlamında, MOBBİG (Mimarlık Okulları Bölüm Başkanları İletişim Grubu)''nun XXII. toplantısı 13 - 14 Kasım 2006 tarihlerinde İstanbul Kültür Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde düzenlenecek.
Tarih: 3 Kasım 2006
Gyoder''den "Konut Kredileri Araştırma Raporu" (3 Kasım 2006)Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Haluk Sur ve Organizasyon Komitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında, Sermaye Piyasası Kurulu’nun işbirliği ile düzenlenen “Konut Finansmanı ve Türkiye Konferansı-III” ve “Gayrimenkul Sektörü Araştırma Raporu”nun ikincisi hakkında detaylı bilgi verildi.
Toplam 2948 haber 148 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 2841. haberden 2860. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.