Haberler

Haberler

Toplam 165 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
35 bin metrekare yeşil çatı (7 Mart 2007)Küresel ısınma ile birlikte doğal yaşamı korumak için başlatılan ekolojik üretim, inşaat sektörüne de sıçradı. Ümraniye''de inşaası devam eden ''Meydan Ümraniye'' isimli alışveriş merkezinin 35 bin metrekarelik çatısı çimenlerle kaplanacak. 55 bin metrekare alana yayılan 4 katlı alışveriş merkezinin çatısı yürüyüş alanları, çocuk parkları, dinlenme alanları ve çınar ağaçlarının bulunacağı bir meydan olacak. Çatının yapımını üstlenen ICS firmasının sahibi İbrahim Koç, dünyanın en büyük "Ekolojik çatı" sıyla üçte bir oranında enerji tasarrufu sağlayacaklarını ve yeşilliği tekrar kent merkezlerine taşıyacaklarını söyledi. Çatının maliyeti ise 5 milyon avroyu bulacak.
Tarih: 7 Mart 2007 Kaynak: Sabah Yazan: Ulaş Yıldız
Görmezden Geldiğimiz Engeller (9 Mart 2007)AB’ye uyum sürecinde 2012 yılına hazırlık çalışmaları farklı alanlarda, yoğun bir tempoyla sürdürülüyor. Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV), Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) işbirliği ile yürütülen "Fiziksel Çevrenin Engelli Gereksinimleri Doğrultusunda Uyumlandırılması” amaçlı pilot proje çalışması da bunlardan biri. Çevrenin, binaların ve toplu taşıma araçlarının engelliler için uyumlandırılmış olması zorunluluğu doğrultusunda gerçekleştirilen proje hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için, projenin danışmalarından Yrd.Doç.Dr. Gülşen Gülmez’le görüştük.
Bernard Tschumi’nin Tasarladığı Konser Salonu Açıldı (9 Mart 2007)Bernard Tschumi Mimarlık’ın Limoges’de tasarladığı Zénith Konser Salonu 08 Mart 2007 Perşembe günü resmi açılış töreni yapıldı. 17 Mart 2007 tarihinde ise Fransız pop star Michel Polnareff’in konseri ile bir kutlama yapılacak.
İhracatın En Hızlı Balığı: "Ece Banyo" (9 Mart 2007)Referans Gazetesi’nin düzenlemiş olduğu 2006 yılı Hızlı Balık Ödülü’nü İhracatın En Hızlı Firması dalında Ece Banyo aldı ve ihracatın en hızlı firması seçildi.
Trakya Cam Web Sitesi Yenilendi (9 Mart 2007)Trakya Cam web sitesi, kurumun ve ürünlerinin etkili bir şekilde tanıtılması amacıyla yenilendi.
Chippo ve Rogers British Museum’u Yenileme Projesinde Sonuna Kadar Mücadele Ediyor (9 Mart 2007)David Chipperfield ve Richard Rogers isimleri, maliyeti 80 milyon £ olan British Museum’un özel sergi salonunun yenilenme projesi için açılan yarışmada öne çıkan altı finalistin arasında yer alıyor.
Barajlar, Havzalar, Kaynaklar... Tüm Boyutları ile “Su” Tartışması (9 Mart 2007)Arkitera Mimarlık Merkezi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP)’nin ortaklaşa düzenlediği “İstanbul Metropoliten Planlama Toplantıları” 8 Mart 2007 tarihinde, “Su” başlığıyla İMP Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Alsop Londra’daki Gökdelen Projesini Halka Sundu (9 Mart 2007)Bu; Londra’da şehir girişinde inşa edilmesi düşünülen Alsop’un etkileyici gökdeleninin ilk resmi. Old Street kavşağı üzerinde yer alacak 43 katlı kule, şehrin girişinde bir geçit sembolü olacak.
Antalya Doğu Garajı Projesi 15 Mart''ta ihaleye çıkarılıyor (9 Mart 2007)Antalya Büyükşehir Belediyesi''nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kentsel Dönüşüm Projesi''nin ikinci etabı olan Doğu Garajı Projesi, 15 Mart''ta ihaleye çıkarılacak. Halk Pazarı ve Festival Çarşısı''nı kapsayan 18 bin 728 metrekarelik alanda 49 bin metrekarelik kapalı inşaat alanı bulunacak proje 26 milyon YTL''ye mal olacak ve 18 ayda tamamlanacak. Eğlence merkezi, sergi ve ticaret alanlarının da yer alacağı proje çerçevesinde üç katlı bir bina inşa edilecek. Alan üzerinde dokuzar metrekarelik 188 iş yeri, 190 depo, yeraltında ise 600 araç kapasiteli iki katlı otopark, beş soğuk hava deposu, dört restoran, dört balık lokantası, 11 mağaza, altı atölye, dört sinema, bir buz pisti, eğlence merkezi, bowling, bilardo salonları ve fast food iş yerleri bulunacak. Yap-işlet-devret modeli ile yapılacak projenin ihalesini kazanacak firma, yapıların yüzde 65''ini 20 yıl boyunca kullanma hakkı elde edecek.
Tarih: 9 Mart 2007 Kaynak: Dünya
Zincirlikuyu - Maslak hattında fiyatlar artacak (9 Mart 2007)Gayrimenkul temsilcileri, Zincirlikuyu-Maslak hattında bulunan Deva, Renault Mais ve son olarak da Karayolları arsalarının satışının ardından, bölgede arsa paylarının projelere yansımasıyla proje fiyatlarının da artacağı görüşünde.
Tasarımın tılsımı (9 Mart 2007)21. yüzyılın en parlak tasarımcılarından biri sayılan Lovegrove ile çalışan ve geçen yıl yarattığı "İstanbul" serisi ile Wall Paper''ın "En İyi Banyo", Red Dot''un "Ürün Tasarım Ödülü" ve 2006 Good Design ödüllerini toplayan VitrA...
Beylikdüzü ve Silivri’ye uzanacak metronun temeli bu yıl atılıyor… (9 Mart 2007)Büyükçekmece’nin Kıraç Beldesi’nde inşa edilen Sağlık Ocağı ile Spor Salonu’nun açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş gerçekleştirdi. Törende konuşan Başkan Topbaş; “Bu yıl ilk etapta Beylikdüzü’ne, gelecekte de Silivri’ye kadar uzanacak metronun temelini atıyoruz. Bizi eleştirenler bu yatırımları hayal bile edemezdi” dedi.
En çok turist çeken müzeler (9 Mart 2007)2006''da Türkiye genelindeki 313 müze ve ören yerini 16 milyon 86 bin kişi ziyaret etti. En çok ziyaretçiyi ise Topkapı Sarayı Müzesi, Ayasofya Müzesi ve Efes Ören Yeri topladı.
Bu bina engelliler içinmiş (9 Mart 2007)Kucakta taşınan Ali Turan üzgündü: Engelliler onlara yönelik hizmette bile düşünülmüyor. Gebze Çayırova''da devlet ve özel sektör el ele vererek engellilerin üretime katkıda bulunabilmesi için ''Engelliler İş Merkezi'' kurdu. Binanın açılış töreni dün yapıldı. Ancak engelliler içeriye kucakta taşındı. Çünkü engellilerin merdivenlerden nasıl çıkacağını kimse düşünmemişti.
Tarih: 9 Mart 2007 Kaynak: Radikal
İstanbul’un ilk gökdeleni tarihi eser oluyor (9 Mart 2007)Zincirlikuyu’daki Karayolları binası benim gözümde hálá bir gökdelendir. Şu anki görüntüsü itibarıyla olsa olsa "serpilmiş apartman" olarak değerlendirilebileceğinin farkındayım.
Büyükdere''nin rekor arsa fiyatı Londra''nın yarısına ancak ulaştı (9 Mart 2007)İstanbul''un en pahalı caddesi haline gelen Büyükdere''deki Karayolları arazisinin 6 bin 250 Euro''luk metrekare fiyatı Londra, Paris, Milano gibi metropollerdeki benzer ofis semtlerindeki arsa fiyatları ortalamasının gerisinde kaldı.
Zorlu 1.6 milyar dolar kâr eder (9 Mart 2007)İstanbul''a bir çok yeni mekanları projelendirerek kazandırmış olan bir girişimci mimar dün bize bir not göndermiş; Zorlu''nun yapacağı yapının neler getirip götüreceğini...
Eczacıbaşı: İlaç’ta hisse sattık Yapı’da yeni alımlarla büyüyeceğiz (9 Mart 2007)Eczacıbaşı İlaç’ın jenerik ilaç bölümünün yüzde 70’ini Çek Zentiva’ya satan Eczacıbaşı, yapı alanında büyüme kararı aldı. Vitra, en büyük rakiplerinden Villeroy&Boch’un karo seramik bölümünü satın alıyor.
İslami vakfın kaçak binasına işlem yok (9 Mart 2007)Fatih Belediyesi, "Belediye Kültürel Tesis Alanı" olarak ayrılan alana kaçak bina yapan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı adlı kuruluş hakkında hiçbir işlem yapmadı.
Sır gibi saklanan stadyum projesi (9 Mart 2007)Vatan, Galatasaray’ın sır gibi saklanan 120 bin metrekare alanlı arsa üzerine inşa edilecek Seyrantepe projesinin maketini ele geçirdi.
Toplam 165 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.