Haberler

Haberler

Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 181. haberden 200. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Taşların En Güzeli Yıkılıyor (13 Temmuz 2007)Hasankeyf tüm cömertliğiyle tarihi sunmaya devam ediyor, ancak bakımsızlık onu yıkıma sürüklüyor. Ilısu Barajı ile sular altında kalacak Hasankeyf , 2007 yılına kültür varlıkları açısından şanssız girdi.
Beykoz’daki tarihi kışla kültür merkezi oluyor (13 Temmuz 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz’daki tarihi Osmanlı Kışlası’nı restore ederek kültür ve kongre merkezi yapıyor. 5 milyon YTL’ye mal olacak proje Nisan 2008’de tamamlanacak.
Temiz çevre yoksa oy da yok (13 Temmuz 2007)Ege Çevre ve Kültür Platformu (EGEÇEP) seçim öncesinde parlamentoya girecek milletvekillerinden beklentilerini içeren seçim bildirgesini açıkladı.
Sabiha Gökçen yargıya taşınıyor (13 Temmuz 2007)Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Akıl, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın özelleştirilmesiyle devletin 1 milyar doların üzerinde kaybı olduğunu, konuyu yargıya taşıyacaklarını kaydetti.
Sokak numaraları için Büyükşehir’e dava (13 Temmuz 2007)Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Emek Mahallesi ve Bahçelievler Semti’ndeki sokak numaralarını değiştirmesi davalık oldu.
Sıradan gözler için bile sıradışı bir yapı (13 Temmuz 2007)Elbette her mimari tasarım ürünü olan bina orijinal, tasarlayanına özgü nitelikler taşır. Ama biz sıradan gözler, bunları çoğu zaman göremeyiz. Bina, bina işte, hepsi birbirine benzer.
İstanbul''un beklediğine değdi (13 Temmuz 2007)Santralistanbul, önceki gün ''ön açılış'' yaparak sanat dünyasının merakını dindirdi. Yapımı tamamlanan çağdaş sanatlar müzesi ve içindeki sergi, merak duygusunu ''hayranlık''a dönüştürdü.
Sagalassos''ta kazı çalışmaları başladı (13 Temmuz 2007)Burdur''un Ağlasun ilçesindeki Sagalassos antik kentinde sürdürülen kazı çalışmalarının bu yılki bölümü başladı. Kazı ekibi başkanı Prof. Dr. Marc Waelkens, bu yılki kazılara hastalık nedeniyle katılamayacak.
Kale Grubu, 50''nci yılını kutluyor (13 Temmuz 2007)Çan ilçesinde kurulu bulunan ve bünyesinde Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim, Kaleterasit, RocaKale, Kalecolor, Kaledekor, Kalekalıp gibi pek çok markayı barındıran Kale Grubu, 50''inci yılını kutlamaya hazırlanıyor. Kale Grubundan yapılan açıklamaya göre, 50''nci yıl Seramik Bayramı kutlamaları, 26-28 Temmuz 2007 tarihlerinde, Kaleseramik Fabrikaları''nın kurulu bulunduğu Çan ilçesinde yapılacak. Açıklamada, Kale Grubu''nun 50''nci Yıl Seramik Bayramı''nda, Duvar Karosu Beşinci Fabrikası, Yer Karosu Üçüncü Fabrikası, Kaleserafoam Fabrikası, Kompozit İzolatör Araştırma ve Üretim tesislerinin açılış törenlerinin de yapılacağı, ayrıca Kale Grubu çalışanları ile bölge çocuklarının sünnet ettirileceği, çeşitli sempozyum, konser ve spor karşılaşmalarının gerçekleştirileceği kaydedildi.
Tarih: 13 Temmuz 2007 Kaynak: Dünya
Dünyanın en pahalı adası satılıyor (13 Temmuz 2007)Theresa Bernabe emlak şirketi, Pasifik Okyanusu''nda Fiji Adaları''nın kuzey doğusunda ''Hat Island'' adlı bir adayı 56 milyon euroya satılığa çıkardığını açıkladı.
Yozgat’a dev yatırım (13 Temmuz 2007)Yaptığı önemli yatırımlarla tanınan Malatyalı iş adamı Şatıroğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Doğan, şimdi de Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı termal şehrini inşa etmeyi planlıyor. Şatıroğlu Şirketler Grubu yatırımı olan Club Gökkuşağı Termal City, 203 bin m2’lik arazi üzerinde kurulacak. 86 trilyona malolacak projede, 710 apart daire, beş yıldızlı termal otel, 2 adet butik otel, hastane, günübirlik termal tesisler, alışveriş merkezi, açık kapalı yüzme havuzları, spor salonu, parklar, aqua park ve hayvanat bahçesi bulunuyor. Termal şehrin 2. etabında kurulacak olan Engelliler Köyü ise geniş imkanları ile dünyanın her tarafından gelecek misafirleri kabul edecek. Projenin, Türkiye’de 8,5 milyon dünyada 600 milyon engelli insan olduğu düşünüldüğünde, ülkemize sağlayacağı sosyal yararın yanında, yurtdışında da Türkiye’nin tanıtımında önemli rol alması bekleniyor.
Tarih: 13 Temmuz 2007 Kaynak: Türkiye
"Seçim öncesi arazi işgaline af getirildi" (13 Temmuz 2007)CHP İzmir Milletvekili Erdal Karademir, AKP iktidarının seçim öncesi hazine arazilerini işgal edenlere yeni bir af çıkardığını söyledi.
Kadir Topbaş''a İETT arazisi yüzünden suç duyurusu (13 Temmuz 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Hüseyin Sağ, İETT arazisini 1 milyar YTL bedelle kazanan Dubai Şeyhi El Maktum''un şirketi Sama Dubai Holding''in ihale teminatı olan 24 milyon doları ödemediği halde ihaleyi iptal etmeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hakkında suç duyurusunda bulundu. Hüseyin Sağ, İçişleri Bakanlığı''na yaptığı suç duyurusuna ilişkin dilekçede, 21 Mart 2007''de yapılan İETT arazisi ihalesinde yasa gereği 15 gün içinde teminatın yatırılması, yatırılmaması durumunda ise ihalenin iptal edilmesi gerektiği yönünde Kamu İhale Yasası''na atıfta bulundu. Sağ şikayet dilekçesinde "Söz konusu ihaleyi kazanan firma, bedeli yatırmayacağı ve yatırmayacağını basın kuruluşları aracılığıyla kamuoyuna açıklamıştır. Kamuoyuna yapılan bu açıklama ihalenin iptali ve ihale yasasındaki diğer yaptırımları uygulanmasını gerektirdiği halde ihaleyi yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ihalenin iptal edildiğini bugüne değin açıklamamıştır. Büyükşehir Belediye Başkanı yaptığı açıklamalarda ihale sürecinin devam ettiğini yasaları hiçe sayarak ifade edebilmektedir."
Tarih: 13 Temmuz 2007 Kaynak: Birgün Yazan: Boğaç Yüzgül
Susuzluk kaygısı arttı (13 Temmuz 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş , İstanbul halkından hiçbir şey gizlenmediğini belirterek İstanbul''un şu andaki su rezervinin yüzde 33.4 olduğunu, geçen yıl aynı tarihlerde barajların doluluk oranının ise yüzde 80''lerde bulunduğunu söyledi.
İstanbul’un 53. Türkiye’nin 149. alışveriş merkezi açıldı (13 Temmuz 2007)İstanbul Bahçeşehir’deki Prestige Mall, Türkiye’nin 149. alışveriş merkezi olarak hizmete girdi. Ben olsam biraz daha bekler, 150. alışveriş merkezi unvanını kovalardım, ama onu da denk getirmek zor olabilir. Çünkü bu sene açılması beklenen onlarca alışveriş merkezi var. "İki gün sonra dükkanı açıyoruz, acayip zamanlama yaptık, 150. olacağız" hayaliyle akşam yatıyorsun, sabah kalktığında bir bakıyorsun birileri 150.’yi açıvermiş. Bekle ondan sonra 200. olacağım diye...
Dekorasyonda doğu-batı karması (13 Temmuz 2007)Canlı ve dinamik batı insanı, sakin ve dengeli doğu felsefelerini keşfededursun, yaşama alanları bu rüzgarla gelen tatami’lere, bonsai’lere, ahşaplara çoktan alıştı bile.
Kentsel dönüşüm mağdurları (13 Temmuz 2007)İstanbul Büyükşehir ve Küçükçekmece Belediyesi yetkililerinin, Küçükçekmece Ayazma-Tepeüstü mevkiinde uygulanan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kendilerine "Bezirganbahçe Konutları"nda konut sözü vererek çadırlarda yaşamak zorunda bıraktığı 123 kişiye konut verilmeyeceği belirtildi. Ayazma semti sakinlerinden Kasım Aydın, "Bize konut vereceklerine dair söz verdiler, belgeleri de elimizde. Kışın ortasında bizim evlerimizi yıktılar, çocuklar yaşlılar mahvoldu. Şimdi de bize konut vermeyeceklerini ve çadırları boşaltmamız gerektiğini söylüyorlar" dedi. Osman Özdemir de belediyenin proje hakkında kendilerine hiçbir bilgi vermediğini söyleyerek "Belediye anlaşmayı imzaladığımızdan bu yana bizi insan yerine koymuyor. Bu alan olimpiyat stadının yanında, depreme dayanıklı. Burasını zenginlere peşkeş çekecekler" diye konuştu.
Tarih: 13 Temmuz 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Yeni bir İstanbul dergisi (13 Temmuz 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un kültür ve sanatıyla ilgili yazıların, incelemelerin, söyleşilerin yer aldığı 1453 adlı bir dergi yayımlamaya başladı.
Divan''dan Asya yakasına 5 yıldızlı otel (13 Temmuz 2007)Koç Holding Turizm Grubu şirketlerinden Divan, şehir otelciliği alanındaki büyüme stratejisine İstanbul''un Anadolu yakasında inşa edeceği Divan İstanbul Asia ile devam ediyor.
2012 Tasarımı "Hayal Gücü ve Başarının Yoksunluğu” (13 Temmuz 2007)Barselona Olimpiyat Parkı’nda çalışmış olan, bir mimar, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) Londra’nın Olimpiyat Oyunları’na ilişkin heyecanlı raporuna takiben, 2012 Olımpiyat Parkı’nı eleştirdi.
Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 181. haberden 200. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Ağustos 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.