Haberler

Haberler

Toplam 278 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Belediye istese DSİ gerekeni yapardı (10 Ağustos 2007)Patlayan borular nedeniyle tüm kente yayılan su kesintisinin ardından başkentte şebekeye dün 18.00''den itibaren su verildi.
ÖYK, Tekel''e ait toplam 22 taşınmazın satışını onayladı (10 Ağustos 2007)Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Tekel''e ait Afyon, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Burdur, Iğdır, Isparta, İzmir, Kars, Kastamonu, Konya, Manisa, Muğla, Niğde, Ordu ve Tekirdağ''daki 22 taşınmazın satışını onayladı. Satıştan 6 milyon 662 bin YTL gelir elde edilecek.
Tasarımda görülmemiş ''şeyi'' bulun! (10 Ağustos 2007)Radikal Gazetesi bu yıl yine 4-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek İstanbul Tasarım Haftası''na paralel olarak Tasarımda Radikal Eğilimler yarışması düzenliyor. Katılımcılardan bir ''şey'' isteyen yarışmaya katılım için son 10 gün!
Yıkılma tehlikesi bulunan TOKİ konutlarına inceleme (10 Ağustos 2007)Toplu Konut İdaresi''nin (TOKİ) 108 selzede aile için Hakkari''de yaptırdığı, ancak drenaj kanalları ve yalıtımı iyi olmadığı için zemin katları yeraltından sızan suyla dolan binalarla ilgili inceleme başlatıldı. Üç yıl önce teslim edilen ancak, yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan binalarda inceleme yapan 5 uzman, sorunları rapor haline getirdi. Konutları yapan firma sahibinin de bulunduğu incelemelerde uzmanlar, su basan evlerin fotoğrafını çekerek ailelerle görüştü. Yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan konutlarla ilgili olarak Hakkari Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü uzmanları tarafından 15 gün önce hazırlanan teknik raporda inşaat sırasında drenaj ve temel yalıtımının gereği gibi yapılmadığı, su sızıntısının önüne geçilmemesi halinde binaların yıkılabileceğine dikkat çekilmişti.
Tarih: 10 Ağustos 2007 Kaynak: Milliyet Yazan: Behçet Dalmaz
Selçuklu Kulesi''ni önce inşa etti, sonra satın aldı (10 Ağustos 2007)Konya''da, AKP''li Büyükşehir Belediyesi tarafından ''Eski Otogar Dönüşüm Projesi'' kapsamında yaptırılan ve Türkiye''nin en yüksek üç binasından biri olan 42 katlı Selçuklu Kulesi, 32 milyon YTL''ye ''yeşil sermaye'' olarak adlandırılan İttifak Holding''e bağlı Adese Alışveriş Merkezleri''ne satıldı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Selçuklu Kulesi''ndeki toplam 49 bin 30 metrekarelik dükkan, büro ve dubleks seyir terasını ihale yoluyla komple satışa çıkardı. İhaleye sadece Adese Alışveriş Merkezleri katıldı. 32 kat büro (26 katı Büyükşehir Belediyesi''ne ait), 2 kat bodrum, 1 kat zemin, 2 tesisat katı, 2 kat mağaza girişleri, 1 sanal eğlence katı, 1 seyir katı ve döner restoran katı olarak yapılandırılan binada, 1700 araçlık bir otopark yer alıyor.
Tarih: 10 Ağustos 2007 Kaynak: Milliyet Yazan: Mehmet Kayhan Yıldız
Gökçek Ankara''yı nasıl susuz bıraktı? (10 Ağustos 2007)DSİ defalarca uyardı. Susuzluğu önleyecek proje ihale bile edildi. Ancak ''Kaynak yok'' diyen Gökçek, ASKİ''nin parasını yol ve kavşaklar için harcadı.
Denizi duvar gibi kapatan yazlıklar kaldırılacak (10 Ağustos 2007)İstanbul''un sayfiye yerlerinden biri olan Celaliye-Kamiloba''da plansız dönemlerde kumsala bitişik nizam olarak inşa edilen ve vatandaşın denize girmesini engelleyen 5 bin yazlığın kaldırılması gündemde...
TOKİ’den ucuz konut için başvuru kolaylığı (10 Ağustos 2007)Toplu Konut İdaresi (TOKİ), alt gelir grubuna yönelik konutlar için başvurulara kolaylık sağlamak amacıyla, aranan azami gelir sınırını yükseltti.
Le Corbusier’nin Yaşayan Marsilya Başyapıtı (13 Ağustos 2007)Provence’in lavantalarla kaplı tepesinin ve ışıltılı Akdeniz’in üzerinden bakan dev apartmanlar "Unité d''Habitation" (Konut Birimi) adıyla yapılmış ve ilk açılışının üstünden 60 yıl geçmiş olmasına rağmen, hakkında hala ortak bir kanı oluşabilmiş değil. 1952 yılında tamamlanan ve 1600 kişiye ev sahipliği yapan yüksek ve hantal yapı Marsilyalılar tarafından "La Maison du Fada" (Deliler Evi), halk arasında "Crazy House" (Çılgın Ev), hatta "Cuckoo Coop" (Aptal Kafesi) unvanlarına layık görüldü.
Seyrantepe ihalesi 27 Ağustos''ta (10 Ağustos 2007)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Vekili Erdoğan Bayraktar, daha önce rekabet ortamı oluşmadığı gerekçesiyle iptal edilen Seyrantepe Spor Kompleksi projesinin, 27 Ağustos''ta yapılacağını bildirdi.
İzmir''de 10 hektar orman kül oldu (10 Ağustos 2007)İzmir''in Bergama ilçesi Zeytindağ beldesi yakınlarında çıkan orman yangınında, 10 hektarlık koru tahrip oldu. Zeytindağ Belediyesi çöplük alanının dışındaki Taşucu mevkisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle ormanlık alana sıçradı.
Sasalı''ya Son Rötuş (13 Ağustos 2007)İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Sasalı’da kurduğu Doğal Yaşam Parkı’nda sıra çevre ve alt yapı düzenlemelerine geldi. Barınakta ziyaretçilerle hayvanların arasında kafes, tel ve bariyer yerine, su ve hendek gibi doğal engeller konulacak.
İzmir''in En Pahalı Yoluna 800 Fore Kazık Çakılacak (13 Ağustos 2007)Sadece “1.370 metre” uzunlukta olmasına rağmen, coğrafi koşullarının zorluğu nedeniyle maliyetinin 11 milyon YTL’ye ulaşması beklenen Narbel Yolu, bu özelliğiyle “İzmir’in en pahalı yolu” ünvanını taşıyacak. Büyükşehir Belediyesi, zemin sağlamlaştırma çalışmalarının sürdüğü yola 90 fore kazık çaktı. Toplam kazık sayısı ise 800 olacak.
Çevre ve Siyaset (13 Ağustos 2007)Yeşiliz dergisi “Biriniz yoksa eksiğiz, sizinle yeşiliz” diyerek yola çıktı. 21 STK ile işbirliği içerisinde çıkıyor bu dergi; dolayısıyla sadece TEMA vakfının sesi değil 21 STK’nin toplu sesi.
İlk Aztek kral mezarı bulundu (13 Ağustos 2007)Meksikalı arkeologlar, son Aztek hükümdarı Ahuizotl’un mezarını buldu. Mezar, tarihte bir Aztek kralına ait bulunan ilk gömüt. Arkeologlar, Hükümdar Ahuizotl''un mezarının bu monolitin altında bulunduğunu düşünüyor.
İzmir''e doğal yaşam parkı (13 Ağustos 2007)Tutsak fil Pak Bahadur''un göz göre göre ölümü ve İzmir''in akciğerleri sayılan Kültür-park''ın mahkemece durdurulan ''otopark'' yapılması girişimine yönelik tepkiler belediyeyi harekete geçirdi.
Melen Çayı güldür güldür, gel de İstanbul’u güldür (13 Ağustos 2007)“İstanbul’un 150 günlük suyu kaldı” diye başlayan felaket senaryoları sırasında duyduk Melen’in adını. İstanbullular artık Melen’in üstüne ne nehir tanıyor ne ırmak!.. 12 milyonluk İstanbul’un imdadına yetişen Melen Çayı projesi nereden çıktı?
Tarihî Ertaş Çarşısı ahşap ve cam çatı ile örtülüyor (13 Ağustos 2007)Bursa''nın Osmangazi ilçesindeki tarihî Ertaş Çarşısı''nın üstü, geleneksel mimariyle bütünleşen modern bir ahşap ve cam çatıyla örtülüyor. Hanlar bölgesini yenileme çalışmalarına devam eden Osmangazi Belediyesi, sağlıklaştırma projesi kapsamında, Ertaş Çarşısı''nın yer döşemeleri ve cephesini de yeniliyor.
İnşaat sektörünün duayenlerinden Atila Şenol vefat etti (13 Ağustos 2007)Mesa Şirketler Topluluğu''nun kurucusu, Mesa Mesken Sanayii AŞ''nin geçen yıla kadar 17 yıl süreyle Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten İnşaat Yüksek Mühendisi Atila Şenol, perşembe günü vefat etti.
İzmir Kuş Cenneti''nde özelleştirme için koruma kalktı, çevreciler yargıya koştu (13 Ağustos 2007)Satışının önünde engel oluşturduğu için İzmir Kuş Cenneti''nin koruma statüsünün kaldırılmasına neden olan Çamaltı Tuzlası, çevrecileri harekete geçirdi.
Toplam 278 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.