Haberler

Haberler

Toplam 205 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kaleseramik’ten Dünyanın “En Büyük ve En Hafif Parlak” Porselen Seramiği (20 Eylül 2007)Kaleseramik, dünyanın tek esneyebilen “en hafif, en ince ve en büyük boyutlu” porselen seramiğinin ardından yapı endüstrisine heyecan verici ürünler katmaya devam ediyor.
Tasarım ve Teknolojinin Son Noktası Indesit Moon’a Ünlülerden Tam Not (13 Eylül 2007)İstanbul’da 04 - 10 Eylül tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenen Design Week’e katılan Indesit, yeni çamaşır makinesi Moon lansmanı için tasarlanan ev konseptli farklı standı ve çikolata şelalesi ile büyük ilgi gördü.
İstanbul Kent Sempozyumu Gerçekleştirildi (21 Eylül 2007)TMMOB İstanbul Kent Sempozyumu, 13 - 15 Eylül 2007 tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Oditoryumu’nda herkesin katılımına açık olarak gerçekleştirildi.
Metro hattı değişmez bilim merkezini taşırız (21 Eylül 2007)Ege Üniversitesi'ndeki bilim adamlarının "Metro kampusten geçerse titreşim ve manyetik alan nedeniyle araştırma yapamayız" restine karşılık Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan, ilginç bir öneri geldi.
Taş ocaklarının yerini yeşil alanlar alacak (21 Eylül 2007)Belkahve'deki taş ocaklarının yerinde oluşturulacak yeşil alan için teraslama çalışmaları başlatıldı. Bölgeyi inceleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tüm alanı yeşillendirerek İzmir'in tarihi Belkahve girişini çirkin görüntüden ve tozdan kurtaracaklarını söyledi.
TOKİ, 15 şehirde 602 arsayı açık atırmaya çıkardı (21 Eylül 2007)Başbakanlığa bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 15 ayrı ilde toplam 602 adet arsayı açık artırma ile satacak.
Artvin'de tarihi köprüler restore ediliyor (21 Eylül 2007)Artvin'de yapılan olan ve yapılacak barajlar nedeniyle yol kenarlarında bulunan tarihi eserleri yaşatmak ve güzelleştirmek amacıyla Karayolları ekiplerince çalışma başlatıldı.
İstanbul’a vize insan haklarına aykırı (21 Eylül 2007)Erdoğan’ın yeniden gündeme getirdiği “İstanbul’a vize uygulansın” sözünü değerlendiren uzmanlar, “Başbakan, ‘insanı yerinde doyurabilmektir aslolan’ diyor ama bunu göçe mecbur olanlara vize uygulayarak mı başaracak?” dedi.
Balıklı yıkılıp yeni baştan kentleşecek (21 Eylül 2007)Üçü de Bursa için bir rüyaydı. Doğrusu... Kamberler`in kaldırılmasını herkes istiyor, ama göreve gelen yerel yönetimler buna bir türlü el atamıyordu.
Ormanlar ranta mı kurban gitti? (21 Eylül 2007)Yunanistan’da geçen pazar günü yapılan seçimlerden kan kaybederek çıkan Kostas Karamanlis başbakanlığındaki Atina hükümetinin, ülkede geçen haftalarda çıkan orman yangınları nedeniyle küle dönen sit alanı kapsamındaki bölgeleri imara açmayı planladığı iddia edildi.
Katar İkizinin mimarı Kiev'e de imza atıyor (21 Eylül 2007)2 Design, Katar İkizleri olarak bilinen 'Doha Trade Center”dan sonra Ukrayna'nın başkentinin en yüksek binası olacak Kiev Trade Center'i inşa ediyor.
Taksim Sahnesi tarih oldu (21 Eylül 2007)İstanbul Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Osman Wöber, yerine alışveriş merkezi yapılacak olması nedeniyle Taksim Sahnesi'ni tahliye ettiklerini anımsatarak, "Taksim Sahnesi, İstanbul'daki tek orta ölçekli sahneydi, bunun eksikliğini yaşayacağız" dedi.
Balıklı da silbaştan (21 Eylül 2007)Doğanbey projesiyle Türkiye`ye örnek olan Osmangazi Belediyesi, Küçükbalıklı`yı da yıkıp yeniden yapacak. TOKİ`yle anlaşmaya varıldı.
Orkam-Sen: Ormanlar peşkeş çekilecek (21 Eylül 2007)Bir grup hukukçu ile AKP kurmaylarının hazırladığı yeni anayasa taslağına tepkiler sürüyor. KESK'e bağlı Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu Kamu Emekçileri Sendikası (Tarım Orkam-Sen) Genel Başkanı Sezai Kaya, "Hazırlanan anayasa taslağında tarım ve tarımsal nüfus yok sayılıyor. Ormanlarımız yerli ve yabancı sermayenin talanına açılıyor" dedi. Tarım ve tarımdan geçinen nüfus ile ilgili maddelere hiç yer verilmediğini belirten Kaya, "Taslakta ormanlarla ve ormancılığımızla ilgili ise tamamen yağmaya neden olacak düzenlemeler getirilmiştir" diye konuştu. Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni anayasa taslağında yer alan 131'inci madde aynen kabul edilirse, devlet ormanları yerli ve yabancı özel girişimcilere işlettirilebilecektir. Ormanları yok edip tarım arazilerine ve yerleşme yerlerine dönüştürenler affedilecektir. Yeni tasarı kabul edilirse bugüne kadar yapılabilen orman sınırlarını belirleme ve tapuya tescil çalışmaları büyük ölçüde geçersizle-şebilecek, mülkiyet kargaşası artabilecek ve bu nedenle de orman sayılan alanların etkili biçimde yönetimi tümüyle olanaksızlaşacak, toplumsal çatışmalar gündeme gelebilecektir. Ayrıca, orman sayılan alanları tarım arazilerine ve yerleşme yerlerine dönüştürme eylemleri özendirilecek, orman yangınları daha da artabilecektir.
Tarih: 21 Eylül 2007 Kaynak: Birgün Yazan: Gülşah Güneş
Otoparkların Rant Geliri Ne Tarihi Eser Ne Doğal Güzellik Dinliyor...: Belediyeden 'tarihi' karar (21 Eylül 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın, bir ilke daha imza atarak, içinde tarihi eser bulunan ve bu özelliği ile sit alanı ilan edilen bir arsaya, otopark yapılması için onay ruhsatı verdiği ortaya çıktı.
İstanbul'un ulaşım sorunu masaya yatırıldı (21 Eylül 2007)TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen ve İstanbul kentiçi trafik sıkışıklığı ve çözüm önerilerini geniş kapsamda değerlendirecek, 7. Ulaştırma Kongresi başladı.
Belediyelerin anlayış farkı (21 Eylül 2007)İzmir ve Ankara'daki tarihi havagazı fabrikalarının bugünkü durumları, iki anakent belediyesi arasındaki anlayış farkını açıkça ortaya koyuyor.
AKM: Yakmalı mı, yakmamalı mı? (21 Eylül 2007)Başlığa İstanbul Bienali’nin Atatürk Kültür Merkezi ayağındaki serginin adını taşıdım. Avrupa Kültür Başkenti olmaya aday İstanbul’un en önemli kültür sarayını da kullanan bienal, ister istemez içinde bulunduğu binaya yönelik tavrını da belli ediyor.
Kiev'in en yüksek binası Türklerden (21 Eylül 2007)Ukrayna'nın başkenti Kiev'in en yüksek binası olacak 'Kiev Ticaret Merkezi'ni Türkler inşa edecek. 15 yıldır Ukrayna'da faaliyet gösteren Türk şirketi Mega Teknik tarafından inşa edilecek olan merkezin projesini ise yine Türk mimarlık şirketi 2Design'le Alman partneri Loebermann üstlendi.
Park olacak diye kamulaştı Morgan Stanley’e satıldı (21 Eylül 2007)İki dönem Fenerbahçe’ye Başkanlık da yapan Halit Razi Trak’a ait Bayrampaşa’daki Cicoz Çiftliği, 1980 yılında “yeşil alan” olarak kullanılmak üzere kamulaştırıldı.
Toplam 205 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.