Haberler

Haberler

Toplam 201 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Professional Lighting Design Türkiye’nin yeni sayısında tema: “Doğal Işık” (13 Nisan 2007)Her sayı bir tema çerçevesinde ışığı masaya yatıran PLD’nin Ocak - Mart sayısı zengin bir içerikle okurlarının karşısında. Doğal ışık, yani gün ışığının mimari yapılarda kullanımı önemini koruyan ve tartışılması gereken bir konu.
VitrA ve Artema’nın Yeni Ürünleri Unicera’da Sergilendi (12 Nisan 2007)VitrA ve Artema markalarıyla, Türkiye’de ve uluslararası pazarlarda sektörünün en büyük oyuncuları arasında yer alan Eczacıbaşı Yapı Grubu, 19. Uluslararası Seramik ve Banyo Fuarı Unicera’da 2007 koleksiyonlarını ilk kez Türk tüketicisinin beğenisine sundu.
İstanbul Ulaşım Ana Planını Kim Yapıyor? (18 Nisan 2007)İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP) ile Arkitera tarafından düzenlenen İMP toplantılarının sonuncusu olan “Kent ve Ulaşım” konulu toplantı 29 Mart 2007 akşamı yapıldı.
Zona Tortona Milano Tasarım Haftası''nın Zirvesinde (20 Nisan 2007)Milano Tasarım Haftası boyunca fuar alanında düzenlenen Uluslararası Mobilya ve Mobilya Aksesuarları Fuarı, Euroluce, SaloneSatellite dışında Zona Tortona''nin sokaklarında, farklı mekanlarda çeşitli etkinlikler yer alıyor. Fuar alanı daha ticari bir görünüme sahipken bu bölgedeki etkinlikler tasarım meraklılari için daha doyurucu. Bu sene 6.cısı düzenlenen Zona Tortona Design geçtiğimiz zaman zarfında hedefine büyük ölçüde ulaşmış. Ziyaretçi sayısı bu sürede 20.000''den 60.000''e çıkmış. Yaklaşık 20.000 metrekarelik alana yayılan ve 46 mekanda düzenlenen etkinlikleri izlemek için birkaç günü ayırmakta fayda var.
Nehirden Yükselen Tınılar: Elbe Filarmoni Salonu, Herzog & de Meuron (20 Nisan 2007)Hafencity’nin yeni kültürel merkezi; iyi müzik, lüks yaşam ve Elbe Nehri’nin üstünde yükselen göz alıcı çarşısıyla eski antreponun üstüne konulan kristal heykel olacak.
Rotterdam’ın Geleceği “Billboard”larda (20 Nisan 2007)Öğrenciler, 3.Uluslararası Rotterdam Mimarlık Bienali’nde, Rottedam’ın geleceği üzerine görüşlerini sunacaklar. Rotterdam 2067 yılında neye benzeyecek? Hangi durumda yeni nesil mimarlar şehirden ayrılacak? 3. Uluslararsı Rotterdam Mimarlık Bienali (IABR) süresince, şehir çevresindeki düzinelerce alan içine bina yapılacağı sorularına ilan panolarıyla cevap verilecek.
Toplu Konutta 40 Yıl: İlk Ağızdan Deneyimler (20 Nisan 2007)Beykent Üniversitesi 10. yıl etkinlikleri çerçevesinde, Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 18 Nisan 2007 tarihinde "Toplu Konutta 40 Yıl: İlk Ağızdan Deneyimler" konulu bir panel düzenlendi. Cem İlhan’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde, Mutlu Çilingiroğlu ve Behruz Çinici deneyimlerini dinleyicilerle paylaştılar.
Çuhadaroğlu Metal Sanayi Türkiye’ye Alüminyumu Anlatıyor (20 Nisan 2007)Alüminyum ve yapı sektörünün öncü firması Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş., Türkiye’nin dört bir yanında verdiği eğitimlerle alüminyumun mimaride kullanım alanlarını ve tekniklerini anlatıyor.
AKM yıkılmamalı (20 Nisan 2007)Arkitera Mimarlık Merkezi''nin hafta başında düzenlediği panelde Atatürk Kültür Merkezi''nin yıkılması yönündeki girişimleri konuşuldu. AKM''nin mimarı Hayati Tabanlıoğlu''nun kurduğu Tabanlıoğlu şirketinden Melkan Tabanlıoğlu, yenisini yapmaktansa AKM''yi korumanın daha akılcı olacağını, yapının bundan sonrası için bakım - onarım ve yenilenme projelerinin hazır olduğunu söyledi... Ve şunu ekledi: Ayazağa Kültür ve Kongre Merkezi 12, Sütlüce Kültür Merkezi 9 yıldır tamamlanamadı... Kültür Bakanı ise malum; AKM''yi üç yılda yıkıp yerine daha görkemlisini yapacağını iddia ediyor!
Tarih: 20 Nisan 2007 Kaynak: Milliyet Yazan: Melih Aşık
Üst Geçitlere Asansörler (20 Nisan 2007)Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaya üst geçitlerini daha kullanılışlı hale getirmek, engelli vatandaşlara kolaylıklar sağlamak amacıyla yapımına başladığı asansörleri tamamlama aşamasına geldi.
Yuvacık’ta artık su fazlası var (20 Nisan 2007)Bahar yağmurları ve kar suyu ile, seviyesi hızla yükselen barajın kapakları açılarak, fazla su bırakıldı.
Karayolları arazisi satışı mahkemelik (20 Nisan 2007)Yapı Yol-Sen, Zircirlikuyu’daki Karayolları arazisinin satışını onaylayan ÖYK kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay’da dava açtı.
Güler’den Kyoto’yu imzalamama gerekçesi (20 Nisan 2007)Hilmi Güler, Marmara Grubu Vakfı’nca düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, enerji konusunda dikkatli hareket etmek gerektiğini belirterek, uluslararası anlaşmaların bağlayıcılığına işaret etti.
Garanti Koza''dan, Yeşilköy''e 40 dönümlük olimpik köy (20 Nisan 2007)Garanti Koza, yapacağı 40 dönümlük olimpik tenis köyü ile, İstanbul Cup turnuvasını Yeşilköy''e taşıyacak. Olimpik tenis köyünün 30 milyon dolar civarında bir yatırım olacağını anlatan Garanti Koza Satış ve Pazarlama Koordinatörü Coşkun Erginer, tesisi 2008 sonunda bitirmeyi planladıklarını söyledi.
Ruslar, Bering Boğazı''nın altına dünyanın en uzun tünelini inşa edecek (20 Nisan 2007)Rusya, Sibirya''dan ABD''ye petrol, doğal gaz ve elektrik ihraç etmek üzere Bering Boğazı''nın altından Alaska''ya, dünyanın en uzun tünelini inşa etmeyi planlıyor.
Haliç sahili 200 milyon dolara yenileniyor (20 Nisan 2007)Kültür Vadisi haline getirilen Haliç''te, Fener-Ayvansaray arasındaki salih kesimi 200 milyon dolar harcanarak yenileniyor. 280 bin metrekarelik alanı yenilemek için Fatih Belediyesi''nin gerçekleştireceği ilaheye iki firma teklif verdi. 30 ay sürmesi öngörülen yenileme projesine göre, Ayvansaray''dan Fener iskelesine kadar olan sahil bölgesi yenilenecek. İhalesi yapılan yenileme bölgesi, Fatih Belediyesi''nin ilan ettiği 5 grup yenileme alanı arasında en büyük bölümü oluşturuyor. Yenileme projeleriyle öne çıkan Fatih Belediyesi, Sulukule olarak bilinen Hatice Sultan ve Neslişah mahalleleri, Ayvansaray gibi bölgelerde de yenileme projeleri yürütüyor.
Tarih: 20 Nisan 2007 Kaynak: Sabah Yazan: Serdar Canıpek
Balat’ta Çalık ve Tamince yarışacak (20 Nisan 2007)200 milyon dolarlık ihalede Tarlabaşı''nı kazanan Çalık’ın tek rakibi Rixos’un sahibi Fettah Tamince. Toplam 200 milyon dolarlık Haliç Kültür Vadisi ihalesinde son teklif alma süresi dün doldu.
UNESCO, Hititler''i dünyaya tanıtacak (20 Nisan 2007)Dünya mirası arasında yer alan ve her yıl on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Hitit Uygarlığı''nın başkenti Çorum Boğazkale Hattuşa''da, 2007 turizm sezonu törenle açıldı.
Karayolları arazisi satışının iptali için dava (20 Nisan 2007)KESK''e bağlı Yapı Yol-Sen, İstanbul Zincirlikuyu''daki Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü kullanımında olan arazinin satışını onaylayan Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay''da dava açtı.
Pepe: Kyoto enerji politikasına ters (20 Nisan 2007)Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Türkiye''nin altyapı eksikliğini gerekçe göstererek, Türkiye''nin Kyoto Protokolü''nü imzalamasının ülkenin enerji politikalarına darbe vuracağını savundu. İl müdürleriyle Ankara''da bir araya gelen Pepe, uluslararası çevre anlaşmasının, AB uyum sürecinde olan Türkiye''nin kalkınmasını olumsuz etkileyeceğini ve çok ciddi finansman açığı doğuracağını savundu. Pepe Türkiye''de sadece 15 düzenli atık depolama merkezi bulunduğunu söyleyerek trilyonlarca lira yatırılan depoların yanlış kullanılmasından şikâyetçi oldu: "Belediye başkanı arkadaşlarımıza sınırlı imkânlarımızla hibe veriyoruz, danışmanlık yapıyoruz, proje hazırlıyoruz. Tesis bitiyor, beyefendi ilk çağlardan kalma kafayı devam ettiriyor, olduğu gibi çöpü, boca ediyor. Yapamazsın bunu."
Tarih: 20 Nisan 2007 Kaynak: Radikal
Toplam 201 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.