Haberler

Haberler

Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Balık Pazarı’nın Çehresi Yenilendi (7 Haziran 2007)Beyoğlu Belediyesi’nin “fiziksel, kültürel ve sosyal dönüşüm” amacıyla başlattığı çalışmalar meyvelerini veriyor. Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında yer alan Balık Pazarı Projesi çarşının çehresini değiştirdi.
Tekstilci inşaatta büyüyecek (7 Haziran 2007)Şahinler Holding, 1 milyar dolarlık yatırımla yeni projelere başlıyor.
Tercih ''mortgage''tan yana (7 Haziran 2007)Akbank Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölüm Başkanı Cem Muratoğlu , Akbank''ta konut kredisi kullanan müşterilerden tutsat (mortgage) sistemine geçmeyip eski kanun kapsamında kalmak isteyenlerin oranının yüzde 10 olduğunu, piyasanın da yüzde 10''lar mertebesinde olmasını beklediklerini bildirdi. Akbank, "Tutsat (Mortgage) Yasası ve Gayrimenkul Sektöründeki Gelişmeler" toplantısı öncesi basına açıklama yapan Muratoğlu, sorular üzerine şunları söyledi: "Bugünkü faiz hadleri geçen sene konut kredilerinin patladığı döneme göre hâlâ yüzde 30-40 pahalı. Bu tüketicinin talep ertelemesine yol açabiliyor. Konuta olan talebin düşmesi konut kredilerine olan talebi de etkiliyor. Geçen yıl Mayıs ayında üç satıyorsak bu yıl bir satıyoruz."
Tarih: 7 Haziran 2007 Kaynak: Cumhuriyet
''Deprem gizleniyor'' (7 Haziran 2007)Marmara Denizi dibindeki fayları inceleyen denizaltı ekibinden Prof. Dr. Celal Şengör , İstanbul''un deprem konusunda sanılandan daha büyük tehdit altında olduğunu vurgulayarak "Kentin sivil yönetimleri, bunu halktan gizlemeye çalışıyor. Bundan daha büyük bir suç olmaz" dedi.
Müzelerde zelzele tedbiri (7 Haziran 2007)Özel müzelerin desteğiyle Pera Müzesi''nde gerçekleştirilen, ''İstanbul 2007: Müzelerin Depremden Korunması'' konferansına konuyla ilgili uluslararası kurumların ve Türkiye üniversitelerinin temsilcileri katıldı. Konferansın sonucunda yayımlanan bildiri müzelerin deprem riskinin azaltılması için bir an önce proje geliştirmesi çağrısı yapıldı. Uzmanlar, müzelerin güçlendirmesi, özel danışmanlık ekiplerinin oluşturulması, müze personeline eğitim verilmesi için çalışma yapılması çağrısında bulundu.
Tarih: 7 Haziran 2007 Kaynak: Radikal
Yedi tünel geliyor (7 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ''Yedi Tepeye Yedi Tünel'' sloganıyla temeli atılan Kağıthane-Piyalepaşa ve Dolmabahçe-Dolapdere tünelleriyle Küçükçekmece-Topkapı arasında yapımı süren Metrobus ve Edirnekapı-Sultançiftliği raylı sistem hatlarını bu yıl hizmete açacaklarını bildirdi. İstanbul''da 152 kilometre uzunluğunda 33 adet tünel yol projelendirdiklerini ve bunlardan temeli atılan ikisinin çalışmalarının sürdüğünü belirten Topbaş, bu yıl içinde açılışını yapacaklarını söyledi. Topbaş, kentin topografyasının tünel yollara müsait olduğunu, trafikteki 1 milyon 800 bin aracın birkaç yüzbininin yerin altına inmesi halinde kentin ulaşım probleminin rahatlayacağına inandığını kaydetti.
Tarih: 7 Haziran 2007 Kaynak: Radikal
11 milyon kişi nasıl taşınamaz? (7 Haziran 2007)Türkiye nüfusunun yaklaşık yedide biri, her gün İstanbul toprakları üzerinde bir yerden bir yere gitmeye çabalıyor. Büyükşehir Belediyesi''nin rakamlarına göre, İstanbul''da her gün 8 milyon 445 bini toplu ulaşım aracıyla, 3 milyonu da özel araçla toplam 11 milyon 445 bin kişi seyahat ediyor. İki denize kıyısı olan kentte, günlük seyahatler buna rağmen karayolu ağırlıklı. Kent içinde lastik tekerli araçlarla yapılan seyahatlerin oranı yüzde 89''u buluyor. Yaklaşık 5 bin minibüsün ulaşımdaki payı yüzde 20.72. İETT''yse toplu taşımanın yüzde 30.78''ini yükleniyor. İl genelinde 18 bin taksi ve 572 taksi dolmuş da her gün 1 milyon 200 bin yolcuyu (yüzde 14.20) taşıyor. Devlet Demiryolları ve İstanbul Ulaşım A.Ş.''''ye bağlı raylı sistemlerde taşınan yolcu sayısı 930 bin. Bu rakamın toplu taşıma sistemi içindeki payı yüzde 11. Denizin toplu taşıma içindeki payı sadece yüzde 4.32.
Tarih: 7 Haziran 2007 Kaynak: Radikal
Buz kırılınca ada halkı göründü! (7 Haziran 2007)Yüzyıllardır sessiz sedasız yaşayıp giden Grönland sakinleri de artık konuşmak istiyor. ''Dondurma'' adaları gözlerinin önünde eriyip gidiyor. Eskimo çığlığı buz kütlelerini kırıyor.
Beyoğlu’ndaki tarihi Balık Pazarı yenilendi (7 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Beyoğlu Belediyesi tarafından yenileme ve restorasyonu tamamlanan Beyoğlu Balık Pazarı’nı Başkan Kadir Topbaş açtı.
İnşaat değil, yuva yapıyoruz! (7 Haziran 2007)''Aklı başında, saygın bir marangoz yıllar içinde tavır değiştirir. Bakkaldaki tüm içkileri alır, sokaktaki düşmüş kadınları evine kapatır. Evden, kırılan şişelerle kavga sesleri eksik olmaz. Mahallelinin sabrı taşmıştır ve çok kızdıkları marangozun cenazesini kaldırmayacakları konusunda söz birliği ederler.
Sinan Çetin''in 6 ay hapsi istendi (7 Haziran 2007)Cihangir''de çok sayıda gayrimenkul aldığı için halk arasında semte ''Sinangir'' denilmesine neden olan ünlü yönetmen Sinan Çetin, Kuruçeşme''deki tek katlı evinin altını kazdırarak bodrum katı yaptırmaya çalışınca mahkemelik oldu! Dava dilekçesinde; Çetin''in binayı askıya aldırarak alt katı ve ön tarafından hafriyat yaptırdığı, ayrıca binanın krokisinde gösterilen bölüme de perde beton duvar döktürdüğü ifade edildi.
Dünyada tehlike altındaki 100 tarihi yerden 5''i Türkiye''de (7 Haziran 2007)Dünyada 2008 yılında en fazla tehlike altında olan ve korunmasına yeterince özen gösterilmeyen 100 tarihi yer açıklandı.
Milyar dolarlık ikiz kulede sahte imza (7 Haziran 2007)Tahsin Çiftçi''nin mirası için kavga sürerken, 1.5 milyar dolarlık plaza maket aşamasında satışa çıktı. Çiftçi''nin iki yeğeni taklit imzayla mirası almaktan 3 yıl hapisle yargılanıyor.
İzbeton “Örnek” Olacak (7 Haziran 2007)Tamamen kapalı olan yeni asfalt makinesiyle “tozsuz” üretime hazırlanan İzbeton, açık alandaki mıcırları da kapalı alana depolayacak. Yeni sistemin devreye girmesiyle kırma tesisi kaldırılacak ve açık saha stoklamasına son verilecek.
Orman köylüsüne güneş enerjisi teşviği (7 Haziran 2007)Çevre ve Orman Müdürlüğü, Adıyaman''da ormanların tahrip edilmesini önlemek için, orman köylülerinin evlerine güneş enerjisi sistemi kurmasını teşvik ediyor.
İspanyollara göre Istanbul dünyanın 5’inci güzel kenti (7 Haziran 2007)İspanya’nın önde gelen turizm dergisi Elegimos, Haziran sayısında dünyanın en güzel 10 kentini belirledi.
Siyasi Partilerin Kentsel Politikaları (6 Haziran 2007)Radikal gazetesinin 22 Mayıs’ta yayınlanan “Bakırköy''de seçim telaşı almış yürümüş” başlıklı haberinden esinlenerek, seçim öncesi parti programlarında mimarlık ve kent kavramının ne kadar yer tuttuğunu, mimari ve kentsel politikalarının nasıl olduğunu gözlemlemek üzere Ankara’da parti genel merkezlerini ziyaret ettik.
Topbaş formül arıyor (6 Haziran 2007)İETT arazisinin bedelini ödemeyen El Maktum’un verdiği 26 milyon 588 bin YTL’lik teminatın yanmaması için çıkış yolu arıyor.
''Cenneti yok ediş kararı! (6 Haziran 2007)Dünyadaki en önemli sulak alanlardan birisi olan ve 238 kuş türüne ev sahipliği yapan İzmir Kuş Cenneti''nin, 1994 yılından bu yana sahip olduğu "Yaban Hayatı Koruma Sahası" statüsü kaldırıldı.
Kızılırmak’ta kirlilik (6 Haziran 2007)Kızılırmak nehrinin Nevşehir’in Avanos ilçesinden geçen bölümünde, kirlilik yaşanıyor. Bu bölgede nehrin üzerini köpük tabakası kapladı. Yetkililer, inceleme yapmak üzere sudan örnek aldı. Kızılırmak nehrindeki kirliliğe, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrika atıklarının yol açmış olabileceği öne sürülüyor. Ancak kirliliğin kesin nedeni henüz tespit edilmedi. Tarım İl Müdürlüğü ve Çevre Orman Müdürlüğü yetkilileri, kirliliğin nedenini belirlemek için nehirden örnek aldı. Kirlilik nedeniyle bölgede balık ölümleri yaşanmasından endişe ediliyor.
Tarih: 6 Haziran 2007 Kaynak: NTVMSNBC
Toplam 185 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.