Haberler

Haberler

Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Zehirli varillere beş yıl istendi (13 Eylül 2006)Tuzla''da boş bir arazide bulunan zehirli varillerle ilgili soruşturma tamamlandı. Unifar İlaç firmasının üç yetkilisi hakkında ''çevreyi kasten kirletmek'' suçundan beş yıla kadar hapis cezası istendi.
Hollanda''ya liman teklifi (13 Eylül 2006)İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Çandarlı''da Kuzey Ege Limanı''nın kurulması için sürdürdükleri çalışmalarla ilgili Hollandalı yatırımcılardan destek istedi. Hollanda Rotterdam Belediye Başkanı Ivo Opstelten ve Rotterdam Ticaret Odası Başkanı Frans Lavooij’nin bulunduğu heyetin dün İZTO''yu ziyareti sırasında konuşan Demirtaş, liman ve gemi yapımında Hollandalılar ile işbirliğine gidebileceklerini kaydetti. Demirtaş, "Çandarlı''da bir Kuzey Ege Limanı kurulması için çalışmalar var. Hollandalı yatırımcılar yanımızda olursa daha güçlü oluruz" dedi.
Tarih: 13 Eylül 2006 Kaynak: Referans
TOKİ evleri durduruldu (13 Eylül 2006)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca (TOKİ) Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde yaptırılan 410 konutun inşaatı, evlerin bir bölümünün çevredeki tarla sahiplerinin tapulu arazileri üzerine yapıldığı gerekçesiyle yerel mahkeme tarafından durduruldu. Meydan Mahallesi’nde 384 konut ile 26 sıra evin yapımına Hazine arazisi olduğu belirtilen bölgede 4 Ocak’ta başlanmıştı.

Mezda beldesinde oturan 40''a yakın kişinin 33 bin 665 metrekarelik arsalarının üzerine kendilerinden habersiz ev yapıldığını ileri sürerek açtığı dava üzerine mahkeme inşaatı mühürledi.
Tarih: 13 Eylül 2006 Kaynak: Referans
Lara Kent''e çifte ''iptal'' davası (13 Eylül 2006)Mimarlar Odası Antalya Şubesi ve yedi sivil toplum örgütü Lara Kent''in Fettah Tamince''ye tahsisinin durdurulması için dava açtı. CHP Antalya Teşkilatı da dava açmaya hazırlanıyor.
İstanbul, Kocaeli''ne su vermeye bugün başlıyor (13 Eylül 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş dünkü basın toplanısında, "Kocaeli''ne su vermeye yarından itibaren başlayacağız" dedi.
Muş’ta tarihi esere koruma (13 Eylül 2006)Muş’un Esenlik köyünde bazıları ev olarak da kullanılan Selçuklu dönemine ait tarihi eserler, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalınca Muş Valiliği eserleri korumak için çalışma başlattı.
İnşaat mı yapılacak koruma mı sağlanacak? (13 Eylül 2006)Koruma Kurulu, Prof. Dr. Ömer Özyiğit''in Foça''da ortaya çıkardığı tarihi alan için verilen inşaat izniyle ilgili son sözü bugün söyleyecek.
Çimento Fabrikaları Meclis Gündeminde (13 Eylül 2006)İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 11 Eylül 2006 Pazartesi günü yapılan olağan toplantısında, yerleşim alanları içinde kalan çimento fabrikaları ile taş ocakları da ele alındı.
Define avcıları tarihi kaleyi yerle bir etti (13 Eylül 2006)Ağrı Dağı eteklerindeki Korhan yaylasında bulunan Iğdır Kalesi, define avcıları tarafından iş makineleriyle tahrip edildi.
Zeytinburnu-Güngören-Bağcılar Tramvay Hattı Perşembe günü açılıyor (13 Eylül 2006)Deneme seferleri başlayan Zeytinburnu-Güngören-Bağcılar Tramvay Hattı’nda 14 Eylül Perşembe günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılacağı törenle resmi açılış gerçekleştirilecek.
İstanbul’da okul trafiğine karşı ciddi önlemler (13 Eylül 2006)Yeni eğitim yılının başlaması nedeniyle alınan tedbirleri açıklayan Başkan Topbaş, 18 Eylül’den itibaren 3 gün bütün toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağını, memur mesailerinin 09.00’da başlayacağını ve Büyükşehir’in şantiye çalışmalarına ara vereceğini açıkladı.
İstanbul Tasarım Haftası Büyükşehir’in ev sahipliğinde başladı (13 Eylül 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl ikincisi gerçekleşen İstanbul Tasarım Haftası’nın (İstanbul Design Week – Idw) açılışını Başkan Kadir Topbaş yaptı.
ARKIMEET Konferansına Kayıtlar Açıldı (12 Eylül 2006)Geçtiğimiz Mayıs ayında Thom Mayne ve Paolo Mendes da Rocha’nın katılımıyla gerçekleşen ARKIMEET Konferans Serisi, 7 Kasım’da Philips Aydınlatma’nın katkılarıyla FOA (Foreign Office Architects)nın kurucularından Alejandro Zaera Polo’yu konuk etmeye hazırlanıyor. Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde saat 19.00’da başlayacak konferansa kayıtlar açıldı.
Lafarge Beton’dan Yeni Bir Ürün Daha: Pratika Hazır Yaş Sıva (12 Eylül 2006)Lafarge Beton AŞ, “Pratika” adıyla tescil ettirilen yeni nesil hazır yaş sıva harcının tanıtımını, İstanbul’da geniş katılımlı bir organizasyonla gerçekleştirdi.
İzmir’e Gerdanlık... (12 Eylül 2006)Güzel İzmir’e bir gerdanlık takılması kaçınılmaz oldu. Günde yaklaşık 100 yeni aracın trafiğe katıldığı İzmir’de ulaşım tıkanıklığı hissedilmeye başladı.
Çanakkale Seramik&Kalebodur’dan Can Yalman Tasarımları: RepTILE (12 Eylül 2006)Özgün temalı tasarım çalışmalarına 1996 yılında başlayan Çanakkale Seramik&Kalebodur, tasarımın hayatımızın içinde ve ulaşılabilir olmasını misyon olarak benimseyerek, tasarımcılarla işbirliği yapmaya devam ediyor.
İzmir''i model alan Çorlu elli dönüme fuar kuracak (12 Eylül 2006)Türkiye''nin 75 yıl boyunca süreklilik taşıyan ilk ve tek uluslararası organizasyonu olan İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), Tekirdağ''ın Çorlu ilçesine model oldu.
Bolu Tüneli''nde sona gelindi (12 Eylül 2006)Türkiye''nin 13 yıldır beklediği Bolu Tüneli''nde artık son çalışmalara gelindi. Birbirine paralel iki tünelden oluşan geçidin 15 aralıkta tamamlanması hedefleniyor.
Hasankeyf''te Neolitik dönem tarzı ev (12 Eylül 2006)Batman''ın tarihi Hasankeyf ilçesinde süren kazı çalışmalarında Neolitik dönem tarzı evler bulundu. Hasankeyf Kazı Başkanı Prof. Dr. Abdulselam Uluçam, eski ve yeni köprü arasındaki alanda yaptıkları sondajlar sonucu iki katlı bir han kalıntısı ile İmam Abdullah zaviyesinin kuzeybatısında yeni yerleşim alanı tespit ettiklerini söyledi.
Parmak ucunda Türkiye (12 Eylül 2006)Gökhan Dağgez, Adil Yoltay ve Kamran Özcan''ın geliştirdiği üç boyutlu coğrafi bilgi sistemi programı Citysurf''le yakında tüm Türkiye, genç yazılımcıların kendi deyişleriyle, ''parmaklarımızın ucunda'' olacak.
Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.