Haberler

30 Haziran 2006, Cuma

UN’den UyarıUN’den UyarıUN''in çalışmaları ve tahminlerine göre 2007 sonu itibari ile dünya nüfusunun yarısından fazlası kentsel alanlarda yaşamaya başlayacak. Bu ise insalık tarihinde görülmemiş bir durum, göçebelikten yerleşik düzene geçilmesinden bu yana böyle bir rakama ulaşılmamıştı. Aslında problemin tanımı çok basit; milyonlarca yoksul insan daha iyi yaşam koşullarına kavuşmak adına kentlere göç ediyor ancak eski hayatlarından daha kötü koşullarda yaşamak zorunda kalıyorlar. Bu noktada da göçe yol açan şeyin ümit olduğu söylenebilir. Hiç bir kurum veya hiç bir durum göç eden insanlara güvence vermezken kentler insanları kendisine bir vantuz gibi çekiyor: İnsanlar kurdukları hayallerin ve göçlerin kurbanı oluyorlar. Haberin Devamı
Wembley Stadyumu’nda Neler Oluyor?Wembley Stadyumu’nda Neler Oluyor?Wembley Stadyumu, Britanya İmparatorluk Sergisi için yapıldığı tarihten günümüze kadar İngiltere’nin en önemli spor alanı oldu. 1948 Olimpiyatları’na, 1966’daki Dünya Futbol, 1996’daki Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yaptığı gibi, dünyaca ünlü müzik starlarının ve 1985’deki Live Aid gibi yardım organizasyonunun da mekanıydı.
Başkanların ''kaçak'' icraatıBaşkanların ''kaçak'' icraatıFlorya Atatürk Ormanı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) mülkiyetindeyken araziye belediye başkanlarının kullanması için tek katlı lojmanlar yapıldı.
P.S.1’in Avlusundaki HamamP.S.1’in Avlusundaki HamamPablo Castro ve Jennifer Lee, 2000 yılında Steve Holl’dan ayrılarak Obra Mimarlık’ı kurdular. Daha sonra, yalnızca altı sene içerisinde, bu yarı Arjantinli yarı Amerikalı takım, Rodos Tasarım Okulu’ndaki “Architettura Povera” adlı serginin küratörlüğü, Arjantin’de “çoklu ufuklar evi” diye anılmaya başlayan villa, Güney Afrika’da anıt parkı ve New York’un atlantik kıyısında bir villa gibi birçok işe imza attı.
Finlandiya Tasarımının Kaşifi Lillo ManganoFinlandiya Tasarımının Kaşifi Lillo Mangano”Design Finlandese. La Collezione Mangano” (Finlandiya Tasarımı. Mangano Koleksiyonu) Sergisi, Regionale di Messina Müzesi’nde 30 Temmuz’a kadar sergilenecek.
Çin, konsolosluk için Boğaz''da yer arıyorÇin, konsolosluk için Boğaz''da yer arıyorTarabya Kireçburnu Caddesi''ndeki Memduh Paşa Yalısı''nda yaklaşık 10 yıldır kiracı olan Çin''in İstanbul Başkonsolosluğu, taşınmak için kendine yer arıyor. Yaklaşık iki ay önce yalıyı bir dönemin ünlü kumarhane sahibi Suudi Özkan''a ait Aktif Elektronik''ten iki milyon 551 bin YTL ödeyerek satın alan Selahattin Tavusbay, İsa Ünal ve Sabri Özel, konsolosluğun tahliyesini istedi.
Fütüristik Mimarinin Mimarı Türkiye’deydiFütüristik Mimarinin Mimarı Türkiye’deydiBotek İnşaat, İngiliz demir çelik sanayinin devi Corus firmasının; Kalzip, Falzinc ve Titansilver ürünlerinin Türk pazarına girmesi ve bu ürünlerin profesyonellere tanıtılması amacıyla, 27 Haziran 2006 tarihinde Green Park Merter Hotel’de “Fütüristik Mimari” ve “Geleceğin Enerjisi Güneş Enerjisi” temalı bir lansman toplantısı gerçekleştirdi.
Masumiyet, İçe kapanma, Teşhircilik... ve HüzünMasumiyet, İçe kapanma, Teşhircilik... ve HüzünUğur Tanyeli, dün akşam Osmanlı Bankası Müzesi’nde gerçekleştirdiği 1980’lerde Türk’ün mimarlıkla geçirdiği imtihanı anlattı. “Aradığınız Kişiye Şu Anda Ulaşılamıyor-Türkiye’de Hayat Tarzları 1980-2005” isimli serginin kapsamı içerisinde hazırlanmış olan konuşmanın çerçevesini 1980’lerin bir çok anlamda eşik niteliği taşıması ve mimarlığın da bu eşiği atlayan pratiklerden biri olması oluşturuyordu.
Temeli Osmanlı zamanında atılan liman, yıl sonunda hizmete girecekTemeli Osmanlı zamanında atılan liman, yıl sonunda hizmete girecekKastamonu’da temeli 124 yıl önce atılan ve yapım çalışmaları halen süren İnebolu Limanı’nın bu yılın sonlarına doğru tamamlanması bekleniyor.
Kopenhag Brewery Bölgesi için Açılan Yarışmayı Rem Koolhaas KazandıKopenhag Brewery Bölgesi için Açılan Yarışmayı Rem Koolhaas KazandıRem Koolhaas/OMA, oyunlarla dolu, orjinal ve diyaloğa yönelik mimari yaklaşımları ile teori ile pratiği birleştiriyor. Sosyoloji, teknoloji, politika ve medyanın mimarlığa yansımasını ortaya çıkan işlerinde de görebileceğimiz, düşünce tankı AMO’da da bunu gözlemleyebiliyoruz.
Kilitbahir köyü baştan yaratıldıKilitbahir köyü baştan yaratıldıÇanakkale Savaşları''na tanıklık eden Gelibolu Yarımadası''ndaki Kilitbahir köyü, zengin tarihine yakışır şekilde yenilendi. OPET tarafından şubat ayında başlatılan ve 12 köyü kapsayan "Tarihe Saygı Projesi" kapsamında, Alçıtepe, Seddülbahir ve Bigalı köylerinde yapılan yenilemenin ardından, Kilitbahir köyündeki restorasyon çalışmaları da tamamlandı.
Galatasaray Adası çehre değiştirdiGalatasaray Adası çehre değiştirdiGalatasaray Spor Kulübü''nün 5 yıllığına Mel''s Turizm''e kiraladığı Galatasaray Adası, 1 Temmuz''dan itibaren İstanbullular''a yeniden hizmet vermeye başlayacak. Tropik ada tarzında dekore edilen Galatasaray Adası, dünyanın hiçbir yerinde bulunamayacak benzersiz manzarası ile tatil için İstanbul dışına kaçamayanlara yepyeni bir alternatif sunuyor.
Faruk Eczacıbaşı Galata''da bina aldıFaruk Eczacıbaşı Galata''da bina aldıGalata Bölgesi iş adamlarının da gözdesi haline geldi. Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, İstanbul''daki Galata Kulesi''nin tam karşısındaki tarihi mimarisiyle ünlü 100 yıllık binayı satın aldı. Eczacıbaşı, bölgeye ticari anlamda ilgi duyan pek çok iş adamının aksine, toplam 960 metrekare alana sahip 6 katlı binayı herhangi bir ticari hedef gütmeksizin satın almış.
KOL/MAC:Project MUTEN İstanbulKOL/MAC:Project MUTEN İstanbulŞulan Kolatan, minimal yüzey geometrisi bakış açısı ile mimarlığın çevresel ve kentsel bağlamda oluşumunu destekleyen "KOL/MAC:Project MUTEN İstanbul" çalışmasını Osmanlı Bankası Müzesi’nde Garanti Galeri tarafından düzenlenen bir konferansla izleyicilerin sunumuna açtı. Çeşitli patolojik çelişkileri göz önünde bulundurup, yakın geçmişte sınırlı bir vizyonla yapılan, müdahalelere odaklanmış hararetli tartışmaları da hesaba katarak hazırlanan, İstanbul için tümüyle farklı bir senaryo sunumunu içeren sergi 30 Temmuz 2006 tarihine kadar Beyoğlu Garanti Galeri’de gezilebilir.
MicrorealitiesMicrorealitiesBaşkalaşım; gelecek için hazırlanan senaryoları yapay olarak uyutulması ile son 10 yıl içerisinde ilerlemedeki dönüşümlerin gözden geçirililmesi amacı ile mimarlığın evriminin anlatımıdır. Şehirlerdeki ve ulusal topraklardaki büyük değişiklikler; mimarların ve tasarımcıların, kendi perspektiflerinin bir kurgu içerisinde düzenlenerek resimlendirilmesi ile oluşuyor.
Steven Holl Finlandiya’da Uluslararası Proje Yarışmasında Birincilik Ödülü AldıSteven Holl Finlandiya’da Uluslararası Proje Yarışmasında Birincilik Ödülü AldıSteven Holl, Finlandiya’da düzenlenen uluslararası proje yarışmasında birincilik ödülü aldı. Yarışma, Helsinki’nin Taivallahti yerleşim bölgesinin tasarımını konu ediyordu.
Taksim-Kabataş Arasını 110 Saniyeye İndiren Füniküler Bugün AçılıyorTaksim-Kabataş Arasını 110 Saniyeye İndiren Füniküler Bugün Açılıyorİstanbul’un ulaşım sorununu dev raylı sistem yatırımlarıyla çözen Büyükşehir Belediyesi, Taksim-Kabataş arasını 110 saniyeye indiren Füniküler Sistemi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş’ın katılacağı bir törenle bugün hizmete açıyor.
Atatürk Hava Limanı''ndaki DeğişimEkonomik dalgalanmalar insanın içini buruklaştırırken Atatürk Hava Limanı''na gidip de uluslararası standartlarda ulaştığı seviyeyi görünce ve bu örnek gibi özel sektörümüzün ulaştığı başarıları aklımıza getirdikçe ferahlama hissediyorsunuz.
Kültürel Eser TalanıUşak Müzesi''ndeki ''''Karun Hazineleri'''' olayının boyutları soyguncuların, ''''sahtecilerin dolandırılmaları'''' sonucu ortaya çıkmıştır.
İstanbul’un tarihine 7.5 milyon ziyaretçiHer köşesinde kucak açtığı medeniyetlerin izlerini taşıyan İstanbul’un müzeleri ve tarihi mekanları 16 ayda 7 milyon 610 bin 300 kişi tarafından ziyaret edildi.
Taksim-Kabataş Arası Artık Sadece “110 saniye…”İstanbul Büyükşehir Belediyesi dev bir raylı sistem yatırımını daha tamamladı. Taksim-Kabataş arasını 110 saniyeye indiren Füniküler Sistemi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı.
''Yerli taşıyamadı biz de rotayı yabancıya çevirdik''TOKİ Başkanı Bayraktar, yerli müteahhit ve malzemecinin konut atağını ''taşıyamadığını'' söyleyerek, "Şimdi yüzümüzü yabancıya döneceğiz" dedi. İnşaat sektöründe yaşanan kriz Toplu Konut İdaresi''ni (TOKİ) yabancı finansmanı ve alıcılara yöneltti.
Kelebek Kayseri''ye UçtuEnka İnşaat, Kelebek Mobilya''nın yüzde 67''sini Atlantik Halı''nın sahibi Kayserili Özbıyık ve Göknar ailelerine devretti. Daha önce yapılan açıklamalarda alıcı tarafın Kelebek Mobilya''nın banka borçlarının bir kısmını üstleneceği ve üzerine 1 milyon YTL ödeyeceği duyurulmuştu.
Ayasofya Müzesi''ne anlamlı hediyeSultan Abdülmecit döneminde Ayasofya Müzesi''nin onarımına katkıda bulunanlara verilmek üzere çıkarılan 99 madalyadan biri olan Tamir-i Ayasofya Madalyası, Antik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Artam tarafından müzeye bağışlandı. Artam''ın, Ayasofya Müzesi Müdürü Jale Dedeoğlu''na teslim ettiği gümüş madalya, müzede hazırlanan geçici bir bölüme alınarak sergilenmeye başlandı. Dedeoğlu yaptığı konuşmada "Bu madalyalardan biri geçen aylarda Antik A.Ş tarafından müzayedeye çıkarıldı. Antik A.Ş''nin kurucusu Turgay Bey eseri satın alıp müzemize hediye etti''''dedi.
Tarih: 30 Haziran 2006 Kaynak: Sabah
İTÜ Mimarlık''ta Kızlar Tüm Bölümlerde İlk Üç Dereceyi Paylaştılarİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi''nin mezuniyet töreninde tüm bölümlerde ilk 3 dereceyi kızlar paylaştı.
Bir nefeste Taksim-KabataşTaksim-Kabataş arasında inşa edilen 640 metre uzunluğundaki füniküler sistemi Başbakan Erdoğan''ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Taksim ile Kabataş arasını 110 saniyede katedecek araçlar 3 dakika aralıklarla hareket edecek ve saatte çift yönde toplam 15 bin kişi taşınacak.
Cimbom''un Riva Projesine ''1/100.000 Ölçek'' TehdidiBüyükşehir Belediyesi''nin yeni bir imar planı teklifi hazırladığı, bu plan kabul edilirse, Galatasaray Kulübü''nün mali sıkıntıları aşmak için büyük umut bağladığı Riva projesinin de sekteye uğrayabileceği öğrenildi.
Tapulu evimizi bırakmayızSulukule''de bir koca İstanbul''un tarihi yatıyor, ve nice ünlü-ünsüz İstanbullu kişinin. Çeşitli halk kesimlerinin arasına giren Tanburi Cemil Bey''in, örneğin, Sulukule''ye gittiği, oradaki musikîden ilham aldığı, hatta bir ara zurna çalmaya merak sardığı ve bunda da hayli başarılı olduğu anlatılıyor.
‘Konut balonu artık patlayacak’Piyasalardaki dalgalanmaların etkisiyle, yeniden yüzde 2''lere yükselen konut kredisi faiz oranları ve artan maliyetler talepte durgunluğa yol açtıysa da inşaat sektörü girdi fiyatlarındaki artış devam ediyor.
''Yenileme'' adı altında postmodern sürgün ve yıkım yasasıİstanbul en eski yerleşim yerlerinden olan Fatih''te, Fatih Belediyesi tarafından geliştirilen Yenileme Alanları Projesi, Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanı''nın onayından geçerek Resmi Gazete''de yayımlandı. Bu projelerle Ayvansaray Türk Mahallesi, Fener-Balat Sahili, Sulukule, Neslişah ve Hatice Sultan ma-halleleriyle Bulgur Palas bölgeleri ''rehabilite'' edilecek.
İNTES: Konut balonu artık patlayacakKonut sektöründeki büyümeyi sağlıksız bulan İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Başkanı Şükrü Koçoğlu, "Konut balonu artık patlayacak, gitmeyecek. Talep çok olunca herkes fiyatları çok şişirdi" dedi.
Binlerce insan ölebilirDilovası Araştırma Komisyonu, ölümlerin yüzde 33''ü kanser kaynaklı olan beldeyle ilgili raporunu yazdı: 15 bin işçi risk altında. Arıtma yetersiz. Atıklar nereye gidiyor belli değil.
Mortgage yasası üç engele takıldıHükümet tarafından en geç haziran ayı sonunda çıkarılması vaat edilen, kamuoyunda ''mortgage yasası'' olarak bilinen İpoteğe Dayalı Konut Finansmanı Tasarısı''nın yasalaşması bir sonraki döneme kaldı.
Apoletlerini Söküp Attığı Ev Şimdi DepoMustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele döneminde askerlikten istifa kararını verdiği konak, restore edilmeyi bekliyor. İki katı, ön bahçesinde bulunan iki dükkanın deposu olarak kullanılan konağın sahipleri, restore için maddi güçlerinin olmadığını belirterek, devletten yardım istedi. Milli Mücadeleye başlatmayı planlayan Mustafa Kemal, 3 Temmuz 1918’de geldiği Erzurum’da, ilk olarak Cumhuriyet Caddesi Ulu Cami hizasındaki 146 numaralı konağa yerleşti. O dönem Erzurum Müstahkem Mevkii Kumandanlığı’na bağlı Müfettişlik Karargahı olarak kullanılan konakta çalışmalarını sürdüren Mustafa Kemal, ordudan istifa kararını da bu konakta aldı. 1999 yılında, sahipleri tarafından 500 bin ABD Doları’na Kenan Torun ve kardeşlerine satılan konağın, aynı yıl tescil edilerek koruma altına alındığını belirten Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Müdür Vekili Ulvi Özel, "Konak şahıs malı olduğu için kurum olarak restorasyon çalışmasına doğrudan katılamıyoruz. Sahibi restore etmek ister ve hazırladığı proje kuruldan onay alırsa, Kültür ve Turizm Bakanlığı, maddi olarak destek verir" dedi.
Tarih: 30 Haziran 2006 Kaynak: Hürriyet
Haydarpaşa Ne Müzesi OlmalıHaydarpaşa’ya müze yakışır yazımda (Hürriyet, Perşembe, 29 Haziran 2006) tarihi garın otel değil müze yapılmasını, Ferhat Boratav’ın müze yapılmalı önerisinden yola çıkarak, desteklediğimi belirtmiştim.
Mühendisler ve Mimarlar, Yeni Yasa Tasarısına Tepkili: ''Yurtiçinde Mülteci Olmayacağız''Yabancı mühendis ve mimarlara Türkiye''de hiç bir mesleki denetime tabi olmadan çalışma imkanı veren yasa tasarısına, makina, gıda, inşaat ve elektrik mühendis odaları başta olmak üzere, birçok meslek kuruluşundan sert tepkiler geliyor.
Bomonti Bira Fabrikası turizm merkezi olacakKültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul''daki Bomonti Bira Fabrikası''nı 49 yıllığına turizm tahsisi amacıyla ihaleye çıkarttı. İhalenin 26 Temmuz''da yapılması bekleniyor. 1991 yılından bu yana kullanılmayan bira fabrikası binasının 3 bin 500 kişilik kongre ve sergi merkezi ile bin yatak kapasiteli, 5 yıldızlı otel yapılması planlanıyor.
TOKİ Halkalı’da Seçmeli SatacakToplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul Halkalı konutlarında kura değil seçme yöntemini uygulayacak. İdare’nin Halkalı Projesi çerçevesinde yapılacak 2 bin 480 adet konutu için, 1631 adet başvuru geldi. Başvuru sayısının satışa sunulan konut adedinden daha az olması nedeni ile kura değil, seçme yöntemi kullanılacağı, bavuru sahiplerinin 3-15 Temmuz tarihleri arasında TOKİ İstanbul biriminde konutlarını seçeceği, 4-18 Temmuz tarihlerinde de Ziraat Bankası Güneşli Şubesi’nde sözleşme imzalayacağı belirtildi. Söz konusu projede 75-84 metrekare daireler 90-138 bin YTL, 132-150 metrekare daireler de 159-242 bin YTL arasında, 192 metrekarelik konutlar da 226-311 bin YTL arasında fiyatla satılıyor.
Tarih: 29 Haziran 2006 Kaynak: Türkiye
Konut Alanlar Korkmasın Arkalarında Bankalar VarDolardaki hızlı tırmanışa bağlı olarak artan inşaat maliyetleri, konut projelerine para yatıran tüketicileri tedirgin ederken, Tüketici Yasası’nın 10’uncu maddesi bu projelerde yaşanacak herhangi bir sorunda ’çifte güvence’ sağlıyor.
Kayı''dan, Rusya''da arsadan inşaya anahtar teslim fabrikaKayı İnşaat, 7 yıldır Rusya''da edindiği iş tecrübesini yatırım yapacak şirketlere inşaat projelerinde çözüm ortaklığı modeli ile aktarıyor. Yurtdışı projelerinde Türk yatırımcılara ilk kez "anahtar teslim fabrika" hizmeti sunmaya başlayan Kayı İnşaat, isteyen Türk yatırımcılarına arsa temininden bürokratik işlemlerin takibine, proje tasarımından müteahhitlik konusuna kadar geniş bir yelpazede hizmet veriyor.
100. yılda masraftan kaçınmayıp Fenerbahçe''yi dünya takımı yapacağızÜnlü müteahhitlik firması Limak''ın kurucularından Nihat Özdemir, bir yandan Mey İçki, turizm, enerji yatırımlarıyla, diğer yandan da yeniden ikinci başkan olduğu Fenerbahçe ile gündemde olan bir işadamı. Özdemir, Aziz Yıldırım başkanlığındaki yeni yönetimin hedefinin 2007''deki 100''ncü yılda bir dünya takımı yaratmak olduğunu söylüyor.
Dubai Kuleleri arazisi ihale ile satılacakİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Levent''te Dubai Kuleleri''nin yapılması düşünülen eski İETT arazisinin satışa çıkartılarak değerlendirileceğini, bu satış ihalesine Dubaililer''in de girebileceğini söyledi.
Haydarpaşa’ya Müze YakışırFerhat Boratav’ın Hayalimdeki Müze yazısındaki (20.06.2006 cnnturkblog) isteği, öneriyi destekliyorum.
Köprü trafiğine bahane çokKarayolları 17. Bölge Müdürü Yakup Dost, okulların kapanmasına rağmen İstanbul trafiğinin yazın bile arapsaçına dönmesini 3 nedene bağladı. Dost, köprülerden geçen araç sayısının son 4 ayda 40 bin arttığını, OGS''si olmadığı için Fatih Sultan Mehmet köprüsünü kullananların oranının yüzde 60''a ulaştığını, kamyon ve TIR''ların da yasak saatlerde emniyet şeridine park etmesinin yolu daralttığını vurguladı.
En çok ABD kirletiyorABD''deki 3 büyük araba üreticisinin ürettiği otomobil ve küçük kamyonların, sera etkisine yol açan karbondioksit gazlarının üçte ikisini saldığı bildirildi.
Gelibolu Yeni Yüzüne KavuşuyorOpet''in Şubat 2006''da Gelibolu Yarımadası''nda başlayan ''Tarihe Saygı Projesi'' çerçevesinde, çalışmaları tamamlanan Kilitbahir Köyü''nde görkemli bir kutlama yapıldı.
Tarihi Sulukule evleri yıkılıyor ama oturanın fikrini soran yokRomanların en eski yerleşim yeri, Edir-nekapı''daki Neslişah ve Hatice Sultan mahallelerinde (tarihi Sulukule) insanlar tedirgin bir bekleyiş içerisinde. 500 yıl kadar önce Fatih Sultan Mehmet''in, evlerine tapu verdiği semtten, 2 yıllık Fatih Belediyesi onları çıkarmaya, evlerini de yıkmaya karar vermiş.
Mortgage''da Umut Yeni Yasama Dönemine KaldıOnbinlerce vatandaşın ev sahibi olma ümidiyle dört gözle beklediği, mortgage sistemi yasalaşamıyor. TBMM Genel Kurulu''nun yoğunluğundan dolayı gündeme alınamayan tasarı, yeni yasama dönemine kaldı. Bu nedenle, kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar da hayallerini ertelemek zorunda.
Tek biletle, bir iyi bir kötü haberToplutaşımacılığı teşvik için kullanılan ''tek biletle yolculuk'' sistemi, İstanbul''da yaygınlaştı. Metro, vapur ve otobüsle başlayan uygulama, 1 Temmuz''da banliyo treni, motorlar ve füniküler hattı da kapsayacak. Ancak vapur ve motor ücretleri otobüs biletiyle ''eşitlenecek''
Deniz Seviyesindeki Yükselme2100 yılına kadar her sene on milyonlarca insan, deniz seviyesinin yükselmesine ve buna bağlı diğer doğa olayları yüzünden zarar görebilir. UNESCO, oşinograf John Church* ile yaptığı söyleşide deniz seviyesindeki yükselme konusuna açıklık getiriyor.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.