Haberler

Haberler

Toplam 122 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İzmir Büyükşehir Belediyesi''nden Uzundere konutlarına yeni imar yolu (24 Ocak 2007)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kent Yenileme Projesi kapsamında Uzundere’de yapılan toplu konutlara yerleşecek binlerce kişinin ulaşımını sağlamak için yeni imar yolu yapacak. Uzundere konut alanını otoyola bağlayacak olan 1845 metre uzunluğundaki yeni imar yolu, 20 metre genişliğinde çift şerit gidiş-geliş olarak inşa edilecek.
Marmaray Projesi için 18 ev yıkılacak (24 Ocak 2007)Marmaray Projesi’nde Gebze-Haydarpaşa ve Sirkeci-Halkalı banliyö hatlarının iyileştirilmesi ile Demiryolu Boğaz Tüpgeçişi İnşaatı kapsamında istimlak edilen, Kadıköy İbrahimağa Mahallesi, Ayrılık Çeşme Sokak’ta bulunan 18 bina bugün yıkılacak. Büyükşehir Belediyesi İstimlak Müdürlüğü’nün talebi üzerine birçoğu ilgililerince boşaltılan söz konusu binalardan raylara daha uzak mesafede olanların yıkımına sabah 09.30’da başlanacak. Arka cepheleri demir yoluna bitişik binaların yıkımına ise can ve mal güvenliği açısından gece saat 23.00 sıralarında elektriğin kesilip tren seferlerinin durdurulmasını müteakip başlayacak yıkımın sabah saatlerine kadar tamamlanması planlanıyor.
Tarih: 24 Ocak 2007 Kaynak: Türkiye Yazan: Sadettin Erkişi
Topbaş: Altın, Haliç’in dibinde değil çevresinde (24 Ocak 2007)Haliç’i kültürel açıdan canlandırmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi “Haliç Medeniyeti’ne yolculuk” adı altında gezi projesi başlatacak. Kültür A.Ş. tarafından yürütülecek projeyle, büyük teknelerle tarihi, kültürel ve sanatsal ağırlıklı Haliç gezileri gerçekleştirilecek.
Rüya gerçek oldu (24 Ocak 2007)Tünelin İstanbul-Ankara yönünün açılışında konuşan Başbakan Erdoğan, “Milletimizin, ülkemizin bir büyük rüyasını daha gerçekleştirmenin ortak sevincini yaşıyoruz” dedi. Bolu Dağı Tüneli’nin İtalya ile birlikte başarıldığını belirten Erdoğan, “Bu iki ülkenin ortak yatırımlarının hem finali hem de yeni bir başlangıcıdır” diye konuştu.
Üsküp''teki 500 yıllık cami restore ediliyor (24 Ocak 2007)Makedonya''nın başkenti Üsküp''teki tarihî Dükkancık Camii, Rumeli Türkleri Vakfı tarafından restore ediliyor. 16. yüzyılda Osmanlılar tarafından inşa edilen cami, şu anda metruk vaziyette.
2. Abdülhamid''in hatırası Etfal Saat Kulesi kurtarılmayı bekliyor (24 Ocak 2007)Osmanlı Sultanı 2. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan Etfal Saat Kulesi, bakımsızlık nedeniyle yok olma tehlikesi altında. İstanbul''daki dört saat kulesinden biri olan Etfal Saat Kulesi, yavaş yavaş çürüyor.
Bolu Tüneli 5030 gün sonra açıldı (24 Ocak 2007)Bolu Dağı Tüneli''nin İstanbul-Ankara yönü 5030 gün sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İtalya Başbakanı Romano Prodi’nin katılımıyla açıldı. Tünelin, İstanbul-Ankara istikameti araç trafiğine yarın açılacak.
1 trilyon doları yöneten fonlar projeler için İstanbul''da (24 Ocak 2007)Ak Yatırım, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası''nda (İMKB) 25-26 Ocak''ta yapacağı Türkiye 2007 Yatırımcı Konferansı ile eşzamanlı olarak Türkiye Gayrimenkul Zirvesi de düzenleyecek.
En iyi gayrimenkul makalesi 1 yıllık burs kazandıracak (24 Ocak 2007)Re/Max Türkiye, üniversiteler arasında gayrimenkul sektörüne ışık tutacak bir makale yarışması düzenliyor. Türkiye’nin tüm üniversitelerindeki öğrencilerin, herhangi bir koşul gözetmeksizin katılabileceği yarışmanın amacı, gayrimenkul sektörüne yön verecek yeni fikirlere ve genç beyinlere kapıları açmak.
Yapı malzemeleri deneyleri için laboratuar faaliyette (24 Ocak 2007)Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), hazır beton ve hazır beton üretiminde kullanılan ham maddelerin deneylerinin yapılacağı bir yapı malzemeleri laboratuvarı kurdu. İstanbul Kavacık''ta kurulan laboratuvarın sektörün hemen hemen tamamına hizmet vereceği, firmaların kullanacakları ham maddelerin, kalite belgeleri ve raporları da olsa üçüncü bir kuruluş tarafından denetlenmesine olanak sağlayacağı vurgulandı. Laboratuvarda deneylerin yanı sıra üç dört kişilik gruplara eğitim verilerek sektörün eğitilmiş laboratuvar elemanı ihtiyacının da karşılanacağı açıklandı. Türkiye''de 650 civarında hazır beton üretim tesisi bulunuyor, bunların 240''ı THBB üyesi. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı''nın Yapı Malzemeleri Yönetmeliği kapsamında 1 Ocak 2008 tarihi itibarıyla “G-Güvenlik” uygunluk işaretini taşımayan hazır beton ve benzeri önemli ürünler piyasaya sürülemeyecek, kalite belgesiz üretim yapan firmaların faaliyetine izin verilmeyecek.
Tarih: 24 Ocak 2007 Kaynak: Referans Yazan: Selma Şenol
Dumankaya''nın 500 daireli projesini baharda satışta (24 Ocak 2007)İnşaat sektöründe 44 yıldır faaliyet gösteren Dumankaya İnşaat, yeni konut projesini İstanbul Kurtköy''de gerçekleştirecek. Bugüne kadar toplam 850 bin metrekare inşaat yapan şirket, toplam 500 daireli Konsept İstanbul isimli projesinin satışına ilkbaharda başlayacak.
Kocaeli''nde çevreyi kirleten 15 tesise ceza verildi (24 Ocak 2007)Kocaeli''nde çevreyi kirlettikleri gerekçesiyle 15 tesisten birine faaliyet durdurma, diğerlerine ise toplam 364 bin 239 YTL ceza uygulandığı bildirildi.
Acaristanbul kararı 7 gün sonra (24 Ocak 2007)Serdaroğlu özel ormanındaki Acaristanbul villalarının ruhsatlandırılması için gerekli işlemlerin süresinde yerine getirilmemesi üzerine konuyu görüşen Beykoz Belediye Encümeni, dosyanın 7 gün süreyle incelenmesine karar verdi.
Yapı Kredi Koray, 27 milyon YTL''lik kredi sağladı (24 Ocak 2007)Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, 27 milyon YTL tutarında kredi sağladı. Şirket, kredileri gerektiğinde proje finansmanında kullanacak. Şirketin İMKB açıklmasında konuya ilişkin şu bilgilere yer verildi: "Şirketimizin 22 Ocak 2007 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında, Akbank T.A.Ş. İstanbul Kurumsal Şubesi tarafından şirketimize tahsis edilen 20.000.000 YTL tutarındaki kredi ile Oyakbank A.Ş. Karaköy Şubesi tarafından şirketimize tahsis edilen 7.000.000 YTL tutarındaki kredinin, gerektiğinde şirketimizin devam eden projelerinin finansmanında kullanılmasına ve bu kredilere ilişkin Genel Kredi Sözleşmelerinin imzalanması konusunda S.Kemal Kaya ve Süleyman Yerçil''e yetki verilmesine oy çokluğu ile karar verilmiştir."
Tarih: 24 Ocak 2007 Kaynak: Dünya
Hızlı tren faciası yaşanabilir (24 Ocak 2007)Yol, Yapı, Altyapı, Bayındırlık ve Tapu Kadastro Kamu Emekçileri Sendikası (Yapı-Yol Sen) Başkanı Bedri Tekin , dün işletmeye açılan Bolu Tüneli''nde çalışmaların tamamlanması için 2 aylık bir çalışma süresine daha ihtiyaç olduğunu belirterek "Elektrik-elektronik sistemlerde yapım hâlâ sürüyor. Elektrik kesilince havalandırma, aydınlanma çalışacak mı, denenmedi. Havalandırma yarım saat çalışmazsa, 3 kilometrelik mekânda oksijensiz kalırsınız. Havasızlıktan kaza da olur, yangın da çıkar. Burada yapılanlar, hızlandırılmış tren faciasındaki tedbirsizlikleri anımsatıyor" dedi.
Acarİstanbul kararı haftaya kaldı (24 Ocak 2007)Özel orman arazisine yapılan villalarla gündeme gelen Acarİstanbul''un yıkımı ile ilgili karar gelecek haftaya bırakıldı.
İsmail Cem''e Sevgiyle... (24 Ocak 2007)Yıllardır planlı kentleşmenin, çevre ve kültür değerlerinin, uygarlık birikimlerimizin peşindeyiz... Bu soluksuz serüvende karşımıza dikilen siyasilerin ortak özellikleri "geçici" likleri oldu. Güçlerini hep "makam" larından aldıklarından, şimdi çoğunun adları bile zor anımsanıyor...
İngiltere''de ev fiyatları el yakıyor (24 Ocak 2007)İngiltere''nin başkenti Londra''da, 7.2 metrekarelik bir stüdyo daire yaklaşık 500 bin YTL''den (335 bin dolar) satışa sunuluyor. Satışı üstlenen bir emlak firmasının yetkilisi, dairenin Londra''nın lüks semtlerinden Knightsbridge''de bulunduğunu kaydetti. Yetkili, küçük bir depo büyüklüğünde olmasına rağmen evin, dünyanın en zengin mahallerinden birinde bulunduğuna ve bir yatırım olduğuna dikkat çekti. Aslında hizmetli odası olarak tasarlanan dairenin fiyatını artıran bir diğer unsur Londra''nın ünlü Harrods mağazası ve Hyde Park''a yürüme mesafesinde bulunması. Yıllardır kullanılmadığı için içi çöp torbalarıyla dolu ve boyası dökülmüş dairenin, elektriği ve ısıtması da bulunmuyor. Emlak firması, burayı satın alacak kişinin yaklaşık 83 bin YTL (59 bin dolar) masraf yapması gerekeceğini belirtiyor.
Tarih: 24 Ocak 2007 Kaynak: CNN Türk
16 bakan, iki deprem, iki sel gören Bolu Tüneli sonunda açıldı (24 Ocak 2007)1993''te yapımına başlanan, Bolu Tüneli''nin İstanbul-Ankara istikameti İtalya Başbakanı Romano Prodi ve Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından ''bazı'' eksiklere rağmen hizmete açıldı. Ankara-İstanbul istikametinin açılışı ise nisanda yapılacak.
Savaşın Küllerinden Doğan Kent (24 Ocak 2007)Garanti Galeri, 23 Ocak - 17 Mart 2007 tarihleri arasında, Auguste Perret''nin Yeniden İnşa Ettiği Kent: Le Havre başlıklı sergiye ev sahipliği yapacak. Sergi, bir liman kenti olan Le Havre''ın 1517''de I. François tarafından kuruluşundan 1944''te hava saldırısıyla yok edilişinin ardından aynı zamanda bir eğitimci olan mimar Auguste Perret ve ekibi tarafından yeniden inşasına kadar olan süreci anlatıyor.
Toplam 122 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.