Haberler

Haberler

Toplam 347 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Beşiktaş’ta tarihi duvar yıkıldı (14 Mayıs 2008)İstanbul Beşiktaş’ta restore edilerek otel yapılması planlanan tarihi tütün deposunun korunması gereken dış duvarı yıkıldı. “Kültür varlığı” olarak tescil edilen duvarın yıkılması üzerine, Mimarlar Odası suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.
Metrobüs Mecidiyeköy’e uzanıyor (14 Mayıs 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Topkapı-Avcılar arasında her gün 225 bin yolcu taşıyan metrobüs hattının Mecidiyeköy’e uzatılması için KDV hariç 115 milyon YTL harcayacak.
Akçay''daki Son Alt Geçide "Son Rötuş" (14 Mayıs 2008)Gaziemir ve Sarnıç karayolu alt geçitlerini hizmete açan Büyükşehir Belediyesi, iki şeritli yan yol formülü ile inşaatı süren ESBAŞ alt geçidindeki trafik yükünü de hafifletti.
Kanuni''nin Hatay''daki 455 yıllık külliyesi restore ediliyor (14 Mayıs 2008)Kanuni Sultan Süleyman’ın, 1553 Mısır seferi sırasında Hatay’ın Belen İlçesinde yaptırdığı ve kendi adını verdiği külliye aslına uygun restore ediliyor.
Göcek''te miyiz yoksa İsviçre''de mi? (14 Mayıs 2008)Aynı zamanda Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) yönetim kurulu üyesi olan Aldo Kaslowski Van Gölü''nde Akdamar Adası''dan karaya doğru yol olan teknede otururken, yanına armatör ve TURMEPA Başkanı Eşref Cerrahoğlu yaklaştı.
Çin kadar uzak (14 Mayıs 2008)İstanbul’un canı o kadar tatlı ki... Taa Çin’de deprem oluyor, bizimkiler hemen acaba İstanbul’u etkiler mi diye telâşa kapılıyor.
Boğaz''da kaçak inşaat çalışmaları sürüyor (14 Mayıs 2008)Boğaz''da 3 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu''ndan proje onaylatılarak yapılması gereken inşaatların devam ettiği bildirildi. Kuruçeşme Eski Tramvay caddesindeki metruk yapının yıkılarak yerine inşa edilen çelik konstrüksiyon binadaki çalışmalara hukuki müdahalede bulunulmaması dikkat çekti. Ayrıca, Bebek''te bulunan ve eski Maksim Gazinosu''nun yerine yapılan çelik konstrüksiyon inşaatın durdurulduğuna dair yazılı açıklamanın yapılmasına rağmen inşaatın devam ettiği bildirildi.
Tarih: 14 Mayıs 2008 Kaynak: Sabah Yazan: Mustafa Kaya
Demirdeki fiyat artış inşaatı vurdu (14 Mayıs 2008)Ege-Koop Genel Başkanı Aslan, "Bu yükselişler müteahhide ''Demirden çal'' demekten farksız" dedi. Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, daha 1.5 ay öncesine kadar bin 15 YTL''den satılan 1 ton demir fiyatının bin 900 YTL''ye ulaşmasının Türkiye''deki ekonomik krizi en net şekilde ortaya koyduğunu belirtti.
Yüzde 25 indirim yaptık (14 Mayıs 2008)Pazar günü "ilgisiz bir kişi" ile konuşuyorum. Hiç iş ya da ekonomi konuşma havamda değilim. Ama ilgisiz kişi de geyik peşinde. "Ekonomi nasıl; döviz artar mı, işler nasıl?" klasikleri arka arkaya yüzümde patlıyor.
Kruvaziyer turizmi geliştirelim (14 Mayıs 2008)Artık İzmir Körfezi’nde apartman gibi, görkemli lüks yolcu gemilerini çok sık görür olduk. Eminim zaman zaman içinizden ’Acaba bu gemi hangi limanlara gidiyor? Beni de alıp götürse...’ diye geçirmişsinizdir.
Tarihi eserler üzerine kurulan evler yıkılmıyor (14 Mayıs 2008)Bodrum''da Karya Uygarlığı''na ait 3500 yıllık kaya mezarları üzerine inşa edilen lüks villalar ''ruhsatlı'' oldukları gerekçesiyle yerinde kalıyor. Kaçak havuz ise kaldırılıyor.
Kaybedecek zamanımız yok İzmir logosundan vazgeçmeyeceğiz (14 Mayıs 2008)İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, anayasa ile görevleri tanımlanmış bir kamu kurumu olarak kentin kurumsal kimliğini belirlemeye çalıştıklarını belirterek, "İzmir''in geleceğine yatırım yapıyoruz.
Cumhuriyet tarihinin en büyük müzesi (14 Mayıs 2008)Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet tarihinin en büyük müzesinin temelini atıyor. Eski Tekel binası olarak kullanılan 45 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak müzenin temelinin 8 Mayıs 2008 tarihinde atıldığı belirtildi.
İnşaat malzemesi fiyatlandırmasında sorun global (14 Mayıs 2008)Global ekonomide yaşanan dalgalanmalar nedeniyle arz talep dengesizliğinin ortaya çıktığını, bunun da fiyatları etkilediğini belirten İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan "Ekonomide her olağandışı durumda inşaat malzemesi üreticilerinin fiyat artışı ile suçlanması büyük bir haksızlık" açıklamasını yaptı.
“Acil Trafik Hizmet Ekibi” tıkanıklığa çözüm getiriyor… (14 Mayıs 2008)Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un ulaşım ve trafik problemlerinin kısa vadeli çözümü için Başkan Topbaş’ın talimatıyla “Acil Trafik Hizmet Ekibi” kurdu.
Türbeye Vakıflar Sahip Çıktı (14 Mayıs 2008)Çanakkale''de 3 yıldan bu yana bakımsızlıktan harabeye dönen Tatarlar Camii olarak bilinen Kayserili Ahmet Paşa Camii''nin avlusunda bulunan Nedime Hanım Türbesi''ne Vakıflar Genel Müdürlüğü sahip çıktı. 3 yıl önce meydana gelen fırtınada çerçeveleri yerinden çıkarak camları kırılan tarihi türbenin bakımsızlıktan yok olma aşamasına geldiğine dair haberlerin basında yer almasının ardından duruma el koyduklarını belirten Vakıflar Şube Müdürü Yusuf Baraç, "Bu konudaki ihale önceki hafta içinde yapıldı. Tarihi türbe ile birlikte yanındaki yemek dağıtılan bölümde de çalışma gerçekleştirilecek. Yaz aylarında başlayacak çalışmayla birlikte tarihi türbenin restorasyonu ve çevre düzenlemesi gerçekleştirilecek. Ayrıca aynı yerde bulunan ve 1874 yılında yaptırılan tarihi Kayserili Ahmet Paşa Camii''nde de yeniden restore çalışması yapılacak" dedi.
Tarih: 14 Mayıs 2008 Kaynak: Haber Ekspres
İstanbul Yerel Elektronik Atıkların Sürdürülebilir Yönetimi Projesi (14 Mayıs 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Çevre ve Kültür Mirasını Koruma Derneği ve Yunanistan Ekolojik Geri Dönüşüm Derneklerinin ortak olarak yer aldığı ve Avrupa Birliği’nin mali destek verdiği, bilgisayar atıklarının toplanarak çevreye verilen zararın minimize edilmesini öngören ‘İstanbul Yerel Elektronik Atıkların Sürdürülebilir Yönetimi Projesi’ (SMILE) uygulamaya geçirildi.
Çeşme, villa turizmi için biçilmiş kaftan (14 Mayıs 2008)İzmir’in tatil cennetinin, başta Avrupa olmak üzere dünyanın yeni gözdesi bu turizmle daha çok yabancı ağırlayabileceği belirtildi. Sezonluk 6 bin 500 Euro’ya kiralık villalar arandığı ifade edildi.
Keçiören''in simgeleri arasına artık saat kulesi de eklendi (14 Mayıs 2008)Şelaleleri, Estergon Kalesi ve teleferiği ile tanınan Keçiören''in simgeleri arasına saat kulesi de eklendi.
Çevre kirliliğine karşı sigorta (14 Mayıs 2008)Son dönemlerde çevreye karşı olan duyarlılık dünyada yeni bir ürünün doğmasına yol açtı. AIG Sigorta, Çevre Kirliliği Sigortası ürününü Türkiye’de hizmete sokuyor.
Toplam 347 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.