Haberler

Haberler

Toplam 142 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Zehirli variller imha için Avrupa''ya gidiyor (7 Ekim 2006)Türkiye''nin birçok ilinden atık varili ihbarları geliyor. Karadeniz''deki depolarda tutulan 390 zehirli varilin Türkiye''den gönderilmesi için çalışmalara start verildi. İzmit''teki İZAYDAŞ firmasına götürülecek olan variller, daha sonra Avrupa''da imha edilecek. Ancak varillerin hangi ülkeye götürüleceği hala netlik kazanmadı.
Rögar kapağı hırsızlarına karşı ‘geri dönüşümsüz’ tedbir alındı (9 Ekim 2006)Yılda 60 bin YTL değerinde rögar kapağı hırsızlarca sökülerek çalınan Erzurum Büyükşehir Belediyesi, çareyi geri dönüşümsüz, metal karışımlı rögar kapaklarında buldu.
“Lara ile tarihe geçeceğim” (9 Ekim 2006)Lara projesi ile çok tartışılan Rixos Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, “Bu projeyle tarihe adımı yazdıracağım. Yurt dışında prestij kazanacağım” dedi.
Boğaz''da temizlik: Üsküdar açıklarından 11 bin 573 parça katı atık çıkarıldı (9 Ekim 2006)Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi"nce, Marmara Denizi''ndeki kirliliğe dikkat çekmek amacıyla başlatılan çalışmalarda, Üsküdar açıklarında 1 ay boyunca yapılan dalışlarda toplam 11 bin 573 parça atık çıkartıldı.
‘Erzurum Evleri’ne elbirliği ile sahip çıkılmalı (9 Ekim 2006)Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Yurttaş, Erzurum Evleri’nin durumunun içler acısı olduğunu söyledi.
Diplomasız bir ''mimar'' (9 Ekim 2006)1910 Gökova doğumlu Nail Çakırhan yerel mimariyi canlandırarak, gerçekleştirerek ve gelenekselliği savunarak devrimci olunacağını göstermiş bir "diplomasız mimar".
Erenköy semt pazarı mahkemece kapatıldı (9 Ekim 2006)Kadıköy Erenköy’de perşembe pazarı olarak bilinen semt pazarı mahkeme kararıyla kapatıldı.
Yeni Boğaziçi Kanunu tasarısı kaçak yapıyı anında yıktırıyor (9 Ekim 2006)Başkan Kadir Topbaş’ın isteğiyle hazırlanan Boğaziçi Kanunu Tasarısı, belediyeye mevcut kanundaki yetkilerden daha radikal yetkiler tanıyor. Boğaziçi İmar Müdürü İrfan Uzun, ‘Sevda Tepesi’ tartışmalarının gölgesinde kalan tasarının kaçak yapıyı anında yıkma yetkisi getirdiğini söyledi.
Makedonya''dan Kosova''ya birbirinden güzel kentler (8 Ekim 2006)Makedonya ve Kosova o kadar uzağımızda değil. Yüzyıllar boyunca Osmanlı İmparatorluğu''nun hakimiyeti altında kalmış bu bölge, tarihi ve doğal güzellikleriyle sizi bekliyor. Üsküp, Kalkandelen, Gostivar, Ohri, Manastır, Prizren, Piriştine...
Adem ile Havva''nın cennetinde yol kavgası (9 Ekim 2006)Dünyanın en eski tapınağı olan ve Alman Der Spiegel dergisinin "Adem ile Havva''nın yaşadığı cennet" diye kapak yaptığı Şanlıurfa Göbekli Tepe ören yerinde yapılan düzenlemeler nedeniyle valilik ile Alman kazı ekibi birbirine girdi.
Sahillerde yapılaşmaya çevreci isyanı (9 Ekim 2006)Çevreci dernekler, sahil ve kıyı şeridini bozan devlet tesis ve yapılarının vaat edildiği gibi bir çözüme kavuşturulmadığından şikayetçi.
Conrad İstanbul bir kez daha Avrupa''nın en iyi iş oteli (8 Ekim 2006)Bu yıl 13''üncüsü düzenlenen Dünya Seyahat Ödülleri''nde 71 otel yarıştı. Dünyanın En İyi İş Oteli Dubai''deki Jumeirah Emirates Towers seçilirken, Avrupa''nın En İyi İş Oteli Ödülünü de Conrad İstanbul aldı. Avrupa kategorisinde 15 otel arasından sıyrılarak bu ödülü almaya hak kazanan Conrad İstanbul aynı ödülü 2004 ve 2005 yıllarında da almıştı.
Antalya Lara Park''a Amerikan modeli (9 Ekim 2006)Antalya''da Lara Kent Parkı''nın ihalesini alan Rixos Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, "Buraya ev, villa ve otel yapılmayacak. Duvarlar çekilmeyecek ve alan halka kapatılmayacak" dedi.
Boğaz''a 3''üncü köprü ve 2''nci tüp geçit (7 Ekim 2006)Başbakan Tayyip Erdoğan, İstanbul''da Boğaz''a 3''üncü köprü ve 2''nci tüpgeçidi yapacaklarını söylediklerini belirterek, "Bazıları çıkıyor diyor ki ''olur mu, fazla, yazıktır, Boğaz''a üçüncü köprü olmaz''. Nasıl olmaz ya. Onu da yap, o da kafi gelmeyecek" dedi. Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesince verilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada şunları söyledi: "İşte 3''üncü köprü. İddiamız bu. Biz birinci ve ikinci köprüyü bütün ağır vasıtalardan kurtarmak zorundayız. Bütün ağır vasıtaların hepsini kuzeye atmamız lazım. Oradan dikey bağlantılarla TEM''e bağlantı kurmamız lazım." Erdoğan, diğer taraftan Ahırkapı''dan girip Haydarpaşa''ya çıkacaklarını belirterek, Türkiye''nin artık bu sorunları halletmesi gerektiğini söyledi. Marmaray''da attıkları adımlardan rahatsız olanlar bulunduğunu, ancak bunu yapıp bitireceklerini söyledi. Erdoğan, İstanbul''un altını zamanla metro ağıyla döşeyeceklerini, plansız gelişen kentin planlı döneme yeni girdiğini ifade ederek, bu konuda Ankara''dan örnekler verdi.
Tarih: 7 Ekim 2006 Kaynak: Hürriyet
Meclis''in sade ve modern camisi (8 Ekim 2006)TBMM Camisi, Halkla İlişkiler Binası ve lojmanların mimarı Behruz Çinici, 1978''de Başkan Cahit Karakaş''ın Meclis''te ihtiyaç duyulan bina ve cami için kendisini görevlendirdiğini söyledi.
Yüzyıllık ağaçları da tarihi de katlettiler (9 Ekim 2006)Yedikule Hisarı''nı kiralayan şirket ağaçları kesti, zemini mıcırla kapladı. Mahkeme, "tarihi doku bozuldu" kararı vererek kira tahsisini iptal etti.
"Bizi Eminönü ve Sirkeci''den kovun" (8 Ekim 2006)Giyimkent Başkanı Abdullah Çınar, tekstil toptancıları ve imalatçılarının tarihi yarımadayı boşaltması konusunda belediyelerin görevini yapması gerektiğini belirtti.
Swissotel Grand Efes 2007 sonunda açılıyor (8 Ekim 2006)İzmir Büyük Efes Oteli''nin işletmesini 25 yıllığına devralan Swiss Oteller Zinciri, otelin yenilenmesine 55 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı. Otelin Swiss Otel Grand Efes İzmir adı altında 5 yıldızlı bir otel olarak, 2007 yılının son çeyreğinde açılışa hazırlandığını belirten İsviçreli Genel Müdür Andre D. Mühlemann, "İsviçre''de bile 3 Swissotel varken, bu sayı Türkiye''de bu yıl içinde 5''e ulaşacak" dedi. 406 odaya sahip olan Swiss Otel Grand Efes İzmir''de 92 Swiss Business Executive oda, 50 suit oda, Grand Efes Convention Center adı verilen 9 bin metrekarelik bir kongre merkezi, 1600 metrekarelik bir sergi salonu, lüks bir alışveriş merkezi, rastoranlar vafeler ve spor merkezleri yer alacak. 80 bin metrekare toplam alanda inşaat çalışmaları devam eden otelde 450 kişi çalışacak.
Tarih: 8 Ekim 2006 Kaynak: Milliyet Yazan: Cesur Sert
Carrefour Merter satışa çıkarılıyor (8 Ekim 2006)Türkiye''de Sabancı ortaklığı ile faaliyet gösteren Fransa kökenli perakende zinciri Carreffour''un, İstanbul Merter''de inşa ettirdiği, ''kendi alanında Avrupa''nın en büyük süper marketi''nin gayrimenkülü satılıyor. Emlak devi Cushman & Wakefield''in aracılık ettiği satışta son teklifler geçen hafta alındı. Alışveriş merkezine, aralarında Orjin Grup ve Fiba Holding''in patronu Hüsnü Özyeğin''in de bulunduğu 9 teklif geldi. Halen Carrefour''a ait olan arazinin üzerinde alışveriş merkezinin inşaatı devam ediyor. İhaleyi kazanan azari ve bitmiş bir alışveriş merkezinin sahibi olacak. Market alanını Carrefour işletecek. Projesi Türkiye''nin önde gelen mimarlık ofislerinden Tabanlıoğlu tarafından çizilen gayrimenkul, 100 milyon euro değeriyle Carrefour''un Fransa dışındaki en büyük yatırımları arasında. Alışveriş merkezi Mart 2008''de faaliyete geçecek.
Tarih: 8 Ekim 2006 Kaynak: Milliyet Yazan: Tebernüş Kireçci
Kartal''da demiryolu yeraltına inecek (8 Ekim 2006)Kartal Belediye Başkanı Arif Dağlar, Kartal''ın dönüşümü için yapılması planlanan 5 milyar doların üzerindeki yatırım için 5000''lik planlar üzerinde çalışıldığını ve altı ay içinde bitirilmesinin tasarlandığını söyledi. Daha sonra 1000''lik planlara geçileceğini söyleyen Dağlar, Kartal''dan geçen demiryolunun 3.5 km''lik bölümünün yeraltına ineceğini kaydetti.
Toplam 142 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.