Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Üç kamu kurumundan bir haftada bine yakın satılık gayrimenkul (17 Ekim 2007)TOKİ, TMSF ve TCDD''nin 946 gayrimenkulü 18-23 Ekim''de düzenlenecek 3 ayrı açık artırmayla satılacak. En dikkat çekici gayrimenkul ise Halide Edip Adıvar''ın köşkünün bulunduğu Hüseyin Avni Paşa Korusu olacak.
TOKİ’ye Avrupa’dan ödül (17 Ekim 2007)Avrupa''nın en önemli üç uluslararası gayreminkul fuarından biri olan Barcelona Meeting Point (BMP), Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığını, Türkiye''de uzun yıllardır sürdürdüğü başarılı toplu konut geliştirme çalışmaları dolayısıyla, ''En İyi Uluslararası Gayrımenkul Projesi'' ödülüne layık gördü.
Antalya’da daha çok müze istiyoruz (17 Ekim 2007)Kültür zenginliklerimizin içerdiği birikimin insanlara aktarılmasında en etkili yerler olan müzeler, kültür turizminin merkezleridir de aynı zamanda.
Çelik Palas`ın satışına onay (17 Ekim 2007)Özelleştirme İdaresi Başkanlığı`nın dünkü Resmi Gazete`de yayımlanan kararına göre, Çelik Palas Oteli`nin 38.9 milyon dolar bedelle en yüksek teklifi veren MSN Yapı Yatırımları İnşaat, Turizm, Makina Sanayi ve Ticaret AŞ`ye ihale şartları belgesi çerçevesinde satılmasına karar verildi.
En pahalı evlerin ikisi Türklere ait (17 Ekim 2007)Forbes dergisi dünyanın en pahalı evleri listesini yayımladı. Fiyatları dudak uçuklatan evler arasında, İstanbul Yeniköy’deki Erbilgin Yalısı 100 milyon, Halis Toprak’ın Londra’daki Toprak Mansion adlı malikanesi de 99 milyon dolarla ilk 10 içinde bulunuyor. Listenin ilk sırasında ABD’de, California Beverly Hills’teki, bir dönem Amerikan medya imparatoru William Randolph Hearst’e ait malikane bulunuyor.
Tarih: 17 Ekim 2007 Kaynak: Akşam
Sağlam GYO sermayesini 56 milyon YTL''ye çıkarıyor (17 Ekim 2007)Ülker Şirketler Topluluğu iştiraklerinden Sağlam Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), sermayesini 14 milyon YTL''den 56 milyon YTL''ye çıkarmak için ortaklarına çağrıda bulunacak.
Dünya tuvalet zirvesi Hindistan''da yapılacak (17 Ekim 2007)Herkesin 2025 yılına kadar tuvalet ihtiyacını uygun koşullarda giderebilmesini sağlamayı amaçlayan dünya tuvalet zirvelerinin yedincisi Hindistan''da yapılacak. 31 Ekim''de başlayacak dört günlük zirveye 40 ülkeden uzmanlar katılacak. Dünya Sağlık Örgütü''nün (WHO) verilerine göre, yarıdan fazlası Çin ve Hindistan''da olmak üzere tüm dünyada 2,6 milyar kişi tuvalet ihtiyacını uygun koşullarda gideremiyor. Açık alanda giderilen tuvalet ihtiyacı, su kaynaklarının kirlenmesine ve bu yüzden ishal gibi her yıl binlerce kişinin ölümüne yol açan hastalıklara neden oluyor.
Tarih: 17 Ekim 2007 Kaynak: Birgün
Mutlu İnşaat kentsel dönüşüm işine girdi (17 Ekim 2007)Metroport Alışveriş Merkezi''nin ortaklarından Mutlu İnşaat, kentsel dönüşüm işine girdi. Şirket, Merter''de daha önce 28 gecekondunun yer aldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasının yakınındaki arsada 12 milyon dolar yatırımla Merter Park Evleri isimli lüks konut projesi üretiyor.
Çeşme’nin doğallığını eşsiz mimari ile birleştiren “Çeşme 7800” projesi başladı (17 Ekim 2007)Çeşme’nin en güzel koylarından biri olan Boyalık koyunda Şubat 2007’de Çarmıklı, Kalyoncu ve Tamteks Gayrimenkul Ortaklığı tarafından inşaatına başlanan ve Emre Arolat imzasıyla hayat bulan proje “7800 Çeşme” ile yepyeni bir yaşam kapıları aralanıyor ve tatil anlayışına farklı bir soluk getiriyor.
Bir yağmurda çöktü (17 Ekim 2007)Yağan yağmur, yetersiz altyapı ve belediyeden izinli çarpık kentleşme nedeniyle başbakan tarafından törenle açılan Alibeyköy deresi taştı.
Yargıyı etkilemek için çadırı Cumhurbaşkanı düğününe açtılar (17 Ekim 2007)İTO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kopuz, İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi Çadırı’nın ruhsatsız, iskansız kaçak bir yapı olduğunu ve yıkım kararı bulunduğunu, yıkımla ilgili ’yürütmeyi durdurma kararı’ kalktığında da yıkılacağını söyledi.
Büyükşehir ‘Deniz Suyu’ için ilk adımı attı (17 Ekim 2007)Her türlü su kaynağını değerlendiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, deniz suyunun arıtılarak içme suyu olarak kullanılması için ilk adımı attı. Terkos Barajı yakınlarına “Deniz Suyu Arıtma Tesisi” kurulacak.
İzmir EXPO 2015 için görücüye çıktı (17 Ekim 2007)EXPO''nun 150 yıllık tarihinde sağlık temasını ilk kez konu olarak seçen İzmir, BIE üyesi ülkelerden gelen 65 delege ve 30''a yakın büyükelçiye projelerini sundu.
Laodikya’ya kötü haber (17 Ekim 2007)Denizli İl Genel Meclisi, arkeolojik kazılara kaynak aktarmama kararı aldı. Karar arkeolojik kazıların uzun yıllar sürmesi ve büyük harcamalar gerektirdiği gerekçesiyle oybirliğiyle alındı. İl Genel Meclisi’nin bu kararının, kazı çalışmalarına önemli miktarda kaynak aktarılan Laodikya Antik Kenti’ni büyük ölçüde etkileyeceği belirtildi. İl Özel İdaresi desteğinin kesilmesinin, Laodikya’da kazı çalışmalarını önemli ölçüde sekteye uğratacağı kaydedildi. Karar, kazı heyetinde şaşkınlık yaratırken, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yüceliş kasım ayında meclisin toplanarak bütçe görüşmesi yapacağını ve konunun tekrar gündeme getirileceğini söyledi. Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek, İl Genel Meclisi’nin kararının kazı çalışmalarını olumsuz etkileyeceğini söyledi. Laodikya’nın kazı sezonu en uzun olan antik kent olduğunu söyleyen Şimşek, "İl Genel Meclisi üyelerine aktarılan kaynağın ve Laodikya’nın önemini anlatacağız" diye konuştu.
Tarih: 17 Ekim 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Osman Nuri Boyacı
Corio''dan Tekirdağ''a alışveriş merkezi (17 Ekim 2007)Türkiye’de 6 alışveriş merkezine toplam 500 milyon dolar yatırım yapacağını açıklayan Akmerkez’in ortağı Hollandalı Corio, Tekirdağ’da inşa edilecek Tekira Alışveriş Merkezi’ni satın alıyor.
Yeraltı kentinde sergi (17 Ekim 2007)l997 yılında Nevşehir Valiliği''nin katkılarıyla gerçekleştirilen, Derinkuyu ilçesine bağlı Özlüce yeraltı kentinin temizlenmesi çalışmalarında bulunan ilk hıristiyanların yeraltı kent yaşamının izlerini taşıyan değirmen taşı, kapı koruyucu, cingitaştan yapılı bulgur değirmeni, küp ve cingitaştan yapılı güllerin yanı sıra, l8. yüzyılda bölgede yaşayan Rum azınlık ile Osmanlı döneminden kalma pencere kapağı, yağmur oluğu, tuvalet taşı, sütun taşı, at ve kağnı arabaları tekerlekleri Özlüce yeraltı kenti girişinde yerli ve yabancı turistlerin ziyareti için sergileniyor. Kapadokya bölgesinin en önemli yeraltı kentlerinden birine sahip olan Özlüce köyünün, turizmde tanıtımının yetersiz olduğunu söyleyen köy halkı, bu konuda yetkililerden katkı beklediklerini bildirdi.
Tarih: 17 Ekim 2007 Kaynak: Cumhuriyet Yazan: Selahattin Şahin
Barış Manço Müzesi Martta Açılıyor (17 Ekim 2007)Barış Manço müzesi martta açılıyor Selami Öztürk, Barış Manço''nun Moda''daki evinin 2008 yılının mart ayı başında hizmete sokulacağını açıkladı. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, müze ve müzik okulu olarak düzenlenecek Barış Manço''nun Moda''daki evinin 2008 yılının mart ayı başında hizmete sokulacağını açıkladı. Belediyenin evi Halk Bankası''ndan 10 yıllığına kiraladığını hatırlatan Öztürk, "Barış Manço''nun evindeki eşya sayıldı, koruma altına alındı. En önemlisi Barış Manço''nun piyanosu. Yıllardır çaldığı ve bestelerini yaptığı piyanoyu koruma altına aldık" dedi. Müze haline getirilen evde çocuklara müzik dersi de verileceğini belirten Öztürk, "Evin üst katını Barış Manço Müzesi yapacağız. Burada Manço''nun kişisel eşyaları sergilenecek. Evin en alt katı ise sürekli Barış Manço şarkılarının çaldığı bir kafe olacak" diye konuştu.
Tarih: 17 Ekim 2007 Kaynak: Hürriyet
Yapay adaya depremci tepkisi (17 Ekim 2007)Kadir Topbaş''ın "Marmara Denizi’ne 1 milyon metrekare suni ada" projesine deprem uzmanlarından büyük tepki geldi.
Tatil yerleri zehir deposu (17 Ekim 2007)Türkiye''de plansız yapılaşma, sanayileşme, çarpık turistik mekânlar ve tıbbi atıklar kıyıları birer "zehir deposu" haline getirirken 3 bin 227 belediyeden yalnızca 170''inde atık arıtma tesisi bulunuyor. Kıyılardaki kirliliğin baş edilemez noktalara ulaştığına dikkat çeken çevre örgütleri, Türkiye''nin artık acilen kitle turizminden eko turizmine yönelmesi gerektiğine işaret ediyorlar. Kıyılarda kirlenmeye yol açan nedenlerin başında gemilerin tehlikeli atıklarını denize boşaltmaları, gemi kazalarında denizlere karışan petrol veya diğer zararlı maddeler ise kıyıların günden güne kirlenmesine davetiye çıkarıyor. Deniztemiz Derneği (TURMEPA) Genel Müdürü Levent Ballar, Türkiye''de mavi bayraklı olduğu belirtilen kıyılarda "öldürücü ağır metaller" bulunduğuna dikkat çekiyor.
Tarih: 17 Ekim 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Kıyılar peşkeş çekiliyor (17 Ekim 2007)Yeni anayasada, devletin "koruması" altında bulunan kıyıların Özelleştirme Yasası kapsamında imara açılması planlanırken yerli ve yabancı yatırımcıların iştahını kabartıyor.
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.