Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 241. haberden 260. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Çevre dostu market Kuşadası’nda açıldı (11 Ekim 2007)KİPA (Kitle Pazarlama Ticaret ve Gıda Sanayi A.Ş.), Türkiye’de ilk kez bir mağazada güneş enerjisi kullanımını uyguladığı Marmaris mağazasının ardından, çevre dostu enerji kullanımını Kuşadası’na taşıyor. Kipa, Dağıtım Merkezi’nde, mevcut mağazalarında ve bundan sonra açılacak olan yeni mağazalarda, atmosfere salınan karbon miktarını yüzde 50 oranında azaltmayı hedefliyor. Kuşadası Kipa’nın kasa hattında kullanılan güneş enerjisi ile, 25 evin tükettiği aylık elektrik miktarı kadar tasarruf ediliyor. Bu şekilde, yılda 120 ağaç kadar doğaya katkı sağlanıyor. Aynı zamanda, Türkiye’de ilk defa bir hipermarkette kullanılan “Gün Işığı” enerjisi, dışarıdan alınan gün ışığının, şeffaf özel bir sistem ile yoğunlaştırılıp, iç kullanıma verilmesi ile elde ediliyor.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Akşam
Topbaş: AKM''de yöntem yanlışı yaptık (11 Ekim 2007)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Atatürk Kültür Merkezi''nin (AKM) yıkılıp yeniden yapılmasıyla ilgili olarak "Maalesef burada bir yöntem yanlışlığımız oldu. Bunu kabul ediyorum" dedi.
Tuzla’da kiralık fiyatı Kadıköy''le yarışıyor (11 Ekim 2007)İstanbul Tuzla''da kiralık konut talebi son bir yılda artış gösterirken fiyatlar da şehrin lüks semtlerinden Kadıköy ile yarışmaya başladı.
Altı yok, üstü alışveriş (11 Ekim 2007)İstanbul''da sayıları 50''ye yaklaşan ve özellikle çevre yollarının göbeğine yapılan alışveriş merkezleri altyapı yetersizliği yüzünden trafiği kilitliyor.
Kipa''dan 25 evlik enerji tasarrufu (11 Ekim 2007)Çevreye karşı sorumluluklarını yerine getirmek amacıyla çeşitli projeler geliştiren Kipa, temiz enerji kullanılan ikinci mağazasını Kuşadası''nda açtı.
Tarihi köşklerde holding saltanatı (11 Ekim 2007)Tarihi köşkler holdingler sayesinde ’merkez’ oluyor.
Yol İş: Deprem zararlarını önlemek mümkün (11 Ekim 2007)Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Fikret Barın , depremlerin vereceği zararların asgariye indirilmesindeki en büyük sorumluluğun inşaat sektöründe olduğunu söyledi.
Tarihi hamam gün yüzüne çıkarılıyor (11 Ekim 2007)İzmir''in Ödemiş ilçesine bağlı 3000 yıllık tarihi Birgi beldesinde 15. yüzyıl mimarisi olan Derviş Ağa Medresesi ve medresenin karşısındaki Şeyh Muhittin Hamamı''nda restorasyon çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi. Alınan bilgiye göre, 17. yüzyıl vakfiyesi Şeyh Muhittin Hamamı''nın ikinci bölümünün kazı çalışmalarına, İzmir 2 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu''ndan alınan izinle başlandı.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Sabah
"Doğa düşmanı yasa kaldırılsın" (11 Ekim 2007)"Kazdağları''nın üstündeki yeşil altın, altındaki sarı altından çok daha değerlidir" diyerek Kaz Dağları''ndaki altın arama faaliyetlerine karşı çıkan 200''ye yakın kuruluş ile 1000 yurttaş, "ruhsatların iptal edilmesini" ve "Maden Yasası''nın derhal yürürlükten kaldırılmasını" istedi. Kazdağı''nın Koruma Girişimi Grubu''nca geçen günlerde Çanakkale Ayvacık''a bağlı Küçükkuyu beldesinde "Kazdağı ve Maden" konulu bir panel düzenlendi. Metalurji Mühendisleri Odası Genel Başkanı Cemalettin Küçük , Jeoloji Mühendisleri Odası Temsilcisi Tahir Öngür , Ege Bölgesi Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Ertuğrul Barka ''nın da katıldığı Panelin sonuç bildirgesinde, "Uluslararası altın tekelleri ve yerli işbirlikçileri, iptal başvurusu üç yıldır Anayasa Mahkemesi''nde bekleyen Maden Yasası''na dayanarak Türkiye''nin dört bir tarafında havası, suyu, bitki örtüsü ve yaban hayatıyla toprağın altını üstüne getirmekte, doğayı tehdit etmektedirler" denildi.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Cumhuriyet
100 milyon dolara Anadolu’ya 20 Hilton Garden Inn gidiyor (11 Ekim 2007)Hilton’un ekonomik markaları Garden Inn ve Hampton’ı Türkiye’ye getirmek için anlaşma yapan gayrimenkul yatırım şirketi Amplio, beş yılda 20 otel için 100 milyon dolarlık yatırım yapacak.
Sulukule''deki yıkım BBC''ye haber oldu (11 Ekim 2007)BBC Sulukule''deki çalışmaların Roman vatandaşları korkuttuğunu öne sürdü..
100 milyon dolara Viaport yapıyor Selçuklu-Osmanlı havası planlıyor (11 Ekim 2007)Ankara’da yaptığı alışveriş merkezleri, konut ve inşaat yatırımlarıyla tanınan Bayraktar İnşaat, 100 milyon dolar yatırımla İstanbul Kurtköy’de outlet, otel, fuar ve kongre merkezinden oluşan kompleks yatırımı yapıyor.
İstanbul''a hayat bu ormanlara ölüm! (11 Ekim 2007)Çevre ve Orman Bakanlığı mühendisleri, çevreciler ve uzmanlar, İSKİ''nin İstanbul''a su getirmeyi amaçlayan "Istranca (Yıldız) Dereleri Projesi"nin, İğneada Longoz Ormanları''nı yok edeceğini ve mutlaka bu projenin durdurulması gerektiğini açıkladı.
Çarşaflı Kordon (11 Ekim 2007)1970’li yıllar. Hatırlıyoruz, daha dün gibi. Tarihi İzmir Kız Lisesi’nin tam karşı köşesinde, iskeleler üzerinde kurulmuş, İzmirli’nin diliyle dizi dizi Aile Evleri.
Taşyapı''ya kıyak iddiası (11 Ekim 2007)CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Ergene Havzası''nın çıkış kaynağında, 13 milyon YTL değerinde bir arazinin Başbakan Tayyip Erdoğan''ın hemşerisi olan ve son 5 yılda yıldızı parlayan Taşyapı inşaat şirketinin sahibi Emrullah Turanlı''ya, çimento fabrikası yapılması için, ihalesiz olarak taksit kolaylığı sağlanarak 2 milyon YTL''ye satıldığını açıkladı.
Capacity, kapılarını açmaya hazırlanıyor (11 Ekim 2007)Keleşoğlu grubu tarafından Bakırköy''de 24 bin metrekarelik arsa üzerinde inşa edilen Capacity alışveriş merkezi, kapılarını açmaya hazırlanıyor. 133 bin metrekarelik kullanım alanına sahip olan alışveriş merkezinde yerli ve yabancı 180 mağaza yer alacak. Dokuz sinema ve bir tiyatro salonunun da yer aldığı Capacity''nin 109 bin metrekaresi çarşı, 24 bin metrekaresi ise 14 katlı bir otel olarak planlandı. Sekiz kattan oluşan alışveriş merkezinin 4 katı 2 bin 400 araçlık otoparka, 4 katı da alışveriş merkezine ayrıldı.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Milliyet
Rüzgar santrali hazırlıkları "tamam" (11 Ekim 2007)Yenilenebilir enerji kaynaklarından ''rüzgar enerjisi'' yatırımına özel sektörden yoğun ilgi olduğu ve yerli-yabancı bazı firmaların santral kurmak için şimdiden hazırlıklarını tamamladıkları bildirildi.
Mövenpick, Türkiye''nin "en iyi iş oteli" seçildi (11 Ekim 2007)Mövenpick Hotel İstanbul, ''Turizm Dünyası''nın Oskarları'' olarak kabul edilen World Travel Awards ödülleri çerçevesinde ''Türkiye''nin En İyi İş Oteli'' seçildi. Türkiye''deki otelcilik anlayışına ilk butik iş oteli olarak faaliyet gösteren Mövenpick Hotel Istanbul, dünyanın farklı yerlerinden 160 binden fazla uzmanın oylarıyla ''Türkiye''nin En İyi İş Oteli'' dalında birinci oldu. World Travel Awards''un oylaması, dünya genelindeki 190''ı aşkın ülkeden on binlerce seyahat profesyonelinin internet katılımıyla gerçekleştiriliyor. Mövenpick Hotel İstanbul Genel Müdürü ve Türkiye Bölge Müdürü Frank Reichenbach, ödülün, modern iş hizmetlerinin sağlanması açısından motive edici olduğunu belirterek, "Yeni açılmış olan Mövenpick Resort Bodrum ve kasım ayında hizmete girecek olan Mövenpick Hotel İzmir de aynı yolda ilerleyecektir" dedi.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Milliyet
İstanbul''da yolculuk süresi 48 dakika (11 Ekim 2007)İstanbul''daki yolculuk süresi 10 dakika artarak ortalama 48 dakikaya yükseldi. 10 dakikalık zaman kaybının ekonomik maliyeti ise 6 milyon YTL''ye ulaşıyor.
Adam&Eve Hotels''e "en iyi otel ödülü" verildi (11 Ekim 2007)World Travel Awards, Adam&Eve Hotels''i ''Türkiye''nin en iyi oteli'' seçti. Fashion TV tarafından ''dünyanın en iyi dizayn oteli'' ve Conde Nast Traveller dergisi tarafından ''dünyanın en cool oteli'' seçilen Adam&Eve Hotels World Travel Avards''tan da ödül aldı. İlki 1993 yılında düzenlenen ve dünya turizm oscarları olarak kabul edilen World Travel Awards, her yıl turizm sektörünün ''en''lerini belirliyor. 9 Ekim 2007 tarihinde Marriott Hotel, Newcastle''da düzenlenen ödül töreninde Türkiye''yi temsil eden Adam&Eve Hotels, ''Türkiye''nin en iyi oteli'' ödülüne layık görüldü. Çırağan Kempinski, Hyatt Regency ve Ritz-Carlton gibi güçlü adayların yarıştığı oylamayı kazanan Adam&Eve Hotels''in ödülünü otelin Genel Müdür Yardımcısı Sedef Baran teslim aldı.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Milliyet
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 241. haberden 260. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.