Haberler

Haberler

Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Volkanik Patlamayı Kısa Süreliğine Unutun İzlanda Mimarlığı''na Yakından Bakın (22 Nisan 2010)Atlas Okyanusu''nun kuzeyindeki bir ada ülkesi olan İzlanda 2008''deki ekonomik krizden sonra, meydana gelen volkanik patlama yüzünden yeniden gündemde. Volkanik bir ada üzerinde kurulu olan İzlanda''daki 200 senedir suskun olan dağ yeniden patlayınca Avrupa''da havayolu taşımacılığı durma noktasına geldi. Şu günlerde uçak seferleri yeniden başlasa da kül bulutunun etkisinin 6 ay süreceği söyleniyor. 2008 yılında Avrupa''nın kuzeyindeki bu küçük ülkedeki mimarlık ile ilgili bir haber hazırlamıştık. Haberi güncelleyerek yeniden yayınlıyoruz.
25 bin kişiye iş fırsatı (3 Haziran 2008)İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Rektörü Prof. Dr. Zafer İlken, İYTE Kampüsü''ne teknoloji kenti kurulması yönünde bir Fransız firma ile sözleşme metni üzerinde anlaşmak üzere olduklarını belirterek, ''''Çok net olarak söyleyeyim, Expo 2015 bunun yanında hafif kalır'''' dedi.
Nuxx 1. Yaşını Akaretler Sıraevler’deki Mağazasında Kutladı (6 Haziran 2008)Bir yıldan beri, bir araya getirdiği dünyaca ünlü markaların ürünleriyle müşterilerine yaşam tarzı önerileri sunan Nuxx, 1. yaşını yeni açtığı Akaretler Sıraevler’indeki mağazasında keyifli bir partiyle kutladı.
Kalekim’den İnşaat Sektörüne Destek (6 Haziran 2008)İçinde bulunduğu sektöre verdiği desteği sürdüren Kalekim, son olarak da AB Komisyonu tarafından fonlanan EUbuild Projesi Uluslararası Açılış Konferansı ve Çalıştayı’na destekçi olarak katkı koyuyor.
Gayrimenkul Sektörünün Sorunları ve Çözümleri Zirveye Taşındı (6 Haziran 2008)Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından ilki 2000 yılında düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi’nin sekizincisi 4-5 Haziran 2008 tarihlerinde İş GYO, EURO Hypo ve REDEVCO’nun ana sponsorluğu ile İstanbul’da gerçekleştirildi. İki gün süren zirve GYODER Başkanı Bekir Cumurcu, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ve SPK Başkanı Doç. Dr. Turan Erol’un açılış konuşmaları ile başladı. Gayrimenkul Zirvesi’nde başta proje geliştirici, finansör ve yatırımcılar olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen gayrimenkul şirketlerinin üst düzey yöneticileri, sektör liderleri ve uzmanlar sektörün durumunu ve ortak sorunlarını ele alıp, çözüm önerilerini değerlendirdiler.
Kalekim, Ustaları Eğitmek için Türkiye’yi Geziyor (4 Haziran 2008)Yapı kimyasalları sektörünün önde gelen firmalarından Kalekim AŞ, “Usta Kulübü” kapsamında tüm Türkiye’de düzenlediği seminerlerle ustalarına ürün eğitimleri veriyor.
Duble yollar bütçeyi delecek (6 Haziran 2008)Hükümetin hızlandırmayı planladığı duble yol ve diğer karayolu projelerini özelleştirmeler, arsa satışları ve bütçe kaynakları finanse edecek.
Kuraklık alarmı veren İzmir acil eylem planı hazırladı (6 Haziran 2008)İzmir''in yüzde 40''lık bölümünün su ihtiyacını karşılayan Tahtalı Barajı''nda 160 günlük su kalınca, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediye başkanları ve vatandaşları su tasarrufuna yöneltmek için yeni bir kampanya başlattı.
Hızlı trene para yetişmedi, ilk etapta bile maliyet iki katına çıktı (6 Haziran 2008)Hızlı trende bu yıl tamamlanması gereken ilk etap için öngörülen 437 milyon euroluk başlangıç maliyetine 381 milyon euroluk ek maliyet çıktı. TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, ''Yapılması gerekeni yaptık. Bunun da bir bedeli var'' dedi.
Dubaililer, Türkiye’yi 50 milyon dolara sattı! (6 Haziran 2008)Denizi doldurarak 300 adadan oluşan yapay bir dünya yaratan Dubaili Nakheel şirketi, Türkiye adasının satışı için 50 milyon dolara anlaştı.
Meydan Alışveriş Merkezi''ne ULI Avrupa''dan iki çevre ödülü (6 Haziran 2008)Türkiye''nin yüzde 100 açık havada hizmet veren ilk alışveriş merkezi Meydan, sıradışı mimarisi ve kullandığı enerji kaynakları ile ödülleri topladı.
Mezbelelikten kurtarılan tabya, cazibe merkezi haline geldi (6 Haziran 2008)Çanakkale Zaferi''nin kazanılmasında kilit rol oynayan Namazgâh Tabyası, 1,2 milyon ziyaretçi ağırladı.
Yeni Kent Hali açılışa gün sayıyor (6 Haziran 2008)Büyükşehir Belediyesi tarafından Görükle''de inşa edilen Kent Hali 9 Haziran Pazartesi günü faaliyete geçiyor. 1,5 yıl önce inşaatına başlanan hal binası, şehir içinde kalan eski halin yol açtığı aksamaları ortadan kaldıracak. Görükle''ye yapılan Kent Hali''nin Türkiye''nin en büyük, en modern ve en hijyen hali olduğunu açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, "9 Haziran Pazartesi gününden itibaren esnaf yeni haldeki yerlerini alacak." dedi.
Tarih: 6 Haziran 2008 Kaynak: Zaman
Bozüyük''ün caddeleri desenli asfalt ve ışıklarla süsleniyor (6 Haziran 2008)Bilecik''in Bozüyük ilçesinde ilk defa renkli asfalt döşeniyor. Belediyenin Dr. İsmailbey Caddesi''nde uygulamaya başladığı renkli asfalt, güneş ışınlarını emerek çevreye sıcak hava yayan siyah asfalt gibi yakıcı özellik taşımıyor.
Gürsu''nun çehresi değişiyor (6 Haziran 2008)"Köyden kente dönüşüm" sloganıyla çalışmalarını yürüten Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, 17 bin 400 konuttan oluşan sosyal bir kompleksi hayata geçiriyor.
Belediyeler restorasyon paralarının üzerine yatıyor (6 Haziran 2008)2010 Kültür Başkenti İstanbul''da ilçe belediyeleri, kültür varlıklarının korunması için vatandaştan topladığı paraları İl Özel İdaresi''ne ödemiyor.
Antalya''ya 230 milyon Dolar''lık yatırım yaptık (6 Haziran 2008)Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 4 yılık icraatlarını anlattı. Taahütlerini yüzde 120 oranında gerçekleştirdiklerin belirten Türel, görev süreleri içinde 230 milyon dolar yatırım yaptıklarını ifade etti.
Süleymaniye''de dönüşüm 200 restorasyonla başlıyor (6 Haziran 2008)İstanbul''un Dünya Kültür Mirası Listesi''nden çıkma tehlikesi ile gündeme gelen restorasyon çalışmaları Süleymaniye''de başlıyor.
‘TOKİ haksız rekabet yaratıyor’ (6 Haziran 2008)TOKİ’nin sosyal konut yerine lüks konut üreterek piyasa koşullarına müdahale ettiği ve haksız rekabete girdiği ileri sürülen ANASİAD açıklamasında, ‘Bursa’da yapılan 10 bin 784 konutun sadece 885’i sosyal konut statüsünde’ tespitine yer verildi.
Eminönü''nün geleceği, panelle masaya yatırılıyor (6 Haziran 2008)Eminönü Belediyesi''nin düzenlediği ''Uluslararası Eminönü Sempozyumu''nun üçüncüsü, bu yıl Eminönü ve Fatih ilçelerinin birleşmesinden dolayı "Tarihi Yarımada Sempozyumu" olarak düzenlenecek.
Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.