Haberler

12 Nisan 2006, Çarşamba

Pritzker''i Kazanan Dünyaca Ünlü Mimarlar ARKIMEET ile İstanbul’da..Pritzker''i Kazanan Dünyaca Ünlü Mimarlar ARKIMEET ile İstanbul’da..Uluslararası mimarlık çevrelerinin en önemli ödülü olan Pritzker''in 2005’de sahibi olan Thom Mayne ve ödülü bu yıl kazanan Paulo Mendes da Rocha, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen ARKIMEET Konferansları’nın konuğu olarak Mayıs ayında İstanbul’da olacak. Thom Mayne ve Paulo Mendes da Rocha’yı Pritzker’e ulaştıran başarının öyküsünü dinlemek ve mimarilerinin sırlarını öğrenmek için mimarlardan şehir plancılarına kadar uzanan büyük bir topluluk her ARKIMEET’te olduğu gibi tekrar bir araya gelecek... Haberin Devamı
Tarihî Kentler Birliği, kültürel mirası koruyacak projeleri ödüllendirdiTarihî Kentler Birliği, kültürel mirası koruyacak projeleri ödüllendirdiTarihî ve kültürel eserlere sahip çıkmak için çalışmalar yapan Tarihî Kentler Birliği (TKB), 2005 yılında yapılan projeleri ödüllendirdi.
Avrupa’nın 2010 yılındaki ‘kültür başkenti’ İstanbulAvrupa’nın 2010 yılındaki ‘kültür başkenti’ İstanbulİstanbul 2010 Girişim Grubu uzun süredir yaptığı çalışmaların neticesini aldı. AB''nin 7 kişilik jürisi İstanbul''u Avrupa''nın Kültür Başkenti seçti.
2057''nin İstiklal Caddesi2057''nin İstiklal CaddesiGenç mimarlar ve mimar adayları, 50 yıl sonraki Beyoğlu''nu tasarlayacaklar. Demirören Gayrimenkul, Arkitera Mimarlık Merkezi''nin koordinasyonunda ''''Beyoğlu, nereye?'''' adlı bir yarışma düzenliyor.
British Museum ile ''Dikilitaş'' KriziBritish Museum ile ''Dikilitaş'' KriziThe Times gazetesi, Türkiye’nin, Adıyaman’da 1927 yılında ortaya çıkarılan ve halen Londra’daki British Museum’da bulunan kabatmalı bazalt dikilitaşı geri istediğini belirtti.
Yaşanacak en güzel kent ZürihYaşanacak en güzel kent Zürihİngiltere’de faaliyet gösteren en büyük danışmanlık şirketlerinden Mercer Human Resource Consulting’in hazırladığı yaşam kalitesi endeksinde, Zürih birinci sırada İstanbul ise 108. sırada yer aldı.
Side''de Tarihine Göre YenilemeSide''de Tarihine Göre YenilemeEski Pamfilya''nın doğal limanı olan, Lydia, Pers ve Roma döneminde ticaret merkezi olarak ün salan, korsanların önemli merkezi Side''nin antik tarihi ortaya çıkıyor.
Pekin’de İki kat Fazla İnşaat İşçisi 31 Adet Olimpiyat Yapısını Yapmak İçin ÇalışıyorPekin’de İki kat Fazla İnşaat İşçisi 31 Adet Olimpiyat Yapısını Yapmak İçin ÇalışıyorPekin’de bugünlerde her zamankinden daha çok sayıda inşaat işçisi, 2008 Olimpiyatları için, 2007 yılının sonunda bitmesi hedeflenen, olimpiyat oyunları için gerekli 31 adet yapı üzerinde çalışıyor.
Üzgünüm, Siyaset Değil Mimarlık TartışılmalıydıÜzgünüm, Siyaset Değil Mimarlık TartışılmalıydıKartal ve Küçükçekmece kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili tartışma sürmekte. Bu süreç içinde her ne kadar bana özel ve yüreklendirici birçok ileti gelse de genel basın ortamındaki tartışmaların inançsızlığı ve kimilerinin düzeysizliği beni üzdü. O nedenle öncelikle elektronik ortamda, istenirse de meslek yayın organlarında yayınlanmak üzere görüşlerimi Türkiye mimarlık kamuoyuna iletmeyi bir sorumluluk olarak görmekteyim.
Kültür Başkenti Olmaya 4 Sene Kaldı!Kültür Başkenti Olmaya 4 Sene Kaldı!Uzun zamandır beklenen haber bugün geldi: İstanbul, kültür başkentliği için yarıştığı Ukrayna’nın başkenti Kiev’i geçerek 2010 yılı Kültür Başkentliğini elde etti. Avrupa Parlamentosu, AB Komisyonu ve AB Konseyi’nin ikişer, Bölgeler Komitesi’nin bir temsilcisinden oluşan 7 kişilik Seçici Kurul, 2010 yılı için başvuran kentlerin dosyalarını ve sunumlarından sonra gerekli kriterleri göz önünde bulundurarak bugün kararını açıkladı.
Liquid Stone: Sıvı Taş’ın SergisiLiquid Stone: Sıvı Taş’ın SergisiBetonun yenilikçi ve deneysel yönlerini öne çıkaran, son beş yıla ait çağdaş prolere odaklanan, görsel sunumla binaların ortaya çıkmasını sağlayan betonun özelliklerini test eden teknoloji istasyonlarının da bir arada tutmayı hedefleyen Liquid Stone Sergisi, 19 Haziran 2004 – 29 Ocak 2006 tarihleri arasında National Building Müzesi’nde açık kaldı.
Lafarge Geleceğin Mimarları İçin Uygulama Gezisi DüzenlediLafarge Geleceğin Mimarları İçin Uygulama Gezisi DüzenlediLafarge firması, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik sürdürdüğü, “Güncel Beton Uygulamaları” dersi kapsamında bir uygulama gezisi gerçekleştirdi.
3 Milyon Laleden Sonra 30 bin de Erguvan Ağacı3 Milyon Laleden Sonra 30 bin de Erguvan Ağacıİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, lalenin 150 yıl aradan sonra tekrar anavatanına döndüğünü belirterek, ''Kente 30 bin de erguvan ağacı dikeceğiz'''' dedi.
2057’de Beyoğlu?2057’de Beyoğlu?Demirören Gayrimenkul tarafından düzenlenen, yarışma sekretaryasını Arkitera Mimarlık Merkezi’nin yürüttüğü “2057’de Beyoğlu” konulu yeni bir yarışma açıldı.
Mimar adayları iş başına!Mimar adayları iş başına!Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Çimsa ana sponsorluğunda düzenlen “ARCHIPRIX-Türkiye 2006”ya başvurular başladı. Genç mimar adaylarının yarışacağı“ARCHIPRIX-Türkiye” bu yıl 11. kez düzenleniyor. Türkiye’deki tüm mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve mimar adaylarının ufkunu genişleten ARCHIPRIX Yarışması, bugüne kadar 21 üniversiteden 543 öğrenciyi biraraya getirdi.  
2006 Pritzker Mimarlık Ödülü’nü Mendes Da Rocha kazandı2006 Pritzker Mimarlık Ödülü’nü Mendes Da Rocha kazandıÇarpıcı, açık ve çevresiyle ahenk içinde kurgulanan yapılarıyla ünlü olan Brezilyalı mimar Mendes Da Rocha, Pazar günü açıklanan 2006 Pritzker Mimarlık Ödülü’nün sahibi oldu. Mendes, Hyatt Hotel zincirlerinin sponsorluğu ile verilen Dünya’nın en prestijli ödülü olan Pritzker’i Oscar Niemeyer’den sonra kazanan 2. Brezilyalı mimar. 30 Mayıs 2006 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek resmi bir törenle Mendes da Rocha’ya bronz bir madalya ve 100.000 Dolar ödül verilecek.
Fener Balat Rehabilitasyon Programı 2. Kısım Restorasyon İhalesi duyuruldu!Fener Balat Rehabilitasyon Programı 2. Kısım Restorasyon İhalesi duyuruldu!MEDA programı çerçevesinde Avrupa Birliği fonlarıyla Avrupa Komisyonu ve Fatih Belediyesi ortaklığıyla yürütülen Fener Balat Rehabilitasyon Programı kapsamında gerçekleştirilecek restorasyon uygulamalarının 2. Kısmı için ihale duyurusu 06-04-2006 tarihinde yapıldı.
İstanbul 2005 Değerlendirme Raporu’nda Mimarlıkİstanbul 2005 Değerlendirme Raporu’nda Mimarlık“İstanbul Kültür-İstanbul Turizm” başlıklı İstanbul 2005 Değerlendirme Raporu İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yayınlandı.
Pritzker Mimarlık Ödülü, Da Rocha’nınDünyanın en prestijli mimarlık ödülü olan Pritzker’i, Brezilyalı Paulo Mendes da Rocha aldı. 78 yaşındaki mimar bu ödülü alan ikinci Brezilyalı mimar. Oscar Niemeyer, bu ödülü Brezilya’dan kazanan ilk mimardı.
Cimbom''un yeni stadı TOKİ''denİstanbul''da Hazine''ye ait Seyrantepe arazisine Galatasaray (GS) için yeni bir stat ve Şişli Etfal Hastanesi için de büyük bir sağlık kompleksi inşa edilecek.
Milletvekili Lojmanları TOKİ’ye DevredildiÇevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, milletvekili lojmanlarının TOKİ’ye devredildiğini söyledi. TBMM’de TOKİ’nin yaptığı işlerden harç dışında bir bedel alınmamasını düzenleyen kanun teklifinin görüşmeleri sırasında soruları cevaplandıran Pepe, bir soru üzerine milletvekili lojmanlarının, arsalarıyla birlikte TOKİ’ye devredildiğini belirtti. Pepe, ‘’Bu işin Türkiye’de en uzman kuruluşu TOKİ’dir. TOKİ, bu arsanın değerlendirmesini en iyi yapacak, devletin yegane kuruluşudur” diye konuştu.
Tarih: 12 Nisan 2006 Kaynak: Türkiye
Topbaş ve jüri için incelemeMimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu (MYK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile yabancı mimarların Kartal ve Küçükçekmece için hazırladığı projeleri değerlendirmek için kurulan jüride yer alan Hüseyin Kaptan, Necati İnceoğlu, Süha Özkan hakkında inceleme başlattı.
‘Avrupa Kültür Başkenti’ Müjdesini Başkan Kadir Topbaş Verdiİstanbul, AB jürisi tarafından 2010 Avrupa Kültür Başkenti olarak önerildi. AB dışı şehirler kategorisinde İstanbul, Ukrayna''nın başkenti Kiev ile yarışıyordu. Karar, AB Konseyi tarafından onaylanarak Kasım ayında resmen açıklanacak, ancak jürinin kararına kesin gözüyle bakılıyor.
Gaziantep Limak''a yar olduGaziantep Çimento, Sanko''nun 128 milyon dolara kazandığı ihalenin Rekabet Kurulu''nca iptali sonrası açılan yeni ihalede, 93.3 milyon dolara Limak''ın oldu.
Veli Göçer 18 yıl 9 ay hapse mahkum oldu1999''daki Marmara depreminde 195 kişinin ölümünden sorumlu tutulan müteahhit Veli Göçer ile ortağı İsmet Kösebalaban 18''er yıl 9''ar ay hapis cezasına çarptırıldı.
Lara Kent Parkı projesi için 2 yerli firma teklif verdiKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tahsise çıkarılan 3 bin 500 dönümlük Lara Kent Parkı''na 2 firmanın teklif verdiği bildirildi.
Pimapen Rusya''daki ismini Ruslara soracakEnka Grubu''nun PVC pencere sektörüne isim babalığı yapan jenerik markası Pimapen, güçlü olduğu Rus pazarında sektörün diğer birçok oyuncusu gibi ''yabancı isimli Türk markası'' olup olmama ayrımına geldiklerini açıkladı.
AB kültür başkenti: İstanbulSokaklarında dolaşırken binlerce yıllık mistik bir tarihin kokusu duyulan İstanbul, Avrupa''nın yeni ''kültür başkenti'' oldu. AB dışı şehirler sınıfında Ukrayna''nın başkenti Kiev ile yarışan İstanbul, Brüksel''deki yedi kişilik komite kararıyla Avrupa''nın 2010 yılı kültür başkenti seçildi. Seçimde en büyük etken, halkın katılımı oldu. İlk kez Yunanistan Kültür Bakanı Melina Mercouri''nin 1985''te gündeme getirdiği, Atina ile başlayan Avrupa kültür başkentliği, 2000 yılından itibaren yeni binyıl nedeniyle iki farklı kategoride düzenleniyor: AB ve AB dışı ülkeler.
İngiltere''yle Dikilitaş Kriziİngiliz The Times Gazetesi Türkiye ile İngiltere arasında müze kavgası başladığıı öne sürdü. İngiltere''nin en prestijli yayınlarından olan gazete ilgili haberinde, ''Önce Yunanlılardı, şimdi sıra Türklerde'''' ifadelerini kullanarak, M.Ö 1''inci yüzyıla ait bir dikilitaşın iki ülke arasında kültürel kriz yarattığı belirtildi. Adıyaman''ın Samsat ilçesinden 1927 yılında çıkartılan 2100 yıllık üzeri kabartmalı bazalt bir dikilitaşı, Türk yetkililerin geri istediklerini dile getiren gazete, Yunanistan''ın Partenon''a ait mermer heykel ve kabartmaları, talep ettiğini ama alamadığını belirterek, ''Türk yetkililer bu eser için gene de başvuruda bulundu'''' dedi.
Tarih: 12 Nisan 2006 Kaynak: Akşam
Gaziantep 35 milyon $ daha ucuza Limak''ınTMSF tarafından Sanko Holding''e 128 milyon dolara ihale edilen ancak Rekabet Kurumu onay vermediği için satışı iptal edilen Gaziantep Çimento Fabrikası için yeniden yapılan ihaleyi 93 milyon 250 bin dolar ile Limak Kurtalan Çimento kazandı.
Çevre Kanunu çıksaydı varilleri atanlara 785 yerine 3 milyon YTL ceza verilecektiYıllardır Türkiye’nin gündeminden düşmeyen Çevre Kanunu geçtiğimiz ay TBMM’den geçirilebilseydi; İstanbul Tuzla’da kanserojen madde yüklü varilleri gömenlere en az 3 milyon 300 bin YTL para cezası verilecekti.
‘Bazı fabrikalar yeraltı sularını zehirliyor’Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Tuzla''nın Orhanlı beldesinde toprağa gömülü şekilde bulunan varilleri ''yüz karası'' olarak nitelendirirken, yeraltı sularıyla ilgili tehlikeye dikkat çekti.
Rapsodi Evleri, Çekmeköy’ün çehresini değiştirecekİleri yapı teknolojileri ve dünya standartlarında bir inşaatçılık yaklaşımıyla pek çok projeye imza atan Aktürk Yapı, İstanbul’un yükselen bölgesi Çekmeköy’de yeni bir konut projesi başlattı.
Kavşak çalışmalarından bıkan İstanbullu metro istiyorTrafiğin her gün kendileri için çekilmez hale geldiğini söyleyen İstanbullular, metro yapımının trafiğe büyük bir rahatlama getireceğini belirtiyor.
Kadir Topbaş: Hedefimiz İstanbul’u dünyaya tanıtmakİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Sarayın Laleleri Sergisi”nin açılışı ile “Sarayın Laleleri Kitabı”nın tanıtımını yaptı.
20 Milyon Dolarlık Konağa 28 AlıcıAyasofya''nın karşısında, Yerebatan Sarnıcı’nın yanında 3 bin 254 metrekare arazi üzerine bulunan, 20 milyon dolarlık Abut Efendi konağına, dört saatte 28 alıcı teklif verdi. Beş katlı konakta, 12 oda, beş salon, İstanbul’un ilk kapalı spor salonu, eskiden Alemdar Sineması’nın yer aldığı salon ve 115 araçlık açık otopark bulunuyor.
Studio Bestar Ligting Showroomlarını YeniliyorAydınlatma armatürleri sektöründe 10 yıldır 1000''den fazla ürün çeşidiyle hizmet sunan Studio Bestar Ligting, Karaköy ve Nişantaşı showroomlarını yeniliyor.
Konutta devrimBaşbakan''ın Konut Kurultayı''ndaki iki cümlesi son 50 yıllık iç göç ve kentleşme tarihini özetliyordu. Bu iki cümlenin biri, yıllardır toplumu yönlendirmiş yanlış bir hükmü; diğeri de, bu hükmü düzelten kararı ifade ediyordu. Önce yanlış hükmü Başbakan''ın ağzından nakledeyim: "Gecekondu yaparak ve vatandaşlık hakkına sığınarak bir bölgenin sahiplenilmesi vatandaşlık hakkı değildir, bu vatandaşlık hakkının ihlalidir.
Gayrimenkuldeki patlama hazır mutfağa da yansıdıKonutta bahar canlılığı başlarken, hareketlilik hazır mutfak gibi sektörlere de yansıyor. İspanyol Scic gibi birçok mutfak üreticisi Türkiye pazarını inceliyor.
İstanbul''un gecekondu sorunu toplu konutla çözülecekİstanbul’da devam eden kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında, belediyeler kendi alanlarındaki gecekondu sahiplerini ikna yoluna giderek onları yeni yaptıkları sitelere yerleştirecek. Bu kapsamda Şişli Belediyesi, Kuştepe’deki 163 , Küçükçekmece Belediyesi de Ayazma Tepeüstü’ndeki 366 gecekondu sahibi ile anlaştı.
İnşaat sektörü nereye koşacak?Türkiye''nin yükselen yeni yıldızı inşaat sektörü. Ekonomi sayfamızda geçen hafta yer alan bir habere göre Türkiye''de yapılmakta olan konut sayısı 1 milyonun üzerinde.
Yanıltılmış olabilirimEge ve Akdeniz''deki bakir koylara tahsisle inşaat iznini veren Bakan Atilla Koç: Arkadaşlarım beni yanıltmış olabilir. Eğer yanlış yaptıysak vazgeçerim.
Topbaş için inceleme istendiKartal ve Küçükçekme kentsel dönüşüm projelerine Türk mimarların davet edilmemesi yüzünden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile mimarlar arasında çıkan gerilim tırmanıyor.
3 bin 500 dönümlük Lara için son günAntalya''nın ciğeri Lara''nın kaderi belli oluyor. Bakanlık tarafından tahsise çıkarılan Lara Kent Parkı için teklifler bugün alınıyor. 4.6 milyon YTL''den açık artırmaya çıkarılacak 3 bin 500 dönümlük alanda 70 bin metrekarelik yapıya izin verilecek.
Gökova KörfeziGökova Körfezi korunması gereken bir doğa harikasıdır . Turizm cenneti sayılan Gökova Körfezi''nin korunması ülkemizin geleceğini korumakla eş değerdedir. Bodrum-Marmaris-Datça-Ula dörtgeninde yer alan ve büyük bölümü özel korumaya alınan Gökova Körfezi, ülkemize gelen milyonlarca turistin hayranlık ve kıskançlıkla izledikleri bu bölgeye sahip çıkmak gerekir.
Nasıl bir Ankara?Dünya’da 3. Disneyland’ın yer aldığı bir Ankara. Milli maçların oynandığı bir Ankara. Yalnızca Ankaralı Turgut ile bilinmeyen bir Ankara. Sevdiğinin elinden rahatça tutabileceğin bir Ankara. Sokaklarında rahatça şarap içilebilecek bir Ankara...
Yaşam kalitesinde İstanbul 108. sıradaBirinci Zürih''in ardından Cenevre, Vancouver, Viyana, Auckland, Düseldorf, Frankfurt, Münih, Bern, Sydney geliyor.
Karabağlar''a Yeni İtfaiye BinasıNarlıdere İtfaiyesi’ni günün koşullarına göre yenileyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, dar bir alanda hizmet veren Karabağlar İtfaiye Grup Binası’nı da daha büyük bir alanda yapılandırıyor.
Topkapı Kültür Adası’ndaki Yıkım TamamlandıTopkapı Mobilyacılar Sitesi, Füze Çarşısı ve Çağlar Sitesi’nde Zeytinburnu Sur Tecrit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planı kapsamında yapılan yıkımlar bitti.
İzmir Agorası için kamulaştırmaDünyanın en büyük agorası olarak nitelendirilen “İzmir Agorası” yeni bir çehreye kavuşuyor. Büyükşehir Belediyesi, 10 milyon YTL’lik kamulaştırma planıyla tarihi mekanın önünü kapatan 46 binayı yıkarak, Agora’yı İzmir’le buluşturacak.
Gaziantep Çimento yeniden satıştaTMSF, Gaziantep Çimento Fabrikası’nı 90 milyon dolar muhammen bedelle yeniden satışa çıkardı. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Uzan Grubu’na ait 9 çimento fabrikası arasında yer alan Gaziantep Çimento Fabrikası’nı 11 Nisan Salı günü saat 11.00’de yeniden ihale edecek.
Dubai International ''Sama Dubai'' OlduDubai Holding, Sama Dubai adında yeni bir şirket oluşturarak tüm gayrimenkul yatırım faaliyetlerini bu şirketin çatısı altında topladı. İsmini Arapça''da ''göklere ulaşmak'' anlamına gelen ''Sama''dan alan Sama Dubai, portföyüne ilk olarak Dubai International Properties''i (DIP) katacak. Sama Dubai CEO''su Farhan Faraidooni, Dubai International Properties''in Sama Dubai''ye katılması ile birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla başlatılan 5 milyar dolarlık gayrimenkul yatırımlarının yönetiminin de Sama Dubai''ye geçtiğini belirtti. Faraidooni, ''Oluşturduğumuz kurumsal yapı içinde süreç hiçbir kesintiye uğramaksızın devam ediyor. Projedeki son gelişmeleri önümüzdeki haftalarda kamuoyu ile paylaşacağız. Sama Dubai, İstanbul''u kurmakta olduğu uluslararası portföyün en önemli parçası olarak görüyor'' dedi.
Tarih: 11 Nisan 2006 Kaynak: Akşam
Ladik Çimento''da Biz İşimize BakarızTasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu (TMSF) tarafından 13 Ekim 2005 tarihinde gerçekleştirilen Ladik Çimento Fabrikası''nın ardından yaşanılan gelişmeleri, ihaleyi kazanan Türkerler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker Akşam''a anlattı.
Topbaş''a da imarda bakan yetkisiBüyükşehir belediyelerine tanınan özel yetkilerle eyalet sistemine ilk adımlar atılıyor. Melih Gökçek''ten sonra Kadir Topbaş da süper yetkilerle donatılıyor.
Dubai Holding yeni şirket kurduİstanbul''da inşa edilmesi planlanan Dubai Kuleleri ile adını duyuran Dubai Holding, Sama Dubai adında yeni bir gayrimenkul yatırım şirketi kurarak bu alandaki tüm farklı kuruluşları bir araya getirdi.
Topbaş uyarıyı dikkate almadıİstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin kentsel dönüşüm projelerinin yabancı mimarlara hazırlatılması ve İBB Başkanı Kadir Topbaş'' ın ''''Türkiye''de bu kategoride proje yapacak mimar henüz yok'''' sözlerine tepkiler sürüyor.
Yiğit Konut Satıp, TMSF’ye 555 Milyon Dolar ÖdeyecekBank Ekspres’in eski sahibi Korkmaz Yiğit, konut projelerinden elde ettiği parayla TMSF’ye olan borcunu ödeyecek. TMSF ile dün imzalanan protokol ile Korkmaz Yiğit’in 555 milyon dolarlık borcu 12 yıllık ödeme planına bağladı.
Takvim
<<Nisan 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.