Haberler

27 Temmuz 2006, Perşembe

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2006 Sahiplerini BulduArkitera Genç Mimar Ödülü 2006 Sahiplerini Bulduİlki 2004 yılında verilen Genç Mimar Ödülü''nün sahipleri belli oldu. Kaya Arıkoğlu, Kerem Erginoğlu, Ömer Kanıpak, Ziya Tanalı ve Semra Uygur''dan oluşan Seçici Kurul, 17 Haziran 2006''da İstanbul''da toplanarak ödül kazananlara karar verdi. Ödül, adayların inşa edilmiş binasından yola çıkarak mimarlık alanında yapmış oldukları tüm üretimin değerlendirilmesi sonucunda verildi ve ödülün bu yılki sahipleri serbest bir mimarlık bürosunun ortakları olan Tülin Hadi ve Cem İlhan oldu. Haberin Devamı
Topkapı Sarayı’na araç girişine yasak getiriliyorTopkapı Sarayı’na araç girişine yasak getiriliyorTopkapı Sarayı’nın Bab-ı Hümayun kapısı, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un da katılımıyla bugünden itibaren araç trafiğine kapatılacak.
Tarihin Üstüne Beton DökmüşlerTarihin Üstüne Beton DökmüşlerTurizmin cennet köşelerinden Didim''e yarım mil uzaklıktaki Panayır Adası''na balık çiftliği kurulması kararı halkı isyan ettirdi. Bölgenin sit alanı ilan edilmesi gerektiğini belirten Didimli''lerin başvuruları üzerine yapılan incelemede, 400 yıllık kilisenin üzerine beton dökülerek tahrip edildiği ortaya çıkarıldı.
İsrail Bombaları 2000 Yıllık Baalbek''i de Tehdit Ediyorİsrail Bombaları 2000 Yıllık Baalbek''i de Tehdit Ediyorİsrail''in Lübnan topraklarındaki saldırıları, 2000 yıllık geçmişe sahip olan Baalbek kentini de tehdit ediyor. Yunanca adı Heliopolis (Güneş Kenti) olan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen kentteki Venüs Tapınağı, Jüpiter Tapınağı ve Baküs Tapınağı ile diğer tarihi kalıntılar artık İsrail bombardımanından kaçanlar tarafından sığınak olarak kullanılıyor.
Pera''nın yeni patronu KalkavanPera''nın yeni patronu KalkavanTarihi Pera Palas''ın yeni patronu İhsan Kalkavan oldu. Pera ve Süzer''in Alaçatı''daki otelini alan Kalkavan, kendine İstanbul''da yeni otel arıyor.
Yerin Altında Bir Şeyler OluyorYerin Altında Bir Şeyler Oluyorİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İstanbul’un trafik sorununu çözmek için,karayolu ve raylı sistemleri hayata geçirerek dev adımlarla yürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, trafik sorununu çözmek için başlattığı kavşak, yol yapımı, köprü çalışmalarının yanı sıra metro inşaatlarına da hız verdi.
İnşaatta maliyet polemiğiİnşaatta maliyet polemiğiTÜİK''in "Bina inşaat maliyetleri yüzde 14.6 arttı" açıklamasına, müteahhitler tepki gösterdi. Müteahhitler Birliği Başkanı Eren, "Sepet, piyasayı yansıtmıyor. O zaman kamuya iş yapanlar demirden çalıyor" dedi.
''Mimarlığa Adanmış Bir Ömür'' GG''de''Mimarlığa Adanmış Bir Ömür'' GG''deGaranti Galeri, 1 ağustos -16 eylül 2006 tarihleri arasında ''Mimarlığa Adanmış Bir Ömür: Fotoğrafçı Julius Shulman'' isimli sergiye ev sahipliği yapacak.
Belediye karşı kıyıya da uzandıBelediye karşı kıyıya da uzandıİstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin Boğaz''daki tarihi yapılara yönelik operasyonuna bir yenisi daha eklendi.
OMA’nın Arşivine Paha BiçilemiyorOMA’nın Arşivine Paha BiçilemiyorOMA, Hollanda Mimarlık Enstitüsü’nün (NAI) arşivleri karşılığında önerdiği 900.000 Pound’luk teklifi az buldukları yönünde açıklama yaptı. Rem Koolhaas ile Hollanda Mimarlık Enstitüsü’nün yapacağı 900.000 Pound’luk anlaşma kabul edilmeyince, dünyanın en büyük ve dikkat çekici mimarlık arşivinin geleceği konusundaki endişeler arttı.
İstanbul Design Week 2006İstanbul Design Week 2006Geçtiğimiz yıl 50.000 ziyaretçiyi ağırlayan İstanbul Design Week, 12 - 17 Eylül 2006 tarihleri arasında Eski Galata Köprüsü’nde gerçekleştirilecek.
RAF Ürün Dergisi’nin Temmuz Sayısı Mimarlık Ofislerindeki Yerini AldıRAF Ürün Dergisi’nin Temmuz Sayısı Mimarlık Ofislerindeki Yerini AldıArkitera.com’un Ürün Tanıtımı Bölümü’nün başarısından alınan ilham ile ortaya çıkan RAF Ürün Dergisi’nin Temmuz Sayısı çıktı ve bütün abonelerin adreslerine gönderildi. Derginin Temmuz sayısında, banyo mobilyalarından, otomatik kontrol sistemlerine, aydınlatma armatürlerinden cephe kaplamalarına kadar birçok ürünün detaylı tanıtımları yer alıyor. Mimari tasarım, yapı üretimi ve kullanım aşamalarının temel öğesi olan yapı malzemelerinin seçimi, mimari tasarım ürününü doğrudan etkiliyor.
Mustafakemalpaşa, Arsası Olanı Yatırıma ZorluyorHazır altyapısına rağmen sanayicinin ilgi göstermediği Bursa Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi, "arsası olan yatırıma başlayacak" yaptırımıyla hareketli döneme girdi.
300 Kimya Tesisinden İkitelli''yi Terk Etmesi İstendiİkitelli OSB''de yanan kimya fabrikası OSB yönetimini harekete geçirdi. Bölgede 300''den fazla kimya deposuna ''şehrin dışına taşının'' yazısı gönderen OSB yönetimi, firmaları ikna etmeye çalışıyor.
Anadolu''da özel sektör eliyle toplu konut yatırımıToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanvekili Erdoğan Bayraktar, ''ekonomideki dalgalanmaların ardından, ihalelerde gerçekleşen fiyatları da dikkate alarak yaklaşık 6 bin konutu kapsayan 16 ihaleyi iptal ettiklerini, projelendirilmiş ama ihale tarihi alınmamış 130 bin konutun ihalesinin de piyasalar düzelene kadar askıya alındığını'' geçenlerde açıklamıştı.
Sanayi Bölgeleri Demiryolu Ağına BağlanacakReel sektörün demiryoluna ilgisi artınca Devlet Demiryolları (TCDD) organize sanayi bölgelerini (OSB) demiryoluna bağlamak için çalışmalarını hızlandırdı.
Mimarî ŞaheserlerGaranti Galeri, 1 Ağustos -16 Eylül 2006 tarihleri arasında Mimarlığa Adanmış Bir Ömür: Fotoğrafçı Julius Shulman isimli sergiye ev sahipliği yapacak. Frankfurt’taki Alman Mimarlık Müzesi (Deutsches Architektur Museum, Frankfurt am Main) tarafından düzenlenen sergi, Shulman’ın 1930’lardan günümüze kadar çektiği 100 bin fotoğraflardan geniş bir seçki sunuyor. Sergide ayrıca 96 yaşındaki Shulman’ın hayatını anlatan bir film de yer alıyor. Serginin küratörü Christina Grawe ise Osmanlı Bankası Müzesi’nde, 1 Ağustos salı günü saat 19.00’da Shulman hakkında bir konferans verecek.
Tarih: 27 Temmuz 2006 Kaynak: Türkiye
‘Laodikya Kazıları 600 Yıl Daha Sürer’Denizli merkeze bağlı Eskihisar köyü yakınlarındaki Laodikya’da yapılan kazılarda, antik kentin erzak deposu ile değerli tarihi eserler bulundu. Laodikya Kazı Heyeti Başkanı Doç. Dr. Celal Şimşek, bu yıl kazılara 15 Haziranda başladıklarını, halen çalışmaların merkezi hamam, Suriye Caddesi, Kuzey Nekropolü, Doğu Bizans Kapısı ve Kuzey Erzak Deposu’nda devam ettiğini söyledi. Laodikya kazılarının eylül ayı ortalarına kadar süreceğini ifade eden Şimşek, “Burası, kendi döneminin önemli ticaret merkezlerinden birisi. Toprak altındaki antik kent, 4 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor. Yılda 3 ay çalışmayla Laodikya kazıları 600 yılda biter. Oysa Denizli’de iklim şartları yılın 8-9 ayı kazı yapmaya elverişli. Kazı ödeneğinin artırılması, kazıların hız kazanmasını sağlayacaktır.” diye konuştu.
Tarih: 27 Temmuz 2006 Kaynak: Türkiye
Mortgage ile devam...Salı günü yayımlanan ''Mortgage''a ne oldu ?'' başlıklı yazımızda, mortgage yasasının bir türlü çıkmayışına ilişkin gözlemlerimizi sıralarken ''bu yasa konusunda bankalarımızın ne istediğini, ne istemediğini açık bir şekilde ve ''kamuoyuna bir mesaj'' olarak öğrenemediğimizi; yasanın en önemli uygulayıcısı bankaların, kuruluşları Türkiye Bankalar Birliği aracılığıyla vatandaşı bilgilendirmediğini ve kendilerini ve müşterilerini son derece ilgilendiren bir konuya ''kamuoyu önünde'' yabancı kaldıklarını ifade etmiştik.
Çimento İthalatına KolaylıkÇimento ithalatında kontrol sistemi, Avrupa Birliği''ne (AB) paralel hale getiriliyor. Böylece, gümrüklerde bekleme süresi 1 güne kadar inebilecek.
Bahçeşehir''de yapılan Eston Şehir hızla ilerliyorBahçeşehir''de "Yeni nesil şehir" sloganıyla inşa edilen Eston Şehir''de1.Mahalle teslimleri Eylül 2007''de başlıyor. Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, büyük çoğunluğu bahçeli evlerden oluşan toplam 2 bin konutun yer alacağı Eston Şehir, her birinin kendi yönetim sistemi olan, güvenlikli, bağımsız site yapısına sahip mahallelerden oluşuyor.
Sürpriz: Tate Post-Modern Yolda mı?Londra''nın yeni gözdesi Tate Modern, sürpriz bir kararla genişleme yolunda olduğunu ilân etti. Gelecekçi ve şeffaf, cam ağırlıklı yeni kompleksin mimari dış tasarımı önceki gün gündeme gelirken, tasarım 70 metrelik yüksekliğiyle dikkat çekiyor
Pera''da Atatürk''e saygılı restorasyon yapılacakÜnlü armatör İhsan Kalkavan yaklaşık 85 milyon dolara tarihi Pera Palas ve Çeşme''deki Süzer Paradise Hotel''in yeni sahibi oldu.
Gayrimenkul sektöründe fiyatlar ve risklerGayrimenkul sektörü Türkiye''de ve dünyada yeni bir gelişme dönemine giriyor. Globalleşmenin giderek yoğunluk kazanması nedeniyle, yabancı yatırımlar gayrimenkul üzerinde de yoğunlaşırken, taşınmazların alım satımı, kredilendirilmesi ve güvence altına alınması uluslararası kurallar içinde yapılabilir hale geliyor.
Çağlar İçinde AntakyaAnadolu kentlerini tanıtan kitaplar giderek çoğalıyor... Her biri binlerce yılın uygarlık ve yaşam birikimlerini taşıyan kentlerimiz için, sadece turistik amaçlı ''''olmayan'''' , aynı zamanda belgesel ve öğretici kitapların ''''artması'''' memnuniyet verici.
Marmara''nın Çevre Sorunları Bin TürlüMarmara Çevre Platformu (MARÇEP), Trakya Üniversitesi''nin hazırladığı Çevre Düzeni Planı uygulanmadığı için deri, boya ve tekstil fabrikalarının, açılan kuyularla birinci sınıf içme suyunu kullanarak bölgenin içme suyunu tükettiğini belirtti.
Kanatlı Denizatı'' Soygunu Sanığı İki Kişi YakalandıUşak Arkeoloji Müzesi''nde sergilenen ''Karun Hazineleri''nin en değerli parçalarından ''Kanatlı Denizatı Broşu''nun sahtesiyle değiştirilmesine ilişkin açılan davanın firari 3 sanığından 2''si, İstanbul''da yakalandı.
Aliağa "Nükleer Çöplük" OlacakÇevre ve insan sağlığına zarar verdiği gerekçesiyle sık sık uluslararası çevre örgütlerinin ve Aliağa kamuoyunun tepkisini çeken Aliağa''daki gemi sökümcüler, Fransa donanmasından bu yıl hurdaya ayrılacak ve aralarında Fransız uçak gemisi Cle-menceau''nun da bulunduğu 270 savaş gemisine talip olunca Aliağa ve çevresinde endişeli bir bekleyiş başladı.
Arsa ve Arazi Değerlerine Karşı Dava AçmaEmlak Vergisi Yasası''nın geçici 22''nci maddesi uyarınca yeniden düzenlenecek olan 2005 yılına ait arsa ve arazi birim metrakere değerlerine yönelik listeler belediyeler tarafından ilgili muhtarlıklara gönderilecek, bir örneği ise belediyenin ilana mahsus yerine asılacak ve bu listeler 2006 yılı Kasım ayı sonuna kadar askıda kalacaktır.
ÖYK İmar Planında Değişikliği Onayladı, Petkim''in Körfezdeki Arazisi "Ticaret Alanı" OlacakÖzelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Petkim''in Kocaeli Körfez''de bulunan taşınmazları üzerinde ''ticaret alanı'' önerilmesine ilişkin imar planı değişikliğini onayladı. Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci imzasıyla, Petkim''in Yarımca arazisi ile ilgili Borsaya gönderilen açıklamada, ÖYK''nın bugünkü kararı ile, mülkiyeti Petkim Petrokimya Holding A.Ş.ye ait Kocaeli ili, Körfez ilçesinde bulunan 214 ada 39 ve 40 parsel nolu taşınmazlar üzerinde ''ticaret alanı'' fonksiyonu önerilmesine ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin onaylanmasına karar verildiği bildirildi.
Tarih: 26 Temmuz 2006 Kaynak: Dünya
Yurtdışı Müteahhitlik Sektörünün Bu Yılki İş Hedefi 12 Milyar DolarDevlet Bakanı Kürşad Tüzmen, geçen yıl 9.3 milyar dolarlık iş yapan yurtdışı müteahhitlik sektörünün bu yıl 12 milyar dolarlık iş gerçekleştirmesini beklediklerini söyledi.
Atina''daki Cami, Kent Merkezindeki Votanikos Semtinde İnşa EdilecekAtina - Yunanistan''ın başkenti Atina''da yapılması planlanan ve uzun tartışmalara neden olan cami, kent merkezindeki Votanikos semtinde inşa edilecek.
Hızlı Trenin Önü AçılıyorAnkara-İstanbul arasını 3 saat 15 dakikaya indirecek hızlı tren projesinde yargı karmaşası çözüldü. İhalenin Vezirhan-İnönü kesimini Çinliler ile ortak ihaleye giren Cengiz ve İçtaş İnşaat yapacak. Hızlı trenin, Alsim-Alarko Grubu liderliğinde İspanyol OHL ile oluşturulan konsorsiyumca yapılan 206 kilometrelik Esenkent-Eskişehir kesiminin 29 Ekim''de tamamlanarak, hizmete açılması bekleniyor.
Tarih: 26 Temmuz 2006 Kaynak: Dünya
Eston''dan 13 bölgeye 90 Günde Markalı EvTürkiye’yi ilk kez “markalı ev” konsepti ile tanıştıran Eston Villa, halen İzmir’den Bursa’ya, Çanakkale’den Ankara’ya kadar geniş bir alanda ve 13 farklı bölgede tek villadan sitelere kadar farklı ölçeklerde konut projeleri gerçekleştiriyor.
İnşaatta her şey ateş pahası olduBina İnşaat Maliyet Endeksi, yılın ikinci çeyreğinde, bir önceki döneme oranla yüzde 14.6 arttı. Türkiye İstatistik Kurumu''nun (TÜİK) dün açıkladığı ''''Bina İnşaatı Maliyet Endeksi 2006 Yılı İkinci Dönem (Nisan-Mayıs-Haziran) sonuçlarına göre ikinci çeyrekteki artış, geçen yılın son dönemine göre yüzde 18.7, eşdönemine göre de yüzde 23.3''ü buldu. Önceki döneme göre işçilik endeksinde yüzde 13.9, makine endeksinde yüzde 13.5 ve malzeme endeksinde ise yüzde 15 oranında artış kaydedildi.
Tarih: 26 Temmuz 2006 Kaynak: Cumhuriyet
Bina İnşaat Maliyeti Yüzde 14.6 ArttıEkonomide dalgalanmaların yaşandığı mayıs ve haziran aylarını da kapsayan yılın ikinci üç aylık döneminde bina inşaat maliyetlerinde de büyük oranlı artışlar yaşandı. Bina inşaat maliyetleri bir önceki döneme göre yüzde 14.6 arttı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Bina İnşaatı Maliyet Endeksi 2006 yılı İkinci Dönem (Nisan-Mayıs-Haziran) sonuçlarını açıkladı. Yılın ikinci döneminde, önceki döneme göre bina inşaat maliyetleri toplamda yüzde 14,6, geçen yılın son dönemine göre yüzde 18,7, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,3 ve dört dönem ortalamalara göre de yüzde 12,6 artış gösterdi. Önceki döneme göre işçilik endeksinde yüzde 13,9, makine endeksinde yüzde 13,5 ve malzeme endeksinde ise yüzde 15 oranında artış kaydedildi. 2006 yılı ikinci döneminde, 2005 yılı aynı dönemine göre işçilik endeksinde yüzde 27,6, makine endeksinde yüzde 21,1 ve malzeme endeksinde yüzde 21,0 oranında artış oldu.
Tarih: 26 Temmuz 2006 Kaynak: Referans
Kuşadası imar darbeleriyle sarsılıyorİmar hırsını durdurma sözü ile seçilen belediye başkanı Fuat Atılgan da sonunda ranta teslim oldu.
Yüksek Faiz ve Siyasi Belirsizlik Konut Hayalini Bir Yıl ErtelettiKonut açığının devam ettiği Türkiye''de konut almayı düşünenlerin yüzde 65''i, bu hayalini bir yıldan uzun bir zamanda gerçekleştirmeyi planlıyor.
''İYİK binasını halk korumalı''İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü''nün (İYİK) 41 yıllık üyesi, Prof. Hande Süer , kulübün boşaltılan binası Hatice Sultan Yalısı''nın türünün sağlam kalan tek örneği olduğunu vurgulayarak, binanın halk tarafından korunması gerektiğini vurguladı.
''Allianoi'' yok olmasın!''''... gelmemezlik etmedi hiçbir nymphe, ne güzel korularda, ne dere yataklarında oturanlar, ne de yeşeren çayırlarda oturanlar.''''
Blue Safe Yazın da Sıcaktan KoruyorDow Chemical, Mardav ve Kalekim ortaklığıyla hayata geçen Blue Safe-Mavi Kale ısı yalıtım sistemleri, yaz aylarının kavurucu sıcağından kurtulmak isteyenleri serinletecek. Kalekim yetkilileri, ürünlerini, kışın ısınma için kullanılan enerjiden tasarruf edilmesini ve gaz, kurum, toz emisyonunu azaltıp çevre için doğrudan bir kazanç sağladığı gibi yaz sıcaklarında da ısı ve nemin binadan içeri girmesini engellediğini söyledi. "Isı yüksek sıcaklı ortamdan düşük sıcaklıklı ortama transfer olur. Bu nedenle yapılarda kışın enerji kayıpları yazın ise istenmeyen enerji kazançları meydana gelir. Isı yalıtımı bu enerji geçişlerini azaltmak için uygulanır" diyen yetkililer, insanların konforlu bir yaşam sürebilmeleri için iç ortamın 20-22 derece sıcaklık ve yüzde 50 bağıl neme sahip olması ve iç ortam ile bina kabuğunun sıcaklığının arasındaki farkın 3 dereceden fazla olmaması gerektiğini açıkladı.
Tarih: 26 Temmuz 2006 Kaynak: Referans Yazan: Selma Şenol
''Dünyada Mekân'' Anlayışının SonuTürkiye''de milyonlar başını sokacak bir ev sahibi olabilmek için nefesini tutmuş mortgage yasasını beklerken, ABD ve Avrupa''da ''kiralık ev'' modası hızla yayılıyor. Almanya Başbakanı bile kirada!
Başkentin Derinleşen Ulaşım KriziYaz başından beri Ankara yine şantiyeye döndü. Başta Eskişehir yolu olmak üzere kentin bazı ana yollarında, Büyükşehir Belediyesi''nce yol genişletme çalışmaları yapılıyor.
Deniz Otobüsleri İçin Çözüm ÖnerileriAslında bu yazıyı yazmaya pek niyetli değildim. Neticede bir ay önce kızmışım bir şey yazmamışım, sonra tutup da dinmiş öfkemi dile getirmek zor geliyor.
Arkitera''dan Duyuru: Evin Var mı, Sergin Var!Türkiye''nin ''başının derdi'' konut sorunu, ekim ayında sergilenmek üzere, mimarlık diploması olan herkesin katılımcı olarak yer alabileceği, "ev"i tartışacak bir serginin oluşmasına zemin hazırlıyor.
İki ''Sultan'' Yalısı Turizme AçılıyorBoğaziçi''ndeki Hatice ve Fehime Sultan yalıları turizm amaçlı kullanılmak üzere satışa çıkarılıyor. Yalıların toplam değeri 100 milyon doların üzerinde.
İhlas TOKİ’ye Konut Yapacak15 yılda 6 bin konut, 62 binden fazla devre mülk inşaatını gerçekleştiren İhlas Holding İnşaat Grubu, konut dışında da büyük projelere imza attı. 73 bin metrekarelik İhlas Holding Merkez Binası, Bahçelievler Eğitim Kampüsü ve Marmara Evleri Eğitim Kampüsü bu projelerden bazıları.
Dünyanın En Pahalı 10 Evinden İkisi TürklerinForbes dergisi dünyanın en pahalı 10 evini seçti. Listeye dödüncü sıradan 100 milyon dolar bedelle satılan Boğaz’daki Osmanlı stiline sahip Erbilgin Yalısı da girdi.
İstanbul''da Metro Yatırımı Karayolundan 5 Kat FazlaKazı çalışmaları hızla devam eden 4. Levent-Ayazağa-Darüşşafaka Metrosu’nu gazetecilere gezdiren Başkan Topbaş, “Kazı çalışmasının yüzde 46’sı tamamlanan bu hatta ayda 1 kilometre kazıyla bir dünya rekoruna imza attık. Toplam 5 milyar doları bulan raylı sistem yatırımlarımız karayolu çalışmalarımızdan 5 kat daha fazla” dedi.
Yabancıya mülk satışı takibimizdeEski başbakanlardan Bülent Ecevit''in eşi Rahşan Ecevit''in yabancılara gayrimenkul satışına ilişkin ‘ülke elden gidiyor'' yorumuna Maliye Bakanı Kemal Unakıtan''dan cevap geldi.
Bigadic’e 5 Yıldızlı Otel YapılıyorBalıkesir’in 25 bin nüfuslu küçük ilçesi Bigadiç, 2007 yılında 5 yıldızlı oteli olan ilçeler arasına katılıyor. Ankara ve Bursalı üç işadamının ortak geliştirdikleri Hera Termal Bigadiç projesi 70 milyon dolara mal olacak. Halen yapımı devam eden tesisin ilk bölümü 2007 başında açılacak.
2006 - ÖSYS ile Mimarlık Öğrencisi Alan Yükseköğretim Lisans Programları ve KontenjanlarıÖSYM’nin yerleşme puanlarını açıkladığını bu günlerde, mimarlığı tercih etmek isteyen öğrenciler için bir çok yurt içi ve yurt dışında eğitim seçeneği bulunuyor.
Betonart Mimarlık Yaz Okulu’nda Çalışmalar Hızla SürüyorBu sene 22-29 Temmuz tarihleri arasında Kayseri’de düzenlenen Betonart Mimarlık Yaz Okulu’nda 3 gün geride kaldı. “Madde ve Doku olarak Beton” olarak belirlenen tema çerçevesinde öğrenciler yürütücüleri ile birlikte çalışmalarını sürdürüyorlar. Yaz Okulu ile ilgili hazırlanan Etkinlik Dosyası’nda çalışmaları gün gün fotoğrafları ile http://www.arkitera.com/eventfile.php?action=displayEventFile&ID=24&year=&aID=232 adresinden takip etmek mümkün.
Tarih: 25 Temmuz 2006
Arkitera Forum’da Yeni Bölümler ve Önemli DuyurularArkitera Forum''da Duyurular adı altında yeni bir bölüm açıldı. Bu bölüm altındaki “Güncelleme ve Duyurular” bölümünden forum ile ilgili duyurular, “Öneri ve Düşünceleriniz” başlığı altında da üyelerin forum ile ilgili görüş ve önerilerin yer alması düşünülüyor.
Takvim
<<Temmuz 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.