Haberler

3 Temmuz 2006, Pazartesi

Kentleri Çalışır Hale GetirmekKentleri Çalışır Hale GetirmekGelecek 50 yılda, insan nüfusunun üçte ikisinin kentlerde yaşayacağı tahmin ediliyor. Mimarlık eleştirmeni Deyan Sudjic, kentleri daha temiz ve yaşanır hale getirebilmek adına Meksiko City, Moskova ve Şangay gibi kentlerin bugün içinde bulundukları koşulları ve ulaşım ve yerleşimler için önerilen çözümleri inceledi. Yaklaşık 20 milyon kişinin hava kirliliği, trafik sıkışıklığı, su kaynaklarının tükenmesi, artan suç oranı ve başka sosyal problemlerle boğuştuğu Meksika’nın mega-kenti hakkındaki tüm klişeler doğru. Haberin Devamı
Yıkılacak!Yıkılacak!Florya Atatürk Ormanı''ndaki belediye başkanlarına ait lojmanın kaçak olduğunun ortaya çıkmasının ardından, Bakırköy Belediyesi ilçe sınırları içinde kalan bu yapılarla ilgili olarak harekete geçti.
Santralistanbul’a Kale imzasıSantralistanbul’a Kale imzasıOsmanlı döneminin ilk elektrik santrali Silahtarağa’nın, Bilgi Üniversitesi’nin girişimiyle restore edilerek kültür ve eğitim merkezi haline getirilmesi projesine Kale Grubu’nun ana sponsor olmasına ilişkin protokol, törenle imzalandı.
Beyoğlu''na ''şöhretler kaldırımı''Beyoğlu''na ''şöhretler kaldırımı''Hollywood''daki "Yıldızlar Yolu"nun benzerinin, Beyoğlu''ndaki Yeşilçam Sokak''ta yapılması planlanıyor.
Bursa''da rant tartışması...Bursa''da rant tartışması...Bursa''da Torunlar Holding''in Özelleştirme İdaresi Başkanlığı''ndan 18 milyon YTL''ye satın aldığı BOTAŞ''a ait 142 dönüm araziye satıştan üç ay sonra toplu konut ve iş merkezi için imar izni verilmesi ''rant'' tartışması yarattı.
Wembley Stadyumu’nda Neler Oluyor?Wembley Stadyumu’nda Neler Oluyor?Wembley Stadyumu, Britanya İmparatorluk Sergisi için yapıldığı tarihten günümüze kadar İngiltere’nin en önemli spor alanı oldu. 1948 Olimpiyatları’na, 1966’daki Dünya Futbol, 1996’daki Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yaptığı gibi, dünyaca ünlü müzik starlarının ve 1985’deki Live Aid gibi yardım organizasyonunun da mekanıydı.
UN’den UyarıUN’den UyarıUN''in çalışmaları ve tahminlerine göre 2007 sonu itibari ile dünya nüfusunun yarısından fazlası kentsel alanlarda yaşamaya başlayacak. Bu ise insalık tarihinde görülmemiş bir durum, göçebelikten yerleşik düzene geçilmesinden bu yana böyle bir rakama ulaşılmamıştı. Aslında problemin tanımı çok basit; milyonlarca yoksul insan daha iyi yaşam koşullarına kavuşmak adına kentlere göç ediyor ancak eski hayatlarından daha kötü koşullarda yaşamak zorunda kalıyorlar. Bu noktada da göçe yol açan şeyin ümit olduğu söylenebilir. Hiç bir kurum veya hiç bir durum göç eden insanlara güvence vermezken kentler insanları kendisine bir vantuz gibi çekiyor: İnsanlar kurdukları hayallerin ve göçlerin kurbanı oluyorlar.
Başkanların ''kaçak'' icraatıBaşkanların ''kaçak'' icraatıFlorya Atatürk Ormanı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) mülkiyetindeyken araziye belediye başkanlarının kullanması için tek katlı lojmanlar yapıldı.
P.S.1’in Avlusundaki HamamP.S.1’in Avlusundaki HamamPablo Castro ve Jennifer Lee, 2000 yılında Steve Holl’dan ayrılarak Obra Mimarlık’ı kurdular. Daha sonra, yalnızca altı sene içerisinde, bu yarı Arjantinli yarı Amerikalı takım, Rodos Tasarım Okulu’ndaki “Architettura Povera” adlı serginin küratörlüğü, Arjantin’de “çoklu ufuklar evi” diye anılmaya başlayan villa, Güney Afrika’da anıt parkı ve New York’un atlantik kıyısında bir villa gibi birçok işe imza attı.
Finlandiya Tasarımının Kaşifi Lillo ManganoFinlandiya Tasarımının Kaşifi Lillo Mangano”Design Finlandese. La Collezione Mangano” (Finlandiya Tasarımı. Mangano Koleksiyonu) Sergisi, Regionale di Messina Müzesi’nde 30 Temmuz’a kadar sergilenecek.
Çin, konsolosluk için Boğaz''da yer arıyorÇin, konsolosluk için Boğaz''da yer arıyorTarabya Kireçburnu Caddesi''ndeki Memduh Paşa Yalısı''nda yaklaşık 10 yıldır kiracı olan Çin''in İstanbul Başkonsolosluğu, taşınmak için kendine yer arıyor. Yaklaşık iki ay önce yalıyı bir dönemin ünlü kumarhane sahibi Suudi Özkan''a ait Aktif Elektronik''ten iki milyon 551 bin YTL ödeyerek satın alan Selahattin Tavusbay, İsa Ünal ve Sabri Özel, konsolosluğun tahliyesini istedi.
Fütüristik Mimarinin Mimarı Türkiye’deydiFütüristik Mimarinin Mimarı Türkiye’deydiBotek İnşaat, İngiliz demir çelik sanayinin devi Corus firmasının; Kalzip, Falzinc ve Titansilver ürünlerinin Türk pazarına girmesi ve bu ürünlerin profesyonellere tanıtılması amacıyla, 27 Haziran 2006 tarihinde Green Park Merter Hotel’de “Fütüristik Mimari” ve “Geleceğin Enerjisi Güneş Enerjisi” temalı bir lansman toplantısı gerçekleştirdi.
İstanbul, Kültür Başkentliği’ne 76 projeyle hazırlanıyorİstanbul’un 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilmesinden sonra kültürel çalışmalar daha da hızlandı.
İç Mimarların “Yaza Merhaba” Gecesiİç Mimarlar Odası İstanbul Şubesi’nin yılda 2 kez düzenlediği “Geleneksel Yemeği”nin ikinci adımı olan “Yaza Merhaba” etkinliği, 29 Haziran’da gerçekleşti.
Türkiye, deprem problemini ‘altyapısız ev’ ile aşabilirKullanılan elektriği, suyu ve diğer ihtiyaçları kendisinin karşıladığı ‘Altyapısız Ev’ projesini duydunuz mu? Üstelik birkaç gün değil isterseniz dışardan hiçbir enerji almadan bir yıl boyunca normal hayatınızı sürdürebileceğiniz bir ev bu.
Türkiye’de marinacılığın düşmanı çarpık yapılaşmaAdalar dahil 8 bin 333 kilometrelik sahil şeridine sahip olan Türkiye’de beton duvarlar denizcilik kültürünün gelişmesini baltalıyor.
Zor günler geçiren inşaat sektöründe yeni stratejiler masadaİnşaat sektöründe hammadde ve konut üreticileri arasında son üç aydır süren gerginlik, faizlerin artması ve mortgage yasasının gecikmesiyle zirveye tırmandı. Sektörünün tarafları bugün bir araya geliyor. Son iki yılın parlayan yıldızı inşaat sektörü, sorunlu günler yaşıyor.
İstanbulullar Klasik Vapuru Seçtiİstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Haydi İstanbul Vapurunu Seç” kampanyasında, İstanbullular klasik şehir hatları vapurlarına en yakın model olan 4 numaralı vapuru yüzde 41 oyla İstanbul’un yeni vapuru seçti.
Lüks evi dalga bile vurmadıÜlker ve Afken Holding, kısa bir süre önce hasılat paylaşımı yöntemiyle Levent''te residence yatırımına başladı. 144 daireden oluşacak olan binada daire fiyatları 300 bin dolar ile 1.5 milyon dolar arasında değişiyor. Ortaklar, Mayıs ayından bu yana piyasalarda yaşanan dalgalanmaya rağmen 30 daire sattılar.
Bodrum''a özel limanlı site geliyorBodrum''da 900 konut inşa ederek yabancıya en çok satış yapan firma olan Mus-can, ilçedeki en büyük konut yatırımı için kolları sıvadı. Dev projenin özel yat limanı ve oteli de olacak. Beylikdüzü''nde gerçekleştirdiği Palmiye Konaklan projesiyle adından söz ettiren Mus-can İnşaat, Bodrum''da yabancıya en çok proje sunarak saüş yapan firma oldu.
Kulelerin ilk faturasıDubai Kuleleri''nin inşa edileceği arazinin kiracısı S-P şirketinin açtığı tazminatı davasının bilirkişi raporu ortaya çıktı. İstanbul''da Dubai Holdingin yeni şirketi Sama Dubai tarafından Levent'' deki eski İETT Garajı arazisinde inşa edilecek Dubai Towers hakkında İstanbul 5. Bölge İdari Mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararı vermesinin ardından açılan tazminat davası kapsamında hazırlanan bilirkişi raporları tamamlandı.
’Üstü Alışveriş Merkezi, Altı Tamirhane’ye 70 Milyon Dolarİstanbul önümüzdeki sonbaharda yeni bir alışveriş merkezine daha kavuşuyor. Maslak’ta Doğuş Power Center adıyla toplam 63 bin metrekare alanda açılacak alışveriş merkezi, mevcutlardan biraz farklı tarz getirecek.
9 Ülkenin Gayrimenkul İşini Türkiye’den YöneteceklerGayrimenkul danışmanlık şirketi Century 21’de, Balkanlar’daki sekiz ülke ve Almanya’nın yönetimi Türkiye’ye bağlandı.
İstanbul’da 900 Milyon Dolarlık Konut Yapacağız2005’te 530 milyon dolarlık taahhüt cirosunun yüzde 50’sini yurtdışından elde eden Yüksel İnşaat CEO’su Emin Sazak, "Suudi Arabistan’da 200 milyon dolarlık 3 baraj projesine imza atacağız. Yurtiçindeki projeleri de izliyoruz.
Zenginler, göçle büyüyen şehirden kaçıyorİstanbul’da toplanan Avrupa’daki toplu taşımacılık sistemlerinin yöneticileri, şehirlerin alınan bütün tedbirlere rağmen trafik çilesinden dolayı yaşanmaz bir hale geldiğini ifade etti.
Beyoğlu''nun altı üstü şenlikSıcak yaz günlerini İstanbul''da geçirenler 3-9 Temmuz tarihlerinde Beyoğlu''nda gerçekleşecek alternatif bir şenlikte eğlenme olanağı bulacak. Beyoğlu''nun popüler mekânlarının bir araya gelerek düzenlediği ''Altı Üstü Şenlik'', maskeli partilerden Arabesk gecelerine, bira içme yarışmalarından fotoğraf sergilerine, Play Station turnuvalarından Nuri Alço partilerine uzanan etkinliklerle dolu. Şenliğin göze çarpan etkinlikleri arasında; Joker Kafe''de gerçekleşecek olan ''10 dakika içinde en fazla bira içenin'' Rock''n Coke Festivali''ne bilet kazanacağı bira yarışması, ''Rüküşün önde gideniyim'' partisi; Melekler Kahvesi''nde ücretsiz kısır partisi; Old City''de maskeli parti, Terra''da ''Duyulmuş ve duyulmamış en güzel Sezen parçaları'' gecesi, Veli Bar''da Janis Joplin, Jim Morrison, Jimi Hendrix, Kurt Cobain''in şarkılarıyla anılacağı ''27 yaş sendromu gecesi'' yer alıyor.
Tarih: 3 Temmuz 2006 Kaynak: Radikal
Ağaç katili TopbaşBaşlık biraz ağır mı olmuş! O zaman bir kez daha tekrar edeyim; ağaç katili bir belediye başkanımız var, adı da Kadir Topbaş!
''Karanlığın'' faturası turizmciyeİçinde turizm bölgelerinin de bulunduğu 13 kent önceki gece karanlığa gömülünce otel, restoran ve kafelerdeki turistler zor anlar yaşadı. Muğla, Dalyan''daki Kaunos antik tiyatrosunda elektrik kesilince yarım kalan konser, jeneratör yardımıyla tamamlandı.
Yabancı 100 dönüm alırsa kuşkulanırımYabancıların toprak alımından korktuğunu söyleyen Karakullukçu, "Emekli olup Datça''ya gelmek isteyen birisi 500 metrekare, bilemediniz 1 dönüm yer alır.
Büyüme sevindirdi, inşaat yine lokomotifEkonomik büyüme yılın ilk dört ayında beklentiyi aştı ve yüzde 6,3 olarak gerçekleşti. 2005''in tamamında yüzde 21,5 büyüyen inşaat sektörü, bu yılın ilk çeyreğinde de yüzde 25,9 artışla büyümede lokomotif rolünü sürdürdü.
Bu Robot Bir Günde 20 Adet Ev Yapıyorİsveçli yapı malzemeleri üreticisi Maxit, ABD’deki Güney Kaliforniya Üniversitesi ile yaklaşık 8 yıldan bu yana felaketlerin ardından hızlı bir şekilde kalıcı konutlar üretebilecek bir robot üzerinde çalışıyor. Maxit Türkiye Genel Müdürü Cem Baki Sinal’in verdiği bilgilere göre robotun önümüzdeki yıl piyasaya çıkması bekleniyor.
Gecekonduda ''dul kadın'' olmak zorAnkara''nın Keçiören ilçesinde, gecekonduda oturan ve eşini kaybetmiş kadınlar arasında yapılan bir araştırmada, beslenme ihtiyacının, araştırmaya katılan kadınların yüzde 58''i tarafından karşılanamadığı, ancak yüzde 3''ü tarafından tam olarak karşılanabildiği sonucu çıktı.
Tarihi yarımada nasıl kurtulur?İstanbul''un Eminönü dediğimiz ünlü semti, sadece bir semt olmanın ötesinde, gerçek bir müze değerini taşıyor... Bizans''tan bugüne kadar geçen 16 yüzyılın izlerini taşıyor Eminönü.
Kazaklardan Bodrum''a turizm yatırımıBodrum''da 14 koyun bulunduğu 4 milyon 800 bin metrekarelik araziyi satın alan Kazakistan merkezli Capital Partners, yatırıma hazırlanıyor.
Kayı Rusya’da Büyüyor Türkiye’de GYO KuruyorKonut sektöründe Cezayir ve Kazakistan’ın yanı sıra İstanbul Ulus’ta inşaatı tamamlanan ‘Maksimum Evler projesi, Halkalı Ka-Green ve Mimarsinan Ka-Blue konutlarının yanında İstanbul Esenyurt’da da yeni bir projeye imza atacaklarını belirten Kayı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yılmaz, 2007 yılında bin adetlik ev satışı yapacaklarını söyledi.
İngilizler ev almakla kalmadı müteahhitliğe de soyunduYazlık ev için Bodrum''a gelen İngilizler, emlakçiliğin ardından şimdi de müteahhitliğe başladı. Dev yatırımcılar, ilçede arsa alıp proje üretmeye başlayınca rekabet kızıştı.
İstanbullu ''Vapurum klasik olacak'' Dediİstanbullular, Büyükşehir Belediyesi''nin yeni yapılacak vapurların seçimiyle ilgili "Haydi İstanbul Vapurunu Seç" kampanyasında, klasik vapurlarından vazgeçmeyeceklerini bir kez daha gösterdiler.
Borç Yüzünden Ege Seramik''e Ortak Alıyorumİ. Polat Holding, Ege Seramik Sanayi ve Ticaret''teki hisselerini satmak için Avusturyalı Bank Austria Craditanstalt ile görüşüyor. İ. Polat Holding Başkanı Adnan Polat, Ege Seramik''in 30 milyon dolar civarında bulunan borcunu finanse edebilmek için Bank Austria ile görüştüklerini, yakın bir zamanda kesinleştirmeyi bekledikerini kaydetti.
Büyümeyi İnşaat SırtladıBüyüme, piyasa beklentilerinin üzerine çıkarak, bu yılın ilk çeyreğinde gayri safi milli hasılada (GSMH) yüzde 6.3, gayri safi yurtiçi hasılada (GSYH) ise yüzde 6.4 oldu.
Atatürk Hava Limanı''ndaki DeğişimEkonomik dalgalanmalar insanın içini buruklaştırırken Atatürk Hava Limanı''na gidip de uluslararası standartlarda ulaştığı seviyeyi görünce ve bu örnek gibi özel sektörümüzün ulaştığı başarıları aklımıza getirdikçe ferahlama hissediyorsunuz.
Kültürel Eser TalanıUşak Müzesi''ndeki ''''Karun Hazineleri'''' olayının boyutları soyguncuların, ''''sahtecilerin dolandırılmaları'''' sonucu ortaya çıkmıştır.
İstanbul’un tarihine 7.5 milyon ziyaretçiHer köşesinde kucak açtığı medeniyetlerin izlerini taşıyan İstanbul’un müzeleri ve tarihi mekanları 16 ayda 7 milyon 610 bin 300 kişi tarafından ziyaret edildi.
Taksim-Kabataş Arası Artık Sadece “110 saniye…”İstanbul Büyükşehir Belediyesi dev bir raylı sistem yatırımını daha tamamladı. Taksim-Kabataş arasını 110 saniyeye indiren Füniküler Sistemi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı.
''Yerli taşıyamadı biz de rotayı yabancıya çevirdik''TOKİ Başkanı Bayraktar, yerli müteahhit ve malzemecinin konut atağını ''taşıyamadığını'' söyleyerek, "Şimdi yüzümüzü yabancıya döneceğiz" dedi. İnşaat sektöründe yaşanan kriz Toplu Konut İdaresi''ni (TOKİ) yabancı finansmanı ve alıcılara yöneltti.
Kelebek Kayseri''ye UçtuEnka İnşaat, Kelebek Mobilya''nın yüzde 67''sini Atlantik Halı''nın sahibi Kayserili Özbıyık ve Göknar ailelerine devretti. Daha önce yapılan açıklamalarda alıcı tarafın Kelebek Mobilya''nın banka borçlarının bir kısmını üstleneceği ve üzerine 1 milyon YTL ödeyeceği duyurulmuştu.
Ayasofya Müzesi''ne anlamlı hediyeSultan Abdülmecit döneminde Ayasofya Müzesi''nin onarımına katkıda bulunanlara verilmek üzere çıkarılan 99 madalyadan biri olan Tamir-i Ayasofya Madalyası, Antik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Artam tarafından müzeye bağışlandı. Artam''ın, Ayasofya Müzesi Müdürü Jale Dedeoğlu''na teslim ettiği gümüş madalya, müzede hazırlanan geçici bir bölüme alınarak sergilenmeye başlandı. Dedeoğlu yaptığı konuşmada "Bu madalyalardan biri geçen aylarda Antik A.Ş tarafından müzayedeye çıkarıldı. Antik A.Ş''nin kurucusu Turgay Bey eseri satın alıp müzemize hediye etti''''dedi.
Tarih: 30 Haziran 2006 Kaynak: Sabah
İTÜ Mimarlık''ta Kızlar Tüm Bölümlerde İlk Üç Dereceyi Paylaştılarİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi''nin mezuniyet töreninde tüm bölümlerde ilk 3 dereceyi kızlar paylaştı.
Bir nefeste Taksim-KabataşTaksim-Kabataş arasında inşa edilen 640 metre uzunluğundaki füniküler sistemi Başbakan Erdoğan''ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Taksim ile Kabataş arasını 110 saniyede katedecek araçlar 3 dakika aralıklarla hareket edecek ve saatte çift yönde toplam 15 bin kişi taşınacak.
Cimbom''un Riva Projesine ''1/100.000 Ölçek'' TehdidiBüyükşehir Belediyesi''nin yeni bir imar planı teklifi hazırladığı, bu plan kabul edilirse, Galatasaray Kulübü''nün mali sıkıntıları aşmak için büyük umut bağladığı Riva projesinin de sekteye uğrayabileceği öğrenildi.
Tapulu evimizi bırakmayızSulukule''de bir koca İstanbul''un tarihi yatıyor, ve nice ünlü-ünsüz İstanbullu kişinin. Çeşitli halk kesimlerinin arasına giren Tanburi Cemil Bey''in, örneğin, Sulukule''ye gittiği, oradaki musikîden ilham aldığı, hatta bir ara zurna çalmaya merak sardığı ve bunda da hayli başarılı olduğu anlatılıyor.
‘Konut balonu artık patlayacak’Piyasalardaki dalgalanmaların etkisiyle, yeniden yüzde 2''lere yükselen konut kredisi faiz oranları ve artan maliyetler talepte durgunluğa yol açtıysa da inşaat sektörü girdi fiyatlarındaki artış devam ediyor.
''Yenileme'' adı altında postmodern sürgün ve yıkım yasasıİstanbul en eski yerleşim yerlerinden olan Fatih''te, Fatih Belediyesi tarafından geliştirilen Yenileme Alanları Projesi, Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanı''nın onayından geçerek Resmi Gazete''de yayımlandı. Bu projelerle Ayvansaray Türk Mahallesi, Fener-Balat Sahili, Sulukule, Neslişah ve Hatice Sultan ma-halleleriyle Bulgur Palas bölgeleri ''rehabilite'' edilecek.
İNTES: Konut balonu artık patlayacakKonut sektöründeki büyümeyi sağlıksız bulan İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Başkanı Şükrü Koçoğlu, "Konut balonu artık patlayacak, gitmeyecek. Talep çok olunca herkes fiyatları çok şişirdi" dedi.
Binlerce insan ölebilirDilovası Araştırma Komisyonu, ölümlerin yüzde 33''ü kanser kaynaklı olan beldeyle ilgili raporunu yazdı: 15 bin işçi risk altında. Arıtma yetersiz. Atıklar nereye gidiyor belli değil.
Mortgage yasası üç engele takıldıHükümet tarafından en geç haziran ayı sonunda çıkarılması vaat edilen, kamuoyunda ''mortgage yasası'' olarak bilinen İpoteğe Dayalı Konut Finansmanı Tasarısı''nın yasalaşması bir sonraki döneme kaldı.
Apoletlerini Söküp Attığı Ev Şimdi DepoMustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele döneminde askerlikten istifa kararını verdiği konak, restore edilmeyi bekliyor. İki katı, ön bahçesinde bulunan iki dükkanın deposu olarak kullanılan konağın sahipleri, restore için maddi güçlerinin olmadığını belirterek, devletten yardım istedi. Milli Mücadeleye başlatmayı planlayan Mustafa Kemal, 3 Temmuz 1918’de geldiği Erzurum’da, ilk olarak Cumhuriyet Caddesi Ulu Cami hizasındaki 146 numaralı konağa yerleşti. O dönem Erzurum Müstahkem Mevkii Kumandanlığı’na bağlı Müfettişlik Karargahı olarak kullanılan konakta çalışmalarını sürdüren Mustafa Kemal, ordudan istifa kararını da bu konakta aldı. 1999 yılında, sahipleri tarafından 500 bin ABD Doları’na Kenan Torun ve kardeşlerine satılan konağın, aynı yıl tescil edilerek koruma altına alındığını belirten Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Müdür Vekili Ulvi Özel, "Konak şahıs malı olduğu için kurum olarak restorasyon çalışmasına doğrudan katılamıyoruz. Sahibi restore etmek ister ve hazırladığı proje kuruldan onay alırsa, Kültür ve Turizm Bakanlığı, maddi olarak destek verir" dedi.
Tarih: 30 Haziran 2006 Kaynak: Hürriyet
Haydarpaşa Ne Müzesi OlmalıHaydarpaşa’ya müze yakışır yazımda (Hürriyet, Perşembe, 29 Haziran 2006) tarihi garın otel değil müze yapılmasını, Ferhat Boratav’ın müze yapılmalı önerisinden yola çıkarak, desteklediğimi belirtmiştim.
Mühendisler ve Mimarlar, Yeni Yasa Tasarısına Tepkili: ''Yurtiçinde Mülteci Olmayacağız''Yabancı mühendis ve mimarlara Türkiye''de hiç bir mesleki denetime tabi olmadan çalışma imkanı veren yasa tasarısına, makina, gıda, inşaat ve elektrik mühendis odaları başta olmak üzere, birçok meslek kuruluşundan sert tepkiler geliyor.
Takvim
<<Temmuz 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.