Haberler

Haberler

Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
''3. köprü zorunluluk'' (19 Ocak 2006)Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin, kapasitelerinin çok üzerinde hizmet verdiğini belirten Bakan Faruk Özak, 3. köprü için güzergâhın kesin olarak belirlenmediğini kaydetti.
Butik Otellerden Hip Otellere (18 Ocak 2006)Tasarımın hayatımıza her alanda daha fazla girmesi turizm tesislerinde de dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle apartman benzeri binalar içinde konakladığımız tesisler artık tasarımı ve bundan da öte kişiselliği ve kimliği ön plana çıkarıyor. Türkiye’ye yavaş yavaş giren butik otellere daha yeni alışmış ve benimsemişken şimdi yeni bir kavram daha karşımıza çıkıyor; Hip Oteller. HIP Otelleri (Highly Individual Places) kişiye özgü mekanlar sunan ya da tasarım ve tarz açısından kişiye özel hizmet sunan oteller şeklinde tanımlayabiliriz.
Mimarlar Odası''ndan İki Yeni Şartname (19 Ocak 2006)Mimarlar Odası “Mimari Teknik Uygulama Sorumluluğu (Fenni Mesuliyet) Hizmetleri Şartnamesi ve En Az Bedel Tarifesi” ve “Mimari İç Mekan Düzenlemesi Ve Donanımı Tasarımı Hizmetleri Şartnamesi ve Ücret Tarifesi” başlıklı iki yeni şartname yayınladı.
HotelBuild.com Türkiye''nin En Büyük Otel Ekipmanları Fuarı''nda (18 Ocak 2006)18-21 Ocak günleri arasında Antalya Expo Center''da düzenlenen ve Türkiye''nin en geniş ölçekli turizm sektörü fuarı olan HotelEquipment''2006 Fuarı''nda HotelBuild.com''un da özel tanıtım standı bulunuyor.
İstanbul köyü (18 Ocak 2006)İstanbul''da itlaf edilen tavuk sayısının 56 binin üzerinde olması bize ne anlatıyor? Dün bu şehrin, bir yandan Türkiye''nin en odern, en zengin, en gelişmiş şehri olduğunu ama bir yandan da kendi içinde Türkiye''nin en kalabalık ve geniş kırsal yaşam kültürünü barındırdığını söylemeye çalıştım. Bugün kaldığım yerden devam edeyim...
Köln’de Tasarımcı Evleri (18 Ocak 2006)Milinimalizm ustası Dieter Rams, üç genç, uluslararası tasarımcı; Astrid Krogh, Stefan Diez ve Joris Laarman ile birlikte, her biri kendi “ideal ev”lerini tasarlamak üzere Köln’de düzenlenen Alman mobilya fuarı (16-22 Ocak) için seçildiler.

Kültür envanteri sorgulama projesi (16 Ocak 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı, kültür varlıkları envanter bilgilerinin paylaşılmasına yönelik ortak bir girişim başlatacak.
Mozaiklere çelik çatılı koruma (18 Ocak 2006)Nevşehir’in Ürgüp İlçesi’ne bağlı Şahinefendi Köyü yakınlarındaki Sobesos Antik kentinde ortaya çıkartılan geometrik şekilli mozaikler, çelik konstüksiyonlu çatı ile korunuyor.
Batman’da toplu konuta büyük ilgi (18 Ocak 2006)Batman’da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından satışa çıkarılan konutlara büyük ilgi gösterildi. Satışlara bir gün önce giren Batmanlıların birçoğu geceyi banka önünde soğukta bekleyerek geçirdi.
Satılık deniz manzaralı ''kalekondu'' (18 Ocak 2006)Tarihi Sinop Kalesi''nin surları üzerine inşa edilen ve ''kalekondu'' olarak tabir edilen konutlardan biri satışa çıkarıldı. Yaklaşık 4 bin yıl önce Gaskalılar tarafından yapılan kale zaman içinde çeşitli medeniyetlerin egemenliğinde onarım gördü. Deniz manzaralı ''kalekondu''nun sahibi Nurcan Özkaptan, 100 metrekarelik, üç odalı ve tapulu evine 15 bin YTL istediğini açıkladı. Kentte emlakçılık yapan Durmuş Kara ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını belirttirken Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer, bölgeyi kamulaştırıp turizme açmak için bir çalışma başlattıklarını, ne var ki maddi imkânsızlık nedeniyle hayata geçirmekte zorlandıklarını söyledi.
Tarih: 18 Ocak 2006 Kaynak: Radikal
Konya’daki eserler restore ediliyor (18 Ocak 2006)Konya Vakıflar Bölge Müdürü İbrahim Genç, 2007 yılına kadar Konya, Karaman ve Aksaray’da bulunan 320 tarihi yapının restorasyonunun tamamlanacağını söyledi.
Koza Han’ın giriş kapısı önüne yapılan inşaat yargıya taşındı (18 Ocak 2006)Bursa''nın en önemli turizm merkezlerinden tarihî Koza Han''ın giriş kapısı önünde yapılan inşaat, görenleri hayretler içerisinde bırakıyor.
Türk tasarımcılar Avrupa birincisi (18 Ocak 2006)Almanya Tasarım Konseyi ve Almanya Duvar Kağıtları Vakfı tarafından geçen yıl Ekim ayında düzenlenen Avrupa tasarım yarışmasını Berlin’de yaşayan Hande Akçaylı ve Murat Koçyiğit adlı Türk tasarımcılar kazandı.
Tarihî Fetih Kapı, Bursa’nın fethi gününe yetiştirilecek (18 Ocak 2006)Tarihî Bursa surlarının Saltanat Kapısı’ndan sonra ikinci ayağı olan Fetih Kapı’nın restorasyonu, 4-10 Nisan tarihlerinde yapılan Bursa’nın fethi kutlamalarına yetiştirilecek.
Merinos, mobilyada da hedef büyütüyor (18 Ocak 2006)Türkiye''nin güçlü halı markası Merinos, 2005 yılında girdiği mobilya sektöründe de hedeflerini yüksek tutuyor. Ev kültürü projesi kapsamında ev modasında gerekli tüm ürünlerin üretimini hedefleyen Merinos...
Arla Mühendislik''ten ''Akıllı evler'' (18 Ocak 2006)Bina ve ev otomasyonu sektörünün dünyada olduğu gibi Türk pazarında da hızlı bir gelişim evresi yaşadığını belirten Arla Mühendislik Sanayi Ticaret Ltd. Şti. Genel Müdürü Gökfen Yıldız, Türkiye''de bina ve ev otomasyonu...
Balkon Demokrasisi (18 Ocak 2006)Bir uzun tatil daha geride kaldı... Pencereden baktığınızda, çevrenizdeki değişiklik ''''demokrasi'''' mizin de göstergesi olacak. ''''Düşünce'''' nin ''''suç'''' ; ''''yağma'''' nın ''''başarı'''' sayıldığı demokrasimizin...
Hülya Yürekli Anısına (17 Ocak 2006)2005 yılında aramızdan ayrılan İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hülya Yürekli anısına 26 Ocak 2006 tarihinde İTÜ Taşkışla Binası''nda "Hülya Yürekli Buluşma 1" başlığı altında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için tıklayın.
Tarih: 17 Ocak 2006
Kent içi trafik sorunu (17 Ocak 2006)Hemen her bilim dalında çözümü bulunamamasına karşın üzerinde durmaktan vazgeçilmeyen ilginç sorunlar vardır. Şehircilik alanındaki bu tür ilginç sorunlardan birisi, ''optimum (en uygun) kent büyüklüğü''dür.
Gazdan kültüre yolculuk (17 Ocak 2006)İstanbul Belediyesi, Hasanpaşa ve Dolmabahçe''deki havagazı fabrikalarının kalıntılarının, özel sektör tarafından modernize edilerek kültür merkezine dönüştürülmesine karar vermiş. Ancak, cevaplanması gereken sorular var.
Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.