Haberler

Haberler

Toplam 144 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
KME TECU Bakır Çatı ve Cephe Kaplamalarını Tanıttı (7 Aralık 2006)KME firmasının TECU ürün adı altında üretmekte olduğu bakır çatı ve cephe kaplamalarının mimaride uygulamalarına ilişkin düzenlediği seminer 5 Aralık 2006 tarihinde Ortaköy Princess Otel''de gerçekleştirildi.
Kültür Odaklı Endüstrileşme Sürecinde; Haliç ve Tersaneler (8 Aralık 2006)Arkitera Mimarlık Merkezi ve İMP’nin ortaklaşa düzenlediği “İMP Toplantıları” dizisinde 7 Aralık Perşembe günü, “Haliç Kültür Havzası ve Tersanesi” başlığı altında, İstanbul Metropolü için stratejik önemi olan kentsel alan ve bu alanlar için öngörülen kararlar ve müdahaleler tartışıldı.
Rem Koolhaas vs. Zaha Hadid (8 Aralık 2006)Zaha Hadid son birkaç yıldır kariyerinin zirvesinde. 2004 yılında Pritzker Ödülü’nü kazanan ilk kadın mimar oldu. 2003 yılında okyanusu aştı, Amerika’daki ilk binası olan Rosenthal Çağdaş Sanat Merkezi açıldı.
“Kent Üzerine Sosyolojik Düşünceler” Panel Dizisinin İlki Gerçekleştirildi (8 Aralık 2006)Türkiye ve Ortadoğu Forumu Vakfı Özgür Üniversite’nin Düzenlediği “Kent Üzerine Sosyolojik Düşünceler: Türkiye’de Son 30 Yılda Kentsel Değişim Süreci” panel dizisinin ilki 7 Aralık tarihinde Özgür Üniversite’nin Beyoğlu’ndaki binasında gerçekleştirildi.
Silverline Geleceğin Mutfağı Tasarım Yarışması Sonuçlandı (8 Aralık 2006)Silverline tarafından üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım bölümü öğrencileri arasında düzenlenen 2006 Silverline Geleceğin Mutfağı Tasarım yarışmasında birincilik ödülünü Karadeniz Teknik Üniversitesi mimarlık bölümü öğrencileri Numan Atakan Palaşoğlu ve Fevzi Karaman’ın eseri aldı.
Toplu Konut İdaresi''nden polise 8 bin lojman (8 Aralık 2006)Emniyet Genel Müdürlüğü, tasarruf tedbirleri sebebiyle askıya aldığı lojman problemini arsalarını Toplu Konut İdaresi Başkanlığı''na (TOKİ) kat karşılığı vererek aştı.
Sapanca Gölü de kuruma tehdidi altında bulunuyor (8 Aralık 2006)Yuvacık Barajı''nın susuz kalması üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi''nin Sapanca Gölü''ne yönelmesi beklenirken göldeki su seviyesinin yetersiz olması yetkilileri düşündürüyor.
Kilis projeleriyle öne çıkacak (8 Aralık 2006)Kilis Valisi Nevzat Turhan endüstriyel gelişmelerin gerisinde kalan Kilis''in önümüzdeki yıllarda projelerle öne çıkacağını söyledi. Kentin gelişimine katkıda bulanacak projelerin üretilmesi anlamında sıkıntı yaşanmadığını aktaran Vali Nevzat Turhan, "Gerek kültürel ve gerekse sanayi anlamında ele alınan iyi projeler var. Resmi dairelerin yanısıra sivil toplum kuruluşları da proje üretimine katkıda bulunuyor. Tüm bunların amacı Kilis''in gelişmelere ayak uyduran bir kent olmasıdır." dedi.
Tarih: 8 Aralık 2006 Kaynak: Zaman
Levent’teki İETT eski garajı “özelleştirme” usulü satılacak (8 Aralık 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Levent’teki İETT arazisinin satışıyla ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan yeni bir yasal düzenleme istediğini açıkladı.
Kızılcahamam’daki arazinin iznine iptal (8 Aralık 2006)Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Patalya Oteli’nin bulunduğu Kızılcahamam’daki arazinin iznini iptal ettiklerini açıkladı.
KİPTAŞ’tan önce yerleş sonra öde kampanyası (8 Aralık 2006)Başkan Kadir Topbaş, KİPTAŞ tarafından yaptırılacak bin 230 adet “Silivri Konutları”nın satış kampanyasını dün törenle başlattı. Topbaş, bu konutlarda taksitlerin taşındıktan sonra ödenmeye başlanacağını da açıkladı.
Kale''nin otel projesi Almanlara takıldı (8 Aralık 2006)Kale Grubu, tarihi ve coğrafik özellikleriyle tanınan Kaz Dağları''na sağlık ve eko turizm amaçlı otel kuracağını açıklamıştı. Hatta Almanların otele ortak olacağını da belirtmişti. Ancak öğrendiğim kadarıyla projede henüz herhangi bir ilerleme olmamış hatta Almanlar ortaklıktan vazgeçmişler.
Konut teslimine kadar taksit yok (8 Aralık 2006)KİPTAŞ, Silivri Konutları projesiyle 1230 konutu daha satışa sundu. Konutların satışlarında ilk defa uygulamaya konulan bir yöntemle, isteyen vatandaşlar konutlarını teslim alıncaya kadar taksit ödemeyecek.
Belediyeden kaçak inşaat (8 Aralık 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstinye''de "Kaçak" sosyal tesis inşa etti. 1887 yılında İstinye Deniz İtfaiyesi binası olarak yapılan ve Boğaz''da İstinye Koyu''nun en gözde yerinde bulunan 2 katlı ahşap bina, 1998''de Büyükşehir Belediyesi''nin sosyal tesisleri olarak kullanılmaya başlandı.
İstanbul’u koruyan 15 Bizans tılsımı (8 Aralık 2006)Bizans imparatorları, İstanbul’u istilalardan, kötülüklerden, salgın hastalıklardan korumak için, farklı dönemlerde farklı noktalara tam 15 anıt dikmiş.
Kanyon''a mimarlık ödülü (8 Aralık 2006)Eczacıbaşı ile İş GYO tarafından gerçekleştirilen Kanyon projesi, Mimarlık Oscarları adıyla anılan Cityscape 2006 Architectural Review Mimarlık Ödülleri yarışmasında Büyük Ödül''ün sahibi oldu. Dubai Cityscape Uluslararası Gayrimenkul Yatırım ve Gelişim Fuarı kapsamında gerçekleştirilen yarışmanın jürisinde, The Arcitectural Review dergisi editörü Paul Finch, İngiliz Kraliyet Mimarlık Enstitüsü Başkanı Jack Pringle, Sharjah Amerikan Üniversitesi Dekanı Dr. Fathi Rifki , dünyada büyük mimari ve kentsel tasarım başarıları ile tanınan Malezyalı mimar Ken Yeang ve İsviçre''de Ağa Han Mimarlık Ödülleri Genel Sekreteri Dr. Suha Özkan yer aldı. International Herald Tribune tarafından düzenlenen ve dün gerçekleşen İstanbul''da Lüks Tüketim Malları 2006 Konferansı katılımcılarının da konferansın son günü Kanyon''u ziyaret edecekleri bildirildi.
Tarih: 8 Aralık 2006 Kaynak: Cumhuriyet
Yasalarla yağmaya davetiye (8 Aralık 2006)Dönemin Başbakanı Turgut Özal, 1987 yılında 3302 sayılı yasa ile 6831 sayılı Orman Yasası''nın 52 maddesine "Özel ormanlarda yatay alanın yüzde 6''sını geçmeyecek oranda yapılaşma yapılabilir" hükmünü ekleyerek, özel ormanları imara açtı.
"Darüşşafaka''nın niye otel için başvurmadığı sorulmalı" (8 Aralık 2006)Darüşşafaka''nın koşuyolu''ndaki arazisiyle ilgili olarak defalarca plan tadilatı istemelerine rağmen imar uygulamasının yapılmadığı eleştirilerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yanıt verdi: "1994 öncesi bir kez ticaret alanına dönüştürülmesi talebi gelmiş. Ondan sonra Darrüşşafaka''nın hiçbir imar talebi, özellikle benim dönemimde müracaatı yok. Sözlü olarak görüşmeleri bir şey ifade etmez. Bize Darüşşafaka olarak gelirse biz kamu kuruluşlarında özellikle daha hassasız" şeklinde cevap verdi. İstanbul''un otel ve kongre merkezi eksiği nedeniyle başvuranları 3 emsal vererek teşvik ettiklerini belirten Topbaş, "Bunu herkes duydu. Darüşşafakalılar da bunu duydu. ''Niçin müracaatı yapmadılar, otel lejandı çıkartıp da satalım demediler'' diye sormak lazım" yorumunu yaptı. Topbaş, İstanbul Levent''teki İETT arazisinin canlı yayınla satılacağını söyledi.
Tarih: 8 Aralık 2006 Kaynak: Sabah Yazan: Serdar Canıpek
Dubai Towers arazisi için özel yasa geliyor (8 Aralık 2006)Satışı yılan hikayesine dönen ve Dubai Kuleleri ile özdeşleşen Levent’teki İETT arazisi için tartışmalara son verecek özel yasa geliyor.
SİT kararına neden tepki gösterildi? (8 Aralık 2006)Yıl 1993... Özal Hükümeti'' nin 1986''da Orman Yasası''na eklediği "yüzde 6 imar olanağı" ile Beykoz sırtlarında başlayan "orman içi villa inşaatları" artık dikkat çekiyor...
Toplam 144 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.