Haberler

Haberler

Toplam 152 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kartal, İstanbul''un ikinci gökdelen bölgesi oluyor (16 Mayıs 2007)Sanayinin ağırlıkta olduğu Kartal-Pendik 5.5 milyar dolarlık yatırımla ticaret ve yaşam merkezi haline dönüştürülecek. 100''e yakın fabrikanın taşınacağı bölge dev şirketlerin yapacağı yatırımlara gözde bir iş ve yaşam merkezi haline getirilecek.
Silivri''ye 3. havalimanı (16 Mayıs 2007)İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi Başkanı Prof Dr. Hüseyin Kaptan, üçüncü havalimanının Silivri-Selimpaşa arasına yapılacağı konusunda geçen yıl Ulaştırma Bakanlığı ile mutabık kaldıklarını söyledi.
İşte İstanbul''un imar planı (16 Mayıs 2007)Vatan çalışmaları yaklaşık 2 yıldır devam eden İstanbul''un 1/25 binlik imar planlarının taslağını ele geçirdi. Yeni planlara göre Anadolu Yakası''nda Kartal, Pendik ve Tuzla büyük prim potansiyeli taşıyor.
Şehir Plancıları Odası: Orman alanları satılmamalı (16 Mayıs 2007)TMMOB Şehir Plancıları Odası, kamunun mülkiyetindeki Hazine arazileri ile orman alanlarının hiçbir şekilde satılmaması, özelleştirilmemesi ya da tahsis edilmemesi gerektiğini bildirdi.
Başkent’te Su Önlemleri (16 Mayıs 2007)Büyükşehir Belediye Meclisi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Başkanlığı’nda dün yaptığı toplantıda su sıkıntısı konusunda önemli kararlar aldı.
Ormanlar için gerilimli bir yaz dönemi başladı (16 Mayıs 2007)Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, "Ormanla ilgili tüm diğer işleri askıya aldık. Bu yıl öncelikli işimiz yangınla mücadele olacak" dedi.
Barajlardaki Su Durumu (16 Mayıs 2007)Ankara’ya su sağlayan Çamlıdere, Kurtboğazı, Eğrekkaya, Akyar ve Çubuk 2 barajlarının kapasitesi ve su rezervleriyle ilgili son durum.
Yüzde 25 tasarruf, sorunu çözer (16 Mayıs 2007)Küresel ısınmanın da etkisi ile Türkiye''de Ankara başta olmak üzere Ege ve Marmara Bölgesi''nin yağışlardan nasibini alamaması ''susuz günlerin'' habercisi oldu. Milletvekilliği adaylığı için görevinden istifa eden Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Veysel Eroğlu, henüz alarm durumuna geçilmediğini ifade etse de, "Ancak vatandaşlarımızın mutlaka elektrik ve suyu kullanırken tasarruf etmeleri gerekiyor" uyarısında bulundu. Eroğlu, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi ile DSİ''nin ortak proje ürettiğini belirterek "170 milyon metreküplük Kesikköprü Barajı Ankara''ya tahsis edildi. Bu barajdan Ankara''ya su iletmek üzere proje hazır. Ekim-Kasım gibi biteceğini bu sene içinde Kesikköprü''den su verileceğini tahmin ediyorum" dedi. İstanbul''da DSİ yetkilileri ile Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin bir araya geldiğine de dikkat çeken Eroğlu, "Şu anda kesintilerin olacağını sanmıyorum. Mayıs ayının ikinci yarısında da bu bölgelerimiz yağış alabilir. Ama Türk halkının tasarruf etmeyi öğrenmesi gerekli. Tasarruf edebilirsek su tüketimini yüzde 25 azaltmak mümkün olacak" diye konuştu.
Tarih: 16 Mayıs 2007 Kaynak: Sabah
AP''den kültürel miras suçlaması (16 Mayıs 2007)Avrupa Parlamentosu (AP) Kültür ve Eğitim Komitesi''nde görüşülen Kuzey Kıbrıs''ta kültürel mirasın korunmasına yönelik taslak karar tasarısında Türkiye ve KKTC''ye yönelik suçlamalar yer aldı.
Hava kirliliği Tac Mahal''i sarartıyor (16 Mayıs 2007)Hindistan hükümetinin bölgedeki hava kirliliğini kontrol altına alma çabalarına rağmen, hava kirliliği beyaz mermerleri ile ünlü Tac Mahal''i sarartıyor.
Belediye ''kongre vadisi''nde ısrarlı (16 Mayıs 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Harbiye Kongre Vadisi Projesi''nin mekanik, statik ve elektrik işlerini ihale etti. İlan edilmeden, pazarlık usulüyle yapılan ihaleye 4 firma teklif verdi.
Topbaş: "İstanbul bu yaz çok kurak" (16 Mayıs 2007)Mart ayında önce “Gelecek yılın su rezervlerini şu anda kullanıyoruz” diye açıklama yapan, ardından kendini yalanlayarak “İstanbul’un su problemi yok. Net bir kelime. İstanbul’un su problemi yok” diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, yine çark etti.
''İstanbul''u susuz bırakmayız'' (16 Mayıs 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul''un bu yıl yüzyılın en büyük kuraklığını yaşadığını belirterek, uyarıları dikkate alıp 200 bin metreküp su tasarrufu gerçekleştiren İstanbullulara teşekkür etti.
TOKİ, tartışmalı Siirt projesini durdurdu (16 Mayıs 2007)Hazine''den 22 bin YTL''ye alınan araziyi belediyeden 2.2 milyon YTL''ye alan TOKİ, arsayla ilgili ''rant'' iddiaları üzerine projeyi durdurdu.
Belediyecilikte Gökçek devrimi! (16 Mayıs 2007)Pazartesi günü yaptığım Ankara yolculuğundan sonra şunu söyleyebilirim: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, aslında belediye başkanı değil, spordan sorumlu devlet bakanı olmalı. Ankara’da şehir içinde öyle yollar yapılmış, öyle tüneller kazılmış, yollar gidiş-geliş olarak öyle bölünmüş ki her şey insanların işlerine, evlerine yürüyerek gitmelerine göre planlanmış gibi. Çünkü yan sokaktaki evinize otomobille gitmeye kalksanız daha uzun sürüyor! Sadece yürümenin yeterli bir spor olmadığı da düşünüldüğü için yayaların bu tek yönlü, devasa yollardan geçebilmeleri için yaya geçitleri de yapılmamış. Ankara’da kaldığım beş saat içinde gördüğüm tek şey caddelerde koşuşturan insanlar oldu. Diyebilirim ki eğer iyi koşamıyorsanız sakın Ankara’ya gitmeyin, giderseniz de hep aynı kaldırımda kalın, karşıya geçmeye teşebbüs etmeyin. Gördüğüm o ki Ankaralılar biraz tık nefes olmuşlar ama ziyanı yok, yakında nefeslerinin açıldığını, bacak kaslarının güçlendiğini görecekler. Belediyecilik de bu değil midir zaten?
Tarih: 16 Mayıs 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Mehmet Y. Yılmaz
Ayazağa Kültür ve Kongre Merkezi’ni Hüsnü Özyeğin tamamlayacak (16 Mayıs 2007)Maslak’ta yapımı durdurulan İKSV’nin başlattığı Ayazağa Kültür ve Kongre Merkezi’nin tamamlanması için Hüsnü Özyeğin Vakfı, 31 Mayıs günü Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvuruda bulunacak.
Ayvansaray Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Projesi (15 Mayıs 2007)İstanbul’da hız kazanan “Kentsel Yenileme Projeleri” görücüye çıkıyor. Bu projeler tasarlanırken aynı zamanda bölge halkı için çeşitli yaşam senaryoları da üretmek gerekiyor. Fatih Belediyesi, Fener - Balat, Neslişah ve Hatice Sultan Mahalleleri (Sulukule), Kürkçübaşı Mahallesi (Bulgur Palas çevresi), Ayvansaray ve Fener - Balat Sahil Kesimi alanlarını kentsel yenileme alanı olarak belirleyerek 2005 yılından itibaren çalışmalara başladı. Bu projelerden biri olan Eğrikapı ve Haliç arasında Anemas Zindanları’na komşu Ayvansaray Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Projesi’nin mimari projesini üstlenen Utopia Mimarlık’ın kurucularından Serhan Sarıpınar’dan proje ile ilgili bilgi aldık. Projenin en önemli özelliği bölge sakinlerinin isterlerse bölgede kalabileceği kadar konutu da içinde barındırması.
Fenerler turizme açılıyor (15 Mayıs 2007)Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, 6 ve 8 Haziran’da 9 deniz feneri, 1 dalgakıranı ve 2 tarihi binayı kiralamak için ihale açtı.
Küresel ısınma 1 milyar kişiyi göçe zorlayacak (15 Mayıs 2007)İngiliz insani yardım kuruluşu Christian Aid, yayımladığı raporda, 2050 yılına kadar en az 1 milyar insanın yani dünyadaki yedi kişiden birinin, küresel ısınmanın sonuçları yüzünden göç edeceği uyarısında bulundu.
1 milyar $''lık enerji yatırımı (15 Mayıs 2007)Gayrimenkul projeleriyle gündeme gelen Taşyapı’nın patronu Emrullah Turanlı, enerji sektöründe adından söz ettirmeye hazırlanıyor.
Toplam 152 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.