Haberler

Haberler

Toplam 278 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Edirne, parke yollar ve havuzlarla süsleniyor (16 Ağustos 2007)Edirne Belediyesi, 2007 yılının ilk 7 ayında 260 bin metrekarelik parke taşı döşedi. Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, parke taşı döşeme çalışması ile Edirne''nin daha güzel ve modern bir hale geleceğini söyledi. Yılbaşından bugüne kadar yaklaşık 37 kilometrelik yol kat edecek kadar parke taşı döşediklerini ifade eden Sedefçi, "7 ayda 260 bin metrekarelik parke taşı döşeme işini gerçekleştirdik. Yeni yerleşim merkezleri dahil olmak üzere tüm semtlerde parke taşı döşeme işi yapıyoruz. Asfaltlama yapılmayan yerlerde yollara parke taşı döşüyoruz. Altyapıyla birlikte çevre düzenlemesine de başlayacağız. Kentin değişik noktalarına süs havuzları da yapacağız." dedi.
Tarih: 16 Ağustos 2007 Kaynak: Zaman Yazan: Muhammed Çakan
Deprem 2029''a kadar olur (16 Ağustos 2007)Merkezi ve yerel yöneticilerin bilimsel çalışmalara destek vermemesi ve kayıtsızlığından yakınan Deprem uzmanı ve İTÜ Maden Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Naci Görür, "Ben bir bilim adamı olarak pes ettim. Teslim bayrağını çekiyorum" dedi.
Edirne Belediye Sarayı, yeni bina yapılması şartıyla satıldı (16 Ağustos 2007)15 gün içinde değerlendirilecek olan ihale onaylanırsa Trakyabirlik Kavşağı''ndaki Edirne Belediye Sarayı yıkılıp yerine alışveriş merkezi yapılacak. Alıcı şirket, ihale şartnamesi gereği, 5 milyon YTL keşif bedelli yeni belediye binasını da bedelsiz inşa edecek.
İzmir''e kül yağıyor (16 Ağustos 2007)Manisa''da pazar gününden bu yana çıkan 5''inci yangın, hem Manisa''ya hem de İzmir''e kâbus yaşattı. Yangın nedeniyle 4 köy tamamen boşaltıldı. İzmir''de gökyüzünü kaplayan kapkara dumandan saatlerce güneş görünmedi, kente kül yağdı.
Kültür ve Turizm''i ayırsak mı ayırmasak mı? (16 Ağustos 2007)Pek çok kez birleşip ayrılan Kültür ve Turizm bakanlıkları, yeniden tartışma konusu oldu. Geçmişteki tartışmalara ideolojiler damgasını vurmuştu. Şimdi yapılması gereken ise iki bakanlığın birleştiği ve ayrıldığı dönemleri incelemek.
Murat Nehri''nin yatağı şimdi çocukların futbol sahası (16 Ağustos 2007)Ağrı''dan geçen Murat Nehri''nin kuruduğu bildirildi. Ağrı''da Aladağ eteklerinde doğan ve Ağrı kent merkezinden geçerek Fırat Nehri''ne karışan Murat Nehri kurudu. Her yıl ilkbaharda karların erimesiyle birlikte debisi artan, yaz mevsiminde ise hava sıcaklığına bağlı olarak su seviyesinde azalma olan Murat Nehri''nde bu yıl sular tamamen çekildi. Suların çekilmesiyle çocukların oyun alanı haline gelen Murat Nehri''nin yatağı, bu görüntüsüyle kent merkezinde şaşkınlık meydana getirdi. Her yıl bu dönemlerde Murat Nehri''nde yüzdüklerini belirten çocuklar, bu yıl ise aynı yerde futbol oynamanın keyfini yaşadıklarını söyledi.
Tarih: 16 Ağustos 2007 Kaynak: Zaman
Tanman, Bodrum''daki sitesini tanıttı (16 Ağustos 2007)Galatasaray ve milli takımın eski futbolcusu Cüneyt Tanman''ın Bodrum''un Ortakent - Yahşi Beldesi''nde, işadamı ortağı Arif Obdan''la birlikte yaptırdığı ''Yarbasan Evleri'' tanıtıldı. Sitedeki 27 villadan 15''inin, tanıtımdan önce satıldığı açıklandı.
Fiyatları 300 - 700 bin YTL arasında değişen, 100 ve 350 metrekare genişliğindeki evler, yaklaşık 22 dönüm arazi üzerine, 7 milyon euro harcanarak yapıldı. Ege ve Akdeniz mimarisi özelliklerini taşıyan Yarbasan Evleri''nin sosyal tesisleri içinde herkesin yararlanabileceği lokanta, sanat atölyeleri, köy kahvesi ve yüzme havuzu yer alıyor. Yarbasan Evleri''nin, yöresel köy dokusuna sadık kalınarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın da onayladığı bir projeyle gerçekleştirdiğini anlatan Cüneyt Tanman, yaptıkları evlerin, çevrenin korunması açısından, Bodrum''da bundan sonraki yapılaşmaya örnek oluşturacağına inandığını söyledi.
Tarih: 16 Ağustos 2007 Kaynak: Milliyet Yazan: Yaşar Anter
Sagalassos''ta Hadrian heykeli bulundu (16 Ağustos 2007)Burdur''un Ağlasun ilçesinde 17 yıldır devam eden Sagalassos antik kenti kazılarında, Roma İmparatoru Hadrian''ın heykeli gün ışığına çıkarıldı.
Kuşadası Belediyesi: Tariş arazisine imar yok (16 Ağustos 2007)TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliği''nin 10 yıldır tartışma konusu olan ve belediye meclisi tarafından yeşil alan ilan edilen arsası geçen hafta Türk, İngiliz, Arap ve İtalyanlardan oluşan bir konsorsiyuma satıldı ancak arsa ile ilgili tartışmalar bitmedi. Daha önce bu arsayla ilgili projeler geliştirdiklerini bildiren Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, söz konusu projeyi TARİŞ Üzüm Birliği Başkanı Ali Rıza Türker''e aktardıklarını ve ortak bir karara vardıklarını belirterek "Görünen o ki, sayın Türker bize verdiği sözde durmadı ve buranın satışını yaptı" dedi. TARİŞ arsasını mülkiyeti Kuşadası Belediyesi''ne ait bir arsayla birleştirerek, tesisler yapmak istediklerini kaydeden Akdoğan, Şunları söyledi: "Kuşadası Belediyesi olarak bu arsa üzerinde bizim projelerimizin dışında proje yapılamaz. Hali hazırda burası imarda yeşil alan görünmektedir. Bu arsayı kim alırsa alsın imar durumunu değiştirmek gerekir ki, bu mümkün değildir."
Tarih: 16 Ağustos 2007 Kaynak: Milliyet
En büyük Bauhaus Ankara''da olacak (16 Ağustos 2007)Türkiye''nin en büyük Bauhaus''u 25 Ağustos''ta Ankara''da kapılarını açıyor. Bauhaus''tan yapılan açıklamaya göre, Türkiye''deki ilk yatırımını 1996 yılında İstanbul''da yapan Bauhaus, Ankara''daki ilk uzmanlık satış merkezini Eskişehir Yolu üzerindeki Cepa Alışveriş Merkezi Söğütözü''nde açacak. Bauhaus, Ankara''da 15 bin metrekare satış alanında, elektronik, hırdavat, ev tekstili, bahçe dünyası, banyo-vitrifiye, seramik, boya, halı, ahşap, resim, çerçeve, ev gereçleri, oto, el aletleri ve makine gibi yaklaşık 26 ayrı uzmanlık bölümünde hizmet verecek.
Tarih: 16 Ağustos 2007 Kaynak: CNN Türk
TMSF, İzmir''in en değerli iş merkezi projesini satıyor (16 Ağustos 2007)Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) İzmir''de projesi hazırlanan ancak iptal davaları nedeniyle tamamlanamayan Ege Dünya Ticaret Merkezi''ni satma kararı aldı.
Ünlü Tasarımcı Foster’ın Yeni Projesi (15 Ağustos 2007)Londralılar’ın Gherkin olarak tanıdığı, kentte simgeleşmiş birçok binanın tasarımcısı ünlü mimar Foster’ın St. Paul Katedrali’nin çağdaş bir versiyonu olarak hazırladığı proje onaylandı.
İran’da Le Corbusier İzleri (15 Ağustos 2007)Mimar ve müşterisi, mimari değeri olan bir yapı inşa etmek için Pers ve İslam kültürünün Batı kültürüyle buluştuğu Hazar Denizi’nin kıyılarında biraraya geldiler. Tasarım anlayışı ile belli bir sisteme bağlı olan yeni bir coğrafyada yer alan modernizmin alternatif mekanları bizim için alışılmış olan Dünya’daki varoluş çabasına paralel olanaklar sunuyor. Bu mekanlarda karşılaşılan değişik çağdaş mimarlık örnekleri çekici ve şaşırtıcı. Bu bizim yaşam tarzımıza uzak olan insanlarla tanıştığımız zaman onları nasıl sınıflandıracağımız sorusuna benziyor. Eleştiri mi yapacağız yoksa sadece iletişim halinde mi olacağız.
Meydan Alışveriş Merkezi Açıldı (15 Ağustos 2007)Alışveriş merkezlerine yepyeni bir yorum getiren çarpıcı mimarisi, tematik konsepti, gelişmiş altyapı teknolojileriyle gelecekte kurulacak alışveriş merkezleri için yeni standartlar getiren “Meydan Alışveriş Merkezi” kapılarını 15 Ağustos tarihinde halka açtı.
10. Uluslararası İstanbul Bienali Kalecolor ile Renkleniyor (15 Ağustos 2007)İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 8 Eylül - 4 Kasım 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 10. Uluslararası İstanbul Bienali’ni boya sektörünün önde gelen firması Kalecolor renklendiriyor. Kalecolor, kültür ve sanata verdiği desteği 10. Uluslararası İstanbul Bienali’yle sürdürüyor.
Tariş arsası ihalesiz satıldı (15 Ağustos 2007)Kuşadası Atatürk Bulvarı üzerindeki 9.958 metrekarelik Tariş arsasının % 73''lük bölümü İzmir Tariş Pamuk Birliği yetkilileri tarafından satıldı.
850 bin nüfuslu Adapazarı depremden korunmak için kuzeye taşınıyor (15 Ağustos 2007)17 Ağustos 1999 yılındaki depremde maddi manevi büyük yıkıma uğrayan Adapazarı, depremin ardından geçen 8 yılda yeniden yapılandı. Adapazarı Büyükşehir Belediyesi depremden önce projelerini hazırlattığı ama hayata geçiremediği, kuzeyde yeni bir yerleşim bölgesi oluşturma planını devreye soktu.
Acil ''Başkent Yasası''... (15 Ağustos 2007)Başkentimiz "susuz" kaldığından beri bu yazıda "tereddüt" ettik... Çünkü sorun sadece yerel yönetimdeki "sorumsuz" luk değildir. Daha "vahim" i, başta "ülkeyi yönetenler" olmak üzere, kimse bu kentin "başkentimiz" olduğunu önemsemiyor...
Kuraklığın sebebi insan (15 Ağustos 2007)Türkiye''deki iklim değişikliğine ilişkin yapılan sunumda kuraklığın en önemli faktörünün insan olduğu vurgulandı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Karaca, küresel ısınma ve iklim değişikliği konusunda yaptığı sunumda...
"Fuarlar ve Kongreler Kenti" için Güçbirliği (15 Ağustos 2007)İzmir''de kongre turizmi projeleri oluşturmak, kenti ulusal ve uluslararası arenada tanıtmak amacıyla, Büyükşehir Belediyesi’nin fuarcılık şirketi İZFAŞ’ın da ortağı olduğu İzmir Kongre ve Ziyaretçi Turizm Tanıtım A.Ş. adlı bir şirket kuruldu.
Toplam 278 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.