Haberler

Haberler

Toplam 137 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Mimarların oyun sahası değişiyor (3 Aralık 2010)Gelişmiş ülkelerde hem arazi hem de projeler tükenince gelişmekte olan ülkeler mimarların oyun sahası haline geldi. Bağdat''tan Banglore''a Tayvan''a kadar pekçok ülkedeki proje şu anda mimarların gündeminde ilk sırada yer alıyor.
Tepe Prime''da Örnek Ofisler Hazır (3 Aralık 2010)Tepe İnşaat tarafından gerçekleştirilen ve Ankaralılar''a farklı bir iş ve yaşam biçimi sunacak Tepe Prime''da örnek ofisler hazırlandı. Farklı büyüklüklerde üç ayrı örnek ofisin yer aldığı Tepe Prime, Haziran 2011''de kapılarını açacak.
Konutlarda engeller kalkıyor (3 Aralık 2010)Engellilerin evlerinde hayatlarını kolaylaştırmanın yolu, çoğunlukla kolay ve az masraflı çözümlerden geçiyor. Üstelik bunların sadece onlara özel olması da gerekmiyor; engelliler için bulunan her çözümden, engelsiz insanlar da yararlanabilir. Geniş bir tuvalet, merdiven yerine rampa kullanılması, ya da ulaşılabilir seviyedeki asansör tuşları gibi...
Sabiha Gökçen, En Dayanıklı 5 Bina Arasında (3 Aralık 2010)Sabiha Gökçen Havalimanı, doğal ve suni afetlere karşı dünyanın en dayanıklı 5 binasından biri olarak gösterildi.
"Gözetleme Yeri Değil Gözetleme Apartmanı" (3 Aralık 2010)İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, inşaatı için İGC Hatıra Ormanı''ndaki ağaçların katledildiği tesise yönelik tepkisini artırdı.
Başkan Obama''dan "Yeşil Konut"lara Tam Destek (3 Aralık 2010)ABD merkezli ‘United for a Sustainable America'' isimli kuruluşun İstanbul Teknik Üniversitesi''nde (İTÜ)düzenlediği ‘İstanbul Yeşil Ekonomi Zirvesi''nde konuşan ABD İstanbul Başkonsolosu Scott Kilner, ABD hükümetinin yeşil ekonomi alanında yaptığı çalışmalara dikkat çekti.
Kamondo''nun Anıt Mezarına Restorasyon (3 Aralık 2010)19. Yüzyılda İstanbul''un modernleşmesine damga vuran ve Karaköy''deki ünlü merdivenleri inşaa eden Solomon Kamondo''nun mezarı İstanbul 2010 Ajansı''nın desteğiyle restore edilecek.
RAF Ürün Dergisi Özürlüler''e Daha Yaşanabilir Bir Çevre Yaratmak için Kolları Sıvadı (3 Aralık 2010)Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından iki ayda bir yayınlanan ve Türkiye’nin ilk ürün dergisi olma özelliği taşıyan RAF Ürün Dergisi Özürlüler Vakfı ile yeni bir işbirliği başlatıyor. 2011 Ocak ayında 30. sayısı yayınlanacak olan RAF Ürün Dergisi 5. yaşını bu sosyal sorumluluk projesiyle kutlayacak. Arkitera Mimarlık Merkezi ilk olarak ARKİV''de engelli dostu projeler ile başlattığı bu projeyi mimarların malzeme seçiminde en önemli başvuru kaynağı olan RAF Ürün Dergisi markasıyla sahip çıkıyor.
Yeni Ilısu''da yeni hayat (3 Aralık 2010)Tarihi Hasankeyf ilçesini su altında bırakacak Ilısu Barajı nedeniyle tartışmalar sürerken, evlerini kaybedecek köylülerden bir bölümü için yapılan yeni ''Ilısu Köyü''nde hayat başladı.
Evini gözden ırak bir yere yapmak isteyince (3 Aralık 2010)Rize''nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Topluca köyünde yaşayan Ahmet Kesti, evini hem gözden biraz ırak tutmak, hem de manzara ve güneşten daha fazla yararlanmak uğruna sarp bir tepenin üzerine inşa etti.
Tarihi binalarda yangın yönetmeliğine özellikle dikkat edilmeli (3 Aralık 2010)Tarihi Haydarpaşa Tren Garı''nın çatısında meydana gelen yangın, çatı örtülerinde tehlikenin hala devam ettiğini gösteriyor.
Sanat dünyası rahatladı darısı halkımızın başına! (3 Aralık 2010)Labirent gibi merdivenleri geçip sonunda Lütfi Kırdar''ın alt giriş kapısına vardığımda herkes önceki akşamı konuşuyordu. Ön açılışa sanat piyasasının önde gelenleri ve medyatik ünlüleri gelmiş.
Çölde bir vaha (3 Aralık 2010)FIFA''nın büyük bir sürpriz yaparak 2022 Dünya Kupası finallerinin ev sahipliğini verdiği Katar, göz boyayan stat projeleriyle dikkati çekti.
Nerden Baksan Tutarsızlık! (3 Aralık 2010)Antik çağdaki adı ile Olimpos Lembos (Nif) dağının eteklerinde bir köy. "Anıt ağaç" olarak tescil edilen bin yıllık çınarları, hemen her köşesinden kaynayan suları, doğal bitki örtüsü ve sebzeleri ile İzmirlinin bir günlüğüne de olsa kaçıp soluk alabildiği bir yer Kaynaklar.
Babürlülerden kalan cami göz kamaştırıyor (3 Aralık 2010)Babürlüler döneminde Pakistan''ın doğusundaki Lahor''da inşa edilen Vezir Han Camii, dünyada eşi olmayan çini ve seramikleriyle görenleri hayran bırakıyor. Tarihte kurulmuş 16 büyük Türk devletinden biri olarak kabul edilen Babürlüler döneminde Pakistan''ın doğusundaki Lahor''da inşa edilen Vezir Han Camii, dünyada eşi olmayan çini ve seramikleriyle görenleri hayran bırakıyor. Hindistan sınırları içinde bulunan Taç Mahal''i eşi Mümtaz Mahal anısına inşa ettiren Babürlüler''in en tanınmış hükümdarlarından Şah Cihan döneminde yaptırılan 400 yıllık cami, UNESCO''nun dünya kültür mirasları listesinde bulunuyor.
Tarih: 3 Aralık 2010 Kaynak: Türkiye
İstanbul Güney Kore ile "Dünya Kültür EXPO"su düzenleyecek (3 Aralık 2010)İstanbul ile Güney Kore''nin Gyeongsangbuk-do Eyaleti, kültürel alanda işbirliğini içeren "İyi Niyet Sözleşmesi" imzaladı. Sözleşme kapsamında İstanbul ve Gyeongsangbuk-do 2013 yılında "Dünya Kültür EXPO"su düzenleyecek.
Pompei Yıkılıyor! (3 Aralık 2010)İtalya''da süren yağmurlar nedeniyle antik Pompei kenti büyük zarar gördü. Napoli kenti yakınlarındaki en önemli ören yerlerinden biri olan Pompei''de, 2 bin yıllık ''Gladyatörler Evi''nin ve ''Ahlakçının Evi''nin duvarlarının yıkılmasının ardından çöküntüler sürüyor. Son olarak iki bina arasındaki bir duvar da yıkıldı. Pompei kenti, MS. 79 yılında Vezüv yanardağının patlaması sonucu harabeye dönmüştü.
Tarih: 3 Aralık 2010 Kaynak: Sabah
Evlerin enerji israfı 8 milyar lira (3 Aralık 2010)Hâlâ evlerin yüzde 90''ı yüzde 50 daha fazla enerji tüketiyor.
Burada Bir Konser Dinledikten Sonra, Bu Binayı Daha Çok Seveceksiniz (2 Aralık 2010)Çankaya Belediyesi''nin düzenlediği "Çankaya Belediyesi Başkanlık Hizmet Binası, Sanat Merkezi ve Ulvi Cemal Erkin Konser Salonu Ulusal Mimari Proje Yarışması" kolokyumu 1 Aralık 2010 tarihinde Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi''nde gerçekleşti. Ödül töreni ile başlayan kolokyumda ilk söz Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık''a verildi. Başkan Tanık, proje yarışması sürecini değerlendirerek, jüriden ayrı olarak oluşturulan Ali Ulusoy, Tamer Levent, Tuncer Tercan, Nimet Özgönül, Nesrin Yatman, Güven Dinçer, Yaşar Sökmensüer, Lemi Bilgin, Rengim Gökmen, Haluk Pamir, Emre Madran ve Ayhan Sümer''den oluşan danışma kurulu benzeri yapıyı, müzik ve görsel sanatlarla ilgilenen çok sayıda insanın ve pek çok siyasetçinin konuyla ilgili destek olduğunu ve yol gösterdiğini anlattı.
Beşiktaş Balık Pazarı Projesi The Urban Intervention Award''a Aday Gösterildi (2 Aralık 2010)Senate Department for Urban Development tarafından bu yıl ilk kez Avrupa çapında düzenlenen, "Built" (inşa edilmiş) ve "Temporary" (geçici) olmak üzere iki kategoride verilen The Urban Intervention Award Berlin 2010 sonuçlandı. GAD Architects tarafından tasarlanan Beşiktaş Balık Pazarı projesi "Built" kategorisinde aday gösterildi.
Toplam 137 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.