Haberler

Haberler

Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Otopark istiyoruz (22 Şubat 2010)İzmir''de uzun yıllardır yeterli otopark yapılmaması bu sorunun her geçen gün katlanarak artmasına neden oldu. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre kentteki motorlu araç sayısı bir milyona dayandı. Buna karşılık otopark sayısı ise 10 bini bile zor buluyor.
İstanbul''u Mantoluyoruz Projesi ile Bursa''ya da Enerji Geliyor (19 Şubat 2010)Blue Safe Mavi Kale''nin tüm dünyada gittikçe önem kazanan enerji tasarrufu konusunda farkındalık yaratmak için başlattığı kampanya sergisi 28 Şubat''a kadar Bursa As Merkez AVM''de sergilenecek. "İstanbul''u Mantoluyoruz" projesi, yalıtımın küresel ısınmanın önlenmesindeki önemini ve ısı yalıtımının beraberinde getirdiği enerji tasarrufunu anlatmak amacıyla düzenleniyor. Kampanya kapsamında, İstanbul''da bulunan, İstanbul''u farklı yönleri ile anlatan ve mimari özellikleri ile öne çıkan bazı binaların maketleri yapıldı ve bu maketler modacı/tasarımcı Ümit Ünal''ın yorumu ile mantolandı.
Celal Atik Havuzlarında Yeni Dönem (19 Şubat 2010)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültürpark Celal Atik Yüzme Havuzu''nu baştan aşağı yenilemek için çalışmalara başladı. Havuz, modernize edilmiş haliyle Temmuz ayından itibaren hizmet vermeye başlayacak.
"Beceriksiz deseler de metro işimiz gecikecek" (19 Şubat 2010)Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, KİK tarafından Ege Üniversitesi-Evka-3 hattı ihalesinin iptali üzerine tepkisini böyle ifade etti.
Saraya yakışan otoparkı yapın (19 Şubat 2010)Yeni Asır Gazetesi''nin 4 yıl ısrarla sürdürdüğü yayınlar sonucunda inşaatı gerçekleşen Torbalı Adliyesi binasında otopark unutuldu.
Parlayan şehir Gaziantep (19 Şubat 2010)Son zamanların parlayan yıldızı Gaziantep. Şimdi, Suriye''ye vizesiz geçiş uygulaması ile Gaziantep daha da hareketlendi.
GOOGLE Ofislerinin Tasarımcısı İstanbul''da (19 Şubat 2010)Uluslararası mimarlık, tasarım ve danışmanlık şirketi DEGW, coğrafi genişleme planı çerçevesinde İstanbul Levent''de ilk ofisini açtı. Amerika, Avrupa ve Asya olmak üzere toplam 13 noktada pratiğini sürdüren DEGW, özellikle Forbes Dergisi tarafından "çalışılabilecek en iyi şirket" olarak seçilen Google ofislerini tasarlayarak isminden sözettirmişti. Ekonomik kriz nedeniyle yabancı mimarlık şirketlerinin İstanbul''da ofis kapattığı bir dönemde Türkiye''ye giren DEGW, bu açılımla beraber özellikle gelişmekte olan Türkiye ve ortadoğu bölgelerinde adından sözettirmek isterken öncelikle ofis projelerine katkı sağlamayı hedefliyor.
Mesafeler kısalıyor, hasret azalıyor (19 Şubat 2010)Türkiye artık eski Türkiye değil. Dünya üzerinde ve bölgede söz sahibi olduğu, yabancı ülkelerce de kabul gören bir güç konumunda.
Avrupa Kültürel Miras Zirvesi İstanbul''da (19 Şubat 2010)Avrupa Kültürel Miras Kuruluşları Federasyonu (Europa Nostra), Avrupa Kültürel Miras Zirvesi''ni 8-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul''da yapmaya hazırlanıyor.
Lidyalılar, Vedat Nedim Tör Müzesi''nde (19 Şubat 2010)Bir medeniyet zengini olan ülkemizde taşı toprağı deştikçe insanı hayrette bırakan zenginlikler ortaya çıkıyor.
İspirtohane''de sanata engel kalmadı (19 Şubat 2010)Bakırköy Belediyesi engellilerin mimari ve ulaşım sorunlarından kaynaklanan problemlerinin ortadan kaldırmak için İspirtohane Kültür Merkezi''ne bir engelli asansörü koydu. Türkiye Omurilik Felçliler Derneği Başkanı ve Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Ramazan Baş ile asansörün ilk denemesine katılan Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen "Daha önce Ataköy 5. Kısım Camisi''ne engelli asansörü koymuştuk. Meclisimizde bu yıl ilk kez engelliler komisyonu kurduk. Bakırköy''de engelliler için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.
Tarih: 19 Şubat 2010 Kaynak: Sabah
Niye müzeye yöre halkı gelmeye çekiniyor? (19 Şubat 2010)İstanbul Modern bu sorunun cevabı için bir Amerikan fonuna başvurdu. İstanbul Modern''in kapılarını ziyaretçiye kapattığı akşam saatleri. Önceki akşam Oya Eczacıbaşı ile birlikte müzenin sessizleşen koridorlarında turluyoruz.
K.Çekmece''de 53 binayı kapsayan çalışma (19 Şubat 2010)Küçükçekmece''nin inşaat yüksek mühendisi belediye başkanı Aziz Yeniay, ilçedeki binaların depreme karşı güçlendirilmesi için İstanbul Teknik Üniversitesi, Aydın Üniversitesi Deprem Kordinasyon Merkezi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışma içerisine girdiklerini belirtti.
Senaryo ürkütücü deprem planı hazır (19 Şubat 2010)TBMM Deprem Araştırma Komisyonu, İstanbul''da 7.5 şiddetinde olası bir depremin felaket senaryolarına karşı hazırladığı "Afet Önleme Azaltma Temel Planı"nı açıkladı.
RAF Yapı Malzemesi Ödülü''ne Başvurular Başladı (19 Şubat 2010)İlki 2008 yılında ArkiPARC etkinlikleri kapsamında verilen RAF Yapı Malzemesi Ödülü 2010 yılında da Türkiye’de satış ağı bulunan yapı malzemelerinin başvurularını bekliyor. Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2010 yılında Buildist Fuarı kapsamında verilecek olan RAF Yapı Malzemesi Ödülü’nün temel amacı, performansı, üretiminde kullanılan malzemelerin özellikleri, standartlara uygunluğu, zamana ve dış çevre koşullarına dayanımı ve çevre etkisi ile fiziksel çevreye değer katan yapı malzemelerinin üreticilerinin onurlandırılması. Ödüle aday ürünün, seri üretimine son beş yıl içerisinde başlanmış olması gerekiyor. Ürünün halen üretiminin devam etmesi ve Türkiye’de satış ağının bulunması gerekiyor. Bir ürün, ödüle en fazla iki defa aday olabiliyor.
Kaş-Kekova özel çevre koruma bölgesi deniz yönetim plan (19 Şubat 2010)Akdeniz''de barındırdığı biyolojik çeşitlilikle ön plana çıkan Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi''nin deniz yönetim planının hazırlanması ve uygulanması amacıyla protokol imzalandı.
Telefon kulübesindeki kütüphane (19 Şubat 2010)İşte müthiş bir geri dönüşüm hikayesi... İngiltere''deki bir kasabanın sakinleri telefon kulübesine yeniden hayat verdi...
Büyükşehir''den Tıbbi Atık Tesisi (19 Şubat 2010)Erzurum Büyükşehir Belediyesi Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi, tam kapasite hizmet vermeye devam ediyor. Çat Yolu Mevkii''nde Alman Kalkınma Bankası (KfW) tarafından finanse edilerek yaptırılan ve Düzenli Katı Atık Depolama Sahası''nın içerisinde bulunan tesis, Doğu Anadolu Bölgesi''nde kurulan ilk tıbbi atık ve sterilizasyon tesisi olma özelliğini de taşıyor.
Adana Havalimanı apronu büyüyor (19 Şubat 2010)Yıllık 2,5 milyona yakın yolcunun kullandığı, ancak Ulaştırma Bakanlığı DLH Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan ''''Çukurova Bölgesel Havalimanı'''' projesi nedeniyle kapatılacağı tartışmalarına konu olan Adana Havalimanı''nda, uçak park alanı genişletiliyor.
Yeşil Türbe''nin Çatlayan Çinileri Yazın Değiştirilecek (19 Şubat 2010)Bursa''nın simgesi Yeşil Türbe''deki restorasyonun tamamlanmasının ardından aşırı soğuklar sebebiyle çatlayan çiniler, teknik ekip tarafından incelendi. Türbenin dış cephesinde kötü görüntüye sebep olan çinilerin havaların ısınmasıyla birlikte değiştirilmesine karar verildi. Uzmanlar, birkaç çininin aşırı soğuktan çatlamasını "binde bir hata payı" olarak değerlendirdi.
Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.