Haberler

Haberler

Toplam 199 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Dünyanın en yüksek oteli Hong Kong''ta açıldı (4 Mayıs 2011)Çin basınında yer alan haberlere göre, Hong Kong''taki Uluslararası Ticaret Merkezi''nin 102. ve 118. katları arasında hizmete giren otel, 490 metre yüksekliğindeki gökdelende hizmet vermeye başladı.
Yanık medeniyetin kızıl sarayı: Elhamra (4 Mayıs 2011)En önemli sırrı birçok yerine yazılmış olan ''''La Galibe İllallah'''' yani ''''Allah''tan başka galip yoktur'''' sözcüğü... İslam''ın yaklaşık 800 yıl hüküm sürdüğü Endülüs''ün çağlara meydan okuyan Elhamra Sarayı, cennet bahçeleri ve muhteşem mimarisiyle görenleri büyülüyor.
Dünyadaki su sorunu İstanbul''da ele alınıyor (4 Mayıs 2011)İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin desteğiyle Haliç Kongre ve Kültür Merkezi''nde başlayan "2. İstanbul Uluslararası Su Forumu"nda bölgesel su sorunlarını, su kaynaklarının kullanımını ve küresel ve bölgesel işbirliklerini ele alınıyor.
‘Ermeni anıtını Türkler yıktı biz yaptık'' (4 Mayıs 2011)Almanya''nın Potsdam kentinde Ermenilerin koruyucu meleği olarak anılan Alman papaz Johannes Lepsius''un evi, araştırma, kültür ve anma merkezine dönüştürüldü.
Malatya''da 6 katlı bina çöktü (4 Mayıs 2011)Malatya''da 6 katlı bir bina çöktü, olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Enkaz altında kimse olmadığı tespit edildi.
Çadırımın üstüne milyonluk evler damladı (4 Mayıs 2011)17 Ağustos depreminin ardından İstanbul''da çadır kent olarak planlanan 480 arazi eridi, üzerlerine lüks konutlar dikildi. Uzmanlar kalan 240 alanın kaderinden kaygılı.
Bunlar Boğaz Köprüsü''ne de karşıydı (4 Mayıs 2011)Yıllardır kendine "sağ" diyen iktidarların başları sıkıştıkça bıkmadan usanmadan kullandığı bir slogan var. Bir konuda eleştirildiler mi hemen "Bunlar Boğaz Köprüsü''ne de karşıydı" derler.
Ali Sami Yen''de ölümden dönülmüş (4 Mayıs 2011)Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Ali Sami Yen Stadı''nda metreküpte 57 kilo demir bulunduğunu belirterek, "İnsanlar ölümden dönmüş" dedi.
50 yıl su sorunumuz olmayacak (4 Mayıs 2011)Haliç Kültür ve Kongre Merkezi''nde dün başlayan 2. İstanbul Uluslararası Su Forumu''nun açılışında konuşan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye''de bütün şehirlerin ve köylerin 2060 yılına kadarki su sorununu kökünden çözmeyi hedeflediklerini söyledi.
''Çılgın projeyi TOKİ yapsın'' (4 Mayıs 2011)TOKİ eski Başkanı Erdoğan Bayraktar, Başbakan tarafından ortaya atılan Kanal İstanbul Projesi''nin Türkiye''nin en önemli projesi olacağını belirterek, TOKİ''ye bu projede görev verilmesi halinde TOKİ''nin bunu alnının akıyla yapacak güçte olduğunu söyledi.
Yok edilmeye çalışılan tarih: İmroz ve Tenedos (4 Mayıs 2011)Eski adları İmroz ve Tenedos olan Gökçeada ve Bozcaada, Türkiye''nin yerleşime açık iki adası.
Harabeden kentin ilk 7 yıldızlı oteline (4 Mayıs 2011)El Kaide''nin 8 yıl önce bombalı saldırısında ağır hasar gören HSBC''nin eski binası, 7 yıldızlı otel oldu. Açılışa katılan Kültür Bakanı Günay, "Dünyada ilahi adalet diye bir şey var" dedi
''Huzur'' yerine ''kabus'' buldular (4 Mayıs 2011)Tuzla''da inşa edilen Huzur Sitesi''nde bir daire ortalama 5-10 kişiye satıldı. Mağdur daire sahipleri hukuk sarmalının içinde bunalmış durumda.
"Büyük Anadolu Yürüyüşü"nün İç Anadolu Kervanı Avanos''tan yola çıkıyor (4 Mayıs 2011)Türkiye''nin dört bir yanından kervanlar, onlarca gündür ‘Anadoluyu Vermeyeceğiz'' diyerek Ankara''ya'' doğru yol alıyorlar. Yola çıkacak son kervanlardan biri de İç Anadolu kervanı.
Halfeti''de barajdan sonra... (4 Mayıs 2011)Birecik Barajı''nın suları altında kalan Halfeti''nin sokaklarında, evlerinde, ağaçlarında artık başka canlılar hayat buluyor.
Turbalıklar: Küresel iklim değişikliğinin çaresi (4 Mayıs 2011)10 bin yıllık canlı doğa tarihi müzeleri bataklıkları ''yakıyor'', iklim düzenleyici karbon depolarını yok ediyoruz.
Tarihi Ortaköy Camisi Restorasyonu Başlıyor (4 Mayıs 2011)Mayıs ayında restorasyon çalışmalarına başlanacak olan, Ortaköy''de bulunan Büyük Mecidiye Camisi restorasyonu tanıtımı 3 Mayıs 2011 tarihinde Feriye Lokantası''da gerçekleşen bir basın toplantısı ile duyuruldu. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyon kapsamına alınan ve halk arasında Ortaköy Camisi olarak tanınan Büyük Mecidiye Camisi''nin restorasyonu Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından destekleniyor. Bütçesi 3 Milyon TL olarak açıklanan projenin müteahhitliğini Gür Yapı gerçekleştirecek.
Cesur Mimarların Renkli Binaları (3 Mayıs 2011)Güle güle Bauhaus... Mimarlık, siyah ve beyazdan ya da cam ve çelikten olmak zorunda değil. Modern binalarda rengi kullanmaya cesaret eden isyankar mimarların göz kamaştırıcı tasarımlarını gözden geçirelim. Eski tasarımcılar renklerle eğlenirdi. Mısır ve Yunanistan''daki tapınaklar ve mezarlar, kırmızı ve altın renklerle bezenmişti. Yeşil ve kırmızı ise Çin''in Yasak Şehri''nde baskın renklerdi. Modern binalarda, daha sönük renkler hakim.
Karsan, New York''u ikna edemedi (3 Mayıs 2011)New York Times''ın haberine göre, firma ''New York Taksi'' ihalesini kaybetti.
Urumçi''ye Türk Sanayi Bölgesi (3 Mayıs 2011)Çin''in Sincan Uygur Özerk Bölgesi''nde Türk Sanayi Bölgesi kurulması için taraflar arasında mutabakat zaptı imzalandı.
Toplam 199 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.