Haberler

Haberler

Toplam 140 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Çevrecilerden Lara için iptal davası (26 Mayıs 2006)Antalya’da çevrecilerin Lara’nın temalı parka tahsisinin iptali için mücadeleleri sürüyor. 18 sivil toplum örgütü, Danıştay’da yürütmenin durdurulması için dava açtı. Sivil toplum örgütleri sonuç alamazlarsa uluslararası hukuk yollarını deneyecek.
Gökkafes’e Karşı Hukuk Mücadelesi Devam Ediyor (26 Mayıs 2006)TBMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Gökkafes ile ilgili hukuk sürecinin devam ettiğine ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Gökkafes’in yapımını “hukuksuzluk” süreci diye tanımlayan Mimarlar Odası bu konuyu kamuoyuna aktarmak için bir bildiri yayınladı.
Hacivat ile Karagöz’ü Nişantaşı’nda görmüşler! (26 Mayıs 2006)Ünlü tasarımcı Reha Erdoğan’ın Street Design Week etkinliği için Hacivat ile Karagöz’ü yorumladığı çalışması, Türk Gölge Sanatı’nın bu iki kahramanını günümüze uyarlıyor. Reha Erdoğan, bizim kültürümüzün çizgi roman karakterleri olarak gördüğü Karagöz ve Zenne’yi günümüz Nişantaşısı''na eğlenceli ve zeki bir bakış açısıyla taşıyor.
Kentsel Planlamayı Kontrol Altına Alan Yapay Metodoloji (26 Mayıs 2006)Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı ve Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliği ile düzenlenen Bilgi’de ARKIMEET Konferanslar serisinin ilki 25 Mayıs 2006 Perşembe günü, Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü’nde, Hollandalı Mimar Kees Christiaanse’nin katılımı ile gerçekleşti. KCAP Ofisi’nin kurucusu olan Christiaanse, aynı zamanda Zürich ETH Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Enstitüsü’nün başkanı. Prof. Christiaanse, Zürich ETH ile Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisan Programı’nın ortak olarak gerçekleştirdiği Galata, Silahtarağa ve Göktürk bölgelerinde atölye çalışmaları yürütüyor.
Akbank''ın Konut Kredileri ''Büyük Kırmızı Ev''de (26 Mayıs 2006)Akbank, konut kredisinde tüm ürün ve hizmetlerini ''Büyük Kırmızı Ev'' çatısı altında topladı. Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, uygulamanın tanıtıldığı basın toplantısında, önümüzdeki dönemde tutsat (Mortgage) yasası ile birlikte uygulamadaki ürün ve hizmet çeşitliliğini artıracaklarını belirtti.
İstanbul, New York Gibi İş Merkezi Olacak (26 Mayıs 2006)Amerikan ve Türk şirket ve kuruluşları arasında ortaklıklar teşvik etmek ve iki taraf arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla, “Günümüzde Türk ve Amerikan Ekonomik İlişkileri: İstanbul ve New York Yatırım ve Ortaklık Fırsatları” başlıklı bir seminer düzenlendi.
“Amerikalılar tatile Türkiye’ye gitsin” (26 Mayıs 2006)ABD’nin tanınmış bağımsız tur eleştirmeni Rick Steves, Türkiye’yi, Amerikalı turistlerin en çok tercih etmesi gereken ülkeler arasında gösterdi.
Arıtma Tesisi Olmayan Belediyeye Festival İzni Yok (26 Mayıs 2006)Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, onca yatırıma rağmen, Bodrum ve Manavgat’ta hâlâ arıtma tesisi bulunmadığına dikkati çekerek, “Altyapısını yapmayan hiçbir belediyenin festival yapma hakkı yoktur” dedi.
İstanbul’a Dev ‘Kanyon’ (26 Mayıs 2006)Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İşbirliği’yle Levent’e inşa edilen Kanyon alışveriş merkezinin tanıtımı, İş Gayrimenkul Genel Müdürü Turgay Taneş, Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, İş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Gürman Tevfik ve Kanyon Genel Müdürü Markus Lehto tarafından yapıldı.
Kanyon''da 2 milyon $''a daire (26 Mayıs 2006)Sokak konseptiyle inşa edilen ve 200 milyon dolara mal olan Kanyon Alışveriş Merkezi, Başbakan Erdoğan tarafından 30 Mayıs''ta açılacak . Rezidans''taki 179 dairenin 178''i satıldı.
Eczacıbaşı Perakendeye Isındı (26 Mayıs 2006)Eczacıbaşı Topluluğu, resmi açılışı 30 Mayıs''ta gerçekleşecek olan alışveriş merkezi Kanyon''un tanıtımının yapıldığı basın toplantısında perakende sektörüne ısındığının sinyallerini verdi.
Konut kredisine özel şube açılıyor (26 Mayıs 2006)Konut kredilerindeki ürünlerini ''Büyük Kırmızı Ev'' çatısı altında toplayan Akbank, konut kredisi hizmeti verecek şubeler açacak.
Kanyon''u Erdoğan açacak (26 Mayıs 2006)Eczacıbaşı ve İş GYO''nun 200 milyon dolara Levent''te inşa ettiği Kanyon, 30 Mayıs''ta açılıyor. Kanyon''da 160 mağazalı alışveriş merkeziyle 180 konut ve 26 katlı ofis binası var
Gökkafes kararı: İnşaat yapılamaz şerhi sürsün (26 Mayıs 2006)''Süzer Plaza''nın arazisindeki ''inşaat yapılamaz'' şerhinin kaldırılması Yargıtay''dan döndü.
Sadece konut kredisi veren banka şubesi (26 Mayıs 2006)Akbank, konut kredisinde tüm ürün ve hizmetlerini ‘Büyük Kırmızı Ev'' çatısı altında topladı. Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, mortgage''ın yasallaşmasının ardından uygulamadaki ürün ve hizmet çeşitliliğinin artacağına dikkat çekerek, Büyük Kırmızı Ev''in, kredilerde Akbank''ın liderliğini pekiştirecek bir yaklaşım olacağını söyledi. Akbank perakende bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Binbaşgil, Akbank olarak zaman içinde Büyük Kırmızı Ev ile Türkiye''de konut kredisi alma biçimini değiştireceklerini söyledi. Büyük Kırmızı Ev çatısı altında konut kredisi konusunda her türlü bilginin verildiği web portalı, cep kredi, web kredi gibi hızlı kanallar olduğunu anlatan Binbaşgil, Büyük Kırmızı Ev''in yenilikleri arasında sadece konut kredilerine özel şube bulunduğunu da kaydetti.
Tarih: 26 Mayıs 2006 Kaynak: Zaman
''Kanyon'' 30 mayısta açılıyor (26 Mayıs 2006)80 metrekarelik stüdyo daireler de bulunuyor Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı işbirliğiyle Levent''te inşa edilen Kanyon Alışveriş Merkezi, 30 mayısta açılıyor.
Tasarım Ölüm Kalım Meselesi Haline Gelirse (26 Mayıs 2006)Bir tasarım işi aldınız ve herkesin hayranlık duyduğu bir tasarm ile büyük bir alkış topladınız. Ancak bir yıl ya da biraz daha fazla bir süre geçtikten sonra, büyük bir yanlış yaptığınızın farkına vardınız. Tasarımınızda korkunç bir hata var. Ve sadece estetiksel bir hatadan öte, çok kötü çözülmüş bir detay. Büyük bir başarısızlığa neden olabilecek temel bir hata var. Ve bu hata sadece bir utanç veya profesonel bir yıkım yaratmayacak, daha da kötüsü binlerce insanın ölümüne yola açacak.
KOL/MAC: Project MUTEN İstanbul (26 Mayıs 2006)Sergi kuratörlüğünü Şulan Kolatan''ın yürüttüğü Muten Tasarım yöntemleriyle, farklı parametrelerle çok sayıda değişik versiyon türetmek mümkün olan Galataport alanı için hazırlanan KOL/MAC:Project MUTEN İstanbul çalışması 30 Mayıs - 22 Temmuz tarihleri arasında Garanti Galeri''de sergilenecek.
II. Uluslararası Yüksek Bina Ödülü’nü Torre Agbar ile Jean Nouvel Kazandı (25 Mayıs 2006)Bu sene ikincisi verilen International High-Rise Prize 2006 ( Uluslararası Yüksek Bina Ödülü) 16 Mayıs’ta sahiplerini buldu. Jean Nouvel’in Barselona’da inşa halinde olan 142 metre yüksekliğindeki binası Torre Agbar birincilik ödülünü aldı.
Caddebostan plajları artık Büyükşehir''in (25 Mayıs 2006)Kadıköy Belediyesi''nce düzenlenerek geçen yıl halka açılan Caddebostan Plajları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nce alındı. Mankenlerin katılımıyla yapılan mayo defilesiyle Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk tarafından açılan 2 plajdaki Kadıköy Belediyesi''nin tabela ve logolarının yerine, Büyükşehir Belediyesi''nin tabela ve logoları konuldu. Selami Öztürk, yaptığı açıklamada, Büyükşehir''in bu işlemi hafta sonu yaptığını belirterek, "Talimatın Kadir Topbaş tarafından verildiği belirtildi. Tüm hazırlıkları yapmıştık. Haziran ayı başında plajları açacaktık. Ama önemli olan Kadıköylülerin denizden yararlanması. Kadıköylülere verdiğimiz ''temiz plaj'' sözünü bu yıl tutamıyoruz'''' dedi.
Tarih: 25 Mayıs 2006 Kaynak: Sabah
Toplam 140 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.