Haberler

Haberler

Toplam 140 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul''un Tarihi Yapılarına 3 Milyon $''lık Deprem Tedbiri (21 Mayıs 2006)İstanbul Valiliği geçen aylarda İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) başlattı. Dünya Bankası''nın da yaklaşık 400 milyon euro kredi verdiği proje ile 840 adet kamu binasının güçlendirilmesi çalışmaları yürütülüyor.
Göcek betonlaşmasın (21 Mayıs 2006)Yaz mevsimi artan sıcaklarla yaklaşırken Türkiye''ye turist gönderen ülkelerdeki gazetelerde de Türkiye''yi anlatan yazılar yer almaya başladı...
''Londra Bir Köyken İstanbul Metropoldü'' (21 Mayıs 2006)İstanbul''un bin yıldan fazla bir süre dünyanın merkezi olduğu belirtilen Iain Mayhew imzalı haberde, İstanbul''un ziyaret edilmeden önce ''biraz çalışmayı'' hak ettiği ifade edildi.
Maktum''a golf sahalı dev uçak (22 Mayıs 2006)İstanbul''da inşaatı başlayacak Dubai Towers ile dikkatleri üzerine çeken Dubai Şeyhi El Maktum, Airbus firmasının ürettiği 400 milyon dolar değerindeki ultra lüks A380''e göz dikti.
Arsa arayanlann rotası Şamandıra ve Riva oldu (22 Mayıs 2006)Orta gelirliye proje üretmenin yolunu ''ucuz arsa''da arayan müteahhidin yönü İstanbul''un kuzeyine kaydı. Yatırımcının gözdesi Şamandıra ve Riva .
Akmerkez Ankara ve İstanbul''da yer arıyor (22 Mayıs 2006)Akmerkez Genel Müdürü Zeynep Akdilli Oral, "Yeni Akmerkezler kurmak için İstanbul ve Ankara''da yer arıyoruz. Ortağımız Corio da yatırım arayışında" dedi.
Tarihi Otopark (22 Mayıs 2006)Ortaköy''ün simgelerinden Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu, 13 Temmuz 2002 tarihinde çıkan bir yangınla kül oldu. Yangının otopark mafyası tarafından çıkartıldığı iddia edilirken, öğrenciler Burak Reis İlköğretim Okulu''nun ek binasına taşındı.
Dünyanın en büyük barajında inşaat bitti (21 Mayıs 2006)Çin''de, dünyanın en büyük barajı olan ''Üç Boğaz''ın 13 yıl süren inşaatı dün resmen sona erdi. Yangçe Irmağı üzerinde inşa edilen 2 bin 309 metrelik dev barajın operasyonel olması için 2008''e kadar çalışmalar devam edecek. Dev barajın, büyüyen Çin ekonomisinin sürekli artan elektrik ihtiyacını karşılaması ve taşkınlar yüzünden can alan Yangçe Irmağı''nın sularını kontrol etmesi bekleniyor.
Tarih: 21 Mayıs 2006 Kaynak: Radikal
Ozon 2050''de deliksiz olacak (22 Mayıs 2006)Ozondaki deliğin kapanmasına 44 yıl kaldı. Japon bilim adamlarının Tokyo yakınlarındaki Ulusal Çevre Araştırmaları Enstitüsü''nde sayısal canlandırmalar eşliğinde elde ettiği bulgulara göre, şu anda en büyük konumdaki delik, 2020 civarında küçülmeye başlayacak, 2050 civarında kapanacak. Bilim adamları, buna karşın özellikle ABD ve Kanada''daki çok sayıda eski sistem buzdolabı ve klima sisteminin kullanımı sürdükçe, deliğin kapanmayacağı uyarısında da bulundu.
Tarih: 22 Mayıs 2006 Kaynak: Radikal
Beyrut’ta Savaş Sonrası Yenilemenin Sistemi (18 Mayıs 2006)1975-1990 Lübnan Savaşı süresince Beyrut’un en çok hasarı altyapı sistemi almıştı. Ayrıca 20 bin kişi evsiz kalmıştı. Şehrin kıyı kesimi 15 yıl boyunca kontrolsüz bir şekilde yağmalanmıştı. Savaş sırasında zayıf düşen hükümet büyük ölçekli ve kompleks bir yenileme projesini başlatacak güçte değildi. Lübnan’ın savaştan sonraki ilk hükümeti felaketi bir fırsata dönüştürme fikri ile yola çıktı. Planları özel bir bölge tasarlamaktı.
Genç tasarımcılar “geri kazanım” için yarışıyor (26 Mayıs 2006)Uluslararası Recycling İstanbul Fuarı Geri Dönüşüm Tasarım Yarışması, bu yıl sokaklardaki toplama ünitelerine yeni alternatifler yaratmak üzere Türkiye’nin genç tasarımcıların projelerini bir araya getiriyor.
Moskova, Edinburg’la anlaştı (18 Mayıs 2006)Gösterişli İskoç Parlemanto Binası’nı tasarlayan RMJM mimar grubu şimdi de, petrol dolarlarıyla Moskova şehrinin merkezine savurgan bir gökdelen inşa edecek.
Eş Zamanlı Haritalar Kentleri Daha Yaşanılabilir Yapabilir mi? (18 Mayıs 2006)MIT’den Carlo Ratti, kablosuz internet ağı ile cep telefonları ve diz üstü bilgisayarlardan gelen verileri kullanarak kentteki insan hareketlerinden haritalar hazırlıyor. İnsanlar MIT Kampüsü civarında kablosuz internet bağlantısı olan cep telefonları ile dolaşmaya başladıklarında, hareketleriyle eş zamanlı haritalama projesini oluşturmaya katkıda bulunuyorlar.
Kentin Ana Damarlarına Neşter (18 Mayıs 2006)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kent ulaşımının en önemli arterlerinden biri olan Anadolu Caddesi’nde trafik akışını rahatlatacak düzenlemede yer alan 4 adet karayolu alt ve üst geçidi ile ilgili proje ihalesi yapıldığını açıkladı.
Topbaş; “Levent’teki arazimizi en iyi şekilde değerlendireceğiz…” (18 Mayıs 2006)Başkanı Kadir Topbaş, Büyükşehir Belediyesi’ne ait Levent’teki araziyle ilgili, “Gayrimenkulümüzü en iyi şekilde değerlendirmek için planda değişiklik yaptık. Yeni bir değer tespiti yaparak arazinin fiyatını belirleyeceğiz ve üzerinde çalıştığımız bir yöntemle İstanbul adına en iyi şekilde değerlendireceğiz” dedi.
Zeytinburnu-Bağcılar-Güngören Cadde Tramvayı’nda Mutlu Son (18 Mayıs 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, raylı sistem ağına bir halka daha ekliyor. Güzergah uzunluğu 5,2 kilometre olan Zeytinburnu-Bağcılar-Güngören Cadde Tramvayı deneme seferlerini bugün Başkan Kadir Topbaş başlatacak.
Bugün ve Yarın Müzeler Ücretsiz (18 Mayıs 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı tüm müze ve ören yerleri, Müzeler Haftası dolayısıyla bugün ücretsiz ziyaret edilebilecek. Atatürk’ün doğumunun 125. yılı kutlamaları çerçevesinde ise yarın yine bakanlığa bağlı müzeler ücretsiz gezilebilecek.
Zeugma Mühürleri Görücüye Çıktı (18 Mayıs 2006)Gaziantep Arkeoloji Müzesi Müdür Vekili Mehmet Önal, Zeugma antik kentinden kurtarılan kil mühür baskıların (bulla) en güzel örneklerini sergilemeye başladıklarını söyledi.
Muzafferabad’ın İmarı TOKİ’nin (18 Mayıs 2006)Pakistan’da geçen yıl yaşanan depremden sonra bu ülke halkını yalnız bırakmayan Türkiye, depremden büyük zarar gören yerleşim yerlerinin yeniden imarı konusunda da önemli projelere imza atmaya hazırlanıyor. Yeniden imar projeleri ile Türk müteahhitleri de bu ülkede önemli iş imkanlarına kavuşacak.
İstanbul yeniden yapılanıyor (18 Mayıs 2006)Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Türkiye''deki görüntü kirliliği, kaçak, depreme dayanıksız ve kötü yapılaşmadan herkesin mustarip olduğunu vurgularken, bunun önüne geçmek amacıyla Kentsel Dönüşüm Yasa Taslağı hazırladıklarını bildirdi.
Toplam 140 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.