Haberler

Haberler

Toplam 260 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü NAAB''den "Substantial Equivalency" Belgesi Aldı (3 Eylül 2008)İTÜ Mimarlık Bölümü, NAAB tarafından ilk kez ABD dışı bir ülkede, yaptığı çalışmalar sonucu 6 yıl tam süre ile “Substantially Equivalent” olarak değerlendirildi.
Safranbolu’da restorasyonda ikinci dönem (3 Eylül 2008)Burayı sevmemek mümkün değil. İnsana mutluluk veren her şey var. Beton girmemiş mahalleler, restore edilmiş güzel evler, dar taş yollar, küçük sevimli dükkanlar, pansiyonlar, konak oteller...
Antik Çağ’ın incisi (3 Eylül 2008)Bugün, bir turist kafilesine Antakya’nın ihtişamını anlatan bir rehberin, müzedeki eserler dışında gösterebileceği somut hiçbir şey yok.
Küresel ısınmaya karşı ‘Biz’ kampanyası (3 Eylül 2008)ABD’nin eski başkan yardımcısı Al Gore’un öncülük ettiği kampanyayla küresel ısınmayla mücadeleye yeni bir anlayış getirilmesi planlanıyor. Kampanyada 10 yılda ABD’de temiz enerjiye geçiş hedefleniyor.
Şehir planlamacılarından Ünye Meydanı''na tam not (3 Eylül 2008)Mimar Prof.Dr.Ahmet Vefik Alp, Peyzaj Y.Mimarı Doç.Dr. Öner Demirel, Peyzaj Mimarı Prof.Dr.Halim Perçin, Şehir Plancısı Baykan Günay, Peyzaj Mimarı Oktan Nalbantoğlu ve yanındakilerle birlikte geldikleri Ünye''de Cumhuriyet Meydanı''nı gezdiler.
Lineadecor ABD’de aradığını bulamadı (3 Eylül 2008)Lineadecor Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ecemiş, ABD’de yaşanan mortgage krizi nedeniyle bu ülkede kurdukları ve mutfak üretimi yapan Lineadecor USA şirketlerinin hiç iş yapmadığını kaydetti.
Zorlu Enerji’ye 360 milyon dolar kredi (3 Eylül 2008)Zorlu Enerji’nin iştiraki Zorlu Doğal Elektrik Üretim, Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’nin satın alımının finansmanında kullanmak üzere, 360 milyon dolarlık kredi aldı. Zorlu Enerji’nin İMKB’ye yaptığı açıklamaya göre söz konusu kredi 1 yıl 7 gün vadeli. Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’ye ait 7 hidroelektrik santrali ile Denizli Jeotermal Santralı’nın 30 yıl süreyle işletme hakkının verilmesi, Engil Gaz Türbinleri Santrali’nin ise satış yöntemiyle özelleştirilmesi için düzenlenen ihalede en yüksek teklifi 510 milyon dolarla Zorlu Enerji’nin yüzde 96 oranında hissedarı olduğu Zorlu Doğal Elektrik Üretim A.Ş. vermişti.
Tarih: 3 Eylül 2008 Kaynak: NTVMSNBC
Kemer Country''de kreşe de haciz geldi (3 Eylül 2008)Kemer Country projesini inşa eden Kemer Yapı''nın patronu Esat Edin finansal krize girince, Kemer Country içinde yer alan Kemer Golf&Country Club''ın bazı bölümleri alacaklılar tarafından haciz edilmeye başlandı.
2009 yazında İzmir''de "arıtmasız" yer kalmayacak (3 Eylül 2008)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu: "Göreve geldiğimizden bu yana çevrenin, temiz hava ve suyun öneminin bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hayata geçireceğimiz toplam 12 adet arıtma tesisi ile İzmir metropol alan sınırları içinde arıtmasız ilçe, belde ve büyük köy kalmayacak."
Bodrum''da golf sahalarına Danıştay freni (3 Eylül 2008)Danıştay 6''ncı Dairesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı''nca hazırlanan ve onaylanarak yürürlüğe giren Bodrum Yarımadası Kültür ve Turizm Koruma Gelişim Bölgesi 1/25000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı''nın, ''turizm tesis alanlarında 5 kat'' ve ''SİT alanlarındaki golf sahalarına aşırı yapılaşma''ya izin veren maddelerinin yürütmesini durdurdu.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den ‘Oscar’ ödüllü tasarımcılara ilgi (3 Eylül 2008)Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, tasarım dünyasının oscarı olarak bilinen ‘Dünya Tasarım Ödülü’nü geçen yıl kazanan Hakan Gürsu ile Sözüm Doğan ve Gamze Alemdar’ı Çankaya Köşkü’nde kabul etti.
Üçkuyular Kruvaziyer Limanı (3 Eylül 2008)Bana öyle geliyor ki bir hayalin gerçekleşmesine az kaldı. Henüz inşaat aşamasına bile gelinmese de, Üçkuyular Kruvaziyer Limanı''nın yapılmasından yanayım.
20 yıl sonra nasıl bir Melikgazi istiyorsunuz (3 Eylül 2008)Melikgazi Belediyesi ''Kayseri''nin 20 yıl sonra nasıl olması gerekir'' adlı bir proje yarışması düzenledi. Yedi aylık bir çalışmanın ardından hazırlanan 190 projeden 25''i finale kalmayı başardı. Birincinin çıkmadığı projeden ikinci ve üçüncü olanlara çeşitli hediyeler verildi.
204 yıllık tarihi han yeniden inşa ediliyor (3 Eylül 2008)Yazar Yakup Kadri Karaosmanoğlu''nun büyük dedesi tarafından kurulan vakfın inşa ettirdiği tarihi yapı, aslına uygun olarak yenilenecek.
Yeni otogar Kilis''in vizyonu olacak (3 Eylül 2008)Kilis''de Şehirlerarası Otobüs Terminali yapımına başladı. Kilis''in vizyonunun değişeceğini belirten Kilis Belediye Başkanı Bulut, ''Modern mimarisiyle tasarlanan otogar her türlü yolcu ihtiyaçlarına cevap verebilecek tarzda yapılacak'' dedi.
Yeni İnegöl''ün kurulacağı arazide TOKİ konutları yükselmeye başladı (3 Eylül 2008)686 konut, 32 derslikli bir ilköğretim okulu, bir cami ve bir ticaret merkezinin yapılacağı yerleşim alanı, yeni İnegöl projesinin de bir ayağını oluşturuyor.
Kültür Bakanı arkeolojiye ''taze kan'' istiyor (3 Eylül 2008)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay bazı kazıların hızlı ilerlediğini bazılarının ise yapılıp yapılmadığının bile belli olmadığını söyledi.
Yeni Nevşehir terminal binasının çevresi düzenleniyor (3 Eylül 2008)Farklı mimarisi ile Türkiye''nin en modern Şehirlerarası Terminali''nden birine sahip olacak Nevşehir''de, bu amaç doğrultusunda çalışmalar devam ediyor. Nevşehir''in Kaldırım Mevkii''nde yaklaşık 65 bin metrekarelik bir alan üzerinde inşaat çalışmaları büyük bir hızlılık içerisinde devam ettirilen Nevşehir Şehirlerarası Terminalinin çevre düzenlemeleri de yine aynı hız içerisinde devam ettiriliyor. Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Nevşehir Şehirlerarası Terminalinin ana giriş yolundan başlayıp terminal alanına kadar olan yolun orta refüj bölümüne çam ağaçları ile farklı bir güzellik katılırken, terminalin iç bölümlerinde de çevre düzenleme çalışmaları aynı hızlılık içerisinde sürüyor. Nevşehir Belediyesi tarafından da önümüzdeki günlerden itibaren Nevşehir Şehirlerarası Terminali''nin ana yola kadar olan bölümünde yol düzenleme çalışmaları yapılacak.
Tarih: 3 Eylül 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Metropolis kazıları sürüyor (3 Eylül 2008)İzmir''in Torbalı İlçesi''nde MD-BO1992 yılından bu yana sürdürülen Metropolis Antik Kenti kazılarının 2008 yılı çalışmalarına Trakya Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Aybek başkanlığındaki kazı ekibi tarafından başlandı.
Tarihi Odunpazarı evleri dünyayı ağırlıyor (3 Eylül 2008)Tarihi Odunpazarı Bölgesi''nde keyifli bir gezi yapma imkanı bulan öğrenciler, bölgenin tarihi atmosferinden ve özellikle evlerin mimari yapısından çok etkilendiklerini ifade ederek, bir daha Türkiye''ye geldiklerinde tarihi Odunpazarı Evlerinde kalmak istediklerini vurguladılar.
Toplam 260 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.