Haberler

Haberler

Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Princess için iki dilde ilan verildi (11 Ağustos 2009)İzmir Valiliği'nin kazandığı tahliye davası sonrasında boşaltılan Princess Otel'in 3 Eylül 2009 günü gerçekleşecek ihalesi için yerel ve ulusal gazetelere hem Türkçe hem İngilizce ilan verildi.
'Taksim Kışlası' önerisini koruma kurulu reddetti (10 Ağustos 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 1939'da yıkılarak yerine Taksim Gezi Parkı yapılan Taksim Kışlası'nı sosyal ve kültürel amaçlı kullanılmak üzere yeniden yapılmasını önerdi. Öneriyi Koruma Kurulu reddetti. Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı ve Meclis tarafından onaylanan Beyoğlu İlçesi Kentsel Sit Alanı 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı'nda Taksim Kışlası'nın Taksim Gezi Parkı'nda yeniden inşası önerildi. Planı inceleyen İstanbul 2 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu, öneriyi reddetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Orada bir kültürel değer varsa bir bölümünü kültür sanat galerisi veya bir müze haline getirmek üzere bir teklif olabilir, kurul da reddeder. Belediyemiz bunda ısrarlı olmaz" dedi. Koruma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mete Tapan ise, "Taksim Kışlanın rekonstürksiyonu yapılacaksa meydanın büyük bir kısım kalmaz" diye konuştu.
Tarih: 10 Ağustos 2009 Kaynak: Sabah Yazan: Hasan Ay
İnşaat İzmir'den başlasın (11 Ağustos 2009)İlknur Denizli, projede Ege'deki bölümün sona kalmaması için lobi çalışmaları yapılmasını teklif etti.
Üçyol-Üçkuyular'da yarın 'kader' günü (11 Ağustos 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin söz konusu güzergahtaki metro projesiyle ilgili olarak Bozoğlu Firmasına verdiği 20 günlük ek süre doluyor.
Aktopraklık mevkiine arkeopark kurulacak (11 Ağustos 2009)Bursa'nın Nilüfer ilçesine 'Güney Marmara Arkeoloji Projesi' kapsamında bilimsel kazıların yapıldığı Aktopraklık mevkisi arkeoparka dönüştürülecek. Doç. Dr. Necmi Karul, bölgenin özellikle ilk çiftçi toplulukların ortaya çıkışı ve Anadolu'dan Avrupa'ya yayılımı konusunda kritik bir öneme sahip olduğunu söyledi.
Röleve çalışmasını bitirenlere sertifika verildi (11 Ağustos 2009)Mardin'deki tarihi evlerin rölöve çalışmasını tamamlayan 22 öğrenciye sertifikaları verildi. Mardin Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan törenle, öğrenciler sertifikalarını, Mardin Belediye Başkanı Vekili Zeynelabidin Bakırcı'nın elinden aldı. Öğrencilere, yaptıkları çalışmalar için teşekkür eden Mardin Belediye Başkan Vekili Zeynelabidin Bakırcı, belediye olarak yapılan çalışmaları desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Mimar Sinan Üniversitesi ile Mardin Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen rölöve çalışmasının yapan ve 22 öğrenciden oluşan dördüncü grubun Grup Lideri İnci Olgun üç evin rölöve çalışmasını tamamladıklarını söyledi. Olgun,"Latifiye Mahallesi'nde TekinBisen'in evi, Şar Mahallesi'nde Acemismail'lerin evi ve Gül Mahallesi'nde de Hamidi evlerinin çalışmasını tamamaldık."dedi.
Tarih: 11 Ağustos 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Juilliard School Renovasyon ve Genişleme Projesi: Bir Meydan Yorumu (11 Ağustos 2009)Juilliard School New York'un gösteri sanatları merkezi "Lincoln Center for the Performing Arts"ın eğitim fonksiyonunu temsil eden gösteri sanatları okulu. Bugün Gösteri Sanatları Konservatuarı olarak hizmet veren Juilliard School 1905'de, New York'da Müzik Sanatları Enstitüsü olarak kuruldu.
EAA-Emre Arolat Architects'e Ödül Yağmuru... (11 Ağustos 2009)EAA-Emre Arolat Architects 4 farklı projesiyle dünyanın en prestijli gayrımenkul ödüllerinden biri olan 2009 Europe & Africa Property Awards'a layık görüldü.
Kapadokya'da tarihi konaklar turizme kazandırılıyor (11 Ağustos 2009)Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa beldesindeki 105 tescilli tarihi binadan 25'i turizme kazandırılmak amacıyla restore ediliyor. Belediye Başkanı Levent Ak, bu konakların son yıllarda dizi çekimlerine de sahne olduğunu belirterek, her yıl yaklaşık 10 konağın onarıldığını söyledi.
Asırlık bina restore edilip hizmet binası olacak (11 Ağustos 2009)Uşak'ın Ulubey İlçesi'nde 1984 yılına kadar belediye hizmet binası olarak kullanılan 100 yıllık tarihi bina restore edilerek yeniden belediye hizmet binası olarak kullanılmaya başlanacak.
Tarihi köprü, yayalara tahsis edildi (11 Ağustos 2009)Samsun'un Çarşamba ilçesinde 1930'lu yıllarda inşa edilen 200 metre uzunluğundaki köprü, ilçe belediyesi tarafından restore edilerek yayaların hizmetine sunuldu.
Karaköy'deki TDİ binasında yangın (11 Ağustos 2009)Karaköy'de, Türkiye Denizcilik İşletmelerine (TDİ) ait tarihi binada dün bir yangın çıktı. 7 katlı binanın terasındaki kulübede, elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangına, Beşiktaş, Beyoğlu ve Fatih itfaiye ekipleri müdahale etti. 'Zübeyde Ana' adlı römorkör de denizden müdahale için olay ye-rine geldi. Yangın, itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla diğer katlara sıçramadan kontrol altına alınarak söndürüldü. İtfaiye ekipleri söndürme çalışmalarının ardından bir süre soğutma çalışması yaptı. Mesai saati dışında olunduğu için yangın sırasında binada çok fazla kişi bulunmadığı, içeridekilerin de yangın başladığında dışarıya çıktığı öğrenildi. Polis ekipleri, itfaiyenin söndürme çalışmaları sırasında güvenlik önlemi alarak, vatandaşları olay yerine yaklaştırmadı.
Tarih: 11 Ağustos 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Camisi 2010 için iGuzzini -Tepta Tasarımı ile Aydınlanacak (11 Ağustos 2009)İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilmesi ile şehirdeki önemli tarihi eserlerin yeniden aydınlatılması için çalışmalar başlatıldı.
İsrail'in yıktığı okulu Deniz Feneri yaptı (11 Ağustos 2009)İsrail'in Lübnan'a gerçekleştirdiği saldırıda yerle bir olan Spastik Çocuklar Merkezi, Deniz Feneri tarafından yeniden yapıldı. 4 bin metre kare alana yapılan 3 katlı tesiste öğrencilerin bütün ihtiyaçlarına yönelik sınıflar, oyun odaları yer alıyor.
Halk Ataköy'de Rant Projesine Karşı (11 Ağustos 2009)TOKİ'nin, 124 dönümlük Bakırköy-Ataköy sahil şeridi arazisini satışa çıkarması ve ‘konut alanı' olan Ataköy'ün ‘turizm- ticaret alanı'na alınarak ‘pazarlanmaya çalışılması' projelerinekarşı, halk cephe aldı
Krizde her şey ucuzlarken arsa fiyatları değişmedi (11 Ağustos 2009)Ekonomik kriz sebebiyle fiyatlarda büyük düşüşler gözlenirken, konut almak isteyenler daire fiyatlarının yüksek olmasından şikâyetçi. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Türkiye'de konut fiyatlarının yüksek olmasını arsanın pahalı olmasına bağlıyor.
İzmir'deki yangın rüzgârın etkisiyle büyüdü, tatil köyleri boşaltıldı (11 Ağustos 2009)İzmir'in Seferihisar ilçesinde öğleden sonra otluk alanda başlayan ve şiddetli rüzgârın etkisiyle kısa sürede yayılan yangın, bölgedeki vatandaşlara korkulu saatler yaşattı.
Finans sektörü için iklim değişikliği ürünleri hazırlanmalı (11 Ağustos 2009)Türkiye Sermaye Piyasaları Aracı Kuruluşlar Birliği (TSPAKB) Başkanı Nevzat Öztangut, Kyoto Protokolü çerçevesinde yurtdışında hazırlanan iklim değişikliği ürünlerinin Türkiye'de de çıkarılması gerektiğini söyledi.
Talayman Akustik Yeni Ofisinde (11 Ağustos 2009)Mimari akustik ve genel akustik alanlarında tasarım, modelleme, proje danışmanlığı, ölçüm, uygulama ve kontrollük hizmetlerini sunan Talayman Akustik Ltd. yeni ofisinde hizmete başladı.
Tarihi fabrika borsa olacak (11 Ağustos 2009)Beşinci yılını kutlamaya hazırlanan Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB), yetersiz kalan merkezini taşıyacak.
Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.