Haberler

19 Mayıs 2009, Salı

Modern Dünyanın 7 Mühendislik HarikasıModern Dünyanın 7 Mühendislik HarikasıFransa''nın en uzun köprüsünün Eyfel Kulesi''nden daha yükseğe ulaştığına ya da Çin''de tek bir barajın 40 milyar metreküp suyu zaptedebildiğine inanabiliyor musunuz? Burada tanımlanan projelerden her biri yüksekliği, büyüklüğü, cüretkarlığı ya da ustaca yapılmış olmasından dolayı en az bir dünya rekoruna sahip. Bunlar, Venedik''ten Boston''a, Mısır''dan İngiltere''ye, modern dünyanın yedi olağanüstü mühendislik harikası. Haberin Devamı
"Sarmaşık hatayı kapatmaz""Sarmaşık hatayı kapatmaz"Doğu Karadeniz''in en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl bir süre önce etrafına örülen duvarla gündeme gelmişti. Şimdi de duvarı güzel göstermek için sarmaşıkla kaplanması planlanıyor.
Berlin''de ‘7 Mimar 7 Tepe'' sergisiBerlin''de ‘7 Mimar 7 Tepe'' sergisiİstanbul''un ‘7 tepesine'' atfen 7 mimarın eserlerinin sergilendiği ‘7 Mimar 7 Tepe'' sergisi, Alman Mimarlık Merkezi''nin daveti üzerine Berlin''deki Mimarlar Birliği Galerisi''nde açıldı.
Tarihi yarımadada araç tüneline hayır!Tarihi yarımadada araç tüneline hayır!Kentin merkezini, tarihi yarımadayı otomobillere boğacak olan araç tüneline, kentin içine ahtapot kolları gibi katlı kavşaklar yapılmasına, meydanların otoyollarla ezilmesine karşı çıkalım.
Hasankeyf''i kurtar!Hasankeyf''i kurtar!Hasankeyf için uluslararası imza kampanyası başlatılıyor. Daha önce Hasankeyf’e Sadakat İmza Kampanyası ile yaklaşık 70 bin imza toplayan Doğa Derneği ve Atlas dergisi tarafından başlatılan kampanyayla, Hasankeyf’in de içinde bulunduğu Dicle Vadisi’nin UNESCO Dünya Miras Alanı olarak ilan edilmesi talep ediliyor. Hasankeyf’in en azından 10 bin yıllık geçmişi ve küresel ölçekte nesli tehlike altındaki canlı türleriyle UNESCO’nun 10 dünya mirası kriterinden dokuzunu karşıladığı belirtilen kampanyada, 20 farklı kültürün izini barındıran Hasankeyf’in insanlığın sahip olduğu en eski kentlerden biri olduğuna dikkat çekiliyor. Toplanacak imzalar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avusturya Başbakanı Werner Faymann ve İsviçre Başbakanı Hans-Rudolf Merz’e sunulacak. imza için: www.hasankefesadakat.com
Tarih: 19 Mayıs 2009 Kaynak: Radikal
Paris''te ''Bilginin Tapınakları''Paris''te ''Bilginin Tapınakları''Ahmet Ertuğ''un fotoğrafları, İspanya El Escorial Sarayı''nın kütüphanesi gibi, insanların son dört yüzyıl boyunca ''okuma''yı karşılamak için inşa ettikleri mimarlık şaheserlerini gösteriyor.
Gökdelenlere röntgenGökdelenlere röntgenGökdelenlerden modernite görüntüleri 2005 yılında dünyanın en prestijli fotoğrafçılık ödüllerine layık görülen Michael Wolf, ''Transparent City&Architecture of Density'' sergisiyle Galeri Elipsis''te.
1.2 milyar dolarlık otel açılış için gün sayıyor1.2 milyar dolarlık otel açılış için gün sayıyorAzeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov''un Antalya Kundu''da inşa ettirdiği Mardan Palace Antalya Oteli, 23 Mayıs gecesi açılacak.
İstanbul 2010 Avrupa kültür başkentiİstanbul 2010 Avrupa kültür başkentiDünyada şehirleri anımsatan semboller vardır ki kentin kimliğine değer katarlar ve sanki şehirler, dünya halklarının zihinlerinde bu şekilde canlanır.
Hasankeyf''te kazılar başladıHasankeyf''te kazılar başladıBatman''ın tarihi Hasankeyf ilçesinde, bu yılki kazı çalışmalarına başlandı. Kazılar için bu yıl toplam 1 milyon 600 bin TL ödenek ayrıldığı bildirildi.
Marmara''ya ikinci boğaz yapay değil doğal olacakMarmara''ya ikinci boğaz yapay değil doğal olacakYılda 56 bin geminin geçtiği İstanbul Boğazı''nın trafik yükünü azaltmak için devreye sokulan Sakarya nehri ve Sapanca gölünü birleştirerek İzmit Körfezi''ne açılması planlanan kanal aslında doğal olarak vardı. Jeoloji Profesörü Engin Meriç, İstanbul Boğazı yokken Karadeniz ve Marmara arasında "İzmit Kanalı vardı" dedi.
Deniz taksilerin sayısı 6 kat artırılacakDeniz taksilerin sayısı 6 kat artırılacakİstanbul''da geçen temmuzda hizmete başlayan ''deniz taksiler'' halktan büyük rağbet gördü. Taleplerin çokluğunu göz önüne alan İDO, deniz taksilerin sayısını 6 kat artırma kararı aldı. Şu an 6 olan araç sayısı 2 sene içinde 35''e çıkarılacak.
Tarihi rum konakları turizme kazandırılacakTarihi rum konakları turizme kazandırılacakNevşehir''in Kapadokya Bölgesi''ndeki Mustapaşa beldesinde bulunan tarihi Rum evleri ve konakları, restore edilerek turizme kazandırılacak.
Olsun da nasıl olursa olsun müteahhitliğiOlsun da nasıl olursa olsun müteahhitliğiTrabzon''un Akçaabat ilçesinde altı katlı bir apartmanda bulunan yangın merdiveni bakanlara ''İyi de bu ne işe yarar'' dedirtiyor.
Burj El New YorkDubai''deki Burj El Arap otelinin benzeri 600 metre yüksekliğinde "dikey sera" kuruluyor.
Bu şehir haftada bir gün vejetaryenBelçika''nın Ghent şehri, ‘et yenilmeyen gün'' uygulamasıyla, haftada en az bir gün vejetaryen beslenen ilk kent olmaya hazırlanıyor.
Binaların yüzde 85''i ruhsatsızBayındırlık Bakanlığı Müsteşarı Sabri Özkan Erbakan, İstanbul''daki ruhsatsız bina oranının yüzde 85 olduğunu ve 136 sokağa itfaiyenin giremediğini söyledi. Antalya''nın Kemer ilçesinde düzenlenen Bayındırlık ve İskân İl Müdürleri Toplantısı''nın açılışında konuşan Erbakan, bakanlığın çarpık kentleşmeye nasıl engel olunabileceğiyle ilgili çalışmalar yaptığını dile getirdi. Erbakan, "Ankara''ya geliyorsunuz yüzde 45, İzmir''e gidiyorsunuz yüzde 60 bina ruhsatsız. Radikal tedbirler lazım" dedi. 81 il müdürünün buluşturan toplantı 22 Mayıs''ta sona erecek.
Tarih: 19 Mayıs 2009
Kadifekale''de kadife yıkım sürüyorBakanlar Kurulu kararı ile "Afete Maruz Bölge" ilan edilen Kadifekale ve çevresinde 100 konut daha yıkılacak.
Kars, ilk yapay adaya sahip olduKars''ın Arpaçay ilçesinde bulunan ve 204 çeşit kuş türünün bulunduğu Kuyucuk Gölü''nde Türkiye''nin doğa koruma amaçlı ilk Yapay Adası yapıldı.
Boğaz''a nazır köşk için dağı deldilerKuruçeşme''de DMO''nun yatakhane olarak kullandığı 2 katlı bina satın alınıp, 4 kata çıkarıldı.
Büyükada''da tehlikeli binalar yıkılacakBüyükada''da 2 tarihi bina, amfi tiyatro ve Lido Otel inşaatının yıkılmasına karar verildi.
Binaların yüzde 85''i ruhsatsızBayındırlık Bakanlığı Müsteşarı Sabri Özkan Erbakan, İstanbul''daki ruhsatsız bina oranının yüzde 85 olduğunu ve 136 sokağa itfaiyenin giremediğini söyledi. Antalya''nın Kemer ilçesinde düzenlenen Bayındırlık ve İskân İl Müdürleri Toplantısı''nın açılışında konuşan Erbakan, bakanlığın çarpık kentleşmeye nasıl engel olunabileceğiyle ilgili çalışmalar yaptığını dile getirdi. Erbakan, "Ankara''ya geliyorsunuz yüzde 45, İzmir''e gidiyorsunuz yüzde 60 bina ruhsatsız. Radikal tedbirler lazım" dedi. 81 il müdürünün buluşturan toplantı 22 Mayıs''ta sona erecek.
Tarih: 19 Mayıs 2009 Kaynak: Sabah
Türkiye''nin 4 bir yanı kazılıyorBu yıl Türkiye''nin 150 tarihi noktasında "hummalı" kazı çalışmaları olacak. Yabancı kazı başkanları 48, Türk kazı başkanları ise 102 ören yerinde tarihi gün yüzüne çıkarmaya çalışacak.
Konutta engellileri düşünen yok!Engelli sözcüğünün, sakatlık, yaşlılık ya da sürekli bir hastalık nedeniyle hareketleri kısıtlı olan vatandaşlar için kullanıldığını belirten Türkiye Sakatlar Derneği, engelli vatandaşların konutlarda ve şehir yaşamında karşılaştığı sorunları dile getiren bir açıklama yaptı.
Havuzlu sitenin mucitleri şimdi rezidans yapıyorYüzme havuzlu ilk siteyi yapan, apartmana kombiyi sokan ve kentsel dönüşümü 1983''te Üst Bostancı''da başlatan Sevgili Yapı, kale gibi duvalarla çevrili sitelere karşı mahalleyle ve çevresiyle uyumlu rezidans''lar yapıyor.
Kriz KİPTAŞ''ı vurdu, yeni projeler beklemeye alındıİstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin bir iştiraki olan KİPTAŞ da ekonomik krizden nasibini aldı.
400 bin binaya mühendis eli değmemişBayındırlık ve İskân Bakanlığı''nın yaptığı envanter çalışması İstanbul''da mevcut yapı stokunun yaklaşık yüzde 40''ına denk gelen 400 bin yapıda hiçbir mühendislik hizmeti bulunmadığını ortaya koydu.
Laodikya Antik Kenti''ni belediye ayağa kaldıracakDenizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Türkiye''de yerel yönetime devredilen ilk ören yeri olma özelliği taşıyan Laodikya''yı ziyaret etti, kazı başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek''ten bilgi aldı.
Tapu değişiminde iyi haberKat mülkiyetinde süre uzuyor kuyruğu bitirecek formül aranıyor.
Türkiye''nin en kapsamlı kültür ve sanat merkezi geliyorLikör ve Ali Sami Yen birleşiyor, en büyük kültür merkezi kuruluyor.
Kadifekale''de 100 konut daha yıkılıyor2007''den beri kamulaştırması tamamlanan 62 konutu yıkan İzmir Büyükşehir ekipleri önümüzdeki hafta heyelan bölgesinde işbaşında olacak.
(A) sınıfı evlerimiz olacak!Enerjinin etkin kullanılmasını hedefleyen enerji verimliliği kanunu kapsamında, binalara ''''enerji kimlik kartı'''' verilmesi uygulamasının, yeterli bilinç oluşturulduğu takdirde binaların değerini arttıracağı bildirildi.
Dev holdingler beklemedeTürkiye''nin kapasite olarak en büyük marinası olan Kalamış ve Fenerbahçe marinalarında CHP''li Kadıköy Belediyesi ile Maliye arasında kavga kızıştı.
Emlak vergisinde son 2 haftaEmlak vergisi ile çevre temizlik vergisinin 1. taksit ödemesi 1 Haziran mesai saati bitiminde sona eriyor.
Kapılar şehri Erzurum kapılarını koruyamadıDoğu Anadolu''nun tarih ve kültür şehri Erzurum, çarpık yapılaşma ve bilinçsizli yüzünden kapılarını koruyamadı. İçeriden Erzincan Kapı, Gürcü Kapı, Tebriz Kapı; dışarıdan da, İstanbul Kapı, Kars Kapı, Kavak Kapı ve Harput Kapı ile çevrelenen Erzurum''da, bu kapılardan sadece 3''ü günümüze ulaşabildi.
Gerede Belediyesi, kaçak yapılara izin vermiyorGerede Belediyesi kontrollerini artırarak şehir merkezinde ve bilhassa yaylalarda kaçak yapılaşmaya müsaade etmiyor.
Suudi Arabistan''da konut talebi artacakHer yıl yüzde 2.5 artışla Suudi Arabistan 25 milyon nüfusa sahip bir ülke. Önümüzdeki 28 yıl içinde nüfusun ikiye katlanacağı tahmin ediliyor.
2 bin 744 gayrimenkule hacizİstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, bankaların, geri ödenemeyen krediler yüzünden son bir yılda el koydukları gayrimenkul sayısının hızla artarak 2 bin 744''e ulaştığını bildirdi. Geçen yıl haziran ayında hacizli gayrimenkul sayısı 1.100 düzeyinde bulunuyordu. El konulan büyüklü-küçüklü işyeri sayısı 654, dükkan sayısı da 261 oldu. Hacizli gayrimenkullerde işyeri haczinde ilk sıraları İstanbul, Ankara ve İzmir aldı.
Tarih: 18 Mayıs 2009
Yapı denetimi yaygınlaşıyorYapı denetiminde değişiklik öngören kanun teklifini TBMM''ye sunmaya hazırlanan Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, yapı denetimini 19 ilden 59''a çıkaracak Bakanlar Kurulu Karar Taslağı''nı da son aşamaya getirdi.
En büyük güneş enerjisi santralı yapılacakAvustralya Başbakanı Kevin Rudd ülkesinde dünyanın en büyük güneş enerjisi santralını kuracaklarını açıkladı.
Ünlü caminin gerçek mimarı Taraf''a anlattı"Mimar Zeynep modernizmi." Taraf‘ın medyanın büyük bir kısmıyla birlikte yanlış verdiği Şakirin Camii haberlerinin birinci sayfadaki başlığı böyleydi.
Kültür Bakanlığı, sayıları azalan tarihî Erzurum evlerine sahip çıktıKültür ve Turizm Bakanlığı, sayıları hızla azalan tarihî Erzurum evlerinin korunup yaşatılması için il merkezindeki otantik dokusunu koruyan 2 evin ve bir hanın restorasyonuna 25 bin TL proje yardımında bulundu.
Antalya Valiliği inşaat faaliyetlerini yasakladıAntalya ve bazı ilçelerinde inşaat yasağı başladı. 5 ay boyunca sürecek yasakla turizm yerlerinde gürültü ve görüntü kirliliğinin önlenmesi amaçlanıyor.
Binaların sağlamlığı tahrip edilmeden ölçülebilecekEge Üniversitesi (EÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü''nde, binaların depreme dayanıklılığın tahribata yol açmadan ölçen bir laboratuvar kurulacak.
Sokaklar...Sabah kapıdan çıktığınızda, iğde ağaçlarından yayılan o güzel kokuyu içinize çekmek için burnunuzu havaya kaldırsanız...
İnşaat yapana ağır ceza geliyorAntalya''nın Alanya ilçesi Kaymakamı Hulusi Doğan, turizm kentlerinde 15 Mayıs''ta başlayan inşaat yasağına uymayanlara ağır para cezaları verileceğini söyledi.
Yavaş hayatın hızlı yükselişiHayat hıza mahkûm bu zamanda. Adımlar hızlı, arabalar son sürat... Yemeğin fast''i makbul, kahvenin espressosu. Üretimin de tüketimin de hızlı olanı tercih sebebi. Değişim ve gelişim anbean...
Şahinbey Belediye çarpık yapılaşmayı, yeni bölgeleri imara açarak bitirecekGaziantep merkez ilçe Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çarpık yapılaşmayı yeni bölgeleri imara açarak bitireceklerini söyledi.
Bosna Mostar Köprüsü''nü restore eden firma, Erzurum Çobandede Köprüsü''nü de restore edecekİlhanlılar döneminde yaptırılan ve 700 yıldan bu yana ayakta kalan Çobandede Köprüsü''nün restorasyonunu, Karayolları 12. Bölge Müdürü Mahmut Yıldız''ın girişimiyle Bosna''da Mostar Köprüsü''nün restore eden firma gerçekleştirecek.
Sasalı Kent Ormanı ve Piknik alanı açıldıİzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, Çiğli ilçesine bağlı Sasalı''da kurulan Kent Ormanı ve Piknik Alanı törenle açıldı.
100 lira taksitli sosyal konutlara yoğun ilgiDar gelirli ailelere yönelik TOKİ aracılığıyla yapılacak olan 45 metrekarelik konutlara Erzurum''da yoğun ilgi yaşandı. 456 konutun inşa edileceği Erzurum''da 2 bin 739 kişi müracaatta bulundu.
Otel açılışına yıldız yağacakDünyanın konuştuğu, 1.2 milyar dolara mal olan Mardan Palace Antalya Oteli''nin açılışına dünyaca ünlü sanatçılar katılacak.
Büyük Kentler ve Onları Yöneten "Sağ"ın ÇıkmazlarıBüyük metropollerin yönetimleri, kent ihtiyaçlarını dev ekonomik yatırımlarla sağlamaya çalışırken, dış piyasalara borçlanma ve ‘ekonomik'' rasyonele uygun davranma gibi oldukça liberal bir politikanın da merkezi olmuşlardır. Sosyal politikalar ise büyük kentsel projelerin gölgesinde tali duruma düşmüştür.
Başkan Topbaş; "Metrobüs İstanbul''un kazanımıdır!..."İspanya''nın başkenti Madrid''den yurda dönen Başkan Topbaş, "Metrobüs sonuçları itibariyle İstanbul''un kazanımıdır. Burada bizim rahatsız olacağımız hiçbir sonuç yok. Belediyeyi zarara uğratmamız da asla söz konusu değil!..." dedi.
Yıkım gerilimi gecekonduyu önleyecek yasa çıkarttırıyorİstanbul''da gecekonduların yıkımına ilişkin görüntüler tartışılırken, Bayındırlık Bakanı Demir, gecekondu yapılmasına izin vermeyecek yasa çıkaracaklarını bildirdi.
Bu yaz 150 tarihi mekan kazılacakBu yıl Türkiye''nin 150 tarihi noktasında kazı çalışmaları yapılacak. Yabancı kazı başkanları 48, Türk kazı başkanları ise 102 ören yerinde "tarihi" gün yüzüne çıkarmaya çalışacak.
7 Tepe''nin 7 Mimarı Berlin sahnesindeModern mimarinin yeni merkezi Berlin, Dünya Mimarlık Topluluğu Başkanı Suha Özkan''ın girişimi ile İstanbul''un önde gelen 7 mimarının projelerine ev sahipliği yapıyor.
Topbaş''tan ''metrobüs alımında rüşvet''e yanıtKadir Topbaş, İstanbul''daki metrobüslerin alımı konusundaki yolsuzluk ve rüşvet iddialarına ilişkin: "Burada bizim rahatsız olacağımız hiçbir sonuç yok."
Türkiye''nin 150 tarihi mekanı kazılıyorBu yıl Türkiye''nin 150 tarihi noktasında "hummalı" kazı çalışmaları olacak. Yabancı kazı başkanları 48, Türk kazı başkanları ise 102 ören yerinde tarihi gün yüzüne çıkarmaya çalışacak.
"Ilısu barajı her şartta yapılacak"Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Projelerden Sorumlu Daire Başkan Yardımcısı Hikmet İçten, Ilısu Barajı''nın her şartta yapılacağını söyledi.
Kriz gözümüzü açtı 212''yi outlet yapıyoruzBağcılar''da yapılan 212 adlı alışveriş merkezi ''outlet''e dönme kararı aldı. Akın Holding Başkanı Nuri Akın: Kiracılardan gelen istek nedeniyle böyle bir karar aldık.
Dünyanın en lüks oteli Antalya''da açılıyorMardan Palace Antalya Oteli, 23 Mayıs''ta muhteşem bir törenle açılacak. Dolmabahçe Sarayı''nı andıran otel 1.2 milyar dolara mal oldu.
‘Ağır vasıtalar Marmaray''dan geçsin''Koç Üniversitesi ve IBM''in işbirliği halinde gerçekleştirdiği İleri Araştırmalar Merkezi birinci yılında bir dizi önemli projeye imza attı.
İngiliz mimarlık devi 16. ofisini İstanbul''da açıyor15 ülkede bulunan ofislerinde 1000 kişiye istihdam sağlayan ve 10 milyar dolarlık inşaat projesi yürüten, İstanbul''da ise Varyap''la birlikte Ataşehir İstanbul Finans Merkezi projesinde çalışan ünlü İngiliz mimarlık şirketi RMJM, 16''ıncı ofisini Türkiye''de açacağını açıkladı.
İnsaf! Kapalıçarşı''ya yakışır WC için 8 ay niye beklenmeli?Bu ülkede taş üstüne taş koymak isteyenlerin işinin kolay olmadığını biliyorum da bu kadarını tahmin etmiyorum.
Eyüp''te vakıf arazilerinin tapuları dağıtılmaya başlandıEyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, vakıf arazilerindeki taşınmazların tapularını vatandaşlara teslim etmeye başladı.
Ayasofya civarında otopark rezilliği!İstanbul''u yönetenlere soruyorum. Valiliğe, Büyükşehir ve Eminönü belediyelerine ve Emniyet Trafik Dairesi''ne soruyorum. Bu manzaradan haberiniz var mı?
Büyükşehir''in ''2008 Yılı Kesin Hesabı'' Belediye Meclisi''nde onaylandıBüyükşehir''in 2008 yılı gider bütçesi 5 milyar 442 milyon TL, gelir bütçesi 4 milyar 176 milyon TL olarak gerçekleşti.
İstanbul''un yeni spor ve kongre merkezleri isimlerine kavuştuYapımı tamamlanan Haliç Kongre Merkezi, 1923 tarihinde inşa edilen Sütlüce Mezbahası binasının yeniden yapılmış ve genişletilmiş bir projesi.
İzmir''e ''Sağlık Kenti'' kurulacakDr. Selim Amato, Menderes bölgesindeki 500 dönümlük alan üzerinde kuracakları tesiste akıl sağlığı hastalarının, alzheimer gibi bakıma muhtaç yaşlıların ve terör kurbanlarının tedavi edileceğini söyledi.
Hasankeyf için zor kararBinlerce yıllık tarihe şahitlik eden Hasankeyf, sular altında kalacak mı?
İzmir''in Olimpik Buz Pateni Salonu 2010''da Tamamİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, uluslararası yarışmaların yapılacağı Olimpik Buz Pateni Salonu''nun temelini attı.
Yerel seçimlere 5 yıl var. Bu halk, o zamana kadar nasıl olsa unutur. Yıkın!Bizde âdettir; her yerel seçim öncesi, büyük şehirlerin varoşlarında gecekondu patlaması yaşanır.
İlk beş yıldızlı yeniden Başkent''teBaşkent''in ilk ve 20 yıl boyunca tek beş yıldızlı oteli olan Büyük Ankara Oteli, Grand Rixos Ankara adıyla yeniden hayata döndü. TBMM''nin karşısındaki otel, sadece politikacıların değil bir dönem en ünlü sanatçıların da Ankara''daki adresiydi.
Belediye Dubai Towers''ta düzeltme isteyecekBüyükşehir Belediyesi''nden, bugünkü bazı gazetelerde yer alan Şişli Dubai Kuleleri Projesi ve Danıştay kararıyla ilgili haberler dolayısıyla yazılı açıklama yapıldı.
El Maktum''un parası gelmedi, belediye borç arıyorSatışı iptal edilen Levent''teki İETT arazisinden beklediği 1 milyar 156 milyon dolar gelirden mahrum kalan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, meydana gelen açığı gidermek için yurtdışından 500 milyon dolarlık borçlanmaya gidiyor.
Sanayi sitesine ''akademik'' tepki"Böylesi ''hayalci'' bir yatırıma girişilmesi, ülke ve kişi kaynaklarının heba edilmesidir"
TOKİ, sahtesiyle mücadele için uluslararası tescil aldıToplu Konut İdaresi (TOKİ), ‘TOKİ'' adını marka olarak ulusal ve uluslararası düzeyde koruma altına aldırdı.
Hanlar Bölgesi nefes alacakBüyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin atar damarları olan Hanlar Bölgesi''nin ayağa kaldırılması adına yapılan çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Metrobüs Haliç yokuşunda kaldı!İTÜ''nün ‘İstanbul''a uygun değil'' diyerek olumsuz rapor verdiği, Phileas marka metrobüs aracı Haliç çıkışında yolda kaldı.
Schneider''den 15 milyon avroluk fabrika yatırımıTamamıyla çevre dostu olarak inşa edilecek fabrikada, hem idari bölümler hem de üretim binasının benzerlerine göre yüzde 50 daha az enerji tüketeceği ifade edildi.
Çevreyi en çok Kanada ve ABD''liler kirletiyorNational Geographic Society''nin araştırmasına göre, çevreye en çok zararı Amerikalılar ve Kanadalılar veriyor.
Takvim
<<Mayıs 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.