Haberler

Haberler

Toplam 122 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Nemrut''a orta yol (24 Eylül 2010)Malatya ve Adıyaman arasında bir türlü paylaşılamayan Nemrut Dağı için nihayet orta yol bulundu. İki şehirden Nemrut''a giden karayolları birleştirilecek. Böylece Nemrut iki ilin de ortak kültür mirası olacak.
Galatasaray nereden para bekliyor? (24 Eylül 2010)Galaatsaray, Riva''da yapılacak konut projesi için şirketlerden teklif toplamaya başladı.
Çocuk Dostu İstanbul Projesi (23 Eylül 2010)Çocuk Dostu İstanbul projesi Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi, faydalanıcısı İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti, proje sahibi ve uygulayıcısı Genç Gönüllüler Derneği ve proje ortağı Batı İngiltere Üniversitesi''nde bulunan SOLAR Merkezi olan bir şehircilik projesi.
Serbest Okulların Öncüsüne Göre "Tasarım Gereksiz" (23 Eylül 2010)Toby Young iyi mimarlık ile akademik yetenek arasındaki bağlantıyı reddediyor. Serbest okulun ("free school*") öncüsü Toby Young, mimarlara yeni okullar için plan çizerken son teknoloji binalar tasarlamak konusunda çok fazla endişelenmemelerini söylüyor.
BUILdIST Etkinlikleri Kapsamında "Herkes için Erişilebilirlik" Paneli (23 Eylül 2010)Özürlüler Vakfı, bu yıl ilk defa düzenlenecek olan BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nda özellikle mimarların dikkatini çekmek için yer alıyor. BUILdIST kapsamında Özürlüler Vakfı''nın hem bir standı olacak, hem de "Herkes için Erişilebilirlik" konulu bir panel gerçekleştirilecek. Gerçekleşecek panel kapsamında sadece özürlü bireyleri değil, erişim konusunda dezavantajlı sayılabilecek herkesi ilgilendiren konular farklı branşlarda uzmanlaşmış kişiler tarafından ve bizzat özürlülerin yaşadıkları sorunlar üzerinden ele alınacak.
Abdi İpekçi araçtan temizleniyor cadde insan trafiğine açılıyor (23 Eylül 2010)Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi''nde araç trafiği tek yöne dönüyor. Cadde hem alışverişe hem de insan trafiğine kucak açmaya hazırlanıyor.
Paris''e ekolojik balon (23 Eylül 2010)Hava kirliliği konusunda Paris diğer Avrupa kentlerinden pek farklı sayılmaz. İyi günü de var, kötü günü de...Ama eğer Paris''teyseniz bir avantajınız var: Bu kentte havanın nasıl olduğunu anlamak için başınızı kaldırıp gökyüzüne bakmanız yeterli.
‘Ruslardaki Kars''ın öyküsü (23 Eylül 2010)Kars''ın Çarlık dönemindeki "kayıp tarihi", Rus, Ermeni ve Osmanlı arşivlerinden aydınlatıldı.
Kültürel mirasın korunması yuvarlak masada (23 Eylül 2010)Sakıp Sabancı Müzesi''nin işbirliğiyle başlayan 23. Uluslararası Tarih ve Sanat Eserlerini Koruma Enstitüsü''nün iki yılda bir düzenlediği "Kültürel Mirası Koruma ve Doğu Akdeniz" (Conservation and the Eastern Mediterranean) başlıklı kongre 20-24 Eylül 2010 tarihleri arasında Sabancı Center''da gerçekleşiyor.
Otobüsler 2012''ye kadar engellilere uygun hale gelecek (23 Eylül 2010)İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Özürlüler Komisyonu toplantısında konuşan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul''daki belediye ve halk otobüslerinin tamamının Haziran 2012''ye kadar özürlülerin kullanımına uygun şekilde alçak tabanlı hale geleceğini açıkladı.
Tarih keşfinde heyecan dorukta (23 Eylül 2010)Metropolis''te 20 yıldır süren kazılarda son bulunan eserler büyük heyecan yarattı. Antik kentin dünya çapında merak uyandıran bir yer haline geleceği ifade edildi.
Yıkıntılar arasından bilinmeyen dil çıktı (23 Eylül 2010)Peru''da 17. yüzyıldan kalma kilisenin yıkıntıları arasında bulunan mektuptaki karalamanın, daha önce bilinmeyen bir dile ait olduğu saptandı.
''Buildist'' kapılarını açıyor (23 Eylül 2010)Tasarım, mimarlık, inovasyon ve teknolojinin buluşma noktası olan Türkiye''nin en kapsamlı yapı malzemeleri fuarı ''''Buildist'''', 30 Eylül-3 Ekim 2010''da İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo''da kapılarını açacak.
Metro inşaatındaki toprak kayması trafiği felç etti (23 Eylül 2010)Kadıköy-Kartal Metro Tüneli''nin Pendik Tavşantepe mevkiindeki bölümde yaklaşık 80 metreküp toprak yerinden koparak tavandan zemine kaydı.
Mekanda sıkışan zamanda "Yok Yer" (23 Eylül 2010)Burcu Perçin''in "Yok Yer" isimli sergisi 6 Ekim''de Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi "Operation Room"da açılıyor. Son dönemde pentür ve peyzaj birlikteliğiyle şekillenen mekân resimleriyle dikkatleri çeken Perçin''in sergilenen işlerinde mekânda sıkışan zaman kara bir anlatımla izleyene sunuluyor. Cam ve metal unsurlar, kir ve pas bu resimlerin ana öğeleri. Yakın geçmişte endüstrileşme sonrası yaşanan travmatik gerçekler boyut değiştirerek tuvale yansıyor. Nesnelerin ve mekanların yalnızlığını konu edinen sanatçı, "Doğal dünya ile insan elinden çıkma dünya, kültür ile teknoloji arasında bir bağ kuruyorum." diyor.
Tarih: 23 Eylül 2010 Kaynak: Yeni Şafak
Başkan yüzyılın projesine sahip çıktı (23 Eylül 2010)Kulüp başkanlığı döneminde en büyük hayali olan spor ve kültür kompleksi projesine sahip çıkan Nuri Albayrak, 12 firmanın katıldığı dolgu ve tahkimat ihalesinde en iyi teklifi verdi.
Foster&Partners Arjantin''de Yeni Bir Bina Tasarlıyor (23 Eylül 2010)Foster&Partners Arjantin''deki ilk projelerini gerçekleştirecekleri bir yarışma kazandı.
Metro inşaatı çöktü (22 Eylül 2010)Pendik''te çöken inşaat çalışmaları nedeniyle E-5 Karayolu trafiğe kapatıldı. E-5 8-9 saat kapalı kalacak.
"Firavun yatırımı" tartışması (22 Eylül 2010)Aliağa''da kurulması planlanan OSB''nin, sektörün içinde bulunduğu durumdan kopuk olduğu, gösterişli ve büyük planlandığı ama yüksek maliyetler gerektireceği için hayata geçirilemeyeceği ifade edildi.
Pera Palas''a övgü: İstanbul''un eşsiz sarayı (22 Eylül 2010)Dünyaca ünlü İngiliz ekonomi ve iş dünyası gazetesi Financial Times, hafta sonu İstanbul''un en önemli simgelerinden olan, Türkiye''nin ilk uluslararası oteli Pera Palace Hotel''e yer verdi.
Toplam 122 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.