Haberler

Haberler

Toplam 122 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
RAF Buildist Özel Eki Çıkıyor (24 Eylül 2010)Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından iki ayda bir yayınlanan ve Türkiye’nin ilk ürün dergisi olma özelliği taşıyan RAF Ürün Dergisi’nin Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı süresince dağıtılacak olan özel ekinin hazırlıkları da tamamlandı.
Düfa Boyaları, IPhone ile Cebinizde (24 Eylül 2010)Düfa, iPhone için geliştirdiği yeni bir uygulama ile tüketicilerine farklı bir teknolojik sistem sunuyor.
Arkitera.com Buildist Fuar Sanal Gazetesi Çıkıyor (24 Eylül 2010)30 Eylül-3 Ekim 2010 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo'da düzenlenecek Buildist'te hazırlıklar son hızla devam ediyor. Tasarım, mimarlık, inovasyon ve teknolojinin yeni buluşma noktası olan Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı, önümüzdeki 3 yıl içerisinde Moskova Fuarı'ndan sonra bölgenin en büyük ikinci fuarı olmayı hedefliyor.
MADEINROME (24 Eylül 2010)Doğu ve Batı Roma İmparatorluklarının eski başkentleri, günümüz dünyasının da kültür başkenti olan Roma ve İstanbul. Tarihsel ve fiziksel yakınlıklar gösteren bu iki şehre, Romalı ve İstanbullu mimarların gözüyle bakılıyor ve bu çerçevede planlanan konferanslar dizisinin ilki, İtalyan The Plan Dergisi, Roma Belediyesi ve BUILDIST' in katkılarıyla, Atelye 70'den Doğu Kaptan ve Insula'nın danışmanlarından Monica Scanu işbirliği ile "MADEINROME" başlığı altında 5 Romalı "genç" ofisin katılımıyla gerçekleştiriliyor.
Kavganın altında rant paylaşımı var (24 Eylül 2010)İstanbul'un yeni çağdaş sanat merkezi Tophane'deki olay ekonomik değişimin sonucu olarak ortaya çıktı. Dairelerin fiyatı birden artınca mahalleli "Ne olacağız" kaygısına düştü.
Demir: Basın, Sulukule konusunda yanıltıyor (24 Eylül 2010)Fatih Belediye Başkanı Fatih Demir, Sulukule'de kamulaştırma ve istimlak değil, tapu sahipleriyle mahsuplaşma yaptıklarını açıkladı.
Galata'daki Kastro Apartmanı 3.5 milyon dolara Kamhiler'in (24 Eylül 2010)Profilo Holding'in sahibi Jak Kamhi'nin 33 yaşındaki oğlu Şinasi Kerim Kamhi'nin sahibi olduğu Transversal Gayrimenkul Yatırım ve Proje Geliştirme Hizmetleri Ticaret İnşaat ve Sanayi Limited şirketi Galata'da bulunan Doktor Kastro Apartmanı'nı 3.5 milyon dolara satın aldı.
Üç HES Hakkında İptal Kararı (24 Eylül 2010)Rize ve Artvin'de yapılmak istenen 3 HES hakkında iptal kararı çıktı. Derelerin Kardeşliği Platformu Dönem Sözcüsü Ömer Şan iptal edilen HES kararları hakkında yaptığı yazılı açıklamada, Rize İdare Mahkemesinin Rize'nin Çayeli ilçesi Senoz Vadisi üzerinde yapımı planlanan 34,8 megavat gücündeki Kayalar HES projesi için "ÇED gerekli değildir" kararı ile Fındıklı ilçesi Çağlayan Vadisi üzerinde yapımı planlanan 40 megavat kurulu gücündeki Paşalar HES ve Artvin'in Şavşat ilçesi Papart Vadisinde yapımı planlanan Cüneyt 1-2-3-4 HES projelerindeki "ÇED olumlu" kararları için iptal kararı verdiğini belirtti.
Bornova tarihinin en pahalı yatırımı (24 Eylül 2010)Bornova 1882'de belediyelik, 1957'de ilçe olmuş fakat 1990'lara dek megaköy görünümünden kurtulamamış. Sonra kıpırdanmaya başlamış. Bugün gelinen noktada modernleşmeye yüz tutmuş bir üniversite kenti görünümünde. Bayraklı ayrışmasına rağmen halen 400 bine yakın nüfus ve çok geniş kapsama alanına sahip.
Mimarlar Odası: "Sahte Diploma ve Denklik Belgeleri İle Mimarlık Yetkisi Kullanan Organize Bir Sahtekarlıkla Karşı Karşıyayız" (24 Eylül 2010)Mimarlar Odası tarafından sahte üniversite onaylı diplomalarar ve YÖK onaylı denklik belgeleri ile kayıt yaptıran ve mimarlık yetkisi kullanan şahıslar olduğu tespit edildi. Bu sayının giderek artması ve konunun önemi nedeniyle, Mimarlar Odası 23 Eylül 2010 tarihinde basın toplantısı yaparak bir açıklamada bulundu.
‘İstanbul'un çirkin yüzü' (24 Eylül 2010)İstanbul'da yaşayan ABD'li gazeteci Jennifer Hattam, Tophane'de sanat galerisi açılışında düzenlenen saldırıyı internetteki blog sitesinde bu başlıkla aktardı.
Gaziemir Semt Garajı'nda "üçü bir arada" (24 Eylül 2010)Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı ve yaklaşık 10 milyon liraya mal olan Gaziemir Semt Garajı tamamlandı. Çevre bölgelerden gelen minibüs ve otobüslere hizmet verecek garajda aynı zamanda 267 araç kapasiteli otopark ile Aliağa-Menderes aktarma merkezi de bulunacak.
Allianoi için neden Tarkan dışında ses yok? (24 Eylül 2010)TARAF olmamalıyız... Haber yazarken ne o tarafın ne bu tarafın sözcüsü olmalıyız. Bergama'da Yortanlı Barajı'nın su tutma sahasında kalan antik termal şifa merkezi Allianoi, kumla kapatılmaya başladığında, görüntülemek için gittiğimizde, belki de farkında olmadan sayıklıyordum da: "Taraf olmamalıyız. Taraf olmamalıyız..."
Bir sokağın öyküsü bir ömre bedel (24 Eylül 2010)Müzisyen ve İstanbul araştırmacısı Haldun Hürel yeni bir İstanbul çalışmasıyla okurun karşısında. 944 sayfalık "İstanbul'un Ansiklopedik Öyküsü"nde, her birinin hikayesi şehrin tarihi kadar eski olan sokak, yokuş ve çıkmazlar var.
Sakin Şehir'de eylem günü (24 Eylül 2010)Seferihisar, "Sakin Şehir Festivali"yle renklenecek. Etkinliğe yarın yapılacak "orkinos çiftliğine hayır" eylemi damga vuracak.
Taksim'i böyle göreceksiniz! (24 Eylül 2010)ABD'de geliştirilen dijital gözlükler, akıllı telefonlar gibi çevreyle ilgili ayrıtıntılı bilgiler verecek.
İstanbul'un çılgın projesi ne olacak? (24 Eylül 2010)Başbakan Erdoğan'ın Hıncal Uluç'a açıkladığı "İstanbul'la ilgili çılgın proje"nin ne olabileceğini mimarlara sorduk. Mimar Sinan Genim, "Tepebaşı'ndaki konser ve opera binası olabilir" dedi. Afife Batur ise "Hiç kimse İstanbul için düşünülen projeleri tartışmaya açmadan, uzmanına danışmadan hayata geçirmemeli" diye konuştu
Rotterdam için "GREEN RIVER" (24 Eylül 2010)Monolab, Rotterdam'da turizmi desteklemeye ve fonksiyonel yeşil alan kazandırmaya yönelik girişimde bulundu.
Başbakan’ın iki çılgın projesi (24 Eylül 2010)Hıncal Uluç "Başbakan'ın çılgın projeleri var ama söylemem" dedi. HABERTÜRK, projelerden ikisini ‘ihtimal' olarak açıklıyor.
Başkan Topbaş konsoloslarla İstanbul'u konuştu (24 Eylül 2010)Başkan Kadir Topbaş, İstanbul'da görev yapan Başkonsoloslarla Emirgan'da bir araya geldi. 50 kadar başkonsolosun yer aldığı toplantıda İstanbul konuşuldu.
Toplam 122 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.