Haberler

Haberler

Toplam 86 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Toki Başbakan'a verdiği sözü tuttu (8 Kasım 2010)TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar Başbakan Erdoğan'a verdiği sözü tuttu. Mart ayında evlerini kaybeden Elazığlılar pazar günü yeni evlerine kavuşacak.
İstanbullular bu projeleri bekliyor (8 Kasım 2010)İstanbul Boğazı'na Karayolu Tüp Tünel Geçişi ve Zafer Bölgesel Havaalanı projeleri gelecek hafta YPK onayına sunulacak. Öte yandan inşa edilecek 3. köprü için Aralık ayında ilana çıkılacak.
İstanbul'un hurdası da para ediyor (8 Kasım 2010)TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın, ''İstanbul'da dalga dalga 3,5 milyon konutun yarısını yenileyeceğiz'' açıklamasının ardından yıkım firmaları da harekete geçti.
Köşkler, Levantenlerin yaşam tarzını açıklıyor (8 Kasım 2010)Kent ekonomisine büyük katkı sağlayan Levantenler'in oturdukları evler, bu toplumun nasıl bir yaşam sürdüğünü rahatlıkla anlamamızı sağlıyor.
Kentsel dönüşüm projesi Türkiye'ye örnek olacak (8 Kasım 2010)MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Belediye Başkanı Nevzat Palta'yı ziyaretinde sanayi için hazırlanan kentsel dönüşüm projesinin Türkiye'ye örnek olacağını söyledi.
Atatürk Barajı Miniaturk'e geliyor (8 Kasım 2010)Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş toplam 120 mimari eserin 1/25 ölçekli maketlerinin yer aldığı Miniaturk, dünyanın en büyük barajlarından birisi olan Atatürk Barajı'nın maketiyle eser koleksiyonunu daha da zenginleştirmeye hazırlanıyor. Atatürk Barajı'nın maketinin hazırlanarak Miniaturk'te sergilenmesine dair protokol, Çevre ve Orman Bakanlığı DSİ Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı İhsan Eleman ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Bayhan tarafından imzalandı. Kültür A.Ş. Genel Müdürlüğü'nde imzalanan protokole göre, 114 metrekare alan üzerine inşa edilecek olan Atatürk Barajı maketi, temsili olarak elektrik üretecek.
Tarih: 8 Kasım 2010 Kaynak: Yeni Şafak
MİT’e 100 konut yaptı 18 dönüm arazi alacak (8 Kasım 2010)TOKİ, MİT'e ait arazileri de değerlendirmeye aldı. Teşkilata, İstanbul Şerifali tarafında 100 konut inşa eden TOKİ, karşılığında Rumeli Feneri'nde toplam 18 dönüm büyüklüğünde 10 parsel alacak.
İşte Hodri Meydan Kulesi (8 Kasım 2010)Şirince Köyü'nde restore ettiği binalar hakkında yıkım kararı çıkan Sevan Nişanyan, inadına 12 metrelik Hodri Meydan Kulesi yaptırdı.
Kaba inşaat 128 yılda bitti (8 Kasım 2010)İspanya'nın inşaatı 128 yıldır bitmeyen mimari şaheseri, bugün Papa 16. Benediktus'un ziyaretiyle kutsanacak
"Gladyatörler evi" çöktü (8 Kasım 2010)İtalya`daki Pompei sit alanında bulunan 2000 yıllık `Gladyatörler Evi`nin çöktüğü bildirildi.
Taşkışla mimarının peşinde! (8 Kasım 2010)Bir grup mimar kadın akademisyen, İTÜ'nün Taşkışla binasını tasarlayan İngiliz mimar Smith'in peşine düştü.
Şangay World EXPO Rekorlarla Kapandı (5 Kasım 2010)Kırılan büyüklük, maliyet ve katılım rekorlarıyla Şangay World EXPO kapılarını ziyaretçilerine kapattı.
Jean Nouvel'in Olaylı One New Change Binası Açıldı (5 Kasım 2010)Londra'nın en çok ilgi gören nirengi noktalarından biri ve turist kafilelerinin uğrak noktası olan St. Paul Katedrali yeni komşusunun resmi açılışının gölgesinde kaldı, Jean Nouvel'in One New Change'i. Londra şehir merkezinin tarihi Cheapside bölgesinde yer alan ve karma kullanımların bulunduğu bu devasa tesis, 31.500 m²'lik ofis ve 20.500 m² mağaza ve restoran fonksiyonları sunuyor.
Mimarlar ve Mezarları (5 Kasım 2010)Mimarları diğer meslek temsilcilerinden nasıl ayırt edebiliriz? Bu konuda şimdiye kadar pek çok teori üretildi: düşüncenin yanı sıra, kıyafet rengi veya gözlük şekli bile bir gösterge olabiliyor, ama bundan daha heyecanlı bir soru da sorulabilir: Ölmüş mimarları nasıl ayırt edebiliriz? Örnekler üzerinden mimarlık hayatının mezarları aracılığıyla mimarlara nasıl teşekkür ettiğini incelemek mümkün. Keskin çizgileri olan Viyanalı modernist Loos, tüm yapılarını şekillendirirken ve yazdığı tüm mimari yazılarda akademik mimari yaklaşımını savundu ve 1912'de kendi mimarlık okulunu kurdu, ancak kısa bir süre sonra bu okul kapandı.
Kanunî'nin 4 Asırlık Mirası Terk Edilen Su Sarnıçları (5 Kasım 2010)Kanunî Sultan Süleyman'ın Rodos Seferi öncesinde yaptırdığı su sarnıçları yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. 490 yıllık sarnıçlar yüzyıllar boyu, dağ başlarında, yol kenarlarında su ihtiyacını karşılamış.
İstanbul'un Kültür Mirası Kayıt Altında (5 Kasım 2010)Sahip olduğu kültürel varlıklar bakımından dünyanın en zengin şehirlerinden biri İstanbul. Binlerce yıllık tarihine şahitlik etmiş izler şehrin her yerinde.
Şehir Tarihi Yazarları Ankara'da (5 Kasım 2010)Kentler üzerine yazılmış en güzel kitap kuşkusuz Tanpınar'ın Beş Şehir'idir. Bu yüzden Tanpınar için şehir tarihçisi demek pek yanlış olmaz. Usta yazar Beş Şehir'de "Ankara, uzun tarihinin şaşırtıcı terkipleriyle doludur" der. Ankara 5-7 Kasım'da Milletlerarası Şehir Tarihi Yazarları Kongresi'ne ev sahipliği yapacak.
Türkiye'nin 'kentleşme ve imar vizyonu' oluşturuldu (5 Kasım 2010)Yaya ve bisiklet yolları yaygınlaşıyor, toplu taşıma araçlarında teknolojiye önem veriliyor, bütünleşik tehlike haritaları hazırlanıyor...
Yaşam standardı en iyi ülke Norveç (5 Kasım 2010)UNDP yeni İnsani Gelişme Endeksine (İGE) göre, dünyada yaşanacak en iyi ülke Norveç, Türkiye 169 ülke arasında 83. sırada yer aldı.
Metal Yapı Konut Standı'na Duwalls İmzası (5 Kasım 2010)Mekanlara özel konsept yüzey tasarımlarına yeni bir bakış açısı getiren Duwalls, gayrimenkul alanında Türkiye'nin en büyük firmalarına ev sahipliği yapan 3. A Plus Gayrimenkul ve Finans Hizmetleri Fuarı'nda Metal Yapı Konut stand görsellerinin tasarımına imza attı.
Toplam 86 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.