Haberler

Haberler

Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yeni Milano Fuar Binası Üzerine (8 Mayıs 2006)Yapımı 2002-2005 yılları arasında gerçekleşen Massimiliano Fuksas’ın tasarladığı Yeni Milano Fuar Binası kapladığı alan, devingen sirkülasyon örtüsü ile kullanıcıda oluşumun her noktasını keşfetme isteği uyandırıyor. Işık geçirgen çatı örtüsü kendi sürekliliğinin içinde, fonksiyonunun dalgalanarak değişmesi sonucu farklı perspektifler oluşturuyor.
Gayrimenkule para aktı (8 Mayıs 2006)Emlak piyasası, gayrimenkul satış miktarı ve ödenen paralarla rekordan rekora koşuyor. Bankalarının konut kredi faizlerini düşürmesiyle hareketlenen piyasa, şimdi de Mortgage Yasası’nı bekliyor.
Çeşme’de ‘kıyı imarı’ tepkisi (8 Mayıs 2006)İzmir’in Çeşme ve Alaçatı ilçelerinde, kıyıda yapılaşmayı önleyen SİT derecelerini düşüren ilke kararı tartışma yarattı. Yerel yöneticiler, bu kararın betonlaşmaya yolaçmayacağını savunurken, çevreciler ise aksini düşünüyor.
Kayseri’de tarih canlanıyor (8 Mayıs 2006)Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nce restore ettirilmekte olan 100 yıllık evlerin bulunduğu bölge, kentin tarihinin yaşatılacağı bir mekana dönüştürülecek.
Tarihi Camide İhmal Yangını (7 Mayıs 2006)Birinci Abdülhamit tarafından 1780 yılında yaptırılan Emirgan Hamid-i Evvel Camii''nin de restorasyon izni alınmadan yaptırılan çalışma sırasında yangın çıktı. Hünkár dairesinde başlayan yangın, ahşap binada kısa sürede büyüdü. Çatısının bir bölümü çöken dairede bazı hat eserleri zarar gördü.
Tüzmen''den ''Müteahhitlik Bankası kurulmalı'' önerisi (8 Mayıs 2006)Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, yurtdışı müteahhitlik sektörünü desteklemek amacıyla acilen "Müteahhitlik Bankası" kurulması gerektiğini bildirdi.
Mortgage İçin Vergi Avantajı Adaleti Bozar (6 Mayıs 2006)Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Konut Finansmanı Yasa Tasarısı''nda mortgage (tutulu satış) vergi indirimine ilişkin düzenleme eklenmesini değerlendirirken, "Gayrimenkul piyasamız yeteri kadar cazip bir piyasa bugünlerde. Vergi avantajlarını oraya koymakla belki bazı adaletsizliklere yol açmak söz konusuydu" dedi.
Kira sözleşmelerinde verginin yansıtılması (8 Mayıs 2006)Kira ilişkisi, kira gelirini elde eden açısından elde edilen kazanca bağlı olarak vergisel yükümlülükler doğurur. Bu gelir elde eden açısından, elde edenin hukuki statüsüne göre gelir vergisinin veya kurumlar vergisinin doğumuna yol açar.
Tasarımlarımda Minimalizm Varsa Bu Japon Olduğum İçindir (6 Mayıs 2006)Makio Hasuike, dünyanın en önemli endüstri tasarımcılarından biri. Tokyo doğumlu bir Japon ama mesleğini en başından itibaren İtalya’da sürdürmeye karar vermiş. Milano’nun ilk endüstri tasarım ajanslarından birinin kurucusu. Tasarımcılıkta 30 yılı ve 54 ödülü geride bıraktı.
Cam Mozaikler Banyodan Çıktı, Evin Her Yerine Yayıldı (6 Mayıs 2006)Eskiden sadece banyolarda kullanılan cam mozaikler banyolardan çıktı, evin her köşesine dağıldı. Artık cam mozaikten duvar panosu ve seperasyon da yapmak mümkün, sehpa-puf kaplamak da, zemin döşemek de...
İhracatçıların ''İsthanbul''u (6 Mayıs 2006)Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı''nın da aralarında bulunduğu 17 işadamının kurduğu Han Yapı Gayrimenkul, ilk projesini İstanbul''da başlattı. Beylikdüzü''nde net 108 dönüm alan üzerinde inşa edilecek ''İsthanbul Evleri'' projesinde konutların metrekare fiyatı bin YTL''den başlayacak.
Arazi affına ilgi olmadı (8 Mayıs 2006)AKP hükümetinin 3.8 milyar dolarlık gelir beklentisiyle geçen yıl çıkardığı, tarım arazisi üzerine izinsiz kurulan tesislere metrekare başına 5 YTL ödemeleri koşuluyla af öngören düzenleme hüsranla sonuçlandı. AKP hükümeti, düzenlemenin görüşmeleri sırasında, süresi 1 Ocak 2006''da dolan af düzenlemesinden 3.8 milyar dolarlık gelir elde edileceğini açıkladı. Ancak, Temmuz 2005''te yürürlüğe giren yasa kapsamında aftan yararlanmak için 100 bin hektarlık başvuru beklenirken, başvurular 50 hektarı bile bulmadı. Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ''in CHP''li Nail Kamacı ''nın soru önergesine verdiği yanıta göre, aftan 130 gerçek ve tüzelkişi yararlandı ve Hazine''ye sağlanan gelir 2 milyon 391 bin 242 YTL''de kaldı. Bunun üzerine AKP''li Altan Karapaşaoğlu , affın süresinin 6 ay uzatılması için yasa önerisi hazırladı. TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu''nda dün görüşülmesi kararlaştırılan yasa önerisinin görüşmeleri hükümetin hazır bulunmaması nedeniyle haftaya kaldı.
Tarih: 8 Mayıs 2006 Kaynak: Cumhuriyet Yazan: Ayşe Sayın
Florya sahilinde yapımı devam eden ‘Akvaryum Park’ projesi yenilenecek (8 Mayıs 2006)İstanbul’un prestij projelerinden biri olarak lanse edilen ve Ali Müfit Gürtuna döneminde Florya sahilinde temeli atılan “Akvaryum Park” projesi revize ediliyor.
Kuru fasulyeciye ''kültür'' görevi (8 Mayıs 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın, ''''halk kültürlerini, mutfağını araştırma, inceleme ve tanıtma'''' amacıyla kamulaştırılan Mustafa Necati Evi''ni, bu kapsama uymadığı gerekçesiyle Türk Tabipleri Birliği''nden (TTB) alarak ''''Hüsrev kuru fasulyecisine'''' verdiği ortaya çıktı.
Boğaziçi operasyonu (6 Mayıs 2006)Kadir Topbaş''ın, Boğaziçi İmar Müdürlüğü''nde görevli 100 personeli kaçak yapılara göz yumdukları iddiasıyla görevden aldığı ortaya çıktı.
Ankara''ya dev TV kulesi (7 Mayıs 2006)Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Çankaya''daki Çaldağ mevkiine 200 metre yüksekliğinde televizyon kulesi yapmayı planladıklarını açıkladı. Kulenin altı da iş merkezi olacak.
Otoparkta 1676 Yıllık Tarih (8 Mayıs 2006)İstanbul’da Roma ve Bizans döneminin görkemli yapısı Hipodrom’un günümüze ulaşan en büyük parçası "Sfendon" duvarına dikkat çekmek için, Sultanahmet Rotary Kulübü bir proje hazırladı.
Ayasofya türbeleri restore ediliyor (8 Mayıs 2006)Ayasofya Müzesi Haziresi’nde yer alan ve uzun yıllar kapalı bulunan padişah türbeleri ile vaftizhanede başlayan restorasyon çalışmaları devam ediyor.
Marmaray Projesi''ne protesto (8 Mayıs 2006)Balıkçılar ve sivil toplum örgütleri, balık göçünü olumsuz etkiledikleri gerekçesiyle Marmaray Projesi''ni protesto etti. Kumkapı''daki balık halinde gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan İstanbul Balık Müstahsilleri Derneği Başkanı Ahmet Menekşe, İstanbul Boğazı''nda başlatılan kazılar nedeniyle Balık göçleri gerçekleşmediği için ekolojik dengede bozulma olduğunu anlattı. Menekşe, balıkların Karadeniz''e göç zamanı olan, 1 Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında kazı çalışmalarına ara verilmesi gerektiğini vurguladı. Açıklamanın ardından grup projeyi protesto için ızgarada ithal uskumru pişirerek yedi.
Tarih: 8 Mayıs 2006 Kaynak: Cumhuriyet
''Akmerkez''in rakibi yok'' (7 Mayıs 2006)Çevresinde açılan alışveriş merkezlerinin Akmerkez''i etkilemediğini söyleyen Genel Müdür Zeynep Oral, ''Ayda 1.5 milyon kişinin ziyaret ettiği merkezde mağazaların hepsi dolu'' dedi.
Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.