Haberler

Haberler

Toplam 119 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 119. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Turkcell Ar-Ge binasına ödül (10 Mayıs 2010)Mimarlar Odası''nın Mimar Sinan adına altı dalda verdiği Ulusal Mimarlık Ödülleri sahiplerini buldu. 160 projeyi değerlendiren jüri, Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık''ı Turkcell Ar-Ge Merkezi (Gebze), DDB&Co. Tuzambarı ve SEV İlköğretim Okulu Kampüsü (Tarsus) projeleriyle üç dalda ödüle layık gördü. Turkcell Ar-Ge binası, eğimli bir arazide kurulu. Bina, bu yönüyle araziden çaldığı kadarını araziye geri verme iddiasında.
Tarih: 10 Mayıs 2010 Kaynak: Zaman
Topbaş: 3. köprünün adını İstanbullular belirleyecek (10 Mayıs 2010)İstanbul Boğazı''nda yapılacak 3. köprünün ismini İstanbullular belirleyecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, gazetecilerin 3. köprünün isminin ne olacağı yönündeki sorusuna "3. köprünün halka sorulmasında fayda olduğunu düşünüyorum." dedi.
"En zorlu etap" tamamlandı (10 Mayıs 2010)Zemin özelliği nedeniyle Aliağa-Menderes Projesi''nin en zorlu etaplarından biri olan Karşıyaka Tüneli ve istasyonlarının yapımı tamamlanarak raylarıyla birlikte işletime hazır hale geldi.
Okul yapıldı, girişi yok! (7 Mayıs 2010)Rize''de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan Anadolu Lisesi''nin girişi, 40 metre karelik arsa sorunu nedeniyle yapılamıyor.
Osmanlı bahçe kültürü "Bir istanbul Bahçesi"nde (7 Mayıs 2010)Ali Nihat Gökyi-ğit''in eşi adına kurduğu Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında yeniden düzenlenerek ''Bir İstanbul Bahçesi''ne dönüştü.
Atatürk Havalimanı''na ulaşımı rahatladı (7 Mayıs 2010)İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) arasındaki protokolle yapımına yaklaşık 1 yıl önce başlanan, "Atatürk Havalimanı Önü Katlı Kavşak ve Bağlantı Yolları" trafiği rahatlattı. 53 milyon TL harcanan kavşakla E-5 Yolu-Havalimanı- Dünya Ticaret Merkezi ve Fuar Alanı-Florya arası ile Florya- Dünya Ticaret Merkezi ve Fuar Alanı- Havalimanı ve E-5 Yolu arasında hiç trafik ışığı ile karşılaşmadan seyahat etme imkânı sağlandı.
Tarih: 7 Mayıs 2010 Kaynak: Sabah Yazan: Deniz Derin
Cisimleri kavrayan biyonik el üretildi (7 Mayıs 2010)ABD''de ellerini kaybedenler için üretilen biyonik el, piyasaya sürüldü. Biyonik eli daha önce piyasaya çıkan benzerlerinden ayıran en önemli özellik cisimleri kavrayabilmesi. Bu yeni ürünle tokalaşılıyor, bankadan para çekiliyor.Yeni üründen en çok gazi ABD askerlerinin faydalanacağı düşünülüyor. 2005''te Irak''ta bir patlama sonucu sol kolunu kaybeden ABD''li asker Juan Arredondo, biyonik el için "Doğal hareketleri yaparken; kalem almak, küçük cisimleri kaldırmak gibi parmakları oynatabiliyorum" dedi. Biyonik elin fiyatının 150 bin dolar olacağı tahmin ediliyor.
Tarih: 7 Mayıs 2010 Kaynak: Sabah
Japonlar''dan Akyazı Projesi''ne büyük ilgi (7 Mayıs 2010)Trabzon Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu Japon finans kuruluşlarının Akyazı Projesi''yle ilgilendiklerini açıkladı. Gümrükçüoğlu, "Biz Japonya''da Akyazı ve Çömlekçi Projesi''nin ikisinin de sunumunu yaptık ancak onlar kompleks olduğu için Akyazı Projesi''ne ilgi gösterdiler" dedi.
Dünyanın en büyük 10 yenilenebilir enerji tesisi (7 Mayıs 2010)Internet ansiklopedisi Wikipedia''nın ‘yenilenebilir enerji'' maddesi şöyle başlıyor: "Yenilenebilir enerji (kaynakları), sürekli devam eden doğal süreçlerdeki varolan enerji akışından elde edilen enerjidir. Bu kaynaklar güneş ışığı, rüzgar, akan su (hidrogüç), biyolojik süreçler ve jeotermal olarak sıralanabilir. En genel olarak, yenilenebilir enerji kaynağı, enerji kaynağından alınan enerjiye eşit oranda veya kaynağın .
Tarihi bina çağdaş bir yapıya kavuşturulacak (7 Mayıs 2010)19 Nisan 2010 günkü köşemizde okurumuz Ali Cambaz''ın şikayetini, "İzmir''e yakışmıyor" ve "Bina yetersiz ve burada trafik sorunu yaşanıyor" başlıkları ile Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü''ne ait işletmeden söz etmiştik.
İnciraltı, 2011’den önce ‘imar’ edilecek (7 Mayıs 2010)Bölgede yıllardır beklenen planlamanın ilk adımı atıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın açıkladığı plan taslağına göre, 5 milyon 560 bin metrekarelik alanın yüzde 55''i yapılaşmaya açılacak. Kat yüksekliği 4''ü aşmayacak. Hedef, sağlık ve kongre turizmlerini geliştirmek.
Türk Telekom Arena''da durum bugün belli olacak (7 Mayıs 2010)Yapımı devam eden Galatasaray''ın yeni stadı Türk Telekom Arena''nın son durumu hakkında bugün basın toplantısı düzenlenecek.
İstanbul yarışa giriyor (7 Mayıs 2010)Beş yıl önce ihalesi iptal edilen Galataport Liman Projesi yeniden başlıyor. Özelleştirme İdaresi, ihalenin yıl sonuna kadar tamamlanmasında kararlı.
Rusya''dan ilginç teklif (7 Mayıs 2010)Rusya, Türkiye''ye İstanbul ve Çanakkale boğazlarıyla ilgili dikkat çekici bir teklifte bulundu.
Gündüz keşmekeş gece ihtişam (7 Mayıs 2010)''''İstanbul''un siluetinin yeni gözdesi Maslak, varlığını ve ihtişamını en çok geceleri hissettiriyor. Sabah olunca ise gecenin örtüsü kayboluyor ve keşmekeş başlıyor.'''' Türk edebiyatının önemli kalemlerinden Ayfer Tunç, National Geographic Türkiye için Maslak''ı yazdı.
6 yılda 3 bin 383 eseri restore etti (7 Mayıs 2010)Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2003-2009 yılları arasında 3 bin 383 tarihî eseri restore etti. Genel Müdürlük ayrıca, karanlığa gömülmüş, yok olmaya yüz tutmuş vakıf belgeleriyle ilgili yapılan çalışma sonucunda 20 milyon belgeyi bilgisayar ortamına aktardı. İstanbul''da şu an itibariyle 140 vakıf kültür varlığı ile ilgili çalışmalar devam ettiriliyor. Kimi eserin projesi çizilirken, kimi eserin projeleri Koruma Kurullarında onay için bekliyor.
Tarih: 7 Mayıs 2010 Kaynak: Türkiye
Sejima Venedik Bienali için "Star"ları Sıralıyor (6 Mayıs 2010)29 Ağustos-21 Kasım tarihleri arasında Arsenal ve Giardini''de işleri yer alacak olan 43 mimar, mühendis ve sanatçının yanı sıra Herzog & de Meuron, OMA, Toyo Ito ve Arup''tan Cecil Balmond da Venedik Bienali''nde işlerini sergilemek için kuratör Kazuyo Sejima tarafından davet edilen "star"lar arasında yer alıyor.
Karayolları Arazisi ile İlgili ÇED Raporu (6 Mayıs 2010)TMMOB İstanbul Büyükkent Şubesi Zincirlikuyu Karayolları Arazisi ile ilgili ÇED Raporu Hazırladı. Hazırlanan ÇED Raporu şu şekilde...
Al Bu Legoları Legocuya Götür (7 Mayıs 2010)Oyun oynama zamanı bir çocuğun gelişimindeki en önemli süreçlerden birini oluşturuyor. Aynı zamanda anlamlı keşifler yapmak, hayal gücünün yepyeni yönlerini keşfetmek ve yaratıcılıklarını ifade etmek için imkan veriyor. LEGO blokları tüm zihinsel şans getirmek için en iyi oyuncaklardan biri olarak gösteriliyor. Önceden düşünülmemiş, renkli çocukluk birikimlerinin gerçek dünyaya evrimleştirilmiş hali olan bu tam ölçekli yapılar içinden çocuk evinden hayvanat bahçesine kadar 5 tane şaşırtıcı gerçek boyutlu proje seçildi.
Toplam 119 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 119. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.