Haberler

Haberler

Toplam 166 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Lara Kent Parkı gezintisi (24 Ağustos 2006)CHP Grup Başkanvekili Prof. Haluk Koç''un önceki günkü konusu Lara Kent Parkı idi. CHP konuyla ilgili Meclis araştırması isteyecek. Lara''nın öyküsü uzun...
Pazar (24 Ağustos 2006)Anadolu Yakası Umum Pazarcılar Odası Başkanı Hurşit Aydın aradı... Kuşdili Çayırı''na kurulan en az yarım asırlık Salı Pazarı''nın akıbetini anlattı. Anakent Belediyesi pazaryerini önümüzdeki hafta düzenlenecek bir ihaleyle tek bir firmaya otopark, alışveriş merkezi vs. kurması için 30 yıllığına kiralayacakmış... Böylece Salı Pazarı tarihe karışıyor. Hurşit Aydın diyor ki:  "Buraya her hafta 2500 tezgâh kuruluyor. 20 bin kişi ekmek yiyor. İhale kararı almışlar. Bize hiç danışmadılar. Haber de vermediler. Biz durumu geçen hafta tesadüfen öğrendik. Anakent''e başvurduk. Gidin Kadıköy Belediyesi size yer göstersin dediler. Kadıköy Belediyesi''ne gittik. Durumdan onların da haberi yok. 2500 pazarcı ortada kaldık..." İşte, Anakent''in insanı yok sayan icraatına bir örnek daha.
Tarih: 24 Ağustos 2006 Kaynak: Milliyet Yazan: Melih Aşık
Arkitera Genç Mimar Ödülü Tülin Hadi ve Cem İlhan''ın (24 Ağustos 2006)Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü 2006, iki mimar, Tülin Hadi ve Cem İlhan arasında paylaştırıldı.
2010 yolunda İstanbul ne yapmalı? (24 Ağustos 2006)İstanbul 2010 projesinin esas sahibi kim olacak? Tamamen sivil insiyatif girişimi olarak başlatılan adaylık süreci, merkezi hükümetin desteğiyle sonuçlandı. Ancak iş parlamaya başladıkça sahip olmak isteyenler artacak. Bu durum çok ciddi bir sorun yaratabilir.
Metropol ve Kriz (24 Ağustos 2006)Bugün metropoller içindeki savaşlar aslen rant üzerinden yaşanıyor. Önce bunun için de bir kriz ortamı yaratılması gerekiyor.
"Minimum Tecavüz" ve Ankaram Platformu (24 Ağustos 2006)Uzun zamandan beri kendini kavşak ve üstgeçit çılgınlığına kaptırmış olan Büyükşe-hir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara''ya kazandıracağı yeni alt geçidi hayata geçirirken, kent merkezindeki nadir parklardan birine saldırıda bulunabilmek için Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu''na başvurunca, Türkiye tarihindeki en ilginç ve eşi benzeri olmayan kararlardan birini de alınmış oldu.
Galata, Tasarımın da Köprüsü (24 Ağustos 2006)Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve yaklaşık 50.000 kişinin ziyaret ettiği İstanbul Tasarım Haftası (istanbul Design Week), bu yıl Frame ve I.D.gibi önemli tasarım yayımlarının da medya sponsorluğunda, 12-17 Eylül tarihleri arasında, yine Eski Galata Köprüsü üzerinde gerçekleşiyor.
Türkiye''nin Yeni Endişesi Su (24 Ağustos 2006)WWF Türkiye Başkanı Filiz Demirayak''la Türkiye''deki su sorununu ve yapılan yanlışlar ve yapılması gerekenler su politikamızın ne olması cjerekticji üzerine konuştuk.
2007 yılı bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri (24 Ağustos 2006)Binaların emlak vergisi, binanın vergi değeri üzerinden hesaplanıyor. Belediyelerce dört yılda bir yeniden hesaplanarak güncellenen vergi değeri, izleyen yıllarda yeniden değerleme oranının yarısı kadar artırılıyor.
Akan Petrol Bir Yılda Temizlenir (24 Ağustos 2006)Uluslararası çevreci örgüt Greenpeace, İsrail bombardımanının hedef aldığı bir elektrik santralindeki petrol tanklarının vurulması yüzünden Akdeniz''e akan petrolün temizlenmesinin bir yıl alacağını açıkladı. Örgüt, denizin dibine yayılan petrol tabakasının fotoğraflarını da göstererek, kirliliğin tam olarak saptanmasının aciliyetine dikkat çekti. Örgüt, petrolün temizlenmesinin 6 ayla bir yıl arasında mümkün olabileceğini de açıkladı. BM''nin çevre programına göre, 10-15 bin ton kadar mazot, İsrail bombardımanından sonra denize aktı. Program direktörü Achim Steiner''e göre, kirliliğin temizlenmesinin maliyeti 50 milyon avro. Uluslararası yardım kuruluşları da İsrail bombardımanında ağır zarar gören bölgelere acil yardım çağrısı yapıyor.
Tarih: 24 Ağustos 2006 Kaynak: Birgün
Granitçiler "Kâr" Savaşında (24 Ağustos 2006)Bir grup granit ithalatçısı ile, tam sayfa ilan vererek "ucuz Çin granitinin gelmesini engellemeye çalışarak, ithal ettikleri pahalı Avrupa granitini satmaya çalışmakla" suçladıkları firmalar birbirine girdi.
Havaalanı yolcuları taksiye mahkûm olmayacak (24 Ağustos 2006)Özel havayolu şirketlerinin ‘otobüs fiyatına uçak bileti’ uygulamasından sonra yoğunlukları artan havaalanlarından şehir merkezlerine karayoluyla ulaşım çilesi sona eriyor.
Ünlü mimar İstanbul''a taşınıyor (24 Ağustos 2006)Büyükşehir Belediyesi''nin Kartal Alt Merkez ve Kartal-Pendik Kıyı Kesimi Kentsel Dönüşüm Projesi yarışmasını kazanan dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid, dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''ı makamında ziyaret etti.
Otellerin yüzde 90''ı ''arıtma''yı kapatmış! (24 Ağustos 2006)Deniz Temiz Derneği (Turmepa) Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu üyesi Jonathan Beard, Türkiye''de çöplerin yüzde 70''inin arıtılmadan denize atıldığını söyledi, "Akdeniz''e sadece plastik olarak günde 675 ton atılıyor" dedi. İskenderun Rotary Kulübü''nün davetiyle kente gelen Beard, "Turmepa olarak İzmir-Bodrum arasında 600 oteli inceledik. Yüzde 70''inde arıtma tesisi var, ama yüzde 90''ı, elektrik pahalı diye çalıştırmıyor. Göcek, Bodrum, Marmaris, Fenike ve Antalya''da kolibasili ve biyolojik problemler var. Ülke ekonomisinin üçüncü büyük girdisi turizmden, ama denizlerimizi temizlemek adına hiçbir şey yapmıyoruz" dedi.
Tarih: 24 Ağustos 2006 Kaynak: Radikal
Seyitömer Höyüğü''nde seramik kalıp (24 Ağustos 2006)Seyitömer Termik Santrali''ne ait kömür havzasındaki höyükte yürütülen kazıda, seramik kalıplar bulundu.
Karayolları Arazisi için Yeni İmar Planı (24 Ağustos 2006)ÖİB, Karayolları arazisine konut yapılabilmesi için plan değişikliği yapıyor.
Altı gün geçti, ormanlar hala yanıyor (24 Ağustos 2006)Antalya''nın Kaş ilçesindeki orman yangınında altıncı güne girildi, ancak yangın hala kontrol altına alınamadı. Muğla''nın Milas ilçesinde başlayan ve Bodrum''da süren yangın ise kontrol altına alındı. Yangınla ilgili olarak bir kişi gözaltına alındı.
Zabıta, Görüntü Kirliliği ile Mücadele Ediyor (24 Ağustos 2006)Kentsel Tasarım Müdürlüğü''nce uygunluk görüşü bulunmayan reklam unsurları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerince kaldırıldı.
Kalkavan, Pera Palas''ı Ultra Lüks Otel Yapacak (24 Ağustos 2006)İhsan Kalkavan tarafından kiralanan İstanbul''un en ünlü otellerinden biri olan Pera Palas''ın restorasyon çalışmalarını yürüten Turizm Yatırımcıları Derneği Yüksek Danışma Kurulu Üyesi ve Atlas Arazi ve İş Geliştirme Başkanı Tavit Köletavitoğlu, oteli deluxe otel statüsüne kavuşturacaklarını söyledi.
4 milyon ağaç gitti (24 Ağustos 2006)Türkiye''nin son yıllarda yaşadığı en büyük orman yangınlarının acı bilançosu gün ışığına çıkmaya başladı. Orman Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Yılmaz, yılbaşından bu yana 3800 hektar ormanlık alanın yandığını, bunun yaklaşık 1800 hektarının son 5 günde gerçekleştiğini söyledi.
Toplam 166 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.