Haberler

Haberler

Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
139 yıllık Sveti Konstantin Kilisesi yeniden doğdu (8 Eylül 2008)Edirne’nin Kirişhane semtinde harabe halinde olan ve turizme kazandırılacağı anı bekleyen Sveti Konstantin ve Elena kilisesi yoğun uğraşlardan sonra Türk ve Bulgar devletlerinin ortak kararı sonrasında yeniden hayat buldu.
Müteahhite müjde: Fiyat farkı kararnamesi hazır (8 Eylül 2008)Kamu İhale Kurumu (KİK) Başkanı Hasan Gül, fiyat farkı kararnamesinin, 31 Mayıs 2008''den önce ihalesi gerçekleştirilen işleri kapsayacağını ve 1 Ocak 2008''den sonra yapılan ve yapılacak yapım işlerine yönelik ödeneceğini söyledi.
Balkaner’in arsası satışa çıkarıldı (8 Eylül 2008)Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Balkaner Grubu’ndan devraldığı, 35 milyon YTL muhammen bedele sahip Marmaris’teki turistik tesis arsasını satışa çıkardı. İhalesi 16 eylülde yapılacak arsa için 15 eylüle kadar en az muhammen bedel olmak şartıyla teklif alınacak. Muğla’nın Marmaris ilçesi Siteler Mahallesi Boynuzbükü mevkiindeki üç parselden oluşan turistik tesis alanının çevresinde alış veriş merkezleri ve küçük turistik oteller bulunuyor. Teklif sahiplerinin, gayrimenkule ait muhammen satış bedelinin yüzde 5’i tutarındaki 1 milyon 750 bin YTL nakit teminatı TMSF’ye ait İş Bankası hesabına yatırmaları ya da en az 3 ay süreli geçici banka teminat mektubu vermeleri gerekiyor.
Tarih: 8 Eylül 2008 Kaynak: Taraf
Milli Kütüphane yer altına taşınıyor (8 Eylül 2008)Yer altı arşivi fikrinin sahibi Milli Kütüphane Başkanı Tuncel Acar. Milyonları bulan eser koleksiyonuyla ''Türkiye''nin hafızası'' niteliğinde olan Milli Kütüphane, arşivini yer altına taşıyor.
Teleferik projesi güzergah belirleme aşamasına geldi (8 Eylül 2008)Avusturya''daki teleferikleri inceleyen Büyükşehir Belediyesi heyeti, İzmit''te de araştırma yaptı. İzmit, yıllardır hayalini kurduğu teleferiğe adım adım yaklaşıyor.
Isparta''nın deprem haritası çıkarılacak (8 Eylül 2008)Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) işbirliğinde hazırlanacak proje çerçevesinde Isparta''nın deprem haritası çıkarılacak. SDÜ Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ümit Yalçın Kalyoncuoğlu, merkez olarak ilin deprem haritasının çıkarılacağı Deprem Master Planı Projesi hazırladıklarını ancak bu projenin iki kez, ''yeterli yerel yönetim desteği görülmediği'' gerekçesiyle TÜBİTAK tarafından reddedildiğini belirtti. Projenin SDÜ imkanlarıyla hayata geçirilmesi için çalışmalar yaptıklarını belirten Kalyoncuoğlu, "40 bin YTL''ye daha ihtiyacımız var. Valilik bunu bize sağladığı takdirde projeyi hemen başlatacağız.'''' dedi.
Tarih: 8 Eylül 2008 Kaynak: Zaman
Konutta durgunluk fuarları da etkiledi (8 Eylül 2008)Atılım Fuarcılık Genel Müdürü Salim Şahin, gayrimenkul sektöründe yaşanan durgunluk nedeniyle geçtiğimiz yıl düzenlenen beş fuardan bu yıl ancak ikisinin gerçekleştirilebileceğini söyledi.
Optimum, 1 park için 4 okul verdi (8 Eylül 2008)Türkiye''nin zincir alışveriş merkezlerinden Optimum Alışveriş Merkezi (AVM), Kadıköy''de inşa ettiği mağazının bitişiğindeki ilköğretim okulunun altını yeraltı otoparkı yapmak ve 25 yıl bedelsiz kullanmak için İstanbul İl Özel İdaresi''ne 4 ilköğretim okulu yapma teklifinde bulundu.
Kepez kanalına yeşil makyaj (8 Eylül 2008)Kepez Belediyesi, ilçenin simgelerinden biri olan DSİ''ye ait kanalı, yeşil kuşak projesi ile güzelleştiriliyor. Projenin 1. etabı, Ahmet Vefik Paşa Caddesi''nde kanalın 700 metrelik alanında başladı.
Fıstıklı arsa rantı Silivri’yi gölgede bıraktı (8 Eylül 2008)Belediyeden imar değişikliği sözü alıp, arsayı alışveriş merkezi yapacak olan Alman şirkete 3 gün sonra 87.5 milyon YTL’ye sattı.
Danıştay’ın Çeşme’deki zaferi yargıya örnek oluşturmalı (8 Eylül 2008)Vallahi de, billahi de bu kere kazandık. “İzmir, Çeşme-Alaçatı-Paşalimanı Kültür Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Girişimi”nin Turizm Kenti projesine yargı izin vermedi.
Yalıkavak’ta cinayet (Maktul sahilde yatıyor, katiller serbest) (8 Eylül 2008)Türkiye’de turistik bölgelerde işlenen cinayetler büyük tırmanış gösteriyor. Bodrum’un Yalıkavak beldesindeki cinayet, turistik bölgelerdeki cinayetlerin ulaştığı boyutu gösteriyor.
Seydişehir''de şehircilik bilimsel yapılacak (8 Eylül 2008)Sınırları tespit edilen Seydişehir''in Sayısal Hâlihazır Haritası çıkarılıyor. Projenin belediyecilik açısından çok önemli bir çalışma olduğuna dikkat çeken Başkan İbrahim Halıcı, ''Bu çalışmadan sonra Seydişehir''de şehircilik daha teknik, daha bilimsel veriler ile yapılmış olacak" dedi.
Bırak kalsın (8 Eylül 2008)ODTÜ’deki birçok bina için ruhsatsız olduğu gerekçesi ile yıkım kararı veren, 2 milyon liraya yakın para cezası kesen Ankara Büyükşehir Belediyesine mahkemeler geçit vermedi.
8 asırlık Zazadin Han kültüre hizmet edecek (8 Eylül 2008)Alaaddin Keykubat döneminde 1236 yılında yapımına başlanan ve 2.Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde tamamlanan Konya''daki Zazadin Han''ın sosyal ve kültürel amaçlı kullanımlara açılacak. Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen,Tarihi hanın restorasyonu için 1 milyon 998 bin YTL harcama yapıldı.
Ayasuluk kalesi 4 yılda ziyarete açılacak (8 Eylül 2008)Selçuk''taki tarihi Ayasuluk Kalesi''nde Pamukkale Üniversitesi Arkeoloji Bölümü tarafından yürütülen restorasyon ve kazı çalışmalarının 2008 yılı programı tamamlandı.
Gemiler battı, Kandilli doğdu (8 Eylül 2008)Kandilli’nin 140 yıllık tarihi, Karadeniz’de Fransız gemilerinin battığı 1868’e uzanıyor. Fransızlar istedi, rasathane kuruldu. Fransız gemileri Karadeniz’de battığında yıl 1868’di.
Halifax: Mortgage krizi 2010’a kadar sürecek (8 Eylül 2008)İngiltere’nin en büyük mortgage kredisi sağlayıcısı Halifax’a göre, ABD’de başlayıp bütün dünyaya yayılma eğilimi gösteren kredi krizinin etkileri 2010’a kadar sürecek.
Depremde ilk yıkılacak bina, valilik (8 Eylül 2008)Türkiye günlerdir sarsıntılar ve İstanbul için olası felaket senaryolarıyla ‘irkilirken’, Denizli Valisi Yavuz Erkmen, kentte olası bir depremde yıkılacak ilk binanın kullandıkları valilik olduğunu söyledi.
Osmanlı mirasına İstanbul sahip çıktı (8 Eylül 2008)Osmanlı İmparatorluğu’nun Balkanlar’daki önemli tarihî eserlerinden biri olan ve ilgisizlik sebebiyle yıkılmaya yüz tuttuğu bildirilen “Murat Hüdavendigar Camisi”, İstanbul Büyükşehir Belediyesince restore edildi.
Toplam 267 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.