Haberler

Haberler

Toplam 133 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Buca''ya bir yılda sekiz yeni park (25 Ağustos 2010)Buca''da 212 olan park sayısı bu yıl yapılan çalışmalarla 220''ye çıktı.Yapımı süren ve tamamlanan parklarda incelemelerde bulunan Başkan Ercan Tatı, vatandaşlarla sohbet etti, yeşil alan çalışmalarının görev süresi boyunca kesintisiz süreceğini söyledi. Kozağaç ve Adatepe mahallelerinde özellikle çocuklar tarafından büyük sevinçle karşılanan Tatı, onların memnuniyetinin her şeyden önemli olduğunu belirtti. Başkan Tatı, "Mevcut parkları elden geçiriyoruz. Yeni spor aletleriyle halkın kullanımına sunuyoruz" dedi.
Tarih: 25 Ağustos 2010 Kaynak: Milliyet Ege
Kaçak binaya balyoz indi (25 Ağustos 2010)Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, son olarak Toros Caddesi''nde imar planlarına göre bir kısmı yol, bir kısmı yeşil alan olarak belirlenen arsa üzerinde yapılan kaçak binayı tespit etti. Hemen harekete geçildi. Öncelikle imar kirliliğine neden oldukları için İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı''na suçduyurusunda bulunuldu. Ardından encümen kararıyla sahiplerine idari para cezası kesildi, en sonunda da bina yıkıldı. Başkan Hakan Tartan, kaçak yapılara göz yummayacaklarını söyledi. Tartan, "Kaçak ve düzensiz yapılaşma kent estetiğini bozuyor. Vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum" dedi.
Tarih: 25 Ağustos 2010 Kaynak: Milliyet Ege
Trafikte ''Çin işkencesi'' (24 Ağustos 2010)Çin''in başkenti Pekin''e uzanan bir anayolda binlerce aracın oluşturduğu, 100 kilometre uzunluğundaki kuyruk dokuz gündür devam ediyor.
Marka Olmak ya da Olamamak.... İşte Bütün Mesele Bu - II (24 Ağustos 2010)Marka Olmak ya da Olamamak isimli haberimizin ilk bölümünde ülke ve şehirler söz konusu olduğunda markalaşmanın öneminden ve getirilerinden bahsettik. Gayrimenkul sektörü özeline girersek yatırımcılar için cazibe merkezi olabilmek, yatırımların getirilerini üst seviyelerde tutabilmek, tutarlı bir gelişim sağlamak adına topyekun yaratıcı çözümler üretmemiz gerekiyor. Uzmanlardan alınan görüşler ülkeler, şehirler ve başkentler gibi şehirde ufak yerleşim alanlarına kadar rekabetin olduğunu gösteriyor. Dünyanın farklı bir kıtasındaki yükselen bir değer ülkemizin ufak bir yerleşim alanındaki bireylerin ekonomik gelirlerini doğrudan etki edebiliyor.
"Şirince''deki 16 binayı yıkacağız" (24 Ağustos 2010)Yazar Sevan Nişanyan''ın Şirince''de inşa ettiği pansiyonu da dahil tüm yapılar hakkında İl Özel İdaresi Encümeni''nce yıkım kararı alındığını belirten Vali Kıraç, "Karar uygulanacak. Ben de takipçisi olacağım" dedi.
Kadıkalesi, bölgenin tarihine ışık tutuyor (24 Ağustos 2010)Kuşadası''nın önemli kalelerinden biri olan ve 2001''den beri kazılan Kadıkalesi, bölgede ilk iskan tarihini günümüzden 10 bin yıl öncesine kadar götürürken; bölgenin coğrafi güzelliğine tarihi bir hava katıyor.
İzmir, opera binasına kavuşuyor (24 Ağustos 2010)Kente uluslararası niteliklerde bir opera binası kazandırmak amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Ulusal Mimari Proje Yarışması sonuçlandı. Jüri Başkanı Mimar Doç. Dr. Celal Abdi Güzer, birincilik ödülü kazanan eseri "İzmir ile birlikte anılacak, İzmir''i temsil edecek bir yapı" olarak nitelendirdi.
Türk müteahhitleri nereye, kalıp ve iskele için Urtim oraya (24 Ağustos 2010)Türk müteaahhitlerin gittiği hemen her ülkeye kalıp ve iskele ürün ve hizmeti götüren Urtim, başarısını yine inşaat sektörünün yurtdışı gelişimine bağlayarak ‘Onlar nereye biz de oraya'' diyor.
Sultangazi''nin çehresi değişiyor (24 Ağustos 2010)Görkemli kamu binalarının yapımına başlanan Sultangazi, yeni hastaneler, okullar, pazar yerleri ve parklarla modern bir görünüm kazanıyor.
Bakan Yıldırım''dan Ankara metrosu müjdesi (24 Ağustos 2010)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, çıkan yasa ile birlikte bakanlığın metro ve hafif raylı sistem yapacağını, bu çerçevede Ankara Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerin devam ettiğini belirtti.
Kuleleri bitirip, yeni 4 projeye başlayacak (24 Ağustos 2010)Bu yılı 300 milyon dolar ciro ve Anthill''i teslim ederek kapatmayı planlayan Ant Yapı, Çengelköy, Çekmeköy ve Çamlıca''da da yeni projeler peşinde.
Dünya 6 derece ısınırsa ne olur? (24 Ağustos 2010)Beyaz ayılar, üstüne çıkacak buzul, insanlar altında yatacak ağaç arıyor. Küresel ısınma hepimizi perişan etti! Bir tek klimacılar mutlu... Herkesten randevu alacağımız aklımıza gelirdi, klimacılardan asla.Bilim insanları açıklıyor, çalışan her klima dünyayı biraz daha ısıtıyor... Dünyanın ısınmaması lazım.
''Yeni proje uygulanmalı'' (24 Ağustos 2010)AKM''nin daha fazla vakit kaybedilmeden Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından hazırlanan ve onaylanan projeye uygun olarak, yenileme uygulamasının başlatılmasını, kimliğinin, özgün niteliklerinin, kentliyle ve kentle ilişkisinin ve nice simgesel değerlerinin yaşatılmasını, sürdürülmesini dilerim.
"Kente metro ne kadar lazımsa opera binası da o kadar lazım" (24 Ağustos 2010)İzmir''de yapımı planlanan opera binası için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ''''Ulusal Mimari Proje Yarışması''''nın sonuçlandığı bildirildi.
Daha güzelini yapmak için yıkacaklar (24 Ağustos 2010)Beylikdüzü halkının heyecanla beklediği halk plajı açıldı, ancak belediye başkanı Uzun, sahili yıkıp çok daha iyisini 2012''ye kadar yapacaklarını söyledi.
Tüp geçiş projesi Ankara''da kayboldu (24 Ağustos 2010)Sadece otomobillerin geçişi için projelendirilen ve 5 yılda tamamlanması planlanan tüp geçiş projesi, 2 yıldır Yüksek Planlama Kurulu''ndan (YPK) onay bekliyor.
Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Sözleşmeli 294 Personel Alıyor (23 Ağustos 2010)Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Taşra Teşkilatında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun Değişik 4/B maddesi ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan esaslar ile ek ve değişikliklere göre istihdam edilmek üzere, KPSS(B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Bakanlık tarafından yapılacak yerleştirme ile sözleşmeli personel alımı yapılacak.
12. Venedik Mimarlık Bienali Japonya Pavyonu''nda "Metabolism" Konusu İşleniyor (23 Ağustos 2010)Japonya''dan dünya çapında bir etki yaratan Metabolist hareket mimarlığın ve kentin yeni vizyonunu ortaya koyuyor. Hareket, bir kentin, fonksiyonel bileşenlerinin yer değiştirmesi ile metabolize edilebilmesi gibi devrim niteliğindeki görüşleri baz alıyor. Ancak bu megaloman kentin henüz bunları uygulamaya koyduğu söylenemez. Bununla beraber, son 50 yılda büyük bir değişim geçiren Tokyo''nun durumu ele alındığında, metabolizma ile dile getirilen fikirlerin gelişme kaydettiği gözleniyor.
Marka Olmak ya da Olamamak.... İşte Bütün Mesele Bu - I (23 Ağustos 2010)Günümüzde marka olmak, dünya üzerinde adeta varolmakla eşdeğer görülüyor.Yönetimlerin şeffalaşması, teknolojinin ilerlemesi, ulaşımda sağlanan kolaylıklar, medya ve internetin gücü ile bilginin akışkanlığının ve hızının artması tüm taşları yerinden oynattı. Ne kadar değerli bir insan olduğunuz markanızla ilişkilendirilirken, yaşadığınız ülkenin markalaşması farklı ülkelere seyahet ettiğinizde diğer insanların size olan yaklaşımlarını etkiliyor. Algıların yönetimi olarak da nitelendirilebilen ve sosyal, ekonomik, kültürel süreçleri de içine alan, bütünsel bir yaklaşım olan markalaşmayı şehir özelinde ele alırsak, şehrinizin markalaşma başarısı ekonomik durumunuza doğrudan etki edebiliyor. Arkitera olarak bu konuyu incelerken ulusların ve şehirlerin markalaşması konusunda uzman olan Simon Anholt''dan İstanbul hakkındaki görüşlerini aldık.
İçi de dışı da sanat eseri (23 Ağustos 2010)Dünyanın farklı köşelerinden mimarinin de bir sanat olduğunu gösteren yapılar...
Toplam 133 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.