Haberler

Haberler

Toplam 133 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Sakinleşin... Burası Seferihisar (23 Ağustos 2010)''Cittaslow'', dünyada tam anlamıyla sığınılacak bir akım haline geldi. Yavaş, bir diğer deyişle sakin şehirleri keşfetmeye ve dahası yaratmaya adanan bu hareketin Türkiye''deki tek temsilcisi Seferihisar, daha da sakinleşmek için özel projelerin peşinde
Orada Kimse Var Mı? (23 Ağustos 2010)17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen Kocaeli depreminin ardından her enkazın başında duyulan soruydu: "Orada kimse var mı?" Sabaha karşı, 03:02''de ve 7,4 şiddetinde gerçekleşen deprem, 45 saniye sürerek, merkez üssü Kocaeli''nin Gölcük ilçesi olmasına rağmen ülkenin büyük kesiminde hissedilmiş ve yakın çevresindeki yerleşim yerlerinde yıkımlara ve can kayıplarına neden olmuştur. Yaşanan 45 saniyelik felaketten sonra, birçok can ağır betonlar altında bu cümleyi duymayı beklemiş, bazıları duyabilmiş, bazılarına ise bu ses hiç ulaşamamıştır.
Avrupa''nın sakin düzlükleri... (23 Ağustos 2010)İklim değişikliği belirli bir bölgede sınırlı bir süre zaman içinde olup biten bir şey değil. Yeryüzü bir uçtan bir uca bir çılgınlık sonrasını yaşar gibi.
Rhodiapolis''in Giriş Kapısı Ortaya Çıktı (23 Ağustos 2010)Rhodiapolis Antik Kenti''nin batı yakasında bulunan giriş kapısı ortaya çıkarıldı. Antalya''nın Kumluca ilçesindeki Rhodiapolis Antik Kenti''nde sürdürülen kazı çalışmalarında, antik kentin batı yakasında bulunan giriş kapısı ortaya çıkarıldı.
Doğa Derneği''nden Gediz Deltası için uyarı (23 Ağustos 2010)Genel Müdür Kurt, "Çiğli atıksu arıtma tesisi körfezin iç kısmını temizlerken, Gediz Deltas''nı yok ediyor" dedi
Gerçeküstü evde sergi (23 Ağustos 2010)Gerçeküstücülük ve mimarinin buluşmasını gösteren ilk sergi olma özelliğini taşıyan Londra''daki ''Gerçeküstü Ev'' sergisinde, 1920-40 arasındaki ilk nesil gerçeküstücülerin 170 eseri var.
Böyle Mühendise "Can" Kurban (23 Ağustos 2010)Büyük depremin 11. yılında yapılan "Ne kadar hazırlıklıyız?" tartışmalarında unutulan bir taraf var, o da 1938''de çıkarılmış olan 3458 sayılı Mühendislik ve Mimarlık Yasası. Halen yürürlükte olan yasa bir türlü değiştirilemediğinden, İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe''ye göre, "İstanbul''da yapılmış yeni projelerin bile çoğu deprem yönetmeliklerine uygun değil ve altlarında mühendislerin imzası var. İnsanların can ve mal güvenliği tehlike altında."
Aç, yoksul halka ''şekilli'' şehir... (23 Ağustos 2010)Yoksulluk, açlık ve şiddetle boğuşan Sudan''da akıl almaz bir proje gündemde. Halk yoksulluk içindeyken 10 milyar dolarlık bütçe ayrılan proje, Sudan''ın güneyindeki eyaletlerin başkentlerini hayvan ve meyve şeklinde yeniden inşa etmeyi öngörüyor.
Dünyanın en yüksek lego kulesi (23 Ağustos 2010)Lego oyun taşlarından yapılan dünyanın en yüksek kulesi Almanya''nın Bavyera eyaletindeki Günzburg kentindeki Legoland adlı eğlence parkında kuruldu.
Bursa''nın tarih kokan evlerine yolculuk (23 Ağustos 2010)Özgün yapıları, cumbalı balkonları, işlemeli ahşap doğramaları ve yüksek duvarlı bahçeleriyle sivil mimari örneği "Eski Bursa Evleri", betonarme yapılardan bunalan kent sakinlerini, yaşanmışlığın verdiği sıcaklıkla tarihsel yolculuğa çıkarıyor.
Deniz Gezmiş köprüsü yeniden yapılıyor (23 Ağustos 2010)İstanbul''dan gelen bir grup üniversiteli genç tarafından 1969 yılında Hakkari-Van karayolunun Zap suyu üzerinde inşa edilerek ''Deniz Gezmiş'' adı verilen köprünün yapımına yeniden başlandı.
Dünyanın ilk ışıklı caddesine ilk adım (23 Ağustos 2010)Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, kültürel mirasa sahip çıkmak için olumlu adımlar attıklarını söyledi.
''İstanbul''un Şehirleri'' belgeselinin çekimleri devam ediyor (23 Ağustos 2010)İstanbul 2010 Kültür Başkenti kapsamında Genar Araştırma Şirketi tarafından gerçekleştirilen ''İstanbul''un Şehirleri'' adlı belgeselin çekimleri iki farklı ekiple hem Balkanlar, Kuzey Karadeniz''de hem de Ortadoğu ve Kuzey Afrika''da gerçekleştiriliyor.
İstiklal''deki AVM''nin üstüne otel açılacak (23 Ağustos 2010)İstiklal Caddesi''nde alışveriş merkezi yatırımına hızla devam eden Demirören Şirketler Grubu, projenin 3 katını otele ayırdı.
3 ile büyükşehir olma yolu (23 Ağustos 2010)İçişleri Bakanı Beşir Atalay, statüsü gereği nüfusu büyük olan kentlerin ''Büyükşehir'' statüsüne kavuşması için çalışmalar yapıldığını söyledi.
Bursa''ya Yunuseli müjdesi (23 Ağustos 2010)Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Yunuseli Havaalimanı''nın açılmasıyla ilgili son protokolü imzaladı.
İkizler Avrupa ve Afrika''dan iki ödülle döndü (23 Ağustos 2010)2010 Avrupa ve Afrika''daki 39 seçkin gayrimenkul profesyonelleri arasında yapılan, Avrupa ve Afrika''nın en prestijli gayrimenkulleri sonuçları açıklandı. Aşçıoğlu Group''un Beşiktaş Spor Kulübü arazisi üzerine inşa ettiği Selenium Twins, projesi yüksek rezidans kategorisinde manzarası ve kullanılan yapı malzemesinin kalitesi ile birinciliği kazandı. Aşçıoğlu Group, 24 Eylül''de Londra Park Lane Otel''indeki gala yemeğinde ödülünü alacak. Aşçıoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu ''Selenium Twins projesine ilk başladığımızdan günden beri yani 5 yıl önce, Türkiye''nin en saygın ailelerini bir çatı altında toplayacağımız, dünyanın en prestijli inşaat malzemelerinin en son modellerini kullanacağımız ve dolayısıyla dünyanın en prestijli rezidans projesini yapacağız diye iddia ediyordum. Çok şükür iddiamızı Türk milletine kanıtlamak için Allah bize bu fırsatı verdi'' diye konuştu. Twins, İngilizce''de ''ikizler'' anlamına geliyor
Tarih: 23 Ağustos 2010 Kaynak: Akşam
Günay Çilingiroğlu''nu Kaybettik (20 Ağustos 2010)Türk modern mimarlık tarihinin önemli binalarından İstanbul Reklam Sitesi ve Tercüman Gazetecilik ve Matbaacılık Tesisleri''nin mimarı Günay Çilingiroğlu 18 Ağustos 2010 tarihinde vefat etti. Cenazesi 20 Ağustos Cuma günü Levent Camisi''nde kılınan ikindi namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı''na defnedildi.
Mimarlık Firmaları Geleceğin Kentlerini Düşlüyor (20 Ağustos 2010)Kentlerimiz 2030''da neye benzeyecek? Bu soruyu 3 tanınmış mimarlık firmasına sorduk. Yanıtlar ise çok çarpıcı ve birçok açıdan da devrimsel. Nasıl yaşadığımız, çalıştığımız, eğlendiğimizden yola çıkarak her firma kentlerimizin gelecekte nasıl bir hal alacağına dair farklı düşüncelere sahip. Gelecekte binalar sadece ikamet edilen yerler olmaktan çok çalışma ve eğlenceyi de kapsayan, kendine yeterli ve bağımsız mekanlar haline gelecek. Biyolojik arıtma sistemi doğrultusunda atık sularının %100 yeniden kullanımı gerçekleşmeyebilir fakat enerjilerinin çoğunu kendileri üretebilecek.
Avcılar''daki trafiğe katlı kavşak çözümü (20 Ağustos 2010)Küçükçekmece ve Avcılar arasındaki yan yolların trafik yükünü azaltacak kavşak bu pazar hizmete giriyor.
Toplam 133 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.