Haberler

Haberler

Toplam 131 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Selenium konsepti İstanbul dışına çıkıyor (15 Haziran 2006)İstanbul''daki 5 Selenium projesiyle toplam 534 daireye imza atan Aşçıoğlu İnşaat, şimdi Selenium''ları İstanbul dışında farklı illere taşımaya hazırlanıyor.
Bahreynli gayrimenkul devi Kıbrıs''a 250 milyon dolarlık yatırım yapıyor (15 Haziran 2006)Bahreyn merkezli gayrimenkul şirketi Real Capita, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti''nde (KKTC) 2 milyar dolarlık yatırıma hazırlanıyor. Real Capita''nın kardeş şirketi olan Riyad merkezli United Medical Group (UMG) Başkan Yardımcısı Erşat Hürmüzlü, Real Capita ortaklarının şahıs olarak, KKTC''de 400 dönüm arsa satın aldığını söyledi.
Başkent Otoparkı''na kalite belgesi verildi (15 Haziran 2006)Kadıköy''de 1997 yılında açılan 6 katlı Başkent Otoparkı, Türk Standartları Enstitüsü''nden ''ISO 9001 kalite belgesi'' alan ilk otopark oldu. Duvarları granit kaplı olan, 2 asansörü, kapalı devre kamera sistemi ile her katında birer güvenlik görevlisi bulunan otoparkta bütün araçlar deprem, yangın ve teröre karşı 15 bin YTL''ye kadar sigortalanıyor. Törene Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de katıldı.
Tarih: 15 Haziran 2006 Kaynak: Sabah
Sokrat''ın ruhu Cebeci Han''da (15 Haziran 2006)İlk olarak Barselona''da başlayan Inten-I sity Projesi, bu yıl, Barselona, Lizbon, I Selanik''ten üç üniversitenin öğretim üyeleri ve öğrencilerinin katılımıyla İstanbul''da gerçekleşti. Katılımcılar, Mimar Sinan Üniversitesi Şehir ve Planlama Bölümünde, Eminönü''de bulunan Cebeci Han ve çevresini iyileştirme ve güzelleştirme kapsamında projeler çizdiler.
Evde ''tasarruf'' başlıyor (15 Haziran 2006)Son 1 ayda yaşanan gelişmeler konutta yeni bir dönem başlattı. Artık maliyetleri düşürmek için metrekareler küçülecek, yerli malzeme kullanımı artacak ve müteahhitler yüksek kârdan vazgeçecek.
Haydarpaşa Bozulmadan Mutlaka Gidip Görülmeli (15 Haziran 2006)İngiliz gazeteci Barnaby Rogerson, İngiliz Daily Telegraph gazetesi için yazdığı haberde, Haydarpaşa''dan yapılan gezilerin, Asya''ya yönelik en muhteşem tren yolculuklarından biri olduğunu belirtti.
Tuzla''daki atıklar yabancı değil (15 Haziran 2006)Tuzla''da ortaya çıkan zehirli varillerle yeniden gündeme gelen tehlikeli atık konusunu aslında Türkiye 18 yıldır tartışıyor.
12 yüzen ada daha bulundu (15 Haziran 2006)Artvin''in Şavşat ilçesi Arsiyan Yaylası''nda üç göl üzerinde 12 yeni yüzen ada ortaya çıkarıldı. Atatürk Üniversitesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Bulut, Gürcistan sınırına yakın, 3 bin metre yüksekliğindeki bölgede bulunan göller üzerinde, literatürde yer almayan 12 yüzen adayı bilim dünyasına tanıtmak için çalışma başlattıklarını söyledi. Arsiyan Yaylası''nda heyelan veya buzul işlemesi sonucu oluşan irili ufaklı 20 kadar göl bulunduğunu anlatan Prof. Dr. Bulut, "Sedava Gölü üzerinde 8, Muasıl Gö-lü''nde 2 yüzen ada bulunduğunu belirledik. Ayrıca Posta Gölü''nün yanında bulunan küçük bir gölde de 2 adet yüzen ada olduğunu ortaya çıkardık" dedi.
Tarih: 15 Haziran 2006 Kaynak: Birgün
Göztepe Parkı''na camiye son söz yargıda (15 Haziran 2006)İstanbul Büyükşehir ile Kadıköy Belediyesi''ni karşı karşıya getiren Göztepe Parkı''na cami kararı dün masaya yatırıldı; itirazlar raddedildi. Gözler, bölge idare mahkemelerine açılan davalarda...
Tarihi Havagazı Fabrikası yıkılmasın! (15 Haziran 2006)Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerince, EGO Genel Müdürlüğü bahçesindeki tarihi Maltepe Havagazı Fabrikası ve Elektrik Santralinin yıkımına başlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi''ne ait iş makineleriyle dün gece saatlerinde başlatılan yıkım çalışmaları devam ederken, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Yeşim Uysal, binanın yıkılması amacıyla önceki yıllarda da girişimlerde bulunulduğunu, ancak bu girişimler üzerine İdare Mah-kemesi''ne dava açıldığını belirtti. İdare Mahkemesi''nin, binanın yıkılmaması yönünde karar verdiğini anımsatan Uysal, "Bu karar, havagazı fabrikası tescilli bir yapı olduğu için değil, tarihi değeri olduğundan alınmıştır. Kamu yararı söz konusudur. 1990''da korunmasına karar verilmiş tarihi binanın 2000''li yıllarda yıkılması hukuka aykırı bir uygulamadır," dedi.
Tarih: 15 Haziran 2006 Kaynak: Birgün
Tekfen, 511 milyon dolarlık ihale kazandı (15 Haziran 2006)Türkiye''nin köklü firmalarından Tekfen Holding bünyesindeki Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. TML Ortak Girişimi ile Libya''da girdiği 511 milyon dolarlık Al Kufra-Tazerbo Su İletim Sistemi Projesi İhalesi''ni kazandı. Libya Çölü''nün güneydoğusundaki Kufra bölgesinden çıkarılan suyun, dört metre dış çaplı olan borularla, 383 km. uzaklıktaki Tazerbo''ya taşınmasını sağlayacak proje, Türk firmalarının Libya''da kazandığı en büyük ihale.
Tarih: 15 Haziran 2006 Kaynak: Radikal
Koşuyolu Öğretmenevi Atatürk''ün Armağanıydı (15 Haziran 2006)Çağdaş Türkiye''yi yaratmada öğretmenlerin alın teri ve emeği vardır. Aydınlanma döneminde Atatürk'' ün ilke ve devrimlerini yurda yayan, tanıtan ve uygulayanlar ''''yıldız öğretmenlerdi''''.
''Haydarpaşa''yı bir an önce görün'' (15 Haziran 2006)İngiliz Daily Telegraph gazetesi muhabiri, "Haydarpaşa Garı''nın tarihi dokusu çok yakında bozulacak. Tatil planlarınıza bu garı da katın" tavsiyesinde bulundu.
Gezginlere Haydarpaşa çağrısı (15 Haziran 2006)''Kimlik değiştirmeye'' hazırlanan Haydarpa Garı, İngiliz Daily Telegraph gazetesine konu oldu. İngiliz muhabir Barnaby Rogerson, garın çevresinin birkaç yıl içinde şehir planlamacıları tarafından değiştirileceğini, bu yüzden gezginlerin şimdiden Haydarpaşa''yı tatil planları arasına alması gerektiğini vurguladı.
Belediye Meclisi, Göztepe Parkı Camii''ne itirazı reddetti (15 Haziran 2006)Kadıköy''deki Göztepe Parkı''na cami yapılması tartışmaları, Büyükşehir Belediye Meclisi''nin dünkü oturumuna yine damgasını vurdu.
Ankara''da bir ''simge'' bina yıkılıyor (15 Haziran 2006)Ankara Büyükşehir Belediyesi, Maltepe Havagazı Fabrikası ve Elektrik Santralı''nı yıkıyor. Ankara''nın göbeğinde yer alan ve yıllardır göz göre göre çürüyen bina, 1929''dan itibaren 69 yıl boyunca başkente enerji sağlamıştı.
Okullara spor salonu (15 Haziran 2006)İstanbul''daki okulların bahçelerinde geçen hafta bir hareket başlatıldı. ''120 okula 120 spor salonu'' çalışması, daha önce uygulanan ''100 gönüllü 100 tesis'' projesinden esinlenerek yapılmış bir çalışmadır.
Yalova''da ''stratejik planlama! (15 Haziran 2006)Belediyelerin yeni yasal görevlerinden ''''stratejik planlama'''' çalışmaları, geleceğe sadece ''''imar rantı'''' beklentileriyle bakmanın ''''talihsizliği'''' ni yaşıyor.
Azınlık Arazisine 20 Blokluk Site (15 Haziran 2006)Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir azınlık vakfı, arazisine kat karşılığı inşaat yapıyor. Uyum yasaları çerçevesinde alınan izinle Ulus Dereboyu’ndaki Ortaköy Surp Astvazazin Kilisesi Vakfı’na ait araziye 20 blokluk ’Lotus Sitesi’ kuruluyor.
Göztepe Camii gün sayıyor (15 Haziran 2006)Göztepe Parkı''na cami kararı, Büyükşehir Belediye Meclisi''nin, imar planına yapılan itirazları reddetmesiyle yasal sürecini tamamladı. Müracaat gelmesi halinde Göztepe Parkı''nda cami inşaatına hemen başlanabilecek.
Toplam 131 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.