Haberler

Haberler

Toplam 109 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Dünyayı değiştiren fetih yine muhteşem bir şölenle kutlandı (31 Mayıs 2010)İstanbul''un Fethi''nin 557. yıldönümü, Haliç üzerinde ışık, su, ses, lazer ve görüntü teknikleri kullanılarak hazırlanan muhteşem bir şölenle kutlandı. Şölende İstanbullulara hitap eden Başkan Topbaş, "İstanbul''un Fethi, halkı yok sayan bir zihniyetin değişmesi anlamına geliyor. Bu nedenle fetih Türk Milleti için ne kadar anlam taşıyorsa, dünya insanı için de o kadar anlam taşıyor" dedi.
Bu heykel uzaydan bile görülüyor! (31 Mayıs 2010)Ünlü heykeltıraş Andrew Rogers''ın, dünyanın değişik ülkelerinde hayata geçirdiği ‘Hayatın Ritimleri'' isimli Arazi Sanatı (Land Art) Projesi''nin Türkiye ayağı olan, toplam 10 heykelden oluşan ‘Zaman ve Mekan'' adlı Heykel Parkı, Kapadokya'' da, Borusan Filarmoni Orkestrası''nın verdiği konserle törenle açıldı.
Başkan Topbaş''tan ''Medeniyetler İttifakı''nda yerel insiyatif vurgusu (31 Mayıs 2010)UCLG Eş Başkanı olarak, Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı ''Kültürlerin Yakınlaşması, Barışın İnşası'' Forumu''nda konuşan Başkan Topbaş, UCLG''nin medeniyetler ittifakı hedeflerinin gerçekleştirilmesi için önemli çalışmalar yaptığını belirterek, yerel yönetimlerin bu konuda daha çok inisiyatif alması gerektiğini vurguladı.
TOKİ hasarlı binalara el attı (31 Mayıs 2010)TOKİ hasarlı binalara el attı Beş yılda en az 50 bin konut yapmayı hedefleyen TOKİ, hasarlı ve tehlikeli binalarda oturanları yapacağı konutlara yerleştirecek. Kentsel dönüşüme Esenler, Küçükçekmece, Bağcılar, Güngören, Bahçelievler, Fatih, Zeytinburnu, Bakırköy, Üsküdar, Ümraniye, Kartal ve Pendik''ten başlanacak.
Uludağ`da ilk yıkım yapıldı (31 Mayıs 2010)Uludağ`da, resmi kurumlara ait dinlenme tesislerinin yıkımına başlandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı`na bağlı ETİ Maden`e ait Uludağ Oteller Bölgesi`ndeki 600 metrekarelik dinlenme tesisi, bir haftalık çalışmayla yerle bir edildi.
İnşaat Mühendisliği eylül ayında açılıyor (31 Mayıs 2010)Cengiz, Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerini birbirinden ayırmak istediklerini belirten Uludağ Üniversitesi Rektörü Mete Cengiz, İnşaat Mühendisliği bölümünün eylül ayında açılacağını söyledi.
Açık Kapı Festivali''nde 6. Gün! (28 Mayıs 2010)Açık Kapı Festivali''nin 6. günü (27 Mayıs Perşembe), Balat''taki Sveti Stefan Bulgar Kilisesi ile başlayan turumuz Alman Konsolosluk Binası ile sona erdi.
EAA-Emre Arolat Architects, 2010 Aga Khan Mimarlık Ödülleri Finalinde... (28 Mayıs 2010)Aga Khan Mimarlık Ödülleri''nin 2010 yılı finalistleri organizasyonun uluslararası bağımsız jürisi tarafından resmi olarak açıklandı. EAA-Emre Arolat Architects, İpekyol Tekstil Fabrikası ile finale kalan tek Türk mimarlık ofisi oldu.
Paris''in Çehreleri-2 (28 Mayıs 2010)Son on yıl içinde Paris nasıl değişti? Aslında bunu cevaplamak için, insan uzun bir yokluktan sonra kente geri dönmüş olmalı. Son on yıl içinde ben sadece kısa dönemlerde uzak kaldım ve dolayısıyla süreci, sevdiği ve her gün gözlemlediği insanın yüzünde kırışıklıkları gören biri gibi gördüm. Kent şu anda sadece yavaşça değişiyor. Kabyl kafelerinin revaçta barlara dönüşmesi, Çin kumaş ticaretinin bir veya iki cadde ileri gitmesi veya yenileme adı altında fakirleri Périphérique''e doğru bir adım daha itmek için zaman gerekiyor.
"Saray"a Türk mermeri (28 Mayıs 2010)ABD''deki lüks konut meraklıları, ülkenin en büyük evine sahip olabilmek için adeta birbirleriyle yarışıyor. Fransa''nın başkenti Paris''teki Versailles Sarayı örnek alınarak Florida eyaletinde inşa edilen süper lüks malikânenin en az 75 milyon dolara alıcı bulması bekleniyor. Ancak malikâneyi satın alacak kişinin, iç dekorasyon çalışmaları henüz tamamlanmadığı için yaklaşık 25 milyon dolar daha masraf yapmak zorunda kalacağı belirtiliyor. Malikânenin sahip olduğu özellikler ise gerçek Versailles Sarayı''nı aratmıyor. Ünlü Butler Gölü yakınlarındaki malikânede 30 yatak odası, her birinde jakuzi bulunan 23 banyo, 20 araçlık garaj, 10 mutfak, üç yüzme havuzu, üç spa merkezi, iki tenis kortu, bir yapay şelale ve çok sayıda yüzme havuzu bulunuyor. Türkiye''den ithal edilen mermer ve granitlerin kullanıldığı malikâne, 3 yıl önce milyarder işadamı David Siegel tarafından inşa ettirilmeye başlanmıştı. Ancak Siegel, küresel ekonomik krizde büyük kayıp yaşayınca malikânesini satışa çıkarmıştı.
Tarih: 28 Mayıs 2010 Kaynak: Sabah
Osmanlı''nın kurulduğu yere sefer var! (28 Mayıs 2010)Zeytinburnu''nda oturanlar için vakit Bizans''ın hüküm sürdüğü, Osmanlı''nın kuruluşuna kucak açan Bilecik''in Söğüt ilçesine doğru yol alma vaktidir.
Fethin izinde İstanbul (28 Mayıs 2010)29 Mayıs 1453 Salı günü Osmanlı hükümdarı, muzaffer bir kumandan olarak şehre girdi. 21 yaşındaki Sultan Mehmed Han, Fatih ünvanını alırken bir çağ açılıp bir çağ kapandı.
İstanbul’a ışık verecek (28 Mayıs 2010)Tarihî Şile Deniz Feneri, İstanbul Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında restore edilerek ziyarete açıldı.
Ayasofya hazineleri gün ışığına çıkıyor (28 Mayıs 2010)Ayasofya Padişah Türbeleri restorasyonu sırasında gün yüzüne çıkan sanduka kılıfları, şehzade kaftanları, Kabe-i şerif iç örtüsü, Kisve-i şerif, ravza-i mutahhara örtüleri, yüzyıllarca Ayasofya''nın minberinde asılı duran ve müzenin deposunda bulunan fethin sembolü tarihî sancak, ilk defa İstanbul''un fethinin 557. yıl dönümünün kutlanacağı yarın sanatseverlerle buluşacak.
Bursa demir ağlarla örülüyor (28 Mayıs 2010)Bursa Büyükşehir Belediyesi, hafif raylı sistemi kentin dört bir yanına ulaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşımdaki en önemli projelerinin hafif raylı sistemin hatlarının hedef noktalara ulaştırılmasını kapsadığını söyledi.
Bursa, şehiriçi ulaşımda demir ağlarla örülüyor (28 Mayıs 2010)Bursa''da hafif raylı sistemi kentin dört bir yanına ulaştırmak için yapılan çalışmalar hızla ilerliyor. Başkan Altepe, ''Şehrin bir ucu Kestel''e, diğer ucu Görükle''ye kadar olan bölümüne raylı sistem döşeniyor." dedi.
İlk ekolojik kent (28 Mayıs 2010)Abu Dabi petrolden kazandığı dolarlarla yeşil geleceğe yelken açıyor. Çölde dünyanın ilk ekolojik kentini inşa etmeye başlayan Arap Emirliği dünyanın yenilenebilir enerji lideri olmaya hazırlanıyor.
Kınalıada sahilleri kime peşkeş çekilecek? (28 Mayıs 2010)Adalar, güzel İstanbul''un vazgeçilmez tatil yöresidir. Adalar''a alışanlar başka yerde huzur bulamaz. İç içe yaşadığımız azınlık kardeşlerimiz için de Adalar bir yaşam tarzıdır.
"Altgeçitte kalıcı çözüm istiyoruz" (28 Mayıs 2010)Konak''ta bulunan Kemer İstasyonu yaya altgeçidine kimliği belirsiz kişiler tarafından zarar verildiğini söyleyen vatandaşlar, "Burada kalıcı önlemler alınmalı" dedi.
Kemeraltı''nda 4. büyük adım (28 Mayıs 2010)İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin Kemeraltı Restorasyon Projesi''nde sıra, Havra Sokağı ile Şadırvanaltı Camii arasındaki bölüme geldi.
Toplam 109 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.