Haberler

Haberler

Toplam 116 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Uran Holding''in binası otel oluyor (15 Eylül 2010)Uran Holding''in Altunizade''deki şirket binası otele dönüştürülüyor. Otelin işletmesini kendisi yapacak olan Uran Ailesi''nin, isim için uluslarası otel zinciri Ramada Grubu''yla el sıkıştığı, şirket binasının Ramada Plaza Otel olacağı belirtiliyor.
12 Dev Adam ''ev''lendi (15 Eylül 2010)Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası''nda ikinci olan (A) Milli Basketbol takımı oyuncuları ve teknik heyetine Ayazma''da inşaatına başlanacak 3100 konutluk My World Europe''dan birer daire hediye etti.
Yasal altyapı tamam enerjide atağa devam (15 Eylül 2010)Referandumla birlikte enerji sektörünün daha ileriye gideceğini belirten Bakan Yıldız, "Kerkük-Yumurtalık Hattı anlaşmasının yenilenmesi için hazırlıklar tamam. İmza ise hafta sonunda" dedi.
Hatay''a yoksullar için 380 konut (15 Eylül 2010)Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Hatay Reyhanlı''ya 380''i yoksullar için olmak üzere 464 konut için ihaleye çıkacağını açıkladı. 18 Ekim 2010 tarihinde yapılacak ihalede ayrıca ilköğretim okulu ve sosyal tesisler de yapılacak.
Mason Mimarisi (14 Eylül 2010)Masonluğun kökeninin tam olarak neye, kime ve nereye dayandığı bilinmiyor ya da bilinen çok şey var ama kesin bir kanıya varılamıyor. Nasıl ortaya çıktığı hala belli olmasa da, bilinen bir gerçek var ki, o da masonluğun duvar işçilerinden, ustalardan, tapınaklardan ortaya çıktığı ve yapıların etrafında gelişen, yapılarda ifşa edilen bir sistem olduğu... Her şeyden önce şunu belirtmek gerekir ki masonluk gizli bir kuruluş değil, bu yazı da bu kuruluştan tamamen bağımsız olarak, masonluğun şehir mimarisi ve bina ölçeğindeki etkilerini anlatmak üzerine yazıldı...
Dünyanın en cömert ülkeleri (14 Eylül 2010)Gallup tarafından yapılan son araştırma dünyanın en cömert ülkelerini ortaya koydu. Ama maalesef sıralamada Türkiye yok.
Karayolları, 6 milyar dolarlık 3. köprü için ihtiraslı yarış bekliyor (14 Eylül 2010)Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, İstanbul''a 3. köprü ihalesi için ilan verme aşamasına yaklaştıklarını belirterek, "6 milyar dolarlık yarış için ilgi büyük görünüyor. İlanlar çıktığında şirketlerin ilgisi ihtirasa dönüşür" dedi.
İnsanın kendini en iyi hissedebileceği yer (14 Eylül 2010)Kuzulimanı''ndan 7 km sonrası Gökçeada''nın merkezi. Beş bin nüfuslu yerleşim yerinin hareketli son günleriymiş, ada sakinleri kışın sokaklarda kimseyi kolay kolay göremezsiniz diyor.
"Cennetin Kapıları" UNESCO''da açıldı (14 Eylül 2010)Mimar ve fotoğrafçı Cemal Emden''in fotoğraflarından oluşan "Cennet''in Kapıları: Divriği Ulucamii ve Şifahanesi''nde Hürremşah''ın Heykeltıraşlık Sanatı" konulu sergi UNESCO''da açıldı.
İstanbul''un orta yeri sahaf dükkânı (14 Eylül 2010)Yılların hatırasını taşıyan kitapları sahaf dükkânlarından festival standına taşıyan Beyoğlu Sahaf Festivali, Taksim Gezi Parkı''nda bugün 4. kez kapılarını açıyor.
Uzman gözüyle İzmir ulaşım ana planı (14 Eylül 2010)Erhan Öncü, Yüksek mimar aynı zamanda şehir plancısı. Asıl uzmanlığı ise kent içi ulaşım planlaması. O uzman, İzmir''in önündeki 20 yıllık süreçte ulaşım ve trafik sorunlarını düzenlemeyi amaçlayan Ege ve Dokuz Eylül Üniversiteleri''nin hazırladığı ulaşım ana planını irdeledi.
Efsunlu kent (13 Eylül 2010)Bundan 20, hatta bin yıl önce de Mardin rüya gibi bir kentti; dünyanın merkeziydi...
Şehir Efsaneleri (13 Eylül 2010)Cevap neden kentler değil de banliyöler. İnsan dünyası hızla kentlerin dünyasına dönüşüyor ve birçoklarına göre, bu ne kadar hızlı olursa, kentler ne kadar büyürse o kadar iyi durumda olacağız. Ailelerin, kendilerine ait alanlarının keyfini çıkardıkları eski banliyö modeli gittikçe arkamızda kalıyor ve daha çok toplu taşıma, daha yüksek yoğunluk ve çok daha az kişisel mekanlara doğru ilerliyoruz.
Yerel Yönetimler Akademisi (13 Eylül 2010)Siyaset Okulu, Global Liderlik Forumu ve Diplomat Okulu gibi sertifika programlarının sahibi Bahçeşehir Üniversitesi, bu kez Yerel Yönetimler Akademisi programını hazırlıyor.
Zekeriyaköy''e gün doğumundan esinlenen proje geliyor (13 Eylül 2010)Mimar Gökhan Avcıoğlu ve Dara Kırmızıtoprak, gün doğumundan esinlenerek Zekeriyaköy''e Gündoğa Evleri projesini hayata geçiriyor. Proje, 14 dubleks ve tercihe göre en 150 m2''lik flat dairelerden oluşacak.
Bana evini söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim (9 Eylül 2010)Minimalist mimari farklı yaşam biçimlerine uygulanabiliyor. Ortaya ilginç alternatifler çıkıyor.Aşırı sadelik ve nesnel yaklaşımdan esinlenen minimalizm mimariye de sıçradı. En az malzemeyle, ekonomik ve işlevsel detayları kullanarak gereksiz karmaşıklıktan ve süslemelerden kaçınan minimalist mimari iç mekan ve dış cephe dizaynında kullanılıyor.
Bu mimarlar çılgın projeleri uçuşa geçirdi (9 Eylül 2010)Dünyanın en ünlü mimarları birbirinden sıradışı projelere imza atarken gözlerini bile kırpmıyor. En yaratıcı projeler de en cesur mimarlardan çıkıyor.
İstanbul tarihi rolüne dönüyor (13 Eylül 2010)Dünyada profili en hızlı yükselen kent İstanbul... Üç imparatorluğa başkentlik etmiş bu dünya kenti, yeniden görkemli tarihindeki rolüne dönüyor.
İstanbul''la barışmak (10 Eylül 2010)Birkaç yıldır İstanbul''u "uzaktan sevmek, aşkların en güzeli" havasına girmiştim, belki fark etmişsinizdir.
''Nevzuhur perestroyka''nın yeniçeri mimarları (13 Eylül 2010)Meğerse 13 yıl geçmiş üstünden. ‘Dün gibi'' hatırlıyorum. O küçük haber gözüme çarpmasa aklıma bile gelmezdi. Moskova soğuğunun otuz iki dişe keman çaldırdığı bir kış günü...
Toplam 116 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.