Haberler

28 Nisan 2009, Salı

Elektrikli Traş Makinesi Gökdelene Nasıl Dönüşür?Elektrikli Traş Makinesi Gökdelene Nasıl Dönüşür?Steampunk, Türkçe''de tam karşılığı bulunmayan bir sözcük. Fantastik ve spekülatif bir kurgusal edebiyat dalı olarak 80''li yıllarda ortaya çıkan steampunk, buhar gücünün yaygın bir şekilde kullanıldığı bir çağa/dünyaya gönderme yapıyor. Söz konusu yaşam mekanları olduğunda ise, ortaya steampunk ve mimarlığı buluşturan Kanadalı David Trautrimas''ın "Habitat Makineleri ve Fabrikaları" çıkıyor. Haberin Devamı
Yazlık konutun tam zamanıYazlık konutun tam zamanıMersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkan Yardımcısı Serdal Kuyucuoğlu, kriz nedeniyle çok sayıda yazlık konutun elde kaldığını, alım yapmak isteyenler için iyi bir fırsat dönemi yaşandığını söyledi.
Çevre felaketini tasarruf bitirecekÇevre felaketini tasarruf bitirecekLevent''te mütevazı bir apartman dairesinde kapısını çaldığımız ‘Toprak Dede'', yıllardır erozyona karşı büyük bir mücadele veriyor, "Çevreyi katleden müsrif tüketim alışkanlıklarına artık son vermenin zamanı geldi" diyor
Emniyet Sarayı inşaatı hız kazandıEmniyet Sarayı inşaatı hız kazandıTüm birimleri aynı çatı altında toplayacak olan Nilüfer''deki binanın bitirilip hizmete girmesi için 11 milyon liraya ihtiyaç var.
Sorun TasarımdırSorun TasarımdırNathan Shedroff''un yakın zaman önce Rosenfeld Media tarafından yayımlanan son kitabı Sorun Tasarımdır: Tasarımın Geleceği Sürdürülebilir Olmalı, tasarım, tasarım uygulaması ve sürdürülebilirlik konularında meslek erbablarının favori kitaplarından olacağa benziyor (eğer Worldchanging ilk yayımlandığında, Bruce Sterling tarafından "yılın değil gelecek yılın kitabı" olarak nitelenmişse, Sorun Tasarımdır''ı "geleceğin tasarım uygulamaları için mutlak rehber" olarak tanımlayabiliriz).
Avrupa''nın en iyi AVM''leri Türkiye''deAvrupa''nın en iyi AVM''leri Türkiye''deKriz nedeniyle kiracılarıyla indirim kavgaları yaşayan Türkiye''deki alışveriş merkezleri, Avrupa''da aldıkları ödülle rekora imza attı.
Arkeoloji müzesi 25 bin TL''lik günlük kira bedeli ile en pahalı mekan olduArkeoloji müzesi 25 bin TL''lik günlük kira bedeli ile en pahalı mekan olduKültür ve Turizm Bakanlığı, tarihî mekân, müze ve kültür merkezlerinin kira bedellerini yeniden düzenledi.
Bu sergiyi gezmek Divriği Ulu Cami''ye gitmek gibiBu sergiyi gezmek Divriği Ulu Cami''ye gitmek gibiUNESCO''nun Dünya Mimari Anıtları listesindeki tek Türk eseri, Divriği Ulu Cami ve Şifahanesi.
"Suyun yeryüzündeki serüveni""Suyun yeryüzündeki serüveni"Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı''nca hazırlanan, ''''Suyun Yeryüzündeki Serüveni'''' adlı kitapta, 2050 yılına gelindiğinde Güney Afrika''da, Güney Avrupa''da, Orta Doğu''da ve Amerika''nın kuzeybatısındaki ırmaklardaki su miktarında yüzde 10 ile 30 arasında düşüş yaşanacağı öngörüsünde bulunuldu.
Avrupa''nın en büyük "çöp gazından elektrik üretme tesisi" İstanbul''da açıldıAvrupa''nın en büyük "çöp gazından elektrik üretme tesisi" İstanbul''da açıldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin inşa ettiği Avrupa''nın en büyük çöp gazından elektrik üretim tesisi Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş tarafından hizmete açıldı.
60 yıllık harabe Neues Müzesi uykusundan uyandı60 yıllık harabe Neues Müzesi uykusundan uyandıİkinci Dünya Savaşı sırasında yüzde 70''i hasar gören Berlin''deki Neues Müzesi, açılan uluslararası yarışmayı kazanan İngiliz David Chipperfield ve Julian Harrap tarafından restore edildi.
Abu Dabi, çölde 22 milyar dolar yatırımla ilk karbonsuz kent Masdar''ı kuruyorAbu Dabi, çölde 22 milyar dolar yatırımla ilk karbonsuz kent Masdar''ı kuruyorAbu Dabi yakınlarında çölde inşasına başlanan Masdar Citi''de yalnız güneş enerjisinden yararlanılacak.
Küresel Şehirlerin Kendilerine Has FarklılıklarıKüresel Şehirlerin Kendilerine Has FarklılıklarıSaskia Sassen, şehirlerin küresel ekonomiyi besleyen özel imkanlarının, modern yapay çevreler için homojenleştirilmiş normlar tarafından nasıl yanlış anlaşıldığını ve görmezlikten gelindiğini anlatıyor. Açık hiyerarşilerle oluşturulan kusursuz bir ekonomi açısından, "küresel ekonomi" olarak nitelenen çok fazla şey vardır. Gerçek, bazıları özelleştirilmiş, bazıları dünya genelinde, bazıları ise bölgesel olan çok sayıda ve çok detaylı küresel çemberlerden oluşur. Farklı çemberler farklı ülkelerden farklı şehirleri içerir.
Emre Arolat imzalı lüks siteEmre Arolat imzalı lüks siteBursa''nın en lüks konut projelerinden biri olan Olea43''te villa fiyatları 995 bin liradan başlıyor, 1 milyon 295 bin liraya kadar çıkıyor. Emre Arolat tarafından tasarlanan sitede yaşam, Ekim 2010''da başlayacak.
Teoman Aktüre''yi KaybettikTeoman Aktüre''yi KaybettikMimar Teoman Aktüre''yi 25 Nisan 2009, Cumartesi günü Ankara''da geçirdiği bir rahatsızlık sonucu kaybettik.
Bogdan Bogdanović''in Ölümden Doğan MimarlığıBogdan Bogdanović''in Ölümden Doğan MimarlığıMimar, filozof, yazar ve aynı zamanda Belgrad''ın eski belediye başkanı Bogdan Bogdanović, sıra dışı bir hayat hikayesine sahip. Savaş sonrası inşa ettiği soyut anıtlarla tanınan Bogdanović, politik görüşleri ve kent çözümlemeleriyle 20. yüzyıla damgasını vuran mimarlar arasında yer alıyor. 90''lı yılların başında Sovyetler Birliği''nde patlak veren savaşla birlikte Viyana''ya sürgün edilen ve halen orada yaşayan mimar, "kentbilim"in de yaratıcılarından biri. "21. yüzyılı anlamak için gayret göstermiyorum," diyen Bogdanović, 20. yüzyıl için ise şu yorumu yapıyor: "Gördüm, yaşadım, fakat anlamadım."
Arkitera''nın Sitelerindeki Görseller Üçüncü Bir Boyut KazandıArkitera''nın Sitelerindeki Görseller Üçüncü Bir Boyut Kazandıİnternet alanındaki gelişmeleri takip ederek, bunları düzenli olarak projelerine entegre eden Arkitera Mimarlık Merkezi''nin sitelerindeki görseller üçüncü bir boyut kazandı. Facebook, Flickr, Google gibi popüler sosyal, görsel ve bilgi paylaşım siteleri tarafından da desteklenen, son günlerin popüler internet tarayıcı eklentisi Cooliris artık Arkitera''nın sitelerinde.
Rum Kale''de kazı çalışmaları yapılacakRum Kale''de kazı çalışmaları yapılacakGaziantep''in tarihi ve kültürel mekanları arasında önemli bir yere sahip olan Rum Kale''de kazı çalışmalarının başlatılması için yapılan çalışmaların son aşamaya geldiği bildirildi.
İnsanlık Mirasının Üzerine Helikopter Pisti YapıyorlarÖzel mülkiyete ait bir arazinin içinde yer alan Silivri''deki 5 bin yıllık Selimpaşa Höyüğü''nün tepesi traşlanarak helikopter pisti yapıldığı belirlendi. Birinci dereceden SİT alanı ilan edilen Selimpaşa Höyüğü, aynı zamanda Marmara Bölgesi''nin en büyük höyüklerinden biri.
Emay, kriz nedeniyle 3 projesini ertelediEmay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Burak Gören, 2009 yılı için 500 milyon dolar yatırımla konut, rezidans ve otel olmak üzere 3 ayrı proje hedeflediklerini, ancak kriz nedeniyle planlarını ertelediklerini söyledi.
Konak kent anayasasıGündüz bir milyona yaklaşan insan sirkülasyonuyla İzmir''in en yoğun merkezi olan Konak''ta kent disiplinini sağlamak amacıyla bir dizi önlemler alındı. Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi''nde Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından duyurusu yapılan saatlerde çöp konteynerlerinin dışarı çıkarılması sağlanacak.
Birincilik "Yavaş Şehir"eİzmir''in Urla, Çeşme, Karaburun gibi bölgelerini kapsayan yarımadasındaki doğa, kültür ve tarihi dokusunu en iyi şekilde koruyarak gelişimine katkıda bulunmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi ulusal bir yarışma açmıştı.
Galeriler kapatıldıKültür ve Turizm Bakanlığı, yıllardır sürdürülen tartışmaları bitirerek, Ayasofya Müzesi’nin “Ayasofya Müze Narteks Sergi Salonu” ile “Ayasofya Müzesi Üst Galeri”sini kültür sanat faaliyetlerine kapattı. Aya İrini Müzesi’nin ise sadece “klasik müzik konserleri ve özel sergiler”e tahsis edilmesine izin verildi. Öte yandan, Anadolu Ateşi’nin yaptığı gösterinin ardından “tahrip oluyor” tartışmalarına sahne olan Aspendos ve Side Antik Tiyatrosu’nda bundan böyle bu tür gösteriler yapılmayacak.
Tarih: 28 Nisan 2009 Kaynak: Hürriyet Yazan: Umut Erdem
Çeşme''ye 7 yıldızlı otelNikel kralı olarak tanınan Rusya''nın en zengin işadamlarından Mihail Prohorov Çeşme''de 650 yataklı 7 yıldızlı otel yapacak. Prohorov''un 50 milyon doları bulacak yatırımı için Turizm Bakanlığı onay verdi.
İBB bütçesi nedir ne değildirMahalli idarelerin yıllık faaliyet raporları, ''Kamu İdarelerince Hazırlanacak Faaliyet Raporları Hakkında Yönetmelik'' hükümlerine göre hazırlanmaktadır. Böylelikle her yıl başkanlar belediye meclisine hesap verirler.
Yeni fuar alanı için dev kamulaştırmaİzmir Gaziemir''de 337 hektar alan üzerine kurulması planlanan yeni fuar alanı için İzmir Büyükşehir Belediyesi, ESBAŞ''a ait 220 dönümlük araziyi satın aldı.
Büyükşehir''in Yeni Su Şebekesi ile "İzmir''den Kars''a Yol" Olurİzmir Büyükşehir Belediyesi, 2009 ve 2010 yıllarında tam 1782 kilometre uzunluğunda yeni şebeke döşeyecek. Bu yatırımın tutarı 100 milyon TL. olacak.
Washington''da BaharEskiden Washington''da baharın gelişi kiraz ağaçlarının pembe-beyaz yapaklarını göstermelerinden anlaşılırdı. Bu yıl ise baharın yeni müjdecisi, kentte peşpeşe yapılan çevre ve yenilenebilir enerji konulu toplantılar.
TAV krizi inşaata gömdüHavaalanı projelerinde önemli bir Türk markası olan TAV İnşaat, krize rağmen 2008 yılını 42 milyon dolarlık "kâr" ile kapattı.
Davos''ta tanıştılar, enerjiye 2.5 milyar euro yatıracaklarGeçtiğimiz yıl Davos toplantısında tanışan Borusan Holding CEO''su Uğur ile EnBW CEO''su Villis şirketlerini ortaklığa taşıdı.
Başbakan Erdoğan''dan belediye başkanlarına 4 ciddi uyarıBaşbakan Erdoğan il başkanları toplantısında, belediye başkanları için yol haritası verdi.
Yeşil Türbe''nin çinileri geldiBursa''nın simgelerinden Yeşil Türbe''nin dış cephesine 30 yıl önceki restorasyonda konulan fayanslar sökülmeye başlandı.
Akfen 166 milyon avroluk kredi aldı Hamdi bey ''Kriz bugün bitti'' dediAkfenHES Türkiye''nin çeşitli yerlerinde gerçekleştireceği 222 milyon 433 bin avroluk enerji yatırım için beş bankadan toplam 166 milyon avro kredi aldı.
Dumansız hava sahası deliniyor''Dumansız hava sahası'' yasasının işyerleri ve kamu binalarını kapsayan ilk kısmı 2008 Mayıs ayında yürürlüğe girdi.
Ankara 19 Mayıs Stadı çürük çıktıAnkaragücü, Ankaraspor ve Hacettepe''nin maç yaptığı Ankara 19 Mayıs Stadı yapılan incelemeler sonucunda çürük çıktı.
Garanti Galeri, "Mapping Istanbul"la Lille Bienali''ndePlatform Garanti Güncel Sanat Merkezi, "Europe XXL Lille 3000" kapsamında, Hüseyin Bahri Alptekin''in vefatının ardından gerçekleşecek olan ilk kapsamlı sergiyi düzenliyor. Europe XXL Lille 3000 Lille Bienali, 20 yıl önce Berlin Duvarı''nın yıkılmasıyla yeniden tanımlanan Yeni Avrupa''yı bienal kapsamında keşfetmeye çalışıyor. "Europe XXL: East is the new West is the new East..." başlığı altında Berlin, Budapeşte, Varşova, Zagrep, Moskova gibi kentlerin yanında İstanbul da var. Bu çerçevede Platform Garanti, Hüseyin Alptekin; Garanti Galeri ise, "Mapping Istanbul" sergileri ile bienalde yer alıyor. Bienal, 14 Mart - 12 Temmuz 2009 tarihleri arasında gerçekleşiyor.
Tarih: 27 Nisan 2009
Panora Alışveriş Merkezi ICSC Başarı Ödülü Aldı2004 yılında Armada Alışveriş Merkezi ile Avrupa''nın En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü''nü alan A Tasarım Mimarlık, bu yıl da Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile ICSC 2009 Avrupa Başarı Ödülü''nü aldı.
Zehra''nın boğazına dayanan bıçak kimin elinde?Zehra''nın boğazına dayanmış bıçak, babasının elinde gibi görünüyor ama o elin oraya gitmesine neden olanlar resimde yok.
İstanbul''un büyük sınavıİstanbul''un tarihi alanlarının Dünya Kültür Mirası listesinde kalıp kalmayacağını belirleyecek raporu hazırlayacak olan Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü''nün (UNESCO) üç kişilik heyeti dün akşam İstanbul''a geldi.
İşte 1200 yıllık Bizans Sarayı''nın haliSarayburnu''nda bulunan yaklaşık 1200 yıllık Bukaleon Sarayı''nın bir bölümünü gecekonducular istila etmiş, diğer bölümünü ise tinerciler ve evsizler kullanıyor.
Türk AVM''ler Avrupa''da rekor kırdıUluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi ICSC''nin Avrupa Kongresi''nde Türkiye, 4 ödülle bu yılın rekorunu kırdı.
Kilis’e 10 milyar dolarlık yatırım GAP’ı kurtaracak Türkiye’de ilk defa Kilis’te kurulacak Gıda Teknoparkı’nda 10 milyar dolar yatırım yapılacak. Fabrikalarda işlenecek gıda ürünlerinin yüzde 90’dan fazlası Orta Doğu ve Avrupa başta olmak üzere tüm dünyaya ihraç edilecek. AK Parti Kilis Milletvekili Hasan Kara, Ekşioğlu Grubu’nun GAP bölgesinde tek parça büyük bir arazi aradığını, Şanlıurfa, Gaziantep ve Adıyaman’da bunu bulamayınca GAP İdaresi Başkanının teşviki ile Kilis’e geldiklerini, Kilis’te istedikleri araziyi temin ettiklerini hatırlattı. 22 bin dönümlük hazine arazisinin organize sanayi bölgesi ilan edildiğini bildiren Kara, şu anda bölgenin limana ve hava limanına bağlantısının sürdüğünü ifade etti.
Tarih: 27 Nisan 2009 Kaynak: Türkiye
Pakistan’da Zorlu ‘rüzgârı’Zorlu Enerji Grubu''nun Pakistan''ın güneyindeki Thatta şehrinin Jhimpir bölgesinde yapımını sürdürdüğü 50 MW kapasiteye sahip olacak rüzgâr santralinin toplam 4.8 MW kurulu güce sahip ilk 4 türbini tamamlandı.
Kapı sorunu çözüldü, metrobüsler yola çıkıyorMetrobüs alımı için 2003''te yapılan incelemede olumsuz rapor veren ekipte, Phieleas marka otobüsleri satın alan İETT Genel Müdürü Mehmet Öztürk''ün de bulunduğu ortaya çıktı.
''Projelerimin peşini bırakmayacağım''CHP Grup Başkan Vekili Aslan, mega müze ve alzheimer hastaları için tedavi merkezi gibi projelerin takipçisi olacağını söyledi.
Turan''a prestij mekanEBSO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Tezcan, 8 restoran, mini golf sahası, çocuk oyun parkları ve otoparkın yer alacağı tesisi Haziran''da açmayı planlıyor.
ABD''de fakirlik zirvede çadır kentlerin nüfusu patladıKrizle birlikte ABD''de hızla artan fakirlik oranı aşevlerinin ve yardım kuruluşlarının ihtiyaç sahiplerine yetmemesine neden oluyor.
Yazlıklar için İspanyol modeliTürkiye''de özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında toplanan 3,5 milyon yazlığın turizme kazandırılmasına ilişkin çalışmalara bir türlü başlanamaması TBMM gündemine taşındı.
Sarnıç, seçim sürecinde beton şehir haline geldiYeni yasa ile belediyeliği düşen ve Gaziemir''e mahalle olarak bağlanan 15 bin nüfuslu Sarnıç''ta seçim dönemindeki boşluktan yararlananlar, 2B alanlarına yeni binalar yaptı.
Evka-3 Bornova merkez metro hattı ''donduruldu''İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin en önemli hedeflerinden biri olan projenin yapım çalışmalarına, alandaki zemin sorunu nedeniyle bir süre ara verildi.
İstanbul 2010''da son olay2010 Avrupa Kültür Başkenti için kurulan 2010 Ajansı''nda sular durulmuyor. Skandallar, istifalar, söylentilerin ardından son olay geçen hafta patlak verdi.
Türkiye''den Astana''ya ilk AVM Okan''danKazakistan''a yatırım yapan ilk Türk şirketlerinden olan Okan Holding, 600 milyon dolarlık yaşam ve eğlence merkezi Jeruik Kempinski Kompleksi''nin ilk etabı olan Ajar Alışveriş Merkezi''ni Astana''da açtı.
Boğazda yalı yarışıİstanbul''un sayıları 600''ü bulan Bağaz yalıları bir anda emlak piyasasının gündemine oturdu.
Harşena''daki ''zindan tüneli'' turizme açılacakYeşilırmak sahilinde yükselen Harşena Dağı''nın yaklaşık 200 metrelik yükseltisinde bulunan ve "zindan tüneli"olarak bilinen bölgede arkeolojik çalışma yapılıyor. Yetkililer, çalışmaların 6 ay içinde tamalnacağın ve turzime açılacağını belirttiler.
Çatılar, metrekaresi 10 Euro''ya çiçek açıyorBahar aylarına girilmesiyle uygulamaları yoğunlaşan yeşil çatılara yılda 1 milyon TL harcanıyor.
GE, Masdar''a dünyanın ilk karbonsuz kentini kuruyorGeneral Electric, dünyanın ‘ilk karbonsuz ve sıfır atık kenti'' olacak Masdar''ın inşasında yer alacak. Yapım aşamasında tümüyle yenilenebilir enerji kullanılacak.
Ordu''nun istiridye görünümlü projesine iptalOrdulu mimarlar tarafından tasarlanan istiridye görünümündeki kültür sarayı Ankara''da bakanlık görevlileri tarafından geri çevrildi.
Kriz yazlık konutları da vurduEkonomik krizin etkisi ile Mersin''deki yazlık fiyatları da dibe vurdu. 30-40 bin liraya yazlık sitelerde yüzlerce ev bulmak mümkün hale geldi.
Göçler, şehrin mimarisini kötü etkilediAdana Valisi İlhan Atış, kişi ve kurumların birbirini suçlamak yerine, "Zararın neresinden dönülürse kârdır." diyerek, Türkiye''de yeniden bir mimarlık hareketi başlatması gerektiğini söyledi.
O Antep "gitti ola" mı?..Ninem, "İnsan dediğin kuş misali," derdi. "Bak, iki günde İstanbul''a gidiyoruz." Antep-İstanbul. Sadece iki gün.
Van''da otel arsası bakmaya gitti karşısına ''Karayolları arazisi zammı'' çıktıAmplio Hotel Investments Emlak A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO''su Alaeddin Babaoğlu, bir süre önce Van''a otel arazisi bakmaya gitti.
Nükleer santral ihalesinde skandalNükleer santralin tek teklif ve yüksek fiyat ile tartışma konusu olan yarışmasında Komisyon''un, "Rusya''daki en pahalı benzerinin bile iki katı para istiyor" sonucuna vararak olumsuz karar verdiği ortaya çıktı.
Projeleri Ağaoğlu devralıyor ''Hoffmann krizi'' çözülüyorHoffmann İnşaat''ın yarım kalan Esentepe''deki 22 katlı alışveriş ve rezidans projesi ile Bomonti''deki 320 konutluk Palms Studios projesi Ağaoğlu''na devredilerek mağduriyetler önlenecek.
Bayburt traverten ihraç ediyorBayburt''ta üretilen travertenler, başta İtalya, Yunanistan, Bulgaristan ve Çin olmak üzere farklı coğrafyalardaki dünya ülkelerine ihraç ediliyor.
Arkeolojik alanın korunması istendiAntalya tarihini 100 yıl öne çeken Roma ve Bizans dönemine ait mezarların yanı sıra Helenistik döneme ait antik mezarların ortaya çıktığı eski Doğu Garajı ve Halk Pazarı arazisine yapılması düşünülen iş merkezinin projesinin iptal edilerek alanın arkeolojik park ve müze olarak kullanılması istendi.
Kars kayalarının mirası İstanbul''daSon yedi yıldır Kars bölgesinde yapılan sistemli arkeolojik yüzey araştırmasının sonuçları, İstanbul Arkeoloji Müzesi Yıldız Salonu''nda 30 Mayıs''a kadar izlenebilecek bir sergiye dönüştü. Sergide, Kars Borluk Vadisi ve Kağızman Yöresi''nden derlenen kayaüstü resimleri meraklıların ilgisine sunuluyor. Modern Kars''ın 5 km. güneyindeki vadi, bünyesinde iki höyük ve 186''dan fazla kayaüstü resmi barındırıyor. Sergide, 2006''da Kars Havaalanı''nın yapımı nedeniyle, tahrip edilmiş kayaüstü resimlerine de yer verilmiş.
Tarih: 27 Nisan 2009 Kaynak: Sabah
Vakıflar''dan butik otel ve kiralık villaEcdad Bursa''ya ve ülkemize öyle eserler bırakmış ki, biz bugün onları tekrar ayağa kaldırmakta bile zorlanıyoruz.
TOKİ''den bahar kampanyasıToplu Konut İdaresi (TOKİ), konut bedellerini erken ödeyip tapusunu almak isteyenler için "bahar kampanyası" başlatıyor.
Konsolos kızı ''Hettie'' otel zincirine isim olduTürkiye''nin en büyük hastane zincirinin sahibi Dr. Azmi Ofluoğlu, biri İstanbul Karaköy''de diğeri Çanakkale''de iki butik otel kuruyor.
Takvim
<<Nisan 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.