Haberler

14 Nisan 2009, Salı

Muammer Onat: "Öğrenci Öğretmenin Öğretmenidir!"Muammer Onat: "Öğrenci Öğretmenin Öğretmenidir!"Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Bina Bilgisi Bilim Dalı yeni bir toplantı dizisi düzenliyor. İlki 10 Nisan 2009 Cuma günü MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu'nda düzenlenen "Mimarlık Eğitimine Yön Verenler" başlıklı toplantının konusu Prof. Muammer Onat'tı. "Muammer Onat, Kayıtlar" başlıklı, Nuray Saatçioğlu Uygur ve Alper Uygur tarafından 2005 yılında hazırlanan belgeselden kısa bir bölümle başlayan program, MSGSÜ Rektörü Prof. Rahmi Aksungur ve Prof. Mete Ünal'ın açılış konuşmalarıyla devam etti. Haberin Devamı
Sinan Kafadar’la Oteller, Yeni Projeler ve EskizlerSinan Kafadar’la Oteller, Yeni Projeler ve EskizlerÖzellikle otel iç mimari projeleriyle tanınan mimar Sinan Kafadar, 13 Nisan 2009 Pazartesi günü İTÜ Taşkışla Binası'nda mimarlık ve iç mimarlık öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen bir konferans gerçekleştirdi.
Ürün Paniği 2009Ürün Paniği 2009Modern ürün tasarımına dair bu makalemi teknoloji şaheseri yepyeni dizüstü bilgisayarımla yazıyorum! Tamam gerçeği çarpıttım: Bu uzun metni yıllanmış MacBook'umda, Steve Jobs'u sıhhat ikonuna dönüştürmüş paslanmış cihazımda yazıyorum.
Tasarım dünyası yeni bir merkeze kavuşuyor: TerminalTasarım dünyası yeni bir merkeze kavuşuyor: TerminalTasarım ve mekân çözüm merkezi olarak kurgulanan, tasarım dünyasına yeni bir soluk getirecek Terminal, Beylerbeyi'nde 15 Nisan'da açılıyor.
Eldem Osmanlı Bankası Müzesi'ndeEldem Osmanlı Bankası Müzesi'ndeÖmrünü Türk Evi plan tipleri üzerine çalışmalara adayan Sedat Hakkı Eldem'in arşivi, Osmanlı Bankası Müzesi'nde gün ışığına çıkıyor.
Nevşehir Devlet Hastanesi, 2010'da hizmetteNevşehir Devlet Hastanesi, 2010'da hizmetteNevşehir Devlet Hastanesi'nin yapımı tüm hızıyla sürüyor. 324 yatak kapasiteli ve modern donatılı inşa edilen hastanede 75 değişik branşlarda poliklinik hizmetinin sunulacak. Belediye Başkanı Hasan Ünver, hastanenin 2010 yılı içerisinde hizmete kazandırılacağını söyledi.
Uzungöl duvara çarptıUzungöl duvara çarptıUzungöl'e yapılan duvara neler olacak? Trabzon Uzungöl'de tartışmalara neden olan duvarın geleceği konuşuldu.
Geri dönüşümün böylesiGeri dönüşümün böylesiKosta Rika'da Manuel Antonio Ulusal Parkı'nın hemen yanıbaşında inanılmaz bir otel var... Bir zamanlar 1965 model Boeing 727 idi... Artık iki yatakodası olan bir otel...
Heykellerin sahibi kim?Heykellerin sahibi kim?Demek ki yerel seçim sonuçları ile heykelleri meydanlardan kaldırma arasında mevsimsel bir ilişki varmış. Kamusal alanın ne olduğuna dair o kadar tuhaf algılarımız var ki, bu kavrama gerçekten temellük edebildiğimizi hiç sanmıyorum.
"KSV İnşaat Sektörüne Kalifiye İşgücü Kazandırıyor""KSV İnşaat Sektörüne Kalifiye İşgücü Kazandırıyor"Dr. (h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) Türkiye'nin dört bir yanında geliştirme ve uyum kursları yaparak inşaat sektörüne kalifiye eleman yetiştiriyor.
VitrA, Rusya'nın En Büyük İnşaat Sektörü Fuarı "Mosbuild"e KatıldıVitrA, Rusya'nın En Büyük İnşaat Sektörü Fuarı "Mosbuild"e KatıldıVitrA, uluslararası tasarımcıların imzasını taşıyan koleksiyonlarını, Rusya'nın en büyük inşaat sektörü fuarı Mosbuild'de, bir kez daha profesyonellerin beğenisine sundu.
Antalya Nekropolü'ne kepçe!Antalya Nekropolü'ne kepçe!Antalya Nekropolü alanında yapılması planlanan AVM'nin temel inşaatı sırasında, kepçeli iş makineleri onlarca mezarı parçaladı.
Kalehöyük eserlerine 'Japon usulü' korumaKalehöyük eserlerine 'Japon usulü' korumaTarihi Tunç Çağı'na kadar dayanan Kırşehir Kalehöyük eserleri, Kaman'da inşa edilen Japon yapımı müzede sergilenecek.
Mimarlığın Münzevi Starı Peter Zumthor'a PritzkerMimarlığın Münzevi Starı Peter Zumthor'a Pritzker2009 Pritzker Mimarlık Ödülü'nün sahibi İsviçreli mimar Peter Zumthor oldu. Dünyada en prestijli mimarlık ödülünün resmi töreni 29 Mayıs'ta Buenos Aires, Arjantin'de yapılacak. 65 yaşındaki mimara, 100.000 Dolar'lık ödül ve bir bronz madalya verilecek. Zumthor'un tasarımlarının çoğu İsviçre'de olmasına rağmen, Almanya, Avusturya, Hollanda, İngiltere, İspanya, Norveç, Finlandiya ve Amerika'da da projeleri bulunuyor. En ünlü projesi İsviçre'nin Vals kentinde, mimarın baş yapıtı olarak görülen kaplıcalar.
İnşaat biraz gecikti, 212 İstanbul'u ağustosta açacağızİnşaat biraz gecikti, 212 İstanbul'u ağustosta açacağızTürkiye'nin en eski tekstil şirketlerinden Edip İplik'in İstanbul Güneşli'deki arsası 212 Alışveriş Merkezi olarak hizmete girecek. Akın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Akın, inşaatın kriz sebebiyle biraz geciktiğini, AVM'yi bu yılın ağustos ayında açacaklarını söyledi.
AKG Gazbeton Çevre Dostu Binalar Konseyi'ndeAKG Gazbeton Çevre Dostu Binalar Konseyi'nde"Sürdürülebilir Kalkınma" anlayışı ile üretim yapan AKG Gazbeton, "yapı sektörünün sürdürülebilir gelişmesine katkı sağlama" misyonu ile kurulan ve bu amaçla faaliyetler sürdüren Çevre Dostu Binalar Konseyi'ne (ÇEDBİK) üye oldu.
Dostları, bilge mimarı anlattıDostları, bilge mimarı anlattıİki-üç cümlenin arasına çok felsefî manalar katardı. Bu sözlerine alışmıştım. Bazen de karşı çıkardım. Mesela Konfüçyüs'ü çok büyük bir makama oturturdu. 'Aman bu adamı ne kadar büyütüyorsun, neredeyse peygamber yerine koyacaksın' diye söylenirdim.
Çeşme'de yatırım başlıyorÇeşme'de yatırım başlıyorEylül ayında inşaata başlayacak olan Camper and Nicholson ortaklığı, tüm tesisler için 13 milyon euro harcayacak.
Emirsultan`daki dönüşüm tarihi hamamı çatlattıEmirsultan`daki dönüşüm tarihi hamamı çatlattıBursa`nın en önemli ziyaret mekanı olan Emirsultan`da, Büyükşehir Belediyesi`nin başlattığı kentsel dönüşüm çalışmaları tarihi yapılara zarar vermeye başladı.
İşte ilk İstanbulluİşte ilk İstanbulluMarmaray kapsamında Yenikapı'da sürdürülen arkeolojik kazılarda, 8 bin 500 yıllık bir mezar bulundu. Mezarın bilinen en eski İstanbullu'ya ait olduğu belirtildi.
Kalekim Rusya Fuarlarında Beğeni TopladıKalekim Rusya Fuarlarında Beğeni TopladıYapı kimyasalları sektörünün liderlerinden Kalekim, 31 Mart - 3 Nisan 2009 tarihleri arasında Rusya'da gerçekleştirilen Mosbuild ile Crocus Fuarları'nda yerini aldı. Yenilikçi çözümlerini ve ürünlerini sektörle buluşturan Kalekim standları ziyaretçilerin beğenisini topladı.
Taksim'e cami ısrarıTaksim'e cami ısrarı2 No'lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nda, başkan Mete Tapan'ın olmadığı bir toplantıda onaylanan 1/5000 ölçekli koruma amaçlı nâzım imar planı tadilatında Taksim Meydanı'nda Tarihi Sular İdaresi'nin hemen arkasında dini tesis sembolü yer alıyor.
Küresel ısınmaya karşı akülü bisiklet TribixKüresel ısınmaya karşı akülü bisiklet TribixKyoto Protokolü'nü imzalayan Türkiye'nin çevrecilikte yüzünü ağartacak bir projeye imza atılıyor. Türk tasarımcılar, teknoloji çağına uygun otomobil görünümünde bir bisiklet geliştirdi.
C40 Kentleri İklim Değişikliğini Ciddiye AlıyorC40 Kentleri İklim Değişikliğini Ciddiye Alıyorİstanbul'un da aralarında bulunduğu, C40 Kentleri olarak da bilinen "Büyük Kentler İklim Liderlik Grubu", kentsel karbon salımını azaltmak için çalışıyor ve iklim değişikliğine uyum sağlamayı hedefliyor. Dünya nüfusunun %50'sine sahip büyük kentler, dünya genelinde üretilen enerjinin %75'ini tüketiyor ve üretilen sera gazlarının %80'inden sorumlu bulunuyor. Grup, 18-21 Mayıs 2009 tarihinde ise Seul'de üçüncü bir zirve düzenleyerek iklim değişikliğine bir kez daha dikkat çekecek.
TOKİ Başkanı Bayraktar: İstanbul'un finans merkezi olması kaçınılmazdırTOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul'un finans merkezi olmasının kaçınılmaz olduğunu belirterek, "Bunu öngörenler ve bu doğrultuda yatırımlarını yapanlar mutlaka bundan kazançlı çıkacaklardır" dedi.
HSBC üç gökdelenini üç milyar euroya satacakAvrupa'nın en büyük bankası HSBC, 3 gayrimenkulünü satmayı planlıyor. Fransa'da yayımlanan Le Monde Gazetesi'nin Reuters'a dayandırdığı habere göre banka, New York, Paris ve Londra'daki en önemli 3 gayrimenkulünü satmayı planlıyor. İngiltere'de yayımlanan Sunday Telegraph gazetesinin, bankanın gayrimenkullerini 3 milyar euroya satmayı planladığına ilişkin haberinin ardından Banka Sözcüsü David Hall, yaptığı açıklamada, şu anda piyasa incelemesi yaptıklarını söyledi. Hall, istedikleri fiyata yakın alıcılar olduğunu kaydederek, konuyla ilgili açıklamasında başka bir detaya yer vermedi.
Tarih: 14 Nisan 2009 Kaynak: Sabah
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde "6. Dönem" başladıİstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkan Kadir Topbaş'ın yönettiği toplantıda 6. Dönem için işbaşı yaptı.
Sosyal huzur için işbirliğiBüyükşehir Belediyesi'nin, İzmir'in gelecek 5 yılı için yaptığı arama toplantılarından öncelikle ekonomik krizin yaralarını sarma projeleri çıkması çok önemli.
Belediyenin ilk hedefi krizin yaralarını sarmakİzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni dönemde öncelikle ele alacağı 41 yatırım ve projeyi belirledi.
Altepe harekete geçti, Bursaray Üniversite etabına gözaltıBursaray`ın Üniversite etabında 45 trilyon avans ve müteahhitin işe başlaması üzerine Başkan Altepe ekibiyle şantiyeye çıkarma yaptı.
Kentlerimiz kültür ve medeniyet değerleriyle gelişirÜnlü kentbilimci Lewis Mumford, "Kentlerin Kültürü"adlı yapıtında, "Kent, bir topluluğun kültürünün ve erkinin yoğunlaştığı yer, zamanın bir ürünü, birikimidir" der.
Yerel yağma yeni zenginler yaratıyorYerel seçimler neden bu kadar sert geçti? Nedeni çok açık, Türkiye'de en büyük rant kavgası arazi yağmasına dayanıyor.
Yabancı olsam Türkiye'de her kapıyı çalardımSermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vedat Akgiray, "Türkiye'ye yatırım yapmak, geçen yıllara göre daha cazip. Sizden ricam bugünü iyi değerlendirin, SPK olarak yanınızdayız" dedi.
Yabancı sermaye "korkutmadı"Küresel krizin sorunları derinleştirmesine karşın yılın ilk iki ayında üretecek ve istihdam yaratacak yabancı sermaye girişi, 1 milyar doları aştı. Türkiye'den yatırım için giden sermaye ise 552 milyon dolara yükseldi.
1.5 trilyon dolarlık Körfez fonları gayrimenkul için 'açık çek'le geldiİçinde Suudi Arabistan Prensi Talal'ın aile şirketinin de bulunduğu bu şirrketler 40'tan fazla Türk inşaat şirketiyle ikili görüşmelere katıldı.
Öymen'in 1,5 milyar dolarlık villakent projesi ikinci kez mahkemeden döndüCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in oğlu Burak Öymen'in kurucu ortağı olduğu Bodrum Gayrimenkul İnşaat'ın Muğla Milas'ta ormana yapacağı turizm tesisine Aydın Bölge İdare Mahkemesi de geçit vermedi.
Gurbetçi krizden ürktü, TOKİ'nin Ispartakule'si başka bahara kaldıTOKİ Başkanı Bayraktar, küresel krizin dev yatırımları olumsuz etkilediğini söyledi.
Batıçim çevreci santral kuracakİnşaat sektöründe yaşanan durgunluk nedeniyle biriken stoklarını Afrika ülkelerine yaptığı ihracatla aşmaya çalışan çimento sektörünün önemli oyuncularından Batıçim, yeni dönemde de enerji yatırımları ile büyümeyi hedefliyor.
Günay: Müzeler tarihi mücevher kutularıdırKültür Ertuğrul Günay, Kocaeli'nde gerçekleştirilen müzecilik toplantısında Başkan Karaosmanoğlu, ile biraraya geldi. Günay, "Nasıl bayanlar en değerli eşyalarını mücevher kutularında saklarsa, müzeler de insanlık tarihinin mücevher kutularıdır' dedi.
Küresel ısınma yavaşlıyor mu?Geçtiğimiz 18 ayda güneşte meydana gelen patlamaların azalmasına paralel olarak küresel ısınma yavaşladı mı?
VitrA, UNICERA'da...Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu kuruluşu VitrA Karo, 1-5 Nisan 2009 tarihleri arasında düzenlenen 21. Uluslararası Seramik ve Banyo Fuarı UNICERA'da, 900 metrekarelik standıyla yer aldı.
TOKİ'den mühendislere üstü kapalı tehditHarita Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından 6 Mart'ta İstanbul'da düzenlenen "TOKİ Gerçeği" konulu panel nedeniyle TOKİ, Harita Mühendisleri Odası'na Erdoğan Bayraktar imzalı bir yazı gönderdi.
Danıştay'dan ‘rant' dersi!Bildiğiniz gibi bu hafta içinde Danıştay'dan "Türkiye'de kamu alanlarının rant alanına dönüştürülüp satılmasına" engel olma yolunda çok önemli bir karar geldi.
Dönüşen Kentler Yok Olan HayatlarKentlerin gelişimi ve kentleşme olgusunun kavramsallaştırılması, gelişmiş Batı ülkelerinde sanayileşmeyle paralel biçimde gerçekleşirken, Türkiye gibi azgelişmiş/gelişmekte olan ülkelerde kentleşme, sanayileşmeden ayrı bir biçimde ilerlemiştir.
İstanbul bu yönetimle 2010'da sahne alamaz2010'da Avrupa Kültür Başkenti olmaya hazırlanan İstanbul, yaşanan yönetim tartışmaları nedeniyle tarihi fırsatı kaçırmanın eşiğinde. 'Sahne Senin İstanbul' sloganı, çalışmaları yürüten ajansın yönetim anlayışıyla bağdaşmıyor.
Erdoğan'a Nükleer Suç DuyurusuMersin Akkuyu'da yapılması planlanan nükleer santral ihalesine fesat karıştırdıkları gerekçesiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt Aş (TETAş) Genel Müdürü Hacı Duran Gökkaya, TETAş Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Karakaya, Yaşar Çakmak ve Nilgün Açıkalın hakkında suç duyurusunda bulundu.
Metrobüsü Beylikdüzü'ne uzatıp İDO'yla ulaşıma keyif katacağızBeylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, yaz sonuna kadar metrobüs hattını Beylikdüzü'ne ulaştıracaklarını, ayrıca İDO iskelesi kuracaklarını müjdeledi. Uzun, 'Yapamayacağımız hiçbir şeyi vaat etmiyoruz. Söylediğim her şeyin projesi elimizde' dedi.
Danıştay, Ortaköy "Karayolları arazisi"nin plan değişikliğini iptal ettiDanıştay 6. Dairesi, Beşiktaş Ortaköy'deki "Karayolları arazisi"nin nazım imar planı değişikliğini oy birliğiyle iptal etti.
Müşteriden TOKİ'ye: Krizde zora girdik, taksitler 3 ay ertelensinAmerika'da başlayıp bütün dünya ülkelerinde etkili olan küresel kriz başta ücretli çalışanlar olmak üzere toplumun bütün kesimlerini olumsuz etkilemeye devam ediyor.
"Gösteri merkezini elektrik kontağı yaktı"İstanbul Gösteri Merkezi'ndeki yangınla ilgili İstanbul İtfaiyesi'nin ön inceleme raporu açıklandı.
Raylarda risk büyükBaşbakanlığa bağlı Yüksek Denetleme Kurulu müfettişleri, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nın (TCDD) temin ettiği rayların ihtiyacının çok altında olduğuna dikkat çekti.
Allianoi'den nasıl kurtulunur?!..1800 yıllık sağlık yurdu Allianoi'nin yapımı tamamlanan Yortanlı Barajı'nın suları altında kalma tehdidi bitmek bilmiyor.
Bu köy taşınıyorÇankırı'nın Eldivan ilçesine bağlı Hisarcıkkayı köyü, heyelan riski nedeniyle, Namaztepe mevkisindeki eski yerinden Tozlucakaşı mevkisine taşınıyor.
Yakutiye Belediyesi icraatlara hızlı başladı, imara aykırı bulduğu düğün salonu inşaatını yıktı Kazım Karabekir Belediyesi tarafından geçen yıl İstasyon Mahallesi'nde yeşil alan üzerine yaptırılan düğün salonu, Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından imara aykırı olduğu gerekçesiyle yıktırıldı.
Roma dönemine ait 2 mezar bulunduMersin'in Mezitli ilçesinde bir inşaatın temel kazıları sırasında erken Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen 2 kaya mezar bulundu.
2011 spor salonlarının yer teslimlerine başlandı2011 Üniversitelerarası Kış Spor Oyunları (ÜNİVERSİAD) için yaptırılacak olan spor salonlarının yer teslimine başlanıyor. 2011 Ofisi yaptırılması düşünülen Kızılay'a ait Yaşlılar Konukevi'nin ise önümüzdeki günlerde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne teslim edileceği belirtildi.
Beşibiryerdeİzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan arıtmalardan 5 tanesi daha yaz aylarında devreye girecek. Torbalı, Bayındır, Ayrancılar-Yazıbaşı, Menemen ve Seferihisar'daki bu arıtmaların ardından, yıl sonunda da Kemalpaşa ve Aliağa arıtmaları çalışmaya başlayacak.
Çeşme Toplantısındanİzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni dönemde öncelikle ele alacağı 41 yatırım ve projeyi belirledi. Öncelik "krizin yaralarını sarmaya" verildi.
Koca Sinan, ölümünün 421. yılında anıldıTürk mimarisinin önemli yapı taşlarından bir olan Mimar Sinan, ölümünün 421'inci yıldönümünde, Konak Belediyesi ile Simge Sanatçı İnşaat Mühendisler Grubu tarafından düzenlenen törenle anıldı. Konak Belediye Başkan Vekili Adnan Akyarlı ve Simge üyelerinin katıldığı törende, Konak'ta bulunan Mimar Sinan büstüne çelenk konuldu. Mimar Sinan'ın birçoğunun bozulmadan günümüze kadar gelen eserler yarattığını söyleyen Akyarlı, büyük ustanın Türk kültürüne 477 yapı kazandırdığını söyledi.
Tarih: 13 Nisan 2009 Kaynak: Yeni Asır
'Allianoi'de arkeolojik kazılara hemen başlansın'Alime Mitap, "5 kişilik komisyon, tarihi eserlerin baraj suları altında kalıp kalmayacağına karar verecek. Bu yanlıştan dönülmeli" dedi.
TOKİ: Müteahhidin borcuna karışmayızMuğla'nın Kavaklıdere İlçesi'nde, TOKİ'nin 116 konutunu yapan müteahhidin 100'e yakın esnafa 2 milyon TL'nin üzerinde borç takıp ortadan kaybolmasıyla başlayan sorun sürüyor.
Kültür başkenti olmamıza kaldı 9 ay!İstanbul'un Avrupa Kültür Başkenti olmasına sadece dokuz ay kaldı. Devlet 800 milyon TL civarında muazzam bir ödenek ayırdı.
Türkiye'deki müteahhit sayısı Avrupa'dan fazlaTürkiye'de 300 bin müteahhit bulunduğu ve bunun 500'lere indirilmesi gerektiği belirtiliyor.
Dünyada en iyi 99 otelin 39'u Türkİnternetten satış yapan dünyanın en büyük tur operatörlerinden Holiday Check'in müşteri anketleriyle belirlediği 2008 yılı dünyanın en iyi 99 oteli arasında 39 Türk oteli yer aldı.
Gayrimenkule 750 milyon dolar daha yatıracak, 500 milyon dolarla enerjiye de girecekASTAŞ Gayrimenkul ve Turizm Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı: "Toplam yatırım tutarı 750 milyon dolar olan iki yeni proje için hazırlandık."
Ordu'dan Akdeniz'e altı saatte inilecekHer yol bir hikâyedir. Hem yapılma aşamasıyla, hem de yapıldıktan sonra üzerinde yaşanılanlarla. Ama bazı yollar var ki, hikâyeden çok bir rüya ve hayal gibidir. Tıpkı Karadeniz Akdeniz Bölünmüş Yol Projesi gibi.
Rayda hızlı bozulmaHızlı Tren Müdür Yardımcısı Aşkın, 24 Mart'ta "Yolda yer yer deformasyonlar oluştu. Yeni açılmış olması sebebiyle, dinamik tren kuvvetlerine karşın hattın ne gibi tepkiler vereceği henüz bilinmemektedir" diye bir uyarı yazısı yazdı.
Four Seasons'ta iptal kararıİstanbul 1. Bölge İdare Mahkemesi, Sultanahmet'te tarihi kalıntılar üstüne yapılan Four Seasons Oteli ek binasının inşaat ruhsatını iptal etti. Yargıtay kararı onarsa, kaba inşaatı biten bina yıkılacak.
İzmir'in kuzeyine yeşil ışıkİzmir kent merkezindeki yeşil dokuyu güçlendirmeye yönelik çalışmaların yanısıra, bağlı ilçe ve beldelerde de ağaçlandırmalara da devam edildiği bildirildi.
NeoMarin, çocuklu aileleri safariye davet edecekKrea Grup'un 80 milyon dolara geliştirdiği NeoMarin Pendik alışveriş merkezi 15 Nisan'da açılıyor. NeoMarin, Safari Park'la özellikle çocuklu aileleri hedefliyor.
Doğanbey`de ilk bloklar yükselmeye başladıBursa`nın en önemli kentsel dönüşüm projesi olan Doğanbey`de ilk konutların su basmanları tamamlanarak ilk katların betonları dökülmeye başlandı.
Altepe`ye ‘Bursa raporu`Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD), Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye 'Nasıl Bir Bursa İstiyoruz' başlıklı rapor sundu.
TMSF, Topbaş'a Uzanlar'ın satılamayan yalısını önerdiMisafir ağırlamak için Boğaz'da yer arayan Başkan Topbaş'a TMSF'den, Uzanlar'ın Ahmet Afif Paşa Yalısı önerisi yapıldı.
Büyükşehir'e sürpriz: Bursaray için 45 trilyon avans ödenmişDPT'ye göre Bursaray'ın Üniversite Etabı'nın durmuş olması gerekiyor. Seçim öncesi 45 trilyon avans aldığı konuşulan firma çalışmaya başladı.
Gençler tasarlıyor büyükler yapıyorHayallerini yetenekleriyle birleştiren gençleri bir araya getiren Düş Çizgisi 5. Uluslararası Tasarım Olimpiyatı Ankara'da başladı.
TOKİ'nin 8 bin 804 ucuz konutuna 49 bin başvuru geldiAntalya hariç, diğer illerde satışa çıkarılan her bir konut için ortalama 6 kişi başvuruda bulundu.
Konyalılar alt geçitlerle güvendeKonya Büyükşehir Belediyesi, ilköğretim okullarının yakınları başta olmak üzere şehir genelinde 8 noktaya yaya üstgeçidi yaptı.
Buldan'da 38 ev boşaltıldıOsmanlı döneminden bu yana bezleriyle ünlü olan Denizli'nin Buldan ilçesinin en eski yerleşim yeri olan Girne Mahallesi, zemin kayganlığı sebebiyle taşınıyor.
Mudanya'ya vizyon projelerBelediyecilik tecrübelerimi yeniden Mudanya'ya hizmet etmek için kullanacağını ifade eden Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Mudanya halkı için vizyon projeleri hayata geçireceğini vurguladı.
Takvim
<<Nisan 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.