Haberler

7 Nisan 2009, Salı

Louvre'un Kucağında Parlayan Piramit 20 YaşındaLouvre'un Kucağında Parlayan Piramit 20 YaşındaGünümüzde birçok yerde taklitlerini görebileceğimiz Louvre Piramidi, 20. yaşını kutluyor. Eski Fransa Başkanı François Mitterrand döneminde, müzenin yenilenmesi çalışmaları sırasında inşa edilen piramit, Çin asıllı ABD'li mimar Ieoh Ming Pei tarafından tasarlandı. CAP 24 Kanalı'nda Patrice Carmouze'un hazırlayıp sunduğu "The Louvre Pyramid 20th Birthday" isimli programa konuk olan Pavillon de l'Arsenal'in Yöneticisi Mimar Dominique Alba, 24 Mart 2009 Salı günü yayınlanan programda piramit hakkındaki soruları yanıtladı... Haberin Devamı
"İtfaiye 1 saat geç kaldı""İtfaiye 1 saat geç kaldı"İstanbul Yeşilköy'de bulunan, İstanbul Gösteri Merkezi'nde saat 10.30 sıralarında yangın çıktı. Havalanına yakın olması sebebiyle endişe duyulan yangın İstanbul kontrol altına alındı.
Denizli Belediyesi Hizmet Binası Yarışması'na Gençler Damgasını VurduDenizli Belediyesi Hizmet Binası Yarışması'na Gençler Damgasını VurduMevcut Denizli Belediye Binası'nın bulunduğu arsaya yapılması planlanan Denizli Belediyesi Hizmet Binası için açılan yarışma 24 Mart 2009 tarihinde sonuçlandı. Tamer Başbuğ, Ziya Gençel, Gülşen Gülmez, Abdi Güzer, Mehmet İnel, Yasemen Say Özer, Özcan Uygur'dan oluşan jüri 5 tam günlük çalışmanın ardından Seden Cinasal Avcı, Bilge Gülen, Turgut Şakiroğlu ve Gizem Gülen'den oluşan ekibi birinci seçti. 366 şartnamenin alındığı yarışmada 274 proje teslim edildi.
“Beton, Mekanların Çeşitliliğini Öldürüyor”“Beton, Mekanların Çeşitliliğini Öldürüyor”Ahşap, cam, çelik ve bambu gibi doğal malzemeler kullanarak, doğayla bütünleşen tasarımlarılara imza atan ünlü mimar Kengo Kuma, 1 Nisan 2009 Çarşamba günü Yapı Endüstri Merkezi ve Mimarlar Odası işbirliğiyle düzenlenen konferansta tasarımlarından örnekleri ve deneyimlerini dinleyicilerle paylaştı.
Zorlu Center işini alan Aktürk, kentsel dönüşüme hazırlanıyorZorlu Center işini alan Aktürk, kentsel dönüşüme hazırlanıyorAktürk Yapı Endüstrisi, 30 yıllık bir firma. Yüksek Mimar Öner Aktürk kurmuş. Çok önemli ve büyük projeler gerçekleştirdi.
İzmir, Arıtmada Lider Kent Olduİzmir, Arıtmada Lider Kent OlduTürkiye'de ileri biyolojik arıtma sistemiyle arıtılan 500 milyon metreküp atıksuyun yüzde 45'i, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin arıtma tesislerinde arıtılıyor.
İnönü yıkılacakİnönü yıkılacakBaşkan Yıldırım Demirören, mayıs ayında İnönü Stadı'na ilk kazmayı vurmayı planladıklarını açıkladı, "İnşaat süresince maçlarımızı Anadolu'nun çeşitli kentlerinde oynayacağız.
Kemeraltı'na 3. Can SimidiKemeraltı'na 3. Can Simidiİzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemeraltı Cephe Düzenlemeleri Projesi'nde 3.etabı da tamamlandı. Böylece Anafartalar Caddesi'nin Konak girişinden Havra Sokağı'na kadar olan bölümü orijinal görünümüne kavuşturulmuş oldu.
Bu sıra dışı cami yeni bir çığır açacakBu sıra dışı cami yeni bir çığır açacakZeynep Fadıllıoğlu tasarımına imza attığı Şakirin Camii için, "Demek ki bu ülkede böyle farklı şeyler de yapılabilirmiş dedirtecek, alanında öncü olacak bir yapı oldu" diyor.
Uluburun'u ABD'de 113 bin kişi gördüUluburun'u ABD'de 113 bin kişi gördüÜç bin 300 yıllık paha biçilmez eserler, New York Metropolitan Müzesi'nde sergilendi, büyük yankı uyandırdı. Farklı ülkelerden sergi davetleri alındı.
Uzungöl'de duvar yıkılıyorUzungöl'de duvar yıkılıyorTrabzon Uzungöl'de yol için yapılan istinat duvarı AKP'li belediye başkanına seçim kaybettirdi, duvara karşı çıkan Saadet Parti'li aday ise seçimi kazanan taraf oldu.
Obama'ya MektupObama'ya MektupCity College of New York'ta Kentsel Tasarım Programı'nın yürütücüsü ve Michael Sorkin Studio'nun kurucusu Michael Sorkin, ABD'nin yeni başkanı Barack Obama'ya ülkenin bütçesini kullanma konusunda tavsiyelerde bulundu. Obama'ya bir mektup niteliği taşıyan yazısında Sorkin, yeni yüzyıla uyum sağlaması gereken sürdürülebilir kentler oluşturulması gerektiğinin üzerinde duruyor ve Amerika'nın kentlerini yenilemeye ve geleceğe taşımaya yardımcı olacağına inandığı 10 önerisinden bahsediyor.
Form Temiz Enerji Sistemleri'nden Bir İlkTürkiye'de ilk defa Nevşehir'de bir yurt binasının çatısı güneş panelleriyle kaplanacak. Nevşehir yurt binası yetkilileri yapacakları bu sistemle LEED sertifikasına başvuruda bulundular. Kurulacak olan bu sistemde Onduline firması ile işbirliğine gidildi. Form Temiz Enerji Sistemleri'nin Türkiye'deki temsilciliğini yürüttüğü Sharp Solar tarafından üretilen güneş panellerinin kullanılacağı projede Onduline de yeşil çatı uygulaması gerçekleştirecek. Nisan ayı içerisinde sistem kurulumunun tamamlanması bekleniyor.
Tarih: 7 Nisan 2009
Köy enstitülerinin 69. kuruluş yıldönümüKöy enstitülerinin 69. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Marmara Üniversitesi'nde bir anma etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, bir ''Yaşam biçimi'' olan köy enstitüsü projesinin, bir okullaşma projesi olmadığını belirterek, projenin yarım kaldığına değinildi.
İstanbul Gösteri Merkezi bir anda yanıp kül olduTamamen yanan merkezin sahibi Mustafa Özbey, su kuyularını kapatan Büyükşehir Belediyesi'ni suçladı.
Gizemli tünelde nöbet İstanbul Üsküdar'da yapımı devam eden Özel Erdem Hastanesi inşaatının altında bulunan gizemli tüneller esrarını koruyor. Şile Otobanı Tantavi Tüneli'nin hemen çıkışında bulunan tüneller, önceki gün yapılan kazı çalışmalarının ardından tekrar kapatılmıştı. Polis, tünellerin bulunduğu bölgede önceki geceden itibaren nöbet tutmaya başladı. Özel Erdem Hastanesi yetkilisi Hasan Külünk, İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin olayla ilgili olarak inceleme başlattığını belirterek gerekli bilgilerin polisten alınmasını, hastanenin açılışı konusunda bir planlarının olmadığını söyledi.
Tarih: 7 Nisan 2009 Kaynak: Sabah Yazan: Yalçın Bel
Yıldızı parlayan TürkiyeSadece son bir aydaki siyasi gelişmeler ve etkinlikler Türkiye'nin ve İstanbul'un yıldızının parladığını gösteriyor.
Çiğli Daha Yeşil Olacakİzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Balatçık Mahallesi'nde Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nden devir aldığı 140 bin metrekarelik araziyi yeşille buluşturuyor.
Kültürpark’a panorama müzeBulgaristan'ın Plevne kentinin Türkiye için ayrı bir yeri vardır. Zira burada Gazi Osman Paşa'nın kahramanca mücadele ettiği Plevne savaşları yaşanmıştır. Osmanlı'nın en güçsüz anlarında bile Plevne'de Rus ve Rumenlere karşı kahramanca savaşan Osman Paşa Türk tarihinin en önemli komutanlarından biridir.
Bugünkü kentlerimizBundan önceki yazımın başlığı "İnsanı Kent Yarattı!" idi. Eskil çağın kent tanımlamasını anlatmıştım. Sanırım o yazıyı okurken bugünkü kentlerimizi düşündünüz... İster istemez karşılaştırmalar yaptınız usunuzda hemen...
Değirmendere- Osmangazi arası 3 km kısaldıD-130 Karayolu Gölcük Gazi Osmanpaşa Mahallesi Mevkii'nde yapılan kavşak düzenlemesi sonrasında hem ulaşım rahatladı, hem de Değirmendere-Osmangazi Mahallesi arsındaki yol 3 kilometre daha kısaldı.
3.4 korkuttuBoğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 20.24'te merkez üssü Bursa`nın Nilüfer ilçesi Çalı beldesi olan 3.4 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi. Yerin 4.6 kilometre altında meydana gelen hafif şiddetteki depremin, merkez ilçelerde de hissedildiği öğrenildi.
Tarih: 7 Nisan 2009 Kaynak: Olay
'Kriz bizi az etkiler yatırıma devam'DAP Yapı ile 35 yaşında 9. büyük projeye imza atan Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Dubai'deki yelken oteli andıran Dragos Royal Towers'i krize rağmen yükseltmeye başladı.
Çimento üretimi sevindirdiTürkiye Çimento Müstahsilleri Birliğinin 2 ay gecikmeli olarak açıklanan üretim rakamlarına göre, Türkiye'nin 2008 yılı toplam çimento üretimi 51 milyon 431 bin 889 ton olarak gerçekleşti.
Elhamra: Bizim kardeş sarayımız!İspanya'nın Granada kentindeki Elhamra Sarayı'nın geçmişi, Topkapı Sarayı'nın mirası eşliğinde, Aynı Denizin Uçlarında sergisinde.
Yel değirmeni müze oluyorBodrum Eskiçeşme mahallesinde, Yarımada'ya hakim bir tepede bulunan 8 yeldeğirmeninin yeniden hayat bulması için başlatılan örnek proje tamamlanma aşamasına geldi.
Su savaşının ayak sesleriSu sorununa küresel ölçekte çözüm bulmak için toplanan 5. Dünya Su Forumu, suyun stratejik önemini küresel gündemin ilk sıralarına taşıdı. Su, bütün canlılar için temel hayat kaynağıdır.
Canı Burnunda Bir Ülkeden Seçim NotlarıKrize yönelik önlemler yanında her türden toplumsal ve siyasal arayış ve açılımların da güven oylamasına tabi tutulduğu 29 Mart seçimleri, hem seçimleri önceleyen dönem ile izleyen dönem arasındaki geçişin dinamiklerini belirleyen işlevsel yönü ile ve hem de sosyalist siyasal özne açısından geride çok önemli izler bıraktı...
5. Dünya Su Forumu'nun arkasındaki gerçeklerTüm canlıların ve insanların biricik ve en temel yaşam kaynağı olan su konusunda yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini bu köşede gündeme getirmeye çalışmaktayız.
Başkentte tablo değişti22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde başkentin merkez ilçelerinden sadece Çankaya'da yüzü gülen ve bu ilçeye sıkışan CHP ile Ankara'nın hiçbir merkez ilçesinde birinci parti olamayan MHP, 29 Mart 2009 yerel seçiminden ciddi kazanımlarla çıktı.
Acıbadem Maslak'ı açtı, 310 milyon dolara 5 hastane daha yapacakAcıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu, 115 milyon dolarlık yatırımla Maslak'ta 9'uncu hastanesini açtı. 2010 yılına kadar toplam 5 hastane açma planı olan Acıbadem, Maslak'la birlikte kriz döneminde toplam 310 milyon dolarlık yatırım yapmış olacak.
'Gösteri Merkezi'ne sabotaj düzenlenmiş olabilir'İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi'nde çıkan yangın ile ilgili korkunç şüphe. Merkez'in yöneticisi Mustafa Özbey belediyenin uzun süredir kendileriyle uğraştığını belirterek, ‘Sabotajdan şüpheleniyorum' dedi. Mustafa Erdoğan ise Troya oyununa ait kostüm ve dekorların yandığını söyleyerek "Buradaki kostümler bir daha üretilemez" dedi.
Sökülen heykele Kadıköy talip olduAntalya'nın Kemer ilçesinde MHP'li yeni belediye başkanının ‘müstehcen bulup' kaldırttığı heykele, İstanbul'un CHP'li Kadıköy Belediyesi talip oldu. MHP, başkanına sahip çıktı, Kültür Bakanı Ertuğrul Günay ise olayı, "Dakika bir, gol bir" diye değerlendirdi.
Krizde batı işçi çıkarttı doğu istihdam yarattıİstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) krizin illerdeki işsizlik bilançosunu çıkardı. Buna göre, krizin yoğun olarak yaşanmaya başladığı 2008 yılının ikinci yarısından Ocak 2009'a kadar net istihdam kaybı 385 bin 16 kişiye ulaştı.
TOKİ elini ağaçlarımızdan çek!Atakent Halkalı Toplu Konutları 1. Etap ESKA Bloklarındaki yeşil alanlar TOKİ tarafından hızla konuta çevriliyor. Site yakınındaki polis lojmanları yıkılarak Avrupa Konutlarına verildi.
Mudanya'da hava kirliliğiMudanya'da Bursagaz tarafından bütün mahallelere doğalgaz ulaştırılmasına rağmen, birçok sitenin kömür kazanlarından vazgeçmemesi hava kirliliğine sebebiyet veriyor. Mudanya'da sayfiye olarak kullanılan evlerin birçoğuna kombi tesisatı kurulurken, kömür kazanları ile ısınan sitelerde doğalgaza dönüşüm sağlanamadı. Yeni Mahalle'de apartmanların sabah ve akşam saatlerinde kömür kazanlarını ilk yaktıkları sırada havaya bıraktıkları kirli duman bütün ilçenin üzerini kaplıyor. Vatandaşlar, Mudanya Belediyesi ve İl Çevre Müdürlüğü'nün konun takipçisi olarak kirlilik saçan merkezi kömür kazanlarının dönüşümünü sağlamasını istedi.
Tarih: 6 Nisan 2009 Kaynak: Olay
Bursa 'Yaşayan tarihi kent' olacakBursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hayata geçirecekleri projelerle Bursa'yı 'Yaşayan tarihi kent' kimliğiyle ön plana çıkaracaklarını bildirdi.
'Stadın yapımına hemen başlanmalı'Çelik, "UEFA'ya katılıp katılmama durumumuz ay sonuna kadar belli olur. Uygulanacak projeyi seçip bir an önce kazma vurmalıyız" dedi.
Atilla Koç: Heykeli kaldırmak gaddarlıkAntalya'nın Kemer ilçesinde belediye başkanı seçilen MHP'li Mustafa Gül'ün "aşk yağmuru' heykelini kaldırtmasıyla ilgili olarak eski Kültür Bakanı Atilla Koç, "Heykeli diken AK Parti.
AVM'lerin sigara yasağı tepkisi Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun uyarınca, alışveriş merkezlerinde tütün kullanımının yasaklanmasının, alışveriş merkezleri aleyhine haksız rekabete yol açtığı ve buradaki iş yerlerinin cirosunun düştüğü bildirildi.
Nükleer enerji çalışmalarıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, nükleer enerjiyle ilgili olarak komisyonun çalışmalarını bitirdiğini, şimdi Bakanlar Kurulundan geçiş sürecinin yaşandığını belirtti.
"Obama şahlandıracak, ABD'li yatırıma gelecek"Türk - Amerikan İşadamları Derneği Başkanı Uğur Terzioğlu, "Obama'nın gelişi ilişkileri şahlandıracak. Milyar dolarlık ABD fonları Türkiye'ye yatırım yapacak" dedi.
Disneyland'a yerel motifle 4 milyon turist çekecekTema Park ihalesini kazanan Makro İnşaat, Disneyland'ı Türk-Osmanlı mimarisiyle inşa edecek. 1 milyar lık yatırımda 10 bin kişi istihdam edilecek.
Ruslar'dan dev deniz bahçesiRuslar Moskova'da ünlü Zafer Kapısı'nın yanında, Deniz Bahçesi adını verdikleri Avrupa'nın en büyük akvaryumunu inşa ediyor. Yaklaşık 180 bin metrekare alan üstüne yapılan akvaryum 2011'de hizmete girecek. Akvaryumun 58 bin metrekarelik bölümü yeraltına inşa edilecek. Avrupa'nın en büyük akvaryumda 11 milyon litre deniz ve nehir suyu kullanılacak olan 55 adet havuzda da 6 bin deniz ve nehir canlısı sergilenecek.
Tarih: 6 Nisan 2009 Kaynak: Sabah
Kordon acınacak haldeKordon, İzmir'in gözbebeği. Bir kez daha yazmıştım, tek başına gün batımındaki büyüleyiciliği yeter. Ya da akşam sefasındaki bir kadeh rakının ömre bedel keyfi.
Kent Yorum: 2009 Yerel Seçim Sonuçlarını Okumak...Türkiye seçim haritası çok net sonuçlar veriyor. CHP kıyı kentleri dışında başarılı olamazken, AKP kıyılara indikçe etkinliğini yitiriyor. Görece kalkınmış batı Anadolu ve Trakya tercihini genelde CHP'den yana kullanırken, görece geri kalmış bölgelerin tercihi, güneydoğu dışında AKP ve MHP.
Yerel otoparkların kapasitesi 600 bini aşacak, İstanbullu nefes alacakİstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentin otopark sorununu çözmek amacıyla 449 bin 924 araç kapasiteli 691 otopark inşa edecek. Otopark yatırımları ile, belediyeye bağlı otoparkların sayısının 3 bin 292'ye, toplam araç kapasitesinin 613 bine çıkacağı belirtiliyor.
Halkalı'da TOKİ isyanıAtakent Halkalı Toplu Konutları 1. Etap ESKA Bloklarında oturanlar, Prof. Dr. Orhan Kural ve çok sayıda sivil toplum örgütü ile derneklerin desteğiyle yeşil alanların korunması ve ranta dönüştürülmemesi için TOKİ'ye karışı eylem yaptılar.
İtalya'yı deprem vurdu: 27 ölüİtalya'da, 6.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde şu ana kadar 27 kişi yaşamını yitirdi. 10 bin ev hasar gördü. 20'den fazla kişi enkaz altında.
Bilgili Holding yatırımlarını bu yıl hayata geçirecekAkaretler'deki Sıraevler'i 75 milyon dolara restore edip geçen yıl hizmete açan Bilgili Holding, bu yıl içerisinde İstanbul'da yeni bir yatırıma başlayacak. Holding ayrıca bu yıl Bodrum ve Kıbrıs'ta otel ve residence projeleri için düğmeye bastı.
Üsküdar'da esrarengiz tünelÜsküdar Tantavi Tüneli yakınında bulunan ve kazma ile kazıldığı anlaşılan küçük tünelin esrarı çözülemedi. Ancak tünelin ucunun yakın bir zamanda açılışı yapılması beklenen Erdem Hastanesi'ne doğru gittiği anlaşıldı.
"Güneş enerjisiyle evinde elektrik üret, alım garantili olarak devlete sat"Enerji Bakanlığı güneş enerjisiyle elektrik üretimi için yol haritasını belirledi. Fiyat ve uygulanacak teknoloji için yasal düzenleme bekleniyor.
212 İstanbul'a, 120 milyon Euro yatırdı 'müzelik marka' ambargosu koyduYapımı süren 212 İstanbul'un yüzde 60'ını krize rağmen kiraladıklarını söyleyen Akın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Akın, "Müzelik markalara değil, iş yapacak markalara yer verdik" dedi.
TOKİ'nin müteahhidi kaçtı, esnaf battıMuğla'nın Kavaklıdere'de Haziran 2007'de inşaatına başlanan 116 konutlu TOKİ evlerini yapan müteahhit firma Şark İnşaat yetkililerinin, geçen yıl binaların kaba inşaatını tamamladıktan sonra 100'ün üzerinde esnafa borcunu ödemeden ilçeyi terk ettiği ileri sürüldü.
CHP'ye İzmir'de sınıf atlatan Aziz Başkan'ı takdimimdirKocaoğlu için hem çekirdekten yetişme, hem de çiçeği burnunda siyasetçi diyebiliriz.
Çimento üretimi rekor üstüne rekor kırıyorEkonomik krizde pek çok sektörde üretim durma noktasına gelirken, çimento üretiminde altın dönemini yaşıyor. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği'nin iki ay gecikmeli olarak açıklanan üretim rakamlarına göre, Türkiye'nin 2008 yılı toplam çimento üretimi 51 milyon 431 bin 889 ton olarak gerçekleşti.
Bir medeniyetin imbiğinden süzülen mimarVaktiyle adamın biri hamamda yıkanırken o zamanlar sabun niyetine kullanılan kilden gül kokusu geldiğini fark etmiş. Bunun sebebini sorduğunda kil demiş ki: "Efendi, ben bir zamanlar bir gül fidanının dibinde bulundum. Onunla komşuluğumdan bu koku yadigâr kaldı."
Define avcıları binlerce yıllık tarihi eserleri dinamitlediMersin'in Erdemli ilçesinde Adamkayalar mevkiinde bulunan binlerce yıllık tarihi olan 11 adet kabartmanın, hazine avcıları tarafından dinamit kullanılarak patlatıldığı bildirildi.
Çimento üretimi gerilediTürkiye Çimento Müstahsilleri Birliğinin 2 ay gecikmeli olarak açıklanan üretim rakamlarına göre, Türkiye'nin 2008 yılı toplam çimento üretimi 51 milyon 431 bin 889 ton olarak gerçekleşti. Verilere göre üretilen çimentonun, 10 milyon 584 bin 662 tonluk bölümü ise ihraç edildi. Çimentoda, üretimin bu yıl da aynı düzeyde gerçekleşmesi hedeflenirken 2007 yılı çimento üretimi 69 milyon 255 bin 880 ton olmuştu. 2007 yılında üretimin 6 milyon 619 bin 842 tonluk bölümü ihraç edilmişti. 2008'de en fazla üretim Marmara bölgesinden elde edildi. 14 milyon 615 bin 638 ton üretimin gerçekleştirildiği bu bölgeyi, 8 milyon 521 bin 903 tonla İç Anadolu Bölgesi, 8 milyon 404 bin 451 tonla Akdeniz, 5 milyon 925 bin 621 tonla da Güneydoğu Anadolu Bölgesi fabrikaları izledi.
Tarih: 6 Nisan 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Nevşehir'de 150 Milyon TL'ye yeni bir semt daha kuruluyorNevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 11 mahalleyi ilgilendiren dev kentsel dönüşüm projesi TOKİ işbirliğiyle hayata geçiyor. 300 bin metrekarelik bir alan üzerine 2 bin 600 konut yapılıyor.
Suudi Arabistan'ın seramikleri Türkiye'denUşak Seramik'in ihraç edeceği seramik karolar Riyad, Mekke ve Medine'de yapılacak yeni otel inşaatlarında ve villalarda kullanılacak.
Allah kınayana bile böyle ihale vermesinDefne Samyeli, eşi Eren Talu'nun Galatasaray'ın Seyrantepe'deki Ali Sami Yen Spor Kompleksi projesinde yaşadıklarını yazdı. Eşinin stad projesine hayallerinin peşinden koşmak için girdiğini söyleyen Samyeli, "Eren delilik yaptı. Burada başımıza gelenler Alacakaranlık Kuşağı gibi. Allah kınayana bile böyle ihale vermesin" dedi.
Takvim
<<Nisan 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.