Haberler

Haberler

Toplam 268 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul İstanbul (15 Ağustos 2008)Geçmiş imparatorlukların katmanları üzerinde kurulu, görkemine Byzantium, Konstantinopol, Stambuli gibi ayrıcalıklı isimler yakıştırılmış İstanbul, günümüzde, yerel ve yabancı girişimcilerin ve ellerindeki teknik bilgi kartlarıyla uluslararası mimarların çokça mücadele ettikleri bir bölge. Kentin, "rock star" rolünü geri kazanması konusu her yerde göze çarpıyor. Uygarlıkların özgün kavşağı, halihazırda bu büyük etkiyi gösteriyor. İstanbul’un mimari soyağacı etkileyicidir, asırlık başyapıtları, kullanımdaki halleriyle inceleyebilir, Corbu’nun "Journey to the East" (Doğuya Yolculuk) için skeçler yaptığı kahvehanede bir bardak çay içebilir, Bruno Taut, Ernst Egli ve diğerlerinin boğazın yakasındaki evlerini izleyebilirsiniz.
Kocaeli'nin 413 kilometrelik yürüyüş parkuru haritası çıkarıldı (14 Ağustos 2008)Kocaeli'nde vatandaşların tabiat ile bütünleşmesi için belli yerlerde doğa yürüyüşü (trekking) parkurları yapıldı. Belediyenin çalışması ile 413 kilometrelik 46 parkurun haritası çıkarıldı.
Rumelikavağı’na sosyal kompleks (14 Ağustos 2008)Sarıyer Belediyesi tarafından Rumelikavağı’na yapılan yatırımlar devam ediyor. Daha önce semte mahalle konakları yapan Belediye Başkanı Yusuf Tülün, bu defa da içerisinde açık hava fitness sahası, çocuk oyun grubu ve halı saha bulunan spor tesislerini halka kazandırdı. Açılış sebebiyle düzenlenen etkinlikte konuşan Başkan Tülün, “Kültür, sanat ve spor alanında büyük yatırımlar yapıyoruz. Yaptığımız yatırımlar ilçemizin gençliği ve geleceği için. Açılışını yaptığımız spor tesisinde vatandaşlar aileleriyle gelecek ve beyler futbol oynayacak, minik yavrularımız çocuk oyun grubunda eğlenecek, anneler de açık hava fitness sahamızda spor yapacak” dedi. Toplam 2 bin 81 metrekare alan üzerine kurulan spor tesisinde yapay çimli halı futbol sahası, jimnastik alanı, çocuk oyun alanı ve yeşil alan bulunuyor.
Tarih: 14 Ağustos 2008 Kaynak: Türkiye
Eski tümülüs, seyir tepesi oluyor (14 Ağustos 2008)Yalova'nın merkez Sugören köyünde, MÖ 3000'li yıllara ait olduğu sanılan ve Bitinya Uygarlığı'nın izlerini taşıyan eski bir tümülüs (mezar ya da mezarlık içeren, toprak yığılarak oluşturulmuş tepecik), seyir tepesine dönüştürülerek turizme kazandırılacak.
Başkanlar Yazıyor: Güngören’in çehresi değişti (14 Ağustos 2008)İnsanımızın refahını, hayat standardını yükselten kentleşme dediğimiz süreci, hep birlikte yaşıyoruz. Göreve başlar başlamaz, Güngören’in altyapısını bütünüyle tamamlamayı ilk hedefimiz haline getirdik.
TAV, ön yeterlilik aldı (14 Ağustos 2008)TAV, St. Petersburg'taki Pulkovo Havalimanı'nın geliştirme projesi ihalesi için teklif vermek üzere ön yeterlilik aldı. TAV Havalimanları Holding A.Ş'den İMKB'ye yapılan açıklamada, şirketin, St. Petersburg hükümeti tarafından düzenlenen, Rusya'nın St. Petersburg şehrinde bulunan Pulkovo Havalimanı'nın kamu özel sektör (PPP) işbirliği altında geliştirme projesi kapsamında, 2009 yılı ilk yarısında yapılacak ihale için teklif vermek üzere ön yeterlilik almaya hak kazandığı belirtilerek, söz konusu projenin resmi internet sitesinde açıklandığı kaydedildi.
Tarih: 14 Ağustos 2008 Kaynak: Dünya
Bilişimin yeni üssü Taksim-Maslak hattında (14 Ağustos 2008)Türkiye’nin Avrupa Birliği’nin (AB) bilişim üssü olması rüyasının gerçekleşmesi için ilk adımlardan biri atıldı. Devlet Planlama Teşkilatı (DPT), Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na fizibilite çalışmaları için 450 bin YTL ödenek ayrılmasını kararlaştırdı.
Nikomedya araştırması ile İzmit'in geçmişine ışık tutulacak (14 Ağustos 2008)Kocaeli'nde yapılan tarih araştırmaları, İskenderun, İskenderiye, Roma, Kudüs ile birlikte Roma İmparatorluğu'nun en önemli 5 şehrinden biri olan Nikomedya'yı gün ışığına çıkaracak.
Karayolunun altından tarihî sur çıktı (14 Ağustos 2008)Kocaeli'nden geçen D-100 karayolunun altından tarihî sur çıktı. Surun, 1955 yılında yağmalanarak yol yapıldığı öğrenildi. Kocaeli Müze Müdürü İlksen Özbay, tarihî surla ilgili olarak yol çalışmasının durdurulmasını gerektiren bir durum olmadığını söyledi.
BOTAŞ, rüzgardan enerji üretecek (14 Ağustos 2008)BOTAŞ, Cezayir, Nijerya ve spot piyasadan aldığı LNG'yi (sıvılaştırılmış doğalgaz) doğalgaza dönüştüren Marmara Ereğlisi LNG Terminali'nin enerji maliyetinin özellikle kış döneminde aylık 900 bin YTL'ye çıkması üzerine kendi elektriğini kendisi üretme kararı aldı.
Sitelerin zam isyanı (14 Ağustos 2008)Çeşme Altın Yunus Mahallesi’ndeki iki site önünde yer alan rıhtım ve güneşlenme alanlarından alınan ecrimisil bedelinin aşırı artırılması büyük tepki çekti, konunun Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşınacağı bildirildi.
TOKİ Kazan’da ihaleye çıktı (14 Ağustos 2008)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Ankara’nın Kazan ilçesinde konut, sosyal donatı, ada içi genel altyapı ile çevre düzenlemesi inşaatlarını yaptırmak üzere ihale açtı.
Kamu kuruluşları tasarruflu lambaya geçiyor (14 Ağustos 2008)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzalı genelgeye göre, tüm kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve kamu kurumu niteliğindeki meslek odaları 1 ay içinde kendi sorumluluklarında bulunan yerlerdeki mevcut akkor flamanlı lambaları tasarruflu ampullerle değiştirecekler.
AOÇ kanunu yürürlükte (14 Ağustos 2008)Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü Kuruluş Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Elveda Kocatepe (14 Ağustos 2008)Diyanet İşleri Başkanlığı, artık Ankara’da ihtiyacı karşılamadığını düşündüğü Kocatepe Camisi’ne alternatif, "VIP" hizmetinin de verileceği yeni bir cami için düğmeye bastı.
Sönmez Holding, Bursa'da hotel yapacak (14 Ağustos 2008)Sönmez Endüstri Holding iştiraklerinden Sönmez Gıda Turizm Ticaret A.Ş'den yapılan yazılı açıklamada, son yıllarda "Marka Şehir" olma yolunda önemli adımlar atan Bursa'nın çehresinin, İstanbul yolu üzerindeki As Merkez'in hemen yanında yükselecek yepyeni bir otelle değişeceği ifade edildi. Yönetim Kurulu Başkanlığını Celal Sönmez'in yaptığı Sönmez Endüstri Holding'in bir iştiraki olarak Sönmez Gıda Turizm Ticaret A.Ş bünyesinde kurulması planlanan "Hotel Bursa Baia"nın, As Merkez'in yanındaki toplam 8 bin 713 metrekare alan üzerine projelendirildiğinin kaydedildiği açıklamada, otelin projesinin mimarlar Mithat ve Engin Kırayoğlu tarafından hazırlandığı belirtildi. Temeli 14 Ağustos'ta atılacak ve 154 oda kapasiteli olacak otelin, 7 ay içinde tamamlanmasının planlandığı bildirildi.
Tarih: 14 Ağustos 2008 Kaynak: Hürriyet
70 yıllık Salı Pazarı, yeni adresi Hasanpaşa'da esnafı ihya etti (14 Ağustos 2008)70 yıldır İstanbul Kadıköy'ün simgesi haline gelen ve şehir dışından müşterileri olan Salı Pazarı, taşınıyor.
"Marmara’da deprem ihtimali yüzde 60" (14 Ağustos 2008)Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Gülay Altay, Türkiye’de 30 yıl içinde deprem öngörüldüğünü ve bu depremin de yüzde 60 ihtimalle Marmara’da olacağını ifade etti.
1 milyon dolara olimpik kükürtlü havuz yapıyor (14 Ağustos 2008)Zonguldak’ta, kaplıca tesisleri yanında yapımına başlanan, kükürtlü suyun aktarılacağı olimpik havuzun, yaklaşık 1 milyon dolara mal olacağı bildirildi. Alınan bilgiye göre, Kokaksu Mahallesinde faaliyet gösteren kaplıcaya, Bolu yeraltı kaynaklarından gelen 26 derecedeki kükürtlü su için filtre ve katkı maddesi kullanmaya gerek bulunmuyor. Kaplıcanın, Türkiye Taşkömürü Kurumuna ait Çaydamar ocağında çalışan maden işçilerinin, ayakkabılarından dolayı ayaklarında oluşan deri hastalıklarından kurtulmak için çare aradıkları yer olduğu belirtiliyor. Cansu Limited Şirketi yetkilisi Mustafa Bıyıklı, kaplıca tesislerinin yanında bir ay önce yapımına başladıkları 2 metre derinliğinde ve 50 metreuzunluğundaki doğal kükürtlü suyun aktarılacağı olimpik havuzun, Türkiye’de yapılacak tek doğal kaynaklı havuz olacağını söyledi.
Tarih: 14 Ağustos 2008 Kaynak: Hürriyet
Melih Gökçek yıkamayacak (14 Ağustos 2008)Ankara 10. İdare Mahkemesi, Anakent Belediye Başkanı Melih Gökçek’in kaçak binalar olduğu gerekçesiyle ODTÜ’ye verdiği para cezası ile yıkım kararlarının yürütmesini durdurdu.
Toplam 268 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.